Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Titlovi.com Vam sa ponosom predstavljaju - filmovi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Y tu mamá también AKA And Your Mother, Too (2001)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP
OFICIJALNI KODI PLUGIN

Y tu mamá también AKA And Your Mother, Too (2001)

Y tu mamá también

Y tu mamá también (2001)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Godina:

2001

Žanr:

drama, komedija, ljubavni, avantura

Trajanje:

106 min

Režija:

Alfonso Cuarón

Scenarij:

Alfonso Cuarón
, Carlos Cuarón

Glavne uloge:

Marta Aura
  >  Enriqueta 'Queta' Allende
Diana Bracho
  >  Silvia Allende de Iturbide
Emilio Echevarría
  >  Miguel Iturbide
Gael García Bernal
  >  Julio Zapata
Daniel Giménez Cacho
  >  Narrator (voice)
Nathan Grinberg
  >  Manuel Huerta
Verónica Langer
  >  María Eugenia Calles de Huerta
Diego Luna
  >  Tenoch Iturbide
Juan Carlos Remolina
  >  Alejandro 'Jano' Montes de Oca
Arturo Ríos
  >  Esteban Morelos
Maribel Verdú
  >  Luisa Cortés
Andrés Almeida
  >  Diego 'Saba' Madero
Giselle Audirac
  >  Nicole Bazaine
Ana López Mercado
  >  Ana Morelos
María Aura
  >  Cecilia Huerta

Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
VBojana View Drop Down
Translator
Translator
Skvoglavica

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj VBojana Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Y tu mamá también AKA And Your Mother, Too (2001)
    Objavljeno: 23.Kolovoz/Aug.2011 u 21:44
Y tu mamá también
(I ja tebi kevu)

Žanr: komedija, drama
Zemlja: Meksiko
Jezik: španski
Režija: Alfonso Cuarón
Uloge: Maribel Verdú, Gael García Bernal, Diego Luna

Meksički road movie o dvojici sedamnaestogodišnjaka na putovanju njihovog života...

Živote Julia i Tenocha, kao i većine sedamnaestogodišnjaka, kontrolišu njihovi uzburkani hormoni, međusobno prijateljstvo i žurba da se uđe u svet odraslih. Kad krenu na put sa lepom i slobodoumnom dvadesetosmogodišnjakinjom Lisom, oni se nadaju seksu i dobrom provodu, ali ova zajednička drumska avantura će za sve troje biti mnogo više...

(Izvor: www.filmski.rs)

Nagrade:

Osvojio 34 nagrade i bio nominovan za još 28 (BAFTA i Zlatni globus za najbolji film van engleskog govornog područja, Oskar za najbolji originalni scenario itd).

IMDB
TITLOVI

Ažurirao bojan969 - 17.Listopad/Oct.2016 u 21:33
Na vrh
Alreadydead View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Alreadydead Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.Listopad/Oct.2016 u 13:50
Zanimljiv film. Mislio sam da je klasican road-trip, ali zapravo film pruza mnogo vise od toga. Tu su politicke-ekonomske prilike u Meksiku. Ima mnogo vise emocija nego sto bi ocekivao. Dosta prelepih kadrova, gde se mogu videti klasne razlike u Meksiku. Film me nije emotivno dotakao. Iako volim ovakve drame, ovaj film mi ne lezi. Sve u svemu, dobar film koji vredi pogledati.

Ocena: 7/10
Na vrh
NikolaJe View Drop Down
Master translator
Master translator
Ćino

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj NikolaJe Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.Listopad/Oct.2016 u 22:20
Previše perverzno, neemotivno i jednostavno za moj ukus. Ocena 2. Što se tiče komedije, nasmejao sam se jedva dva-tri puta...
Na vrh
robin12345 View Drop Down
Senior translator
Senior translator
precednik Titlovačke republike

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj robin12345 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.Listopad/Oct.2016 u 14:05

Prije no što napišem par rečenica o filmu, počet ću s vicem:
Izveli optuženoga pred sudiju jer je ubio ženu nakon 20 godina braka.
Sudija" Ali, čovječe, 20 godina ste bili s tom ženom u braku"
Okrivljeni pokajnički, "Znam gospon' sudac, znam, budem danas-budem sutra"..
Tako i ja gledam ovaj legendarni film, neku vrstu "Američkih grafita" , generacijska oda iz Mehika..
Budem danas, budem sutra...Prođe masa godina i hvala Edenu, što je pokrenuo Repertoar, jer sam ga napokon pogledao.
Jasno je iz uvoda da mi se film svidio. mislim da je zasluženo stekao kult status, tijekom godina. Mislim road movie, odrastanje, seks i trava!! Što da mi se tu ne svidi. Odličan generacijski film o odrastanju i zadnjem lijepom ludom ljetu, nakon kojega uvijek slijedi neka vrsta otrežnjenja-životnoga. Film je odlično napisan i izveden, glumci odlični i Bernal i Diego Luna i zgodna Maribel Verdu. Malo mi je kraj i dobar i onako.. Nije trebalo da nju opravdavaju, kad je njen muž dovoljan sam po sebi.
Btw, nevezano, španjolski, meksički itd..latino film ima glumice, no svaka makoliko koštunjava i vitka bila ima velike sise. Stvarno njeguju kult SISA.LOL
I na kraju 7/10, bilo bi 8, da eto kraj..hmm, spoiler, hm...

