Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Komentari na filmove
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Beverly Hills Cop: Axel F (2024)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTE ZA IZRADU I SINKRONIZACIJU PRIJEVODA
OFICIJALNI KODI PLUGIN

Beverly Hills Cop: Axel F (2024)

Beverly Hills Cop: Axel F

Beverly Hills Cop: Axel F (2024)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Naslov:

Policajac s Beverly Hillsa: Axel F.

Godina:

2024

Žanr:

kriminalistički, komedija, akcija, triler

Trajanje:

115 min

Režija:

Bilall Fallah
, Adil El Arbi
, Mark Molloy

Scenarij:

Josh Appelbaum
, Danilo Bach
, André Nemec
, Daniel Petrie Jr.
, Kevin Etten
, Tom Gormican
, Will Beall

Glavne uloge:

Kevin Bacon
  >  Captain Grant
Eddie Murphy
  >  Axel Foley
Bronson Pinchot
  >  Serge
Judge Reinhold
  >  Billy Rosewood
Paul Reiser
  >  Jeffrey Friedman
Patricia Belcher
  >  Judge Angelic
Sarah Abrell
  >  Maureen
John Ashton
  >  John Taggart
Joe Davis
  >  Beverly Hills Business Man 1
Suzanne Ford
  >  Felicity (Woman with Dog)
Joseph Gordon-Levitt
  >  Det. Bobby Abbott
Affion Crockett
  >  Valet
Amanda Fields
  >  Model
James Preston Rogers
  >  Kurtz
Taylour Paige
  >  Jane Foley
Sarah Stark
  >  Detroit Red Wings Fan
Princess Elmore
  >  Corrections Officer #1

Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
puppet_master View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Beverly Hills Cop: Axel F (2024)
    Objavljeno: 10.Srpanj/Jul.2024 u 12:32
Pa ta vrsta nostalgije, Iga, i jeste jedan od razloga poniženja američkog filma danas, samo neka se juri gledati oživljavanje mrtvih franšiza, zakasnelim nastavcima, rebootima, preqelima, hajmo gledati osamdesetogodišnjake u ulogama koje su ih proslavile, onda će ih i snimati tako dokle god je alavosti. Može ovo biti sasvim pristojan, zabavan film, Eddie je majstor svakako. 

No iz principa mi ne pada na pamet da ga gledam. Čak i ne zbog iznad navedenog. Upravo je Eddie Murphy redak talenat, toliko toga je promenio, izmenio u osamdesetim, i onda šta? Tamo već pred kraj osamdesetih, kao jedan od najboljih stand up komičara se ostavlja mikrofona. Užas, no hajde, razumem, filmovi u prvom planu, po meni neopisiva gre'ota, no neka mu. Kasnije potpisuje ugovor sa ne može grđe, Disney studiom, i eto nam gomile dečijih besmislica, tupavih filmova koji svakako ne rabe Murphyjev talenat, nego mu gotovo ubijaju i filmsku karijeru. 

I sada, posle više decenija, gde je tek povremeno stigao biti u kakvom filmu koji pokazuje koliko je moćan i glumački, i kao komičar na ekranu, sa masom besmislica iza sebe, ja da uzmem da gledam od svega što je mogao a propustio za svo to vreme, još jedan Beverly Hills Cop film? 

Pa ne želim, gde je bio onda kada mi je nedostajao, u Daddy Day care? kakvim Ukletim kućama? Meet Dave, A Thousand words. Imagine That? i kakvim se zaboravljivim istog dana filmovima, pored sveg svog talenta, značaja, bezbroj fanova. I sada bi im se vratio sa najprepoznatljivim svojim likom.....opet? Malo mu je bilo podjednako zakasneli Coming to America 2 pre neku godinu. 

Uveren sam da će se ovo gledati, da će imati podršku, radovati kojekoga, dakle nije smak sveta, ne fali mu moja pažnja, prosto neka hvala. A sam film može itekako biti efektan, ne razmišljam o tome, imam šta drugo gledati a svakako ću gledati i neki budući film Eddija, ništa manje nije živa legenda za mene, samo neću nanovo isti film, ponajmanje zbog nostalgije, jedva sam čekao da izađem iz filmskih osamdesetih.
Na vrh
Dupla ljuta. View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Dupla ljuta. Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.Srpanj/Jul.2024 u 13:27
Ja sam uživao. Ali baš uživao.
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.Srpanj/Jul.2024 u 13:33
Valjda se podrazumeva da ovo moje iznad zvocanje i nije tu da bi oteralo ikoga od filma, zbilja i mislim da bi mogao biti pristojan i zabavan, tako da se ne obazirite ionako. Lično je i iz previše razloga, naglasih  i iznad da je najmanje tu upitan eventualni kvalitet samog filma. 
Na vrh
beogradski View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj beogradski Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.Srpanj/Jul.2024 u 14:09
Bicu kratak ) Imam u planu da odgledam ovaj film iako se ne mogu setiti da li sam odgledao one pre delove )
Na vrh
TotenhemovFanatik View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj TotenhemovFanatik Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.Srpanj/Jul.2024 u 14:58
Bukvalno kao da je snimljen 80-ih, što automatski znači da je to odlično. Istog je kvaliteta kao prethodna tri dijela, što je super
Na vrh
ar8c View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj ar8c Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.Srpanj/Jul.2024 u 16:36
Prvi impuls nakon informacije o novom nastavku bio mi je da ovo sigurno preskačem. Sada ću ipak malo stati na loptu i sačekati da vidim kako ljudi reaguju na film. Posebno me zanimaju impresije savremenika, kao i ljudi čiji ukus mi je poznat i blizak.

