Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Komentari na filmove
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Wonder Woman (2017)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP

Wonder Woman (2017)

Wonder Woman

Wonder Woman (2017)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Godina:

2017

Žanr:

akcija, fantazija, znanstvena fantastika, avantura

Režija:

Patty Jenkins

Scenarij:

Jason Fuchs
, Allan Heinberg
, William Moulton Marston
, Zack Snyder

Glavne uloge:

David Thewlis
  >  Sir Patrick
Robin Wright
  >  General Antiope
Connie Nielsen
  >  Queen Hippolyta
Ewen Bremner
  >  Charlie
Elena Anaya
  >  Doctor Poison
Elena Anaya
  >  Maru
Lucy Davis
  >  Etta Candy
Danny Huston
  >  General Erich Ludendorff
Florence Kasumba
  >  Senator Acantha
Saïd Taghmaoui
  >  Sameer
Chris Pine
  >  Steve Trevor
Eleanor Matsuura
  >  Epione
Doutzen Kroes
  >  Venelia
Gal Gadot
  >  Diana Prince
Gal Gadot
  >  Wonder Woman
Samantha Jo
  >  Euboea
Mayling Ng
  >  Orana

Odgovori Odgovori Stranica  <123
Korisnik
Poruka
Bojan979 View Drop Down
member
member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Bojan979 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.Rujan/Sep.2017 u 17:42
Nije mi se dopao.
Na vrh
aleksandar-srebro View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj aleksandar-srebro Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.Rujan/Sep.2017 u 22:07
extra
Na vrh
Sara Ryder View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Sara Ryder Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.Rujan/Sep.2017 u 20:15
Najbolji comic book film do sada. Sve je na svom mestu, i sadrzi sve ono sto treba da sadrzi za dobru strip adaptaciju.
Na vrh
deda vlada View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj deda vlada Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.Rujan/Sep.2017 u 21:10
Film je dobro urađen. Nisam čitao strip ali sam sa unukom odgledao par crtaća...

Uvek znam ono sto neznam
Na vrh
Djgretz View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Djgretz Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.Rujan/Sep.2017 u 22:14
Film je dobar ,nije za 10 no uspijeva pobuditi emociju,postoji i izvjestan zaplet,mada se dosta lako može pretpostaviti tok događaja u samom filmu.
U svakom slučaju ga je vrijedilo  pogledati,kao i Čuvare galaksije,mada je ovo puno bolje odrađeno.Clap
Na vrh
Vladika View Drop Down
Senior translator
Senior translator
>> Virus Guru <<

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Vladika Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.Rujan/Sep.2017 u 23:23
Za klince do 15-ak godina.
Vladika
Na vrh
alexn96 View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj alexn96 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.Rujan/Sep.2017 u 23:29
Originalno postovano od strane Vladika Vladika napisao:

Upravo suprotno. Prvi superjunacki film uz koji sam se osecao kao odrasla osoba dok sam ga gledao. Osvezenje za ovaj podzanr i definitivno nada da ce filmovi poput Deadpoola i njemu slicnih otici na smetliste filmske istorije gde i pripadaju.
Na vrh
Vladika View Drop Down
Senior translator
Senior translator
>> Virus Guru <<

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Vladika Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.Rujan/Sep.2017 u 02:18
Originalno postovano od strane alexn96 alexn96 napisao:

Originalno postovano od strane Vladika Vladika napisao:

Upravo suprotno. Prvi superjunacki film uz koji sam se osecao kao odrasla osoba dok sam ga gledao. Osvezenje za ovaj podzanr i definitivno nada da ce filmovi poput Deadpoola i njemu slicnih otici na smetliste filmske istorije gde i pripadaju.

AcaNholivud
Vladika
Na vrh
bokidante View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj bokidante Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.Rujan/Sep.2017 u 11:02
Ništa nisam očekivao, tako da se nisam ni razočarao. Moja ocjena je 5/10
Na vrh
Hogar Strašni View Drop Down
Translator
Translator
Sujo Veličanstveni

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj Hogar Strašni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.Rujan/Sep.2017 u 19:48
Sasvim solidan film u svom žanru, ali ne zaslužuje baš onoliko hvale koliko je dobio.
Tehnički gledano je super odrađen. Režija je na nivou. Muzika solidno prati zbivanja. Efekti standardno dobri za visoku produkciju, mada u poslednje vreme skup film ne garantuje da su efekti vrhunski. Glumci su takođe korektno odradili svoj posao.. Za Gal Gadot ne mogu skroz da budem siguran da li je dobro iznela svoju ulogu ili sam pristrasan, jer mi je reakcija na njenu pojavu uglavnom bila vidiAndja. LOL Šalu na stranu, odabir glumaca im je pun pogodak.