Na vrh
Hogar Strašni View Drop Down
Moderator
Moderator
Sujo Veličanstveni

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Hogar Strašni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.Listopad/Oct.2016 u 21:07
"Road movie" na meksički način. Najsnažniji utisak ostavljaju kadrovi i gluma. Prikaz Meksika i njegovih klasa kroz kratke i prolazne kadrove je sjajan. Zamisao scenarija je dobra. Kroz priču o sazrevanju provlači motive klase, smrtnosti, moralnosti, intime... Ima tu svačega. Bernal, Luna i Verdu su se postarali da i gluma bude na nivou, ma koliko mi njihovi likovi bili neinteresantni. U globalu je to sve dobro, ali nekako mi nešto fali. Kada se film završio nije me dotakao, a deluje kao da bi trebalo da izazove bar neku emociju, pa makar i da me smori. Odgledao sam putešestvije troje ne baš preterano zanimljivih ljudi i to je to. Ono nešto što bi mi ga učinilo sjajnim mi je nedostajalo, ovako je samo solidan. Možda ga jednostavno nisam gledao u pravom raspoloženju ili momentu.

Ažurirao Hogar Strašni - 20.Listopad/Oct.2016 u 21:09
Na vrh
VBojana View Drop Down
Translator
Translator
Skvoglavica

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj VBojana Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.Listopad/Oct.2016 u 13:13
Da ga već nisam gledala, pre više od decenije, mislim da bi me početak odbio i ne bih nastavila da ga gledam. Tenoch i Julio su dva klasična razularena tinejdžera, a kome ne idu na živce klasični razulareni tinejdžeri. Big smile I tu se vidi koliko su Gael i Diego odlično odglumili, jer ih inače baš volim (posebno Gaela), a u ovom filmu sam maltene do pred sam kraj samo imala poriv da ih zveknem posred face.
Uprkos tome, mene ovaj film dira u neku žicu, ali ne umem da definišem koju. Znam da mnogima smeta vulgarnost, ali ja sam se na to navikla u filmovima sa španskog govornog područja, to im dođe kao deo folklora. I baš mi se sviđa što su scene seksa prikazane onako sirovo i nenašminkano. Ovde mi nekako to ima smisla.
Film se poigrava s tabuima (mnogo volim kad se muškarci uznemire na akciju između dva muškarca, a ovamo non-stop fantaziraju o "lezbejskom" seksu i još pokušavaju da sve ubede kako je to prirodno, a ono prvo nije), u šta bi se moglo svrstati i ono kad se Luisa budi u kolima i briše bale oko usta. Tu je i priča o odrastanju i prijateljstvima koja su na prvi pogled san snova, a zapravo su zasnovana na guranju pod tepih, zbog čega se i raspadnu čim dođu prvi problemi. Sve u svemu: 8/10.
<font color=ORANGE>
You find a way
[/COLOR]
Na vrh
bojanadj View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj bojanadj Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.Listopad/Oct.2016 u 23:09
So not my cup of tea. Odgledala sam, ali jedva. Kad su neki filmovi u pitanju, prosto ispadnem kao putiranac (iako nisam), ali meni su seks u ovom filmu i konstantna priča o njemu jednostavno potisnuli sve ostalo što su scenaristi i režiser hteli da kažu.
Life isn't about waiting for the storm to pass; it's about learning to dance in the rain...

Na vrh
kadetoni View Drop Down
Junior moderator
Junior moderator
Pinki

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj kadetoni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.Listopad/Oct.2016 u 23:18
Originalno postovano od strane bojanadj bojanadj piše:

ali meni su seks u ovom filmu i konstantna priča o njemu jednostavno potisnuli sve ostalo što su scenaristi i režiser hteli da kažu.

A šta su hteli da kažu? Confused         LOL
Na vrh
CSInvestigator View Drop Down
Moderator
Moderator
Lady Justice

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj CSInvestigator Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Listopad/Oct.2016 u 00:40
Prosečan film, koji je ostao samo prosečan zbog loše razrađenog scenarija, tj. nema poentu.
Glumački tandem odličan, njih dvojica baš imaju tu neku "hemiju" na ekranu.
U suštini, film kao da sve vreme baca strelice u neki zamišljeni centar, ali sve vreme promašuje i nikad ne poentira.
Pokušaji su tu, i to cenim, a i zbog glumačkog tandema dajem ocenu 7/10.

Your soul could never grow old, it's evergreen
Na vrh
bojanadj View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj bojanadj Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Listopad/Oct.2016 u 09:05
Originalno postovano od strane kadetoni kadetoni piše:

Originalno postovano od strane bojanadj bojanadj piše:

ali meni su seks u ovom filmu i konstantna priča o njemu jednostavno potisnuli sve ostalo što su scenaristi i režiser hteli da kažu.

A šta su hteli da kažu? Confused         LOL

LOL

Ono što su Već-odapeli, Hogar i Robin uspeli da vide kroz seks i priču o njemu. LOL
Life isn't about waiting for the storm to pass; it's about learning to dance in the rain...

Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.