Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Generalne rasprave i zabava > Sport
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - UEFA Nations League 2018/19
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP
OFICIJALNI KODI PLUGIN

UEFA Nations League 2018/19

Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
Poruka
iromafia111 View Drop Down
Administrator
Administrator
Nabadač engleskog poznat i kao Gazda

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj iromafia111 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.Rujan/Sep.2018 u 22:49
Originalno postovano od strane iromafia111 iromafia111 piše:

Koliko vidim, rađa se nova velesila - Luksemburg. Imaju i klub u Europa ligi.

Kao što bi rekli na Euroviziji - Luxembourg, six pionts. LOL
Na vrh
mahoni View Drop Down
Administrator
Administrator
štap i šargarepa

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj mahoni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.Rujan/Sep.2018 u 22:50

Ovo nisam mogao ni da pretpostavim. Nikad ih gore nisam video, a što je najgore šapnci igrali uobičajeno. Stvarno iznenađenje.

Bolje živeti jedan dan kao lav, nego ceo život kao miš
Na vrh
Danilo-Naissus View Drop Down
Titlovi staff
Titlovi staff
Legio VII Claudia

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Danilo-Naissus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.Rujan/Sep.2018 u 23:03
Ne zaboravimo Džordžiju.        6 points.    

Legio VII Claudia - Pia Fidelis
Na vrh
baho View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj baho Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.Rujan/Sep.2018 u 23:15
Što se BiH tiče, zadovoljan sam... Bez obzira što još uvijek nedostaje pola ekipe.
Bilo je grešaka na obje strane, ali zalaganje je bilo za 10 kod svih igrača. Ginulo se do kraja.
Osim toga definitivno dobijamo neka nova imena.
Duljević je bio odličan i protiv Sj. Irske, a danas još bolji. A momak igra u Cvajti, doskora u Sarajevu...
Na vrh
Titlovi staff
Titlovi staff
Legio VII Claudia

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Danilo-Naissus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.Rujan/Sep.2018 u 23:20
Objasnio...   

# Baho: u pravu si. 1 repka iz D ide na EP.   

* odlična taktika, ispasti iz grupe C u grupu D i ići direktno za 5 godina na EP. Šalim se, naravno.     
Na vrh
Titlovi staff
Titlovi staff
Legio VII Claudia

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Danilo-Naissus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.Rujan/Sep.2018 u 22:07
Čini mi se da Makedonija ima odličnu i jedinstvenu priliku da bude prva u grupi D i direktno ode na sledeće EP. Napred Makedonija.    

Ps.imače, interesantno je da pojedini "navijači" više slave tuđe poraze nego svoje pobede i remije. I to posle prve od šest utakmica. Videćemo ko je gde tek na kraju lige.    
Na vrh
baho View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj baho Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.Rujan/Sep.2018 u 22:43
Ispravak, Danilo, nije grupa, nego liga D - grupa im je D1 Tongue
I da, A i B i C1 imaju samo po 4 utakmice.

Izgleda su ozbiljno shvatili ovo.
U najgorem slučaju će biti bar prvi u svojog grupi i iduću Ligu nacija igraju u C. Jer ne vidim da im ko šta može u grupi. Ali slažem se, vjerovatno su sad već glavni favorit lige D za prolaz.

A onako, gledajući ove "naše" - idem po redu po ligama i grupama:