E sad, priča i pojedini detalji scenarija su već klimaviji. Jedan od ključnih elemenata za dobar superherojski film je da sadrži što manje tupavih momenata koji su boljka skoro svakog filma tog žanra, a ovde ih nažalost ima. (Npr. pun rov Nemaca koji svi do jednog pucaju isključivo u njen štit, naglašavanje da Dijana govori sve jezike, čak i razmena sa Samirom na više jezika, a onda Nemci odjednom pričaju engleski sa akcentom itd.) Postoji granica gde izgovori da je to samo strip film ne mogu da pomognu i voljno suzbijanje neverice prestaje da deluje. Ipak, ima filmova sa mnogo gorim propustima od ovog, a sve je to smešteno u koliko toliko zabavne scene tako da se ipak da "svariti".

Priča je standardni superherojski uvod. Ne odskače previše, a nije ni loša. Film definitivno profitira od odsustva Zeka Snajdera i njegovog kvazinolanovskog sumornog i ozbiljnog pristupa materiji kojoj to jednostavno ne leži. Di-Sijevi junaci su vrlo nezgodni za ekranizaciju. Više nego Marvelovi. Čudesna Žena je uz Zelenu svetiljku i Akvamena jedan od najnezgodnijih stripova za "prodati" kao "ozbiljan" film. Prihvatanjem "vedrije" stripovske strane umesto dosadašnjeg tona prethodnih filmova iz zajedničkog univerzuma, ali neodlaženjem u podsmevanje samom sebi, film je na dobitku. Ukoliko se Vorner bude držao ovakvog pristupa, verujem da će bolje proći nego sa prethodna tri promašaja. (Dobro, meni Čovek od čelika nije promašaj, ali ga kritika nije baš volela. Eh, da su samo znali da za njim slede "ona druga dva filma".LOL) Vidim da postoji ideja da se sledeća Zelena svetiljka odradi kao "buddy cop" film, a to mi deluje zanimljivo.

Što se tiče učestalih komentara da li je film za klince ili ne, naravno da je ciljana publika filma mlađa populacija i oni koji vole tu materiju iako su stariji. Omladina je glavna publika superherojskih stripova, zašto bi bilo drugačije sa filmovima. Budimo realni, svrha superherojskih filmova je da budu zabava od par sati, a ne neka preterana umetnička dela. Marvel napravi čitavu filmsku imperiju od toga. Maltene jedini lik tog tipa kroz kojeg može iole ozbiljna priča da se ispriča je Betmen, a i tu je samo Kristofer Nolan uspeo da se provuče sa Mračnim vitezom (filmom, ne trilogijom). Ima još par izuzetaka koji su se snašli sa ozbiljnijom pričom i to je to. Dok nekim čudom ne počnu da ekranizuju Vertigo i Image Comics (koji doduše češće više odgovaraju za serije nego filmove), ne očekujem od strip filmova da budu išta drugo sem šarena zabava, gde me poneki izlet u malo ozbiljnije teme iznenadi. Ne znam zašto iko očekuje nešto više od njih.

Raspisah se i više nego što bi trebalo. U svakom slučaju, ukoliko volite ovakve filmove, pogledajte. Ako priđete filmu bez velikih očekivanja, neće razočarati. Neće vas ni nešto preterano očarati, ali obavlja svoj posao.
Ukoliko ne volite ovakve filmove, zašto ga kog đavola gledate? Zar vam prethodnih pedeset superherojskih filmova nije bilo dovoljno da prestanete da ih pratite?LOL

Ažurirao Hogar Strašni - 09.Rujan/Sep.2017 u 01:30
As you journey through life take a minute every now and then to give a thought for the other fellow. He could be plotting something.
Na vrh
Marre View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Marre Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.Rujan/Sep.2017 u 19:32
Odličan film, malo duži nego većina (2 sada i 20 min.) ali jako dobar.
Na vrh
jocoiva View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj jocoiva Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.Rujan/Sep.2017 u 20:08
kratko-ocjena3 od 10-prema očekivanjima
Na vrh
MilošPB View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj MilošPB Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.Rujan/Sep.2017 u 21:24
Klasični strip-film. Sve odrađeno po isprobanom receptu. Nezasluženo ima 7+ ocenu.
Na vrh
dzemil-merdzanic View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj dzemil-merdzanic Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.Rujan/Sep.2017 u 14:52
Trebalo bi biti zabavnije od stripa jer je puno skuplje, ali nije.
Na vrh
Boozywoozy View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Boozywoozy Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.Rujan/Sep.2017 u 22:00
Originalno postovano od strane bebapecic bebapecic napisao:

Glumica je prelepa,film je dobar za ljubitelje strip heroja.

Jedino ona i valja u cijelom filmu Smile
Nije siromah onaj koji ima,vec onaj koji nema.
Na vrh
drvukas View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj drvukas Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.Rujan/Sep.2017 u 19:26
Malo pažnje posvećeno glavnom liku, više sam saznao o njenim pratiocima nego o njoj. Puno nelogičnosti (da, znam da je bazirano na fikciji). SPOILER ALERT ! ! ! Ne mogu da zaboravim deo kada je skočila na kulu i skontala da može da lomi cigle. Kao i činjenica da govori 100 jezika, ali ne zna šta je recimo brak. Origin of the origin of the origin in the origin. Screen Junkies dali najbolju recenziju.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.