Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > HI-TECH i informatički svijet > Software
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Windows 10
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP
OFICIJALNI KODI PLUGIN

Windows 10

Odgovori Odgovori Stranica  <1 234
Korisnik
Poruka
iromafia111 View Drop Down
Administrator
Administrator
Nabadač engleskog poznat i kao Gazda

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj iromafia111 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.Srpanj/Jul.2018 u 23:29
Neeeee!!! LOL
Na vrh
baho View Drop Down
Junior translator
Junior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj baho Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.Kolovoz/Aug.2018 u 00:50
Meni nešto neće da otvori tu sliku (uguši tynipic reklamama)... Ma nema veze, garant neka zezancija Tongue

Btw. 10-ka je fantastična, mada na ovoj kanti koju trenutno koristim nisam ni pomišljao na nju... No fercera super gdje god sam instalirao. U principu, puno je stabilnija i pravi manje problema. Moraš biti toliko zagrižen da to ne bi priznao... A i vjerovatno je naintinutivnija od svih...

A jbg. ljudi su kleli u 95-cu, 98-cu, 2000-ku, XP, pa naravno i 7-cu. Sve koristio, sve bilo odlično svojevremeno.
Ostali - Milenium, Vista, 8-ca - nisu vrijedni pomena. Prvi samo probao, ostale viđao kod drugih na PC (nikad instalirao nikom nisam - nisam dopuštao).
A  i s 2000 sam na XP definitivno prešao tek nakon SP3. Nije XP bio najbolji, XP SP3 je bio najbolji.
Ali sve pregazi vrijeme. A koristio bih ga i sad, ali kad ne možeš više pronaći pošten browser da podržava sve što treba, a da ne spominjem dalje...
Uglavnom, skoro uvijek sam malo pričekao dok prođu dječje bolesti. Za 98-cu se ne sjećam jesam li ikad koristio običnu ili sam odmah pucao na SE... 7-cu od SP1... 95-ca je sama po sebi bila ono "jbt. vidi prozora"... Valjalo je one silne diskete učitati... 

Neko reče u temi da se gnuša piratskih verzija. Valjda ne skida ni filmove i serije. Sve uredno plaća? Ono, hoćemo li biti licemjerni ili da pošteno kažemo? Toliko o tome. Smile

Kako god, već sad većina onih koji su prije 5-10 godina koristili PC sad uglavnom koristi android ili slične uređaje, pa ne bi čudilo da uskoro nestane OS-a za koje se plaća licenca (ne kažem komercijalnih, jer i ovi zarade).
Na vrh
osman2510 View Drop Down
Translator
Translator
Kukuruz kokičar iliti Deadpools Ass

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj osman2510 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.Kolovoz/Aug.2018 u 08:46
Nego, kako fercera SW 2.51 na win 10,
odnosno, fercera li ikako?

...jer kako je krenulo, moram se ubrzo oprostiti s sedmicom,
a najbolje još ako bih imao sredstava, i s kantom od svog kompaUnhappy
لا إله إلا الله محمد رسول ا
Na vrh
Administrator
Administrator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj iromafia111 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.Kolovoz/Aug.2018 u 09:12
Meni radi bez problema.
Na vrh
osman2510 View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj osman2510 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.Kolovoz/Aug.2018 u 10:25
Originalno postovano od strane iromafia111 iromafia111 piše:

Meni radi bez problema.

A, jel' ti to proradilo iz prve il' si se
mora zajebavat s štelovanjem kodeka?
Na vrh
Administrator
Administrator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj iromafia111 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.Kolovoz/Aug.2018 u 10:56
K-Lite kodeci i ništa drugo, ali shvatio sam da se zna dogodit da kod nekoga sve radi iz prve, a drugome ne.
Na vrh
Kneginja View Drop Down
Administrator
Administrator
Sto me ne ubije... ide u moje memoare.

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Kneginja Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.Kolovoz/Aug.2018 u 16:19

@osman2510  

SW 2.51 radi na win 10 savrseno, instaliras samo K-Lite codece kao sto je iro rekao,
jedino sto moras nastimati je prilikom instalacije da ne izaberes default, vec ides na advanced
instalaciju. 
Kada ti se prilikom isntalacije advanced u padajucem meniju pojavi DirectShow subtitle filter,
obavezno ga odstikliraj.
To su sva nastimavanja koja su potrebna da bi SW 2.51 radio, odnosno da imas i video i zvuk.
Ukoliko se DirectShow subtitle filter ne odstiklira, cesto nema videa, upravo to je najcesci problem
sa SW 2.51 i win 10.

