Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Komentari na filmove
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - A Quiet Place Part II (2020)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP
OFICIJALNI KODI PLUGIN

A Quiet Place Part II (2020)

A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II (2021)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Naslov:

Mjesto tišine 2

Godina:

2021

Žanr:

drama, znanstvena fantastika, triler, horor

Trajanje:

97 min

Režija:

John Krasinski

Scenarij:

John Krasinski
, Scott Beck
, Bryan Woods

Glavne uloge:

Liz Cameron
  >  Island Person
Wayne Duvall
  >  Roger
Alice Sophie Malyukova
  >  Girl at Marina
John Krasinski
  >  Lee Abbott
Scoot McNairy
  >  Marina Man
Zachary Golinger
  >  Emmett's Son
Alycia Ripley
  >  Server
Domonic Taggart
  >  Teen in Bar
Emily Blunt
  >  Evelyn Abbott
Gary Sundown
  >  Island Person
Ashley Dyke
  >  Woman in the Window
Blake DeLong
  >  Actor
Barbara Singer
  >  Old Woman in Store
Okieriete Onaodowan
  >  Policeman
Sheri Fairchild
  >  Woman at Hair Salon
Lauren-Ashley Cristiano
  >  Emmett's Wife
Noah Jupe
  >  Marcus Abbott
Millicent Simmonds
  >  Regan Abbott
Bill Smith
  >  Townsperson
Silas Pereira-Olson
  >  7 Year Old Island Boy
Andy Rich
  >  Island person
Robert A. Coldicott
  >  Townsperson
Stefania Warwick
  >  Woman at Game
Cristalis Bonilla
  >  Teen in Bar

Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
osman2510 View Drop Down
Senior translator
Senior translator
Kukuruz kokičar iliti Deadpools Ass

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj osman2510 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: A Quiet Place Part II (2020)
    Objavljeno: 08.Lipanj/Jun.2021 u 20:46
hm, pogledao u kinu i iskreno, par puta se baš protresao. Uzbudljiv jeste, ali onda sa momentima tišine i dosade. I tako sve do kraja. Zvučni efekti i doživljaj u bioskopu je sjajan, ali sve u svemu, kao nastavak odličan, u smislu da je jednako dobar kao i prvi, ako ne i bolji, ali sva, sada kažu triologija, iako taj režiser i glumac u početku nije ni namjeravao nastavak, ima svojih pozitvnih i negativnih strana, da ne kažem rupa. Najgluplje je kako su uspjeli preživjeti tako dugo u tišini i zasijati onoliko polje kukuruza, a pasti na nekim glupostima. O bebi ne bih ni da počinjem. Po meni su oba jednako solidna, ali ni blizu ocjenama IMDb-a. U svakom slučaju vrijedi pogledati, ali od mene, 6/10.
Na vrh
titlovi.com View Drop Down
Approval team
Approval team

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj titlovi.com Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.Lipanj/Jun.2021 u 01:52
Prijevod je uradio Bambula 👍
Na vrh
Tom Brady View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Tom Brady Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.Lipanj/Jun.2021 u 21:58
Po meni dosta dobar nastavak, mada mi je prvi deo možda za nijansu bolji. Kome je se dopao prvi deo leći će mu i ovaj. Od mene preporuka.
Na vrh
JoxerTM View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj JoxerTM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.Lipanj/Jun.2021 u 15:46
Meni prvi dio i nije baš nešto - ali ovaj mi je baš dobar.
Tako da nije isključivo za one kojima se prvi sviđa.

Kad je film krenuo pomislio sam da je prequel i skoro skinuo sve svece.
Srećom nije, početak je namjerno prikvelski zbog onih koji prvi dio nisu gledali da znaju o čemu se tu radi.

