Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Komentari na filmove
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Baekyahaeng: Hayan eodoom sokeul geolda (2009)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTE ZA IZRADU I SINKRONIZACIJU PRIJEVODA
OFICIJALNI KODI PLUGIN

Baekyahaeng: Hayan eodoom sokeul geolda (2009)

Baekyahaeng: Hayan eodoom sokeul geolda

Baekyahaeng: Hayan eodoom sokeul geolda (2009)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Naslov:

Baekyahaeng: Hayan eodoom sokeul geolda

Godina:

2009

Žanr:

misterij, ljubavni, triler

Trajanje:

135 min

Režija:

Shin-woo Park

Scenarij:

Keigo Higashino
, Yeon-seon Park
, Shin-woo Park

Glavne uloge:

Han Suk-kyu
  >  Han, Dong-soo
Jong-Won Lee
  >  Seung-jo
Son Ye-jin
  >  Yu Mi-ho
Go Soo
  >  Kim Yo-han
Seo Jin-won
  >  Detective Jang
Lee Min-Jung
  >  Shi-yeong
Park Sung-woong
  >  Cha Seung-jo
Da-Yeong Ju
  >  Ji-ah
Cheol-woo Han
  >  Detective Ko
Kook-jin Han
  >  Detective Oh
Yeong-Seon Kim
  >  Female teacher
Kyeong-sook Jo
  >  Yang Mi-sook

Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
aleksayu View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj aleksayu Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Baekyahaeng: Hayan eodoom sokeul geolda (2009)
    Objavljeno: 29.Kolovoz/Aug.2017 u 16:19
Remek delo. Film je vrh vrhova. Bolje ne moze od ovoga, kada je u pitanju crime, mystery, thriller zanr. Ocena 10/10
Na vrh
bgvracar View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj bgvracar Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.Ožujak/Mar.2021 u 10:16
Hajde da se i ja složim sa "Velikim inkvizitorom" Aleksom LOL. Prošlo je već neko vreme otkako sam odgledao film i zaista se radi o vrhunskom ostvarenju. Kombinacija odličnog trilera i vrlo jake drame, sa elementima šekspirovske tragedije proistekle iz počinjenog zločina. Fenomenalna gluma vodećih aktera filma kao i kompleksan scenario, forte su ovog ostvarenja. Posebnu draž filmu daje činjenica da ne možete da se vežete ni za jedan od glavnih likova tj. svi će vam izazvati određenu dozu mučnine.

Prema romanu "Journey Under the Midnight Sun", Keiga Higashina.

Ažurirao bgvracar - 07.Ožujak/Mar.2021 u 10:48
Na vrh
JoxerTM View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj JoxerTM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.Ožujak/Mar.2021 u 17:15
Hajde da se ja ne složim s vama dvojicom. Ni malo! Confused

Nit misterij, nit triler.
Čisti čistacati noir ljubić.

Nešto smijem spoilati svima i to hoću:
Podosta vremena u fokusu je noirovska femme fatale, rasna korejska ljepotica koja privlači muškarce kao svjetlo insekte, a ovi omamljeni ko ti isti insekti ponašaju se potpuno neracionalno.

A nešto ne smijem svima nego samo onima koji su gledali, pa ću to "sakriti":
Ona je toga itekako svjesna. I bešćutno manipulira sa svima, glumi žrtvu kad treba, glumi prijateljicu, ljubavnicu, ženu, majku, kraljicu i samom gledatelju. Tek će na kraju filma zbaciti masku.

Fatalna žena nije ono što definira noir samo po sebi, tu je i detektiv koji je sam sebi sjebao život nevjerojatno debilnim izborom u jednom trenutku.
A kako je film ljubavni, tu je i lik koji dokazuje staru mudrost da je najtrajnija ljubav ona neuzvraćena, pa bilo to zbog "više sile" kao što film na početku sugerira ili zbog nečega drugoga u što ćemo se uvjeriti ovdje tek na kraju.

Nije remekdjelo.
Ovo je interesantna invencija u stilu Bachovih dvoglasnih i troglasnih kao nekakva priprema i trening za neki bolji film kasnije - koji se nikad nije pojavio, autor je snimio nekakvu seriju još, ljubavnu opet naravno, i tu je stao.

