Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Komentari na filmove
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Beckett (2021)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTE ZA IZRADU I SINKRONIZACIJU PRIJEVODA
OFICIJALNI KODI PLUGIN

Beckett (2021)

Beckett

Beckett (2021)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Naslov:

Beckett

Godina:

2021

Žanr:

drama, kriminalistički, akcija, triler

Trajanje:

108 min

Režija:

Ferdinando Cito Filomarino

Scenarij:

Kevin A. Rice
, Ferdinando Cito Filomarino

Glavne uloge:

Yannis Kokiasmenos
  >  Hunters
Yorgos Pirpassopoulos
  >  Karas
Michael Stuhlbarg
  >  April's Father
John David Washington
  >  Beckett
Myrsini Morelli
  >  Protester
Dimitra Mesimerli
  >  Protester
Olga Spyraki
  >  Beewoman
Spyros Dimitrakakis
  >  Hunters
Andreas Marianos
  >  Stefanos
Omiros Poulakis
  >  Quiet Police Officer
Daphne Alexander
  >  Thalia Symons
Panos Koronis
  >  Xenakis
Alicia Vikander
  >  April
Boyd Holbrook
  >  Tynan
Vicky Krieps
  >  Lena
Filippos Ioannidis
  >  Dimos
Maria Votti
  >  Eleni
Isabella Margara
  >  Village Nurse
Marianna Bozantzoglou
  >  Police Station Translator

Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
JoxerTM View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj JoxerTM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Beckett (2021)
    Objavljeno: 14.Kolovoz/Aug.2021 u 15:23
Krenuo gledati, pa se čudim, holivud radi evropski stil?!
Tek onda sam vidio da je projekt od tri evropske države, samo što su angažirali holivudske zvijezde.

Ne mogu reći da su se holivudski glumci super snašli u ovom stilu, ali to je razumljivo.
Opet ne mogu reći ni da su promašili, potrudili su se koliko su mogli.
Međutim sam njihova pojava na ekranu stalno zbunjuje, pa će tako preduga romansa na početku djelovati čudno, kao da je ispred nas nezavisni film sa preskupim licima.

S budžetom filma (desetak milijuna) napravilo se puno toga dobrog.
Kadrovi nenasljenih grčkih predjela su fantastični.
Kod naseljenih scene su kao izmišljene, npr. vlak prolazi u daljini kao naručen za tu scenu.
Režiser je htio čim više opisati Grčku kakva jest, pa se potrudio imati psa lutalicu u bar jednoj sceni.

Sama priča međutim je triler za početnike sa superčovjekom kojega ljubi sreća.
Netko će reći adrenalin čini čuda, ali s onim ozljedama biti akrobat u tolikoj mjeri iako nije zaposlen na nekoj fizikali, neuvjerljivo je.
Kraj ostavlja nekoliko neodgovorenih pitanje, ne baš bitnih, ali lijepo bi bilo znati.

Gledati, ne očekivati previše.
Na vrh
AlexDeLarge View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj AlexDeLarge Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.Kolovoz/Aug.2021 u 08:55
Lepo je sažeo JoxeTM. Sama priča međutim je triler za početnike sa superčovjekom kojega ljubi sreća. Imaju jos dve kontradiktornosti u filmu ali povezuju početak i kraj filma pa ne bih pisao. Mada sam bio 5 puta u Atini, mozda bolje pogledati neki izvorni grčki film,ako ne zbog jezika, bar BlacKkKlansman pre nego ovaj.
Na vrh
titlovi.com View Drop Down
Approval team
Approval team

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj titlovi.com Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.Kolovoz/Aug.2021 u 00:14
Prijevod je uradio i payutti 👍
Na vrh
puppet_master View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.Kolovoz/Aug.2021 u 09:05
Originalno postovano od strane AlexDeLarge AlexDeLarge piše:

...Mada sam bio 5 puta u Atini, mozda bolje pogledati neki izvorni grčki film...

