Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Komentari na filmove
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Babylon (2022)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTE ZA IZRADU I SINKRONIZACIJU PRIJEVODA
OFICIJALNI KODI PLUGIN

Babylon (2022)

Babylon

Babylon (2022)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Naslov:

Babylon

Godina:

2022

Žanr:

drama, povijesni, komedija

Trajanje:

189 min

Režija:

Damien Chazelle

Scenarij:

Damien Chazelle

Glavne uloge:

Brad Pitt
  >  (rumored)
Lukas Haas
  >  George Munn
Tobey Maguire
  >  Irving Thalberg (rumored)
Jean Smart
  >  Elinor St. John
Marcos A. Ferraez
  >  Police Officer
Flea
  >  Bob Levine
Jeff Garlin
  >  Don Wallach
Jennifer Grant
  >  Mildred Yates
Frederick Koehler
  >  DP (Bill - Soundstage)
Jimmy Ortega
  >  Elephant Wrangler
Shane Powers
  >  Dale
Hansford Prince
  >  Joe Holiday
Troy Metcalf
  >  Orville Pickwick
Albert Hammond Jr.
  >  Guest (Chicken Line)
Emma Stone
  >  Clara Bow (rumored)
Max Minghella
  >  Irving Thalberg
Margot Robbie
  >  Nellie LaRoy
Cutty Cuthbert
  >  Jimmy
J.C. Currais
  >  Truck Driver
Diego Calva
  >  Manny Torres
Li Jun Li
  >  Lady Fay Zhu
Bregje Heinen
  >  Female Guest (Nathalie)
Jovan Adepo
  >  Sidney Palmer
Telvin Griffin
  >  Reggie

Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
puppet_master View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Babylon (2022)
    Objavljeno: 12.Sijecanj/Jan.2023 u 15:43
Babylon mi i zvuči sjajno a i mainstream publika mu je, čini mi se, okrenula leđa, pride je o Hollywoodu u onom maniru koji sam uvek voleo da vidim u njemu, meni bliži, ne mogu dočekati da vidim taj film.

Ažurirao puppet_master - 12.Sijecanj/Jan.2023 u 16:31
Na vrh
JoxerTM View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj JoxerTM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.Sijecanj/Jan.2023 u 16:17
Meni zvuči nebitno.
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.Sijecanj/Jan.2023 u 16:31
Za razliku od drugih pa bitnih LOL
Na vrh
homemultimediabox View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj homemultimediabox Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.Sijecanj/Jan.2023 u 14:15
6/10 max
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.Veljaca/Feb.2023 u 08:39
Ne znam zašto sam mislio da je ovo mjuzikl. Nebitno, delom mi se dopao, do trećeg čina sam imao osmeh, nekada zbog onoga što se dešava na ekranu, nekada pa zbog toga što me podseća na toliko toga što sam voleo tokom svog života i ljubavi prema filmu, refleksije filmova koje sam voleo, romana Harolda Robbinsa o Hollywoodu te epohe, potom deo tog divljaštva i dekadencije, hira i čistog ludila iza zavesa, lajavo, sa eto i meni voljenim glumcima, u lepim bojama, baš ono što sam priželjkivao već danima, film kakav mi je falio. 

Sa druge strane, smetala mi je neuverljivost odnosa među likovima, u svom tom nikad-kraja-filma vremenu priča nije uspela da me ubedi u njihovu povezanost, kamoli tek emocije ili u hemiju na ekranu, što ne ide u prilog mom celokupnom utisku o samom kvalitetu filma, pada mi na ziceru. Bila mi je potrebna jača ljubavna priča i to da me razbije tragičnost likova. No, kažem, svejedno sam u mnogim detaljima imao meni lepo iskustvo sa Babylonom.
Na vrh
bgvracar View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj bgvracar Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.Veljaca/Feb.2023 u 14:52
Nisam još odgledao film, ali brate mili, 3 sata traje. Dead Za koga prave ovakve filmove? Sve češće ih gledam u ratama što je ranije bilo nezamislivo. Pa bar da imaš šta da vidiš, već sve neke reciklaže, isprazne priče, beskonačni rimejkovi... Ajde, dobro, pružiću mu šansu ...u nekom trenutku vremena u univerzumu. LOL
Na vrh
ar8c View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj ar8c Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.Veljaca/Feb.2023 u 18:58
Zbog čega trajanje filma sve češće postaje velik problem? Da li zbog brzine života i manjka koncentracije fanova, ili tu ima još nešto? Koliko god da mi se život ubrzao, nikada ne postavljam pitanje trajanja pre premijere. Ako je film slab, onda mi je i 90 minuta previše. Ako je film pravi, onda prosto ne želim da ikada stane. Tako je bilo i u mlađim danima, a tako je i sada uz opasku da je generalno malo baš dobrih filmova, a pogotovo dobrih dugih filmova. Ako je zbog umora i obaveza nekada potrebno premijeru podeliti u dve večeri, ni to nije strašno jer ionako svi gledamo serije pa se ne bunimo.