Generalno jesam sklon nostalgiji, rekao bih i sve više sa protokom godina, pogotovo gde još ima i muzičke podloge koja potpiruje emocije i sećanja. Ali Axel F ima jedan karakterističan "problem" da u mojim očima baš i ne stari najbolje (reprizirao sam original pre par godina!), što je i inače slučaj sa žanrom komedije generalno. Ili sam omatorio, ili prilično izgubio smisao za humor, a možda i sve to odjednom. Takođe, nastavcima nisam bio oduševljen ni u vremenu kada su se pojavili.

Iga je pri kraju recenzije poentirao i pogodio suštinu kada se zapitao kako će na film reagovati generacije koje se prvi put susreću sa Axelom. Uveren sam da je ovaj novitet i pravljen sa idejom da pre svega okupi nostalgičare i matorije, a sa mlađima kako se već poklopi. Baš kao i u slučaju, na primer, Top Gun, potpuno je jedan doživljaj film gledati sa svim onim emocijama i iskustvom "originala", a sasvim drugi gledati sve to premijerno, bez prethodnog iskustva. Da sam mlađi, vrlo je moguće da takve stvari ne bih ni gledao, a ako i bih, emocija i iskustvo gledanja bili bi definitivno sasvim drugačiji.

Da ne dužim, pažljivo ću slušati tuđa iskustva, a na kraju i presuditi da li da mu se prepustim uz adekvatno sniženu dozu očekivanja.

Ažurirao ar8c - 10.Srpanj/Jul.2024 u 19:28
Na vrh
JoxerTM View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj JoxerTM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.Srpanj/Jul.2024 u 18:16
Originalno postovano od strane puppet_master puppet_master piše:

Valjda se podrazumeva da ovo moje iznad zvocanje i nije tu da bi oteralo ikoga od filma

Mene si uvjerio.

Mlaćenje mrtvog konja svakako može biti zabavno - ako ne postoji ništa drugo.
Kako kod mene postoji puno drugoga, a da nije holivud, jebga onda, preskok.
Na vrh
Feniks901 View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Feniks901 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.Srpanj/Jul.2024 u 19:59
U moru losih naslova zadnjih par godina ovaj je nekkako simpa! Malo akcije malo komedije sto Edi zna da napravi. Verovatno je trebalo i pre da se snimi al sta da se radi bolje ikad nego nikad! Moje misljenje ako neko moze za filmove o robotima,majmunima dalekim svetovima a ni nasu planetu ne poznajemo najbolje(vecina zna na koju fransize mislim) da daje idalne ocene po meni je je ovo remek delo.

bubba2 Ps. Nadam se da se niko nece naci uvredjen sve sto sam rekao i mislio bilo je u globalu.
Čovjek postaje najbliži sebi kada postigne onakvu ozbiljnost koju ima dijete dok se igra. Heraklit
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.Srpanj/Jul.2024 u 20:12
Taman posla da se iko ljuti, tome nam služi forum, da je i više ljudi aktivno i da kaže svoje glede svakog odgledanog filma, gde bi nam bio kraj.

Ovo oko filmova i ocena te doduše nisam sasvim razumeo, pa možemo voleti i maštu a ne samo deo svakodnevnice kojom nas, ionako selektivno, bombarduju, zašto ne sanjariti o robotima, dalekim svetovima, to je u ljudskoj prirodi, to nas izdvaja od životinjica, između ostalog. Uprkos istraživanju našeg sveta. Ne?

Imala su i razna plemena svojih problema, nepoznavanje svoje sredine najbolje, pa su prepešačili boga oca, otkrivali druge pašnjake, lovišta, vegetaciju, staništa, prelazili mora i okeane, nisu bili zagledani samo oko sebe, oduvek smo gledati u zvezde. Nema ičega lošeg istovremeno upoznavati sebe samog, ljude oko nas, svet oko nas, kao i svetove negde tamo, među zvezdama. Iz moje perspektive. Slično važi i za filmove.  

Na vrh
ar8c View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj ar8c Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.Srpanj/Jul.2024 u 23:26
Dobih još neke preporuke pa reših da ga ipak odgledam večeras. Tačno je sve kako je već rečeno, čista nostalgija, kao da je ispao iz osamdesetih, zabavan, solidno duhovit i u prepoznatljivom fazonu. Malo je provrteo neke stare emocije, popunio veče. Neću žaliti investiranog vremena. Opet, u malo širem smislu, ovo je ipak bespotreban film. Čak i za nostalgičare koji uvek mogu da se vrate originalu kad malo ispadne iz memorije ili prosto požele da evociraju uspomene. Mlađi? Ne vidim ovde baš ništa vredno pažnje za njih.
Na vrh
Mizi View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Mizi Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: Od juče u 12:07
Edi Marfi, podgrejani ofarbani leš.
Nikad dovoljno novca, slave i zlata.

Na vrh
Goran87BG View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj Goran87BG Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: Od juče u 15:05
Sasvim pristojan film ne manjka akcije i humora, odličan Edi još uvek ga krasi prepoznatljivi šarm i osmeh od milion dolara... Za ove vrele dane topla preporuka za uživanje sa porodicomThumbs Up
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.