Isključivo za ekipu koja voli ljubiće da ih podsjeti da ljubić nije sinonim za holivudski saharin.
Ostali, predlažem preskočiti osim ako ste već pogledali brdo korejskih filmova pa bi sad još neki dobar, ali niste sigurni koji bi.

Ono što bgvracar nije napisao je da su prije ovog filma japanci bili snimili seriju po istoj knjizi Byakuyako (2006), a kasnije i baš film Into the White Night (2010).

Ažurirao JoxerTM - 08.Ožujak/Mar.2021 u 17:41
Na vrh
bgvracar View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj bgvracar Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.Ožujak/Mar.2021 u 20:17
Ne, ne i ne.Confused Ovo samo ima neke naznake ljubavnog filma iliti romanse (u svom bolesnom, opsesivnom obliku). Ovo je zapravo triler sa vrlo teškom pričom i sa elementima kako sam se prethodno izrazio, šekspirovske tragedije. Oštra klasifkacija ovog filma u isključivo "ljubiće" zapravo u potpunosti obmanjuje potencijalnog gledaoca. Suviše je tu patologije da bi se film sveo na pomenuti žanr.

"Isključivo za ekipu koja voli ljubiće da ih podsjeti da ljubić nije sinonim za holivudski saharin".

Joxer, ova tvoja gore izjava bi neobaveštenog čitaoca ove teme mogla navesti da se radi o nekakvom filmu tipa "Titanic" ili "Pretty Woman"LOL. Ni blizu. Ovaj film je zlokoban do srži i tu vedrih i nasmejanih tonova nema.
Na vrh
JoxerTM View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj JoxerTM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.Ožujak/Mar.2021 u 21:12
Ne bi trebala ikoga navesti ikoga na tako nešto. Napisao sam "NIJE sinonim".
Što znači trebaju očekivati ljubavni film različit od Titanica i Pretty Woman.

Na vrh
bgvracar View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj bgvracar Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.Ožujak/Mar.2021 u 21:13
Originalno postovano od strane JoxerTM JoxerTM piše:

Ne bi trebala ikoga navesti ikoga na tako nešto. Napisao sam "NIJE sinonim".
Što znači trebaju očekivati ljubavni film razlličit od Titanica i Pretty Woman.

Izvini, očigledno je da nisam baš najbolje razumeo tu rečenicu. Embarrassed
Na vrh
JoxerTM View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj JoxerTM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.Ožujak/Mar.2021 u 21:39
Neki dan sam ti napisao da je najljepša wuxia House of Flying Daggers.
Nisam ti dodao da je i to ljubavni film. Smile
I taj je skroz različit od holivuda. Različlit je i od ovoga, jedan je wuxia, drugi noir.

Da ne ispadne da ja gledam samo ljubavne filmove, uopće nisam, zapravo ih nastojim izbjeći, ali nekad se potrefi i šta ću ja sad. Wink

Ljubavni me ne zgaze ko kombinacije drama/war/history/biography koji su takva nepodnošljiva sranja da svaki put budem iscrpljen ko da sam na samrti. Zato sam ih odavno i prestao gledati.

Ažurirao JoxerTM - 08.Ožujak/Mar.2021 u 21:48
Na vrh
AlexDeLarge View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj AlexDeLarge Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.Travanj/Apr.2022 u 19:27
Jedan od mnogobrojnih korejskih filmova koji mi je promakao, vidim da imadovoljno komentara pa da ne dupliram, ali kad  se malo razvila radnja, vidim da me podseća na nešto sto sam već gledao samo nisam mogao da se setim šta a onda je Vračarac napiso na kom delu se bazira, Joxer napisao o seriji i filmu , a gledao sam odavno i neku epizodu nemam pojma koje serije slična priča samo sto je incest u pitanju. Ja ne bih nikako preskočio ovaj film.

Da ne pišem ,slažem se u svemu sa Joxer-om, osim da je uvod i kome bi odgovarao, i sa Vračarcem oko drame, i da je dobro realizovan,  sad mi fali da je jedan od likova više misteriozan i su ga malo više `zamaskirali` kad su već krenuli u tom stilu. a počeli su da razvijaju jedan lik lepo i ne znam šta su hteli sa njim, osim kao paralelu sa retrospekcijama. Prohujao sam i ja sa radnjom i likovima, pa sam pretpostavio da ne grešim, pa sam odmah pustio, ali celo delo.

Ažurirao AlexDeLarge - 18.Travanj/Apr.2022 u 19:37
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,236 sekundi.