| Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi |
Ajeossi (2010) |
Odgovori
|
| Korisnik | |
Black Raven
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
Translator
Pridružen: 13.Studeni/Nov.2017 Lokacija: Srbija Status: Offline Points: 1623 |
Opcije posta
Thanks(1)
Citiraj Odgovor
Tema: Ajeossi (2010)Objavljeno: 28.Svibanj/May.2018 u 15:34 |
|
Po mom mišljenju ovo je jedan od najboljih korejskih filmova. Preporuka i ocena 10/10.
|
|
![]() |
|
Black Panther
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
eXtreme member
Pridružen: 07.Rujan/Sep.2017 Status: Offline Points: 160 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 29.Listopad/Oct.2018 u 03:27 |
|
Odličan film!
|
|
![]() |
|
dzindzin16
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
eXtreme member
Pridružen: 07.Studeni/Nov.2009 Status: Offline Points: 691 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 06.Sijecanj/Jan.2021 u 17:38 |
|
Da je film dobar, jeste.Da je odlican, nije.Korejci imaju obicaj da dodaju nepotrebne "smuljane" kadrove i nepotrebne diskusije a tako nesto je i ovde slucaj.Steta.Ovo je moglo biti izvanredno, sto mi je u prvih pola sata i delovalo.
|
|
![]() |
|
bgvracar
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
Senior translator
Pridružen: 28.Srpanj/Jul.2016 Status: Offline Points: 3258 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 06.Sijecanj/Jan.2021 u 19:00 |
|
Odličan film. Top 10 korejske kinematografije u poslednjih 20 godina. Prošlo je izvesno vreme otkako sam ga odgledao pa se neki detalji vremenom i zaborave ali se sećam da me je podsetio na Profesionalca sa Žan Renoom. Jedina zamerka filmu je što je kraj pomalo u holivudskom maniru. Pretpostavljam da čak ni Korejanci koji ne povlađuju ukusu publike, nisu mogli da pređu tu crtu u kojoj dete pogine na kraju filma. Prepourka onima koji ga još nisu odgledali a imaju afiniteta prema ovoj kinematografiji.
![]() |
|
![]() |
|
JoxerTM
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
eXtreme member
Pridružen: 09.Lipanj/Jun.2011 Status: Offline Points: 5429 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 06.Sijecanj/Jan.2021 u 22:53 |
|
Ama to s malom je namjerno jer smo prethodno vidjeli posudu s očima, a uz to se podcrta da ni (svaki) vrag nije crn. Teško se tako nešto vidi u holivudu, ili nam se objašnjava satima odugovlačeći sa banalnostima da je neko mrtav, ili da nije, jer jebga, amerikanci ne bi shvatili drugačije. Film nije dobar. Film je odličan. Mastwočuša.
|
|
![]() |
|
AlexDeLarge
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
eXtreme member
Pridružen: 08.Ožujak/Mar.2019 Status: Online Points: 10573 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 24.Studeni/Nov.2021 u 18:09 |
|
Zanimljivo i mene je podsetio na prvu na Liona i Matildu, zatim na Man o fire, i jos neke. Lajmotiv filma je trgovina ljudima i organima, sa akcentom da se to desava i deci. Sto se kraja tice verovatno bi izazvao mucninu, a koga to interesuje mene ne moze naci na netu, a vec imaju takve stavri u ratnim filmovima, ali se setih i npr. Hannibal rising i malog Mise. Tu se provlaci, sprega policije i bandi, droga, nasilje, obracuni,ubistva, otmice, izolovani slucajevi lekara monstruma. Realna prica. Sve se prozima i kao sto vec jednom napisah treba biti upoznat i kao upozorenje, i pouku, MI specijalac je paradigma borbe naroda i drzave, mada pravde nema, i kao sto Stajnbek kaze da slom nece doci sve dok strah bude mogao da se pretvori u gnev, protiv datih sociopata i psihopata, samo su im jos falili sadisti i da se lik umesto da se brcka u bazenu autoerotski gusi u ormanu. Slazem se da treba pogledati, ali npr. i u skorasnjem Squid game ima delic teme vezano za trgovinu organima. Okrutan svet od vajkada. Samo se pitam kakvi bi komentari bili npr. da se napravi pravi biografski film npr. o Sogomonu Telirijanu, jermenskom heroju, operaciji Nemezis, itd ( mada dogadjaji koji prethode zbog politickih razloga su sporni za film) kao i za npr. film Anthropoid. Meni se sustinski ne razlikuju od potonjeg i nekog slicnog.
|
|
![]() |
|
Odgovori
|
|
| Pređi na drugi Forum | Forumska ovlašćenja ![]() Vi ne možete objavljivati nove teme na ovom forumu Vi ne možete odgovarati na teme Vi ne možete brisati vaše poruke Vi ne možete urediti svoje poruke Vi ne možete dodati anketu Vi ne možete glasati u anketi |