Javi da li ti radi sve.Smile

Sto me ne ubije... ide u moje memoare.
Na vrh
osman2510 View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj osman2510 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.Kolovoz/Aug.2018 u 18:00
Originalno postovano od strane Kneginja Kneginja piše:

@osman2510  

SW 2.51 radi na win 10 savrseno, instaliras samo K-Lite codece kao sto je iro rekao,
jedino sto moras nastimati je prilikom instalacije da ne izaberes default, vec ides na advanced
instalaciju. 
Kada ti se prilikom isntalacije advanced u padajucem meniju pojavi DirectShow subtitle filter,
obavezno ga odstikliraj.
To su sva nastimavanja koja su potrebna da bi SW 2.51 radio, odnosno da imas i video i zvuk.
Ukoliko se DirectShow subtitle filter ne odstiklira, cesto nema videa, upravo to je najcesci problem
sa SW 2.51 i win 10.

radi meni sve na win 7.
ali tek nakon promjene 100 razno-raznih paketa K-Lite i teški kodeka, 
dok nisam skonto da je do kompatibilnosti grafičke kartice, njenih drajvera i audio-video kodeka.
zato se i bojim šta će biti kad pukne podrška na sedmici, jer da je i win 100,
i godina 2050, ja se SW-a 2.51 ne odričem.
Na vrh
Administrator
Administrator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj iromafia111 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.Rujan/Sep.2018 u 16:09
Ajmo malo rješavati probleme.

Update verzija 1803 donijela nam je (neugodno) iznenađenje u obliku ukidanja "Homegroup" kategorije. Microsoft to objašnjava tako što tvrde da je dijeljenje datoteka među računalima na istoj mreži stvar prošlosti, a da novo doba donosi dijeljenje u "oblaku" i za to nam velikodušno nude svoje servere. Oni skeptičniji tvrde da se radi o još jednom načinu prikupljanja raznih informacija (ljepši naziv za špijuniranje).

Za sada sam pronašao ovu uputu kako donekle omogućiti rad u "Homegroup" varijanti i jedan besplatan program koji radi na principu bivšeg "Homegroupa".

A kako se vi snalazite?
Na vrh
Cvija01 View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Cvija01 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.Rujan/Sep.2018 u 16:40
Radi kad sam odradio to hvalaWink

Jel ok kada ucitavam .mkv fajlove,prijavi mi gresku al je video i zvuk ok...

p.s. instalirao sam K-Lite_Codec_Pack_1440_Mega
i imam Subtitle Workshop 2.51

Originalno postovano od strane Kneginja Kneginja piše:

@osman2510  

instalaciju. 
obavezno ga odstikliraj.
sa SW 2.51 i win 10.

Ažurirao Cvija01 - 08.Rujan/Sep.2018 u 17:01
Na vrh
Fokan View Drop Down
Junior translator
Junior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Fokan Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.Rujan/Sep.2018 u 09:09
Originalno postovano od strane iromafia111 iromafia111 piše:

Ajmo malo rješavati probleme.

Update verzija 1803 donijela nam je (neugodno) iznenađenje u obliku ukidanja "Homegroup" kategorije. Microsoft to objašnjava tako što tvrde da je dijeljenje datoteka među računalima na istoj mreži stvar prošlosti, a da novo doba donosi dijeljenje u "oblaku" i za to nam velikodušno nude svoje servere. Oni skeptičniji tvrde da se radi o još jednom načinu prikupljanja raznih informacija (ljepši naziv za špijuniranje).

Za sada sam pronašao ovu uputu kako donekle omogućiti rad u "Homegroup" varijanti i jedan besplatan program koji radi na principu bivšeg "Homegroupa".

A kako se vi snalazite?
Interesantno. Provjerim pa javim kako sam ja prošao sa reinstaliranjem SMB-a v.1. Nažalost informiran sam što je to i čemu služi jer sam istraživao probleme sa spajanjem (putem WI-FI-a) mog WDTV media playera. Sa svakom novom inačicom Windowsa 10 novi problemi a podrške firmwarea od Western Digitala više nema. Puno je stvari u igri, gomila toga u postavkama Windowsa, firewalla (koristim Zone Alarm) se mora podesiti, bla, bla, bla... Hvala na linku za video.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 234
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.