Ovaj put nekih iritantnih gluposti iz jedinice nema.
Dojenče nije najtiša lutka (aka beba) koju je ljudski rod vidio, ne postoji sigurna zona za deranje (vodopad), osman je već naveo da ne'a kuruze, itd.
Uz to, vidjet ćemo kasnije u filmu, jebeno američko propagandističko sranje sačmarica, a to me bilo najviše u jedinici naljutilo, više nije ultimativno rješenje nego je degradirana u zamjenjivo oruđe.
Otkrit ćemo i još jednu interesantnu manu novog apex predatora, a neuke amere podučit će se o slijepim točkama kad je nešto u dolini.

Nakon skoro 500 dana, logično je da preživjeli ljudi zbog PTSP-a neće više biti normalni, vidjet ćemo tih pošandrcalih napretek. A agresore se neće skrivati od našeg pogleda.

Kažem, meni je ovo puno bolje od prvog filma, vidi se da su se potrudili ne biti (totalno) debilni.
Nije nabacan bezze samo zato da se namlati još para preko kičme prvog dijela.

Gledati.
Na vrh
bokidante View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj bokidante Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.Lipanj/Jun.2021 u 10:47
Slažem se s Joxter-om, puno bolji od prvog dijela!
Na vrh
bgvracar View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj bgvracar Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.Lipanj/Jun.2021 u 12:53
Meni ni bolji, ni lošiji od prethodnika. Dopala mi se ta slojevitost u priči gde se radnja odvija u dve ravni - put devojčice i Emeta u neizvesnost kao i gola borba za opstanak Evelin i njeno dvoje dece u onim cevima...  Međutim, početne scene, koje su trebale predstaviti genezu kataklizme koja je zadesila ljudsku vrstu, ostale su nekako nedorečene i mi osim nekakve vatre na nebu i dalje nemamo predstavu ko su ta bića i koji im je ultimativni cilj.

Vidim ja tu materijal za franšizu koja se neće završiti tako brzo. Smile

Kome se dopao prvi deo, dopašće mu se i nastavak. Preporuka. Thumbs Up

Ažurirao bgvracar - 01.Srpanj/Jul.2021 u 10:41
Na vrh
milospo View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj milospo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.Srpanj/Jul.2021 u 21:09
U odnosu na prvi deo, limunada!
Predvidiv, na momente dosadan i na kraju nepotreban.
Na vrh
dzindzin16 View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj dzindzin16 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.Srpanj/Jul.2021 u 19:55
Ja volim ovakve filmove.Mislim, ne da volim, ja ih obozavam.Prvi deo mi je bio odlican.Ovaj drugi, na prvo gledanje, slabiji od prvenca.To sto kazem slabiji, nikako ne znaci da je los.Akcije ima dovoljno, cak i vise no u prvom delu.Ima i price tj. razgovora izmedju likova u fazonu sta cemo i kako cemo i to se moglo malo umanjiti.Da ne kenjam previse, jedva cekam nastavak a ovo cu svakako reprizirati.Sto vise ovakvih filmova, veci uzitak za mene.Hvala na prevodu
Na vrh
rijeka00 View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj rijeka00 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.Srpanj/Jul.2021 u 09:06
Volim ovaj žanr.ali prvi dio puno i je bolji i kvalitetniji,i mislim da je ova malo ocjena malo pretjerana,a po svemu sudeći izaći će još jedan dio.koji će nadam se biti bolji od ove limunade.Ali daleko od toga da se ne da pogledati,međutim nakon prvog djela očekivao sam puno više!
Na vrh
Vladika View Drop Down
Senior translator
Senior translator
>> Virus Guru <<

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Vladika Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.Srpanj/Jul.2021 u 22:27
Sem par svetlih trenutaka, prosecno. Mada ga treba pogledati, ako nista drugo, radi kontinuiteta sa prvim delom.
Vladika
Na vrh
puppet_master View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.Srpanj/Jul.2021 u 18:54
Volim prvi deo, ponešto mi je bolje u nastavku (otvaranje filma je sjajno, film je dinamičniji) no i dalje mi nije baš najjasnije kako su ta bića uspela da opustoše sve, ne doživljavam ih do te mere opakim po čovečanstvo. Oki, veće im je zubalo, udovi takođe, tj duži raspon ruku, no ne ide se u ring sa njima. Nebitno, nije mi to zadavalo ikakvih briga i mozgalica, uhvatio me je film pod svoje, gledah ga dva puta za 24h, očito da mi je ok.
Na vrh
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj dzindzin16 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.Srpanj/Jul.2021 u 22:10
Originalno postovano od strane puppet_master puppet_master piše:

Volim prvi deo, ponešto mi je bolje u nastavku (otvaranje filma je sjajno, film je dinamičniji) no i dalje mi nije baš najjasnije kako su ta bića uspela da opustoše sve, ne doživljavam ih do te mere opakim po čovečanstvo. Oki, veće im je zubalo, udovi takođe, tj duži raspon ruku, no ne ide se u ring sa njima. Nebitno, nije mi to zadavalo ikakvih briga i mozgalica, uhvatio me je film pod svoje, gledah ga dva puta za 24h, očito da mi je ok.

Mogli bi da snime i jednu partiju od bar 120 minuta, ono kako je sve krenulo i kako su gmazovi proredili ljudski rod.Da ne kazem prequel.Docekao bih ga sirom otvorenih ociju.
Na vrh
puppet_master View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.Srpanj/Jul.2021 u 22:36
To bi bilo odlično, mada je to klizav teren, fokus je bio zamišljen na porodici, njihovoj perspektivi užasnog novog sveta u koji bivaju uvučeni, sve je već postavljeno, očito se nije mnogo mozgalo o pozadini tih bića, te svako naknadno uplitanje u to može kršiti logiku, biti neuverljivo, tupavo u odnosu na već prikazano. Jedno je terorisati nespremnu, izolovanu varošicu/porodicu...no kud se dala vojska, svekolika oklopna, vazdušna itd sila? Kako bi oni trolovi zavladali svime? Zubima, kandžama i nešto brzinom? Slepi i...pa da još ne spoilujem previše sve to oko vode iz dvojke... Moralo bi tu dodati koješta da bi pilo vodu, ujedno i ostalo interesantno. Možda su se (dramaturški) ipak zarobili pisci unutar te jedne, porodične/izolovane perspektive. Zgovnali bi možda suviše sve ukoliko bi krenuli da kopaju po unutrašnjoj logici ovako postavljenog "A quiet place" univerzuma. Bića bi verovatno morala biti tek emisari, dok je prava napast, ona koja dakle uništava civilizaciju, negde van te izolovane provincije koju smo mi pratili u dva dela. Moguće je osmisliti, no ko da veruje u naknadnu smislenost scenarista danas? 🙄
Na vrh
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj dzindzin16 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.Srpanj/Jul.2021 u 23:28
Originalno postovano od strane puppet_master puppet_master piše:

To bi bilo odlično, mada je to klizav teren, fokus je bio zamišljen na porodici, njihovoj perspektivi užasnog novog sveta u koji bivaju uvučeni, sve je već postavljeno, očito se nije mnogo mozgalo o pozadini tih bića, te svako naknadno uplitanje u to može kršiti logiku, biti neuverljivo, tupavo u odnosu na već prikazano. Jedno je terorisati nespremnu, izolovanu varošicu/porodicu...no kud se dala vojska, svekolika oklopna, vazdušna itd sila? Kako bi oni trolovi zavladali svime? Zubima, kandžama i nešto brzinom? Slepi i...pa da još ne spoilujem previše sve to oko vode iz dvojke... Moralo bi tu dodati koješta da bi pilo vodu, ujedno i ostalo interesantno. Možda su se (dramaturški) ipak zarobili pisci unutar te jedne, porodične/izolovane perspektive. Zgovnali bi možda suviše sve ukoliko bi krenuli da kopaju po unutrašnjoj logici ovako postavljenog "A quiet place" univerzuma. Bića bi verovatno morala biti tek emisari, dok je prava napast, ona koja dakle uništava civilizaciju, negde van te izolovane provincije koju smo mi pratili u dva dela. Moguće je osmisliti, no ko da veruje u naknadnu smislenost scenarista danas? 🙄

Nou koment.Svaka ti je na mestu.
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.