Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Komentari na filmove
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Annihilation (2018)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP
OFICIJALNI KODI PLUGIN

Annihilation (2018)

Annihilation

Annihilation (2018)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Godina:

2018

Žanr:

drama, misterij, fantazija, znanstvena fantastika, triler, avantura, horor

Režija:

Alex Garland

Scenarij:

Alex Garland
, Jeff VanderMeer

Glavne uloge:

Natalie Portman
  >  The Biologist
Jennifer Jason Leigh
  >  The Psychologist
Bern Collaço
  >  Scientist (as Bern Collaco)
Benedict Wong
  >  Scientist
Oscar Isaac
  >  The Biologist's Husband
Gina Rodriguez
  >  Anya Thorensen
Tessa Thompson
  >  The Surveyor
Cosmo Jarvis
  >  Special Ops Soldier 1
Honey Holmes
  >  Scientist
Edward Mannering
  >  Special Ops Soldier
Odette Michell
  >  Nurse

Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
titlovi.com View Drop Down
Approval team
Approval team

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Thanks (2) Thanks(2)   Citiraj titlovi.com Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Annihilation (2018)
    Objavljeno: 10.Ožujak/Mar.2018 u 21:14
Prijevod je najavio Bambula ⚡
Na vrh
gogo75 View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj gogo75 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.Ožujak/Mar.2018 u 14:46
A tko če drugi nego the king.
Na vrh
Rakan View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Rakan Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.Ožujak/Mar.2018 u 16:23
Nekada velika zvezda Natali Portman počela je da se gasi i tamni, a dokaz za to je i ovaj film. Film, sam po sebi nije loš, (uslovno rečeno), ali je daleko od toga da u njemu nastupa zvezda velikog formata. Ovo je za glumce sa klasične "B" liste.

Ljubitelj sam SF-a i ne propuštam gotovo nijedan, jer u svakom nalazim nešto što je vredno gledanja. Tako i Uništenje. Dosadan je do besmisla, ali stara priča prikazana na novi način. Da li sarma i pasulj (grah) mogu nekada da se ogade koliko god da su često na jelovniku, ako su napravljeni zanatski. A ovaj pasulj (grah) od filma urađen je sasvim dobro, ali bez pasulja! Dobili smo samo onu slanu vodicu.

Šta fali filmu?
1. Šta mu ne fali?
2. Besmislena dužina od 2 sata.
3. Horor elementi su taman toliko strašni da se ni dete ne bi uplašilo.
4. Neharizmatična glavna junakinja. Baš joj nije legla uloga.
5. Ovo je film za Švarcenegera, a njega u filmu nema :(

Pogledati film. Nalazim da je vredan toga i da nije potrošeno vreme, ali...

Ocena: 5 od 10.

Na vrh
Atrahasis View Drop Down
Junior translator
Junior translator
Onaj koji jeste

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj Atrahasis Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.Ožujak/Mar.2018 u 18:34
Originalno postovano od strane Rakan Rakan napisao:

Nekada velika zvezda Natali Portman počela je da se gasi i tamni, a dokaz za to je i ovaj film. Film, sam po sebi nije loš, (uslovno rečeno), ali je daleko od toga da u njemu nastupa zvezda velikog formata. Ovo je za glumce sa klasične "B" liste.

Ljubitelj sam SF-a i ne propuštam gotovo nijedan, jer u svakom nalazim nešto što je vredno gledanja. Tako i Uništenje. Dosadan je do besmisla, ali stara priča prikazana na novi način. Da li sarma i pasulj (grah) mogu nekada da se ogade koliko god da su često na jelovniku, ako su napravljeni zanatski. A ovaj pasulj (grah) od filma urađen je sasvim dobro, ali bez pasulja! Dobili smo samo onu slanu vodicu.

Šta fali filmu?
1. Šta mu ne fali?
2. Besmislena dužina od 2 sata.
3. Horor elementi su taman toliko strašni da se ni dete ne bi uplašilo.
4. Neharizmatična glavna junakinja. Baš joj nije legla uloga.
5. Ovo je film za Švarcenegera, a njega u filmu nema :(

Pogledati film. Nalazim da je vredan toga i da nije potrošeno vreme, ali...

Ocena: 5 od 10.

Ne bih baš bio toliko strog. Teme i osnovni motivi ovog filma su odlični, čisto žanrovski. Ima tu svakakvim simbola, poruka i referenci; od nauke pa do religije. Moja glavna zamerka je upravo suprotna od vernog filmofila kog citiram - čini mi se da je format filma limitirajuć u ovom slučaju jer se žurilo sa razvojem osnovne priče nauštrb razvoja i formiranja dopadljivih likova. Bolje bi sve ispalo da je Netflix od ovog napravio jednu ozbiljnu seriju; SF žanru to ionako fali.

Ocena 7,6/10
Ljubitelji SF će naći one elemente koji će im itekako prijati.