Eto ideje 🙂
Ne nužno tek za Grčku, već uopšteno, filmovi-razglednice. Preko kojih je neka država, podneblje, eto grad...ostavio trag u nama, da li preko duha prostora, ambijenta, arhitekture, specifične kulture, mentaliteta.

Može (mada i ne mora) biti iz perspektive autora nekog drugog prostora, koji je i sam "stranac" u toj sredini, poput nas gledalaca, npr, lupam sada...Before Sunrise i Beč, Don't look now i Venecija, Frantic i Pariz (mada, Polanski i nije već duže vreme "stranac" u Parizu, meh, nebitno) itd unedogled. Ne verujem da bi trenutno takva jedna tema zaživela, neaktivan je forum, leti upadljivije, tek mi se dopada sama ideja. Za neka bolja sutra 🙂

Na vrh
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj AlexDeLarge Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.Kolovoz/Aug.2021 u 13:16
Preko kojih je neka država, podneblje, eto grad...ostavio trag u nama, da li preko duha prostora, ambijenta, arhitekture, specifične kulture, mentaliteta.
e verujem da bi trenutno takva jedna tema zaživela
Slazem se, kao i ideja da se daju preporuke za dobra ostvarenja.
Zato npr. volim skandinavske, korejske, japanske, kineske, pored redovnih nemackih, spanskih, italijanskih, itd. ali to mnoge ljude odbija.
A ovo me podseti na Mućke kad sam bio u Londonu i kad sam doyiveo atmosferu iz Mućki, preko skupoće,hrane, kokni dijalekta, pijace, pabova, nocnih barova, samo nisam ziveo u soliteru od 20 spratova nego u kuci sa starijim osobama. Skoro mi je u gostima bio jedan Englez  poreklom iz stare Iranske aristokratije isto kao Del mulja, mesa razna pica, skoro nerazumljiv kad prica brzo :)
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.Kolovoz/Aug.2021 u 13:36
Gleda se sve ovde, ne odbija ljude svetska kinematografija, tek se standardno najviše gleda ono najpopularnije, što opet standardno bude američko. 🙂
Međutim, ima svakako ljubitelja filmova sa svih strana sveta.
Na vrh
JoxerTM View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj JoxerTM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.Kolovoz/Aug.2021 u 15:06
Kako ne odbija. Odbija.
Nekoliko je razloga.

1. Mekdonaldizacija koja je zahvaljujući internetu poprilično sad popustila
I mene je odbijalo kad sam bio mali pa zbog ondašnjeg televizijskog vijeća mudraca koje svi jako vole da je svjetska kinematografija isključivo smaračine od drama. Jer bi samo najveća smeća i dosade po televiziji mećali. Rijetko bi potrefili nešto da nije bacanje gledatelja u očaj nepodnošljivom dosadom (primjer: Mimi Metalac).
Zahvaljujuć kinima znao sam da ipak postoje hongkonške tabačine, ludorije Luja de Fina i brdo dobrih talijanskih filmova koje su snimali (ili dubali) na engleskom, pa tko nije trčao na svaku komediju Hilla i Spencera?

2. Ružni jezik jednom = svi dalji filmovi mrtvi
Meni se portugalski gadi. Najozbiljnije. Japanski... Pa moraju li stalno vikati i biti ljuti na nekoga? A tek onaj tajlandski kroz nos, pa šta su oni cijelu godinu prehlađeni?
Međutim ti čudni zvukovi se prerastu, dovoljno je pogledati dva tri filma i sjedne u uho. Iako je i dalje ružno za čut, ne kida živce više.
Žao mi je svih onih koji su namjerno preskočili brazilski Elite Squad i njegov nastavak jer, eto, ne mogu oni portugalski ni u štampu.