Što se tiče filma iz teme, spreman je za premijeru i gledaću ga ovih dana baš da proverim od čega je satkan, kao i da napravim neminovno poređenje sa odgledanim The Fabelmans. Ovo što Puppet napisa otprilike je tačno ono što i očekujem od filma. Doduše kod mene ni ne mora previše u neke ljubavno/melodramatične vode. Dovoljno je da zabavi i da malo oživi duh starog, razuzdanog Hollywooda uz kasting od koga ipak očekujem da se istakne...
Na vrh
sasa-stipisic View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj sasa-stipisic Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.Veljaca/Feb.2023 u 14:11
Odličan film, sa puno ludih i različitih likova, jer takav je i život 100 ljudi 100 čudi. Dosta vjerodostojno prikazana ta faza filmske industrije (prijelaz iz nijemog u zvučno doba filma) i dobro upakirana u praćenje par likova primarno kroz njihove priče. Film je realno dosta veseo i opaljen, dinamičan film, te su mi ova 3 sata prošla vrlo brzo i mislim da ako ništa ovo je jedna odlična filmska zabava. Svakako ću se vratiti ovom filmu. Chazelle se uz svoj evidentnan smisao za priču i dijalog malo okoristio i oplemenio film duhovima Tarantina i Scorseseja (Wolf of the Wall Street, Goodfellas). Takav je moj dojam, tko voli navedene redatelje i tipove ova 2 filma gore navedena neće požaliti.
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.Veljaca/Feb.2023 u 14:28
Pride i The Aviator kada smo već kod Scorsese-a i uostalom zlatnog doba Hollywooda. Approve Mada oki, ti misliš na frenetičnost Martijevih navedenih filmova, no sam se (delom, temom) nameće i The Aviator 

Na vrh
Gewehr98 View Drop Down
Junior translator
Junior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Gewehr98 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.Veljaca/Feb.2023 u 14:35
Baš otkačen film, 3 sata je prošlo kao od šale.
Glumci odradili odličan posao, doduše priča ide tim smerom kao da ni sam Šazel
nije znao kako da je završi, ali nije na kraju loše ispalo.
Ono što je najviše ostavilo utisak je muzika koja kida.
Na vrh
AlexDeLarge View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj AlexDeLarge Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.Veljaca/Feb.2023 u 15:13
Nije bas najkraci komentar Smile, al da ne filozofiram,  svideo mi se film.

Ažurirao AlexDeLarge - 02.Veljaca/Feb.2023 u 18:58
Na vrh
Sorin View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Sorin Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.Veljaca/Feb.2023 u 22:17
Meni je Vavilon sjajan, spektakularan film. Uživao sam svih 3 sata koji su mi prošli kao tren. I da je trajao još sat ne bi mi smetalo. Retko koji film gledam 2 puta, a ovaj jesam. I u bioskopu (što je posebno iskustvo) i u kućnoj varijanti.

Zahvatio je celu epohu i odlično sublimirao po nekoliko zvezdi nemog filma u po jednom liku. Chazelle je ostao veran sebi, napravio čak i nekakav mini-čudesan spoj sa La La Land i to mene oduševljava.

Mnogu zameraju kako je Vavilon besmislen, nema poentu. Pa to nije triler, ne traži se dežurni krivac, jednostavno prikazana je jedna epoha i uspon i pad nemog filma. I tu se valjda vidi nekakav epilog te ere, zar ne?

Čudesan film, svaka preporuka.
Na vrh
mile-milic View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj mile-milic Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Veljaca/Feb.2023 u 18:30
Kako je moguće da je Vavilon ostao bez nominacija za Oskara u glavnim kategorijama?Da li to Holivud ne sme da pogleda sam sebe u ogledalo?Da li su oni koji odlučuju o tome na teškim drogama(poput protagonista Vavilona) zaista doneli odluku da je Top Gan Maverick (koji je BTW zabavan film) više zaslužio nominaciju nego Šazelovo REMEK DELO.Neko će sigurno imati argumentaciju da bi ovakav film osvojio Oskara ,ali pre 20 ili 30 godina(što je teška budalaština) ,jer su u međuvremenu snimljeni filmovi koji na još suroviji način govore o fabrici snova.Sjajan film je jednostavno sjajan film,bez obzira kada je snimljen.Ogromna nepravda je učinjena čitavoj ekipi filma ,a posebno Šazelu,Pitu i Robi.
Na vrh
titlovi.com View Drop Down
Approval team
Approval team

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj titlovi.com Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Veljaca/Feb.2023 u 20:08
Prevod je uradio Bambula ✔
Na vrh
Vilin View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Vilin Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 sati 18 minuta , u 10:03
Što reče Sorin, sjajan, spektakularan film. Očekivao sam da ću se smoriti jer traje više od 3 sata, ali zaista, ta 3 sata prođoše za tren.
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.