P.S. Ovo je ozbiljan film i nije za B glumce ili Švarcenegera, 
samo nepažljivima gledaocima može da deluje suprotno.
We shall not cease from exploration, and the end of all our exploring
will be to arrive where we started and know the place for the first time. ॐ⊙
Na vrh
IgaBiva View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj IgaBiva Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Ožujak/Mar.2018 u 12:19
Meni je ovo toliko loše da ne zaslužuje čak ni da napišem recenziju. Možda je polazna ideja bila dobra, ali su se autori totalno pogubili. Šta su hteli? Da budu Tarkovski? Dosadno i nerazumljivo. Ej, pet žena s puškama koje kreću u misterioznu "želatinastu masu koja guta svet"??? Kao poslednja nada čovečanstva??? Ovaj put se slažem sa Rakanom koji pomenu Švarcenegera... Da su ovaj predugačak film skratili na 20-tak minuta i napravili epizodu "Black Mirror", pa da kažeš - "Bravo", ali ovako baš plače za Švarcijem...
Na vrh
Freak37 View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Freak37 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Ožujak/Mar.2018 u 15:20
Nista posebno , u moru tresa ovo je i ok film.
Na vrh
jeje cantiq View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Upir

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj jeje cantiq Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Ožujak/Mar.2018 u 17:38
Moram priznati da sam zaspala nakon prvih 15 min, a kad sam se probudila film je bio gotov i vrtila se reklama za uvećanje penisa.

Ne kanim ga dovršit  ConfusedOuch
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Upir

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj jeje cantiq Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Ožujak/Mar.2018 u 18:09
Da nema različitih mišljenja ne bi bilo ni foruma.

Mene je početak debelo zagnjavio, a kako nisam gledala dalje ne znam, možda je bio nekih twistova koji su sve preokrenuli...Confused
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Upir

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj jeje cantiq Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Ožujak/Mar.2018 u 18:31
Vrijedi probati.
Na vrh
bokidante View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj bokidante Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Ožujak/Mar.2018 u 18:49
Ovo je mogao biti odličan film, ali završetak Uništenja mi je pokvario cjelokupni dojam, šteta! 6/10
Na vrh
Black Raven View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Black Raven Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Ožujak/Mar.2018 u 21:55
Mnogo sam očekivao od ovog filma, ali sam se baš razočarao kad sam pogledao ovaj film. Ovo UNIŠTENJE me je uništilo svojom dosadom. Film ima dobru priču, ali umesto da vam se objašnjava priča tokom filma gledaocu se serviraju glupe i nepotrebne scene o zivotu glavne glumice a samu srž filma vam razvlače u delićima. Mogao je da bude stvarno dobar film, falilo je više glumaca tj. glumica (5 žena je malo trebalo je barem 7-8) i malo više horor akcije i bilo bi mnogo zanimljivije. Film možete pogledati, ali kad i ja koji obožavam SF filmove ovo nisam mogao da odgledam sa lakoćom, onda ne verujem da će se nekom ni preterano dopasti. Pejzaži su prelepi i priča nije loše, ali sve ostalo mnogo smara,pogledajte pa sami procenite dali valja. Ocena 6/10
Na vrh
LesaRad View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj LesaRad Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.Ožujak/Mar.2018 u 06:34

Pa da, bolje da su prvo slali žene, a onda dođu Arnold i Čak i spale sve napalmom. Usput srede i Zonu, detonuju Monolit, otkažu Dolazak, i ukinu zakon Gravitacije (to sam čuo da će i EU uskoro da uradi, reko mi Del Boy). Nikad taj jaz neće biti prevaziđen.

Malo nekolokvijalnije. Život glavne glumice je bit filma, jer film je o životu. O nad-životu, jer nova je Eva, a i Adam. Kraj bi bio besmislen da nismo videli greške njihovog puta, našeg puta, koje će ispraviti u novom postojanju. Niče? Scena ima koliko treba a Čaka nema pa nema, jer ovo akcioni užasi nisu. Ovo je Film. Začudni lirski sopran, uzdahli alt nade, zapreteni tenor zebnje, drhtavi bariton postanja. Ljubavni film. Sve što je trebalo, i nikad nije bilo. Sad će biti. Tarkovski? Naravno, krade se od najboljih. 
Ocena: slušajte Atrahasisa, donekle i ponekad.

Na vrh
Atrahasis View Drop Down
Junior translator
Junior translator
Onaj koji jeste

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Atrahasis Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.Ožujak/Mar.2018 u 15:24
Originalno postovano od strane LesaRad LesaRad napisao:

Ocena: slušajte Atrahasisa, donekle i ponekad.

Ovo "donekle" i "ponekad" me baš pogađa LOL.
Po ovim pitanjima slušajte samo sebe... 
Na vrh
Stole Haringa View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.Ožujak/Mar.2018 u 21:38
  Slušajte samo sebe jer vi ste onaj koji jeste.

Šalu na stranu, naterali ste me da skinem i da počnem sa gledanjem u toku nedelje.
Na vrh
IgaBiva View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj IgaBiva Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.Ožujak/Mar.2018 u 21:42
E, Stole, bas me zanima tvoje misljenje...
Na vrh
Atrahasis View Drop Down
Junior translator
Junior translator
Onaj koji jeste

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Atrahasis Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.Ožujak/Mar.2018 u 22:53
Originalno postovano od strane Stole Haringa Stole Haringa napisao:

Slušajte samo sebe jer vi ste onaj koji jeste.

To je suština svih suština.
Na vrh
Stole Haringa View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.Ožujak/Mar.2018 u 23:07
  Gotovo je, uvučen sam u priču.

Gledaće se ovih dana. Dotle mukajet.LOL
Na vrh
UroshP View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj UroshP Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.Ožujak/Mar.2018 u 05:39
Već viđeno,a opet novo...8/10
Na vrh
dajan1998 View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj dajan1998 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.Ožujak/Mar.2018 u 19:06
Totalno promasene uloge, veoma los film  ocjena 4/10
Na vrh
banisa2006 View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj banisa2006 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.Ožujak/Mar.2018 u 20:57
mene je film smorio...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.