3. Nedostatak pošteno napisanih utisaka
Pošteno u smislu da ne napišeš samo "odličan" i zbogom. Ili "5/10".
To nikome ne znači apsolutno ništa, niti smo u školi niti učimo razlomke na satu matematike.
Sjedi, napiši dvije tri rečenice, pa makar to bilo "ova mala u filmu je prava cica - ubica".
Jer ako nema utisaka, pa neće netko tko nema vremena za sve (a to smo svi) tek tako riskirati vrijeme.
I loš dojam znači puno jer si ih podosta napisao i netko je već prokljuvio, otprilike, tvoj ukus pa će znati da tebi loš film njima baš odgovara.
Ali ga treba napisati onako kako se piše pimo, a ne onako kako se fejsbuči i tvita.

4. Snobizam i dopuštanje da se nekoga prevari hajpom, mejnstrimom i trendovima
U filmskoj umjetnosti ne postoji "the next big thing". Sljedeća stvar - da, ali velika, ne.
Zahvaljujući internetu "fear of missing out" je postao irelevantan, ne treba trčati u kino jer se naslov od npr. preksutra više neće prikazivati i onda ga više nikad nitko neće vidjeti.
Nekad poželjan marketing holivud je povampirio u tolikoj mjeri da neki još vjeruju da ako film nema trailer kojega je pregledalo preko 100 milijuna ljudi onda znači da ne valja.

5. To izgleda ko govno, neću to gledat
Nemaju svi para da mogu priuštiti Diznijev budžet.
Nemaju para nekad ni za standardno bluray izdanje, a kamoli 4K.
Ali otkad je to film=slika?
Film je skup raznih stvari, slika je samo jedna od njih.
Uostalom, više je primjera nevjerojatno glupih i dosadnih filmova sa raskošnom slikom, nego onih gdje se uštedilo na slici ali su zato priča, glazba i gluma vrhunske.
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.Kolovoz/Aug.2021 u 15:25
Ništa od toga nisam primetio ovde, ta prevodi se i gleda koješta sa svih strana sveta. Koliko god se malo pisalo, leti uvek i grđe 😔, itekako se gledaju.
Na vrh
JoxerTM View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj JoxerTM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.Kolovoz/Aug.2021 u 16:01
Prati malo broj skinutih prijevoda 5-6 dana, pa usporedi koji filmovi jedva dostignu 100, a koji već prvi dan imaju 5000.
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.Kolovoz/Aug.2021 u 16:15
Ma, ne pričamo o istim stvarima. 😄

Na Alexov post gde on kaže da voli skandinavske, korejske, kineske, španske, žabarske, švapske...filmove no kao da brine da to odbija ljude...ja mu tek odgovaram da ovde ne bi bio usamljen u toj ljubavi prema...pa da ne nabrajam opet sve 😄
U smislu da ima itekako tema, prevoda, nas koji gledamo sve to, dakle ni sagovornika mu ne bi falilo.

Nevezano za to što neka ionako nema većina preferira nešto drugo, kakve veze ima to ako npr ti, Aleksa, Vračarac, pa da ne nabrajam i ljude još, no ima nas, koji dakle ne bežimo od svih mogućih filmskih strana sveta. Mi najviše i pišemo ionako.
Na vrh
JoxerTM View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj JoxerTM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.Kolovoz/Aug.2021 u 17:16
Ma daj oni dvojica su se "pokvarili".
Aleksa samo gleda kvazidokumentarne serije o stvarnim serijskim ubojicama, a vracar je prešao na ratnobiografske drame.
Cry

Iskreno se nadam da im je to samo faza i da će se vratiti sa magarca natrag na konja. Wink
Na vrh
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj AlexDeLarge Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.Kolovoz/Aug.2021 u 17:42
Originalno postovano od strane JoxerTM JoxerTM piše:

Aleksa samo gleda kvazidokumentarne serije o stvarnim serijskim ubojicama, a vracar je prešao na ratnobiografske drame.
Cry

Iskreno se nadam da im je to samo faza i da će se vratiti sa magarca natrag na konja. Wink
Na vrh
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj AlexDeLarge Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.Kolovoz/Aug.2021 u 18:35
Prva stvar nismo ni prijatelji, ni drugari, ni poznanici pa da dajemo ocenu pod znacima navoda, ja ovo smatram jako neozbiljnim i nezrelim, nebitno koliko godina imate. Sledeca stvar na per tu se olako preslo, kao i na oponiranje ali hajde nov sam bio forumu. Sledece navedite jednu cinjenicu za ono sto ste napisali  kvazidokumentarne serije o serijskim ubicama, nemate, samim ti ste se diskreditovali za dalju raspravu. Sta  ja gledam ,sta citam, i sta slusam ni u snu ne mozete da pogodite a u fazi sam phiholoskog toka saznanja i inteziviranja kristalizovane inteligencije i divno mi je, i uzivam u mnogim stvarima.  Upadate  nicim izazvanim u razmenu misljenja izmedju mene i puppet_master , zao mi je sto sam spomenuo Vas pseudonim u post-u, necu vise, imate svoje misljenje u redu, ali  i nastavite da pisete sa upadicama ja se necu obazirati, Ne treba mi Vas odgovor sve se iz prilozenog moze zakljuciti a mogu i ostali clanovi foruma, kao i iz jednog prethodnog posta gde sam hteo da stavim tacku, ali novo oponiranje i poslednja recenica su znaci isfrustriranosti,kako prema meni tako i prema drugima ( npr.clanu bgvracar), ako gresim onda birajte reci i recenice .Ne bih vise sa Vama komentarisao, bilo bi besmisleno za oboje i gusili bi druge, a uvek debatu mogu da svedem na apsurd. Svako dobro Vam zelim. Pozdrav
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.Kolovoz/Aug.2021 u 18:53
Mislio je Joxer na člana AleksaYu, koga pominjah tek u kontekstu da zbilja gleda evropske, azijske (i šire) filmove. Blesava je slučajnost da se eto potrefilo da Alex i Aleksa budu u priči, no Joxer se blesavi tek oko Aleksinog filmskog repertoara. 🙂 Nije bilo na tvoju adresu 🙂
Na vrh
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj AlexDeLarge Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.Kolovoz/Aug.2021 u 18:57
Originalno postovano od strane puppet_master puppet_master piše:

Ma, ne pričamo o istim stvarima. 😄

U smislu da ima itekako tema, prevoda, nas koji gledamo sve to, dakle ni sagovornika mu ne bi falilo.

Nevezano za to što neka ionako nema većina preferira nešto drugo, kakve veze ima to ako npr ti, Aleksa, Vračarac, pa da ne nabrajam i ljude još, no ima nas, koji dakle ne bežimo od svih mogućih filmskih strana sveta. Mi najviše i pišemo ionako.

Slazem se, nastavicemo konstruktivni dijalog,
Mozda volim i Viktora Frankla da citam pa volim, i ratne i biografske filmove, mozda sam citao o Lorencu i Kolosu, operaciji Spajalica, mozda sam posetio neka istorijska mesta u Pragu i Poljskoj  itd, tako necu sigurno da bezim ;) od svih mogucih filmskih strana sveta.
(function(){window['__CF$cv$params']={r:'67fc24abcde838b2',m:'f4a2e75c42e03d48c619f7c21a2330469520c387-1629132433-1800-AQGC+PpCk6F18s0jd4UXa6QUxOuFwo40zJbXolWL9pIA0GpnuBhzLI2NG0dbFLYEl+HPnwV5Glh8KQK3XRul1UmznR6UGIGH6imON0tK4mCMZgeQa6k8akJ596LNq2Vh4GGA/Zvqr4N9ilHtV/F/Y1Z5mI16S4vRw3+Bve+x7DuPJRZNb8VLq1LBSIuuXgEZMw==',s:[0x0742a27ca7,0x6f5b631f22],}})();
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.Kolovoz/Aug.2021 u 19:04
Nesporazum je ispao, najveći krivac sam ja, nepažnjom nisam naveo pun AleksaYu nick, Joxer se tek nadovezao na moje misli. 🙂

Pseudodokumentarac koji pominje je Ultima pallottola gde je AleksaYu pisao.
Na vrh
JoxerTM View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj JoxerTM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.Kolovoz/Aug.2021 u 22:31
Originalno postovano od strane AlexDeLarge AlexDeLarge piše:

Prva stvar nismo ni prijatelji, ni drugari, ni poznanici
... uvek debatu mogu da svedem na apsurd. Svako dobro Vam zelim. Pozdrav
Auh, da potvrdim ovo što ti je p.master već napisao, nisam mislio na tebe.
Što se tiče baš alekse i vracara, oni već znaju što ja mislim o rekonstrukciji ljudskog šljama i mehanizmima prirode da smanji brojnost vrste.

Ne znam tvoj ukus niti otprilike, za to bih volio vidjeti tvoje komentare na još naslova.
I ne daj se smesti, primijetit ćeš, već sad jesi, da su moji postovi uvijek na rubu bezobrazluka. Wink
Nije to bez veze, nastojim inicirati kakvu diskusiju.
Samo ovaj put je otišla u neplanskom, nepredviđenom, krivom, smjeru.
Na vrh
bgvracar View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj bgvracar Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.Kolovoz/Aug.2021 u 22:50
Originalno postovano od strane JoxerTM JoxerTM piše:

Cry

Da si ikad odgledao korejski The Admiral - Roaring Currents (2014) ili norveški The 12th man (2017) (ovaj drugi je prevela moja malenkost), drugu bi pesmu pevao. LOL

Ovako, na slične filmove gledaš kao Ilija Čvorović na "narodnog neprijatelja". LOL LOL LOL

Na vrh
JoxerTM View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj JoxerTM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.Kolovoz/Aug.2021 u 23:23
Ali kvaka je da ja to smatram komplimentom. Wink
Pa hvala.
Na vrh
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj AlexDeLarge Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.Kolovoz/Aug.2021 u 11:04

norveški The 12th man (2017) (ovaj drugi je prevela moja malenkost)

Evo npr. interesuje me, gledao sam Max Manus (2007), pa sam mislio da je nesto slicno.
Sta je na ovu temu zanimljivo podsetih se Conspiracy 2001 (Wannsee Conference) i operacija
Anthropoid (2016) kao prirodni nastavak, podseti me Morelova knjiga Liga noci i magle. A pretposlednji post me podseti na ruski Batalion (2015). 
Neko voli istoriju, a ona je uglavnom prozeta ratovima ( sta je Ashin of north, isto to),stradanjima,patnjama, unutrasnjim sukobima,prevarama, previranjima, revolucijama. Slicno je i za mafiju, zatvore, ubice, itd. Samo je negde ublazeno i stavljen akcenat na nesto drugo, a negde kako i jeste skoro pa realno.
Ko ne voli neku temu ne treba ni da gleda, ja sam odlucio da ne gledam vise o logorima, i zatvorima kad sam poceo da gledam The Mauritanian (2021)  i osetio mucninu.
Samo sam misljenja da treba gledati ( kinematografiju svih zemalja, kao i u nauci sto se oslanjam na naucne radoveiz razlicitih oblasti i iz celog sveta, kao i prosvete sto se tice i udzbenika,  moje misljenje od svega po malo sa odredjenim vremenskim razmacima.  
Zasto komentarisem neke filmove zato sto komentare daju ljudi koji veze nemaju ( ne odnosi se na prethodnu raspravu) sa temom i koji su iz datog zanra odgledali 2-3 filma, nakon uvida da ljudi idu u bioskop da gledaju film ne znajuci o cemu se radi da bi se slikali i podelili na drustvenim mrezama, tj. da bi bili vidjeni, i kad sam usao na forum, nakon foruma o serijama, i kad sam video tipa komentar vrhunski film 8/10 i pitao se sta je to, ili na pitanje sta je dobro u filmu a odgovor pa volim takve filmove, tipa ima jedan lik kome ne moze niko nista, zna sve, i uzmi digitron i sabiraj broj ljudi koje je ubio i prebio, ne odnosi se na parodije datih filmova.

Malo me pokrenula neka diskusija o knjigama i muzici pa prenesoh na filmove i serije. Pozdrav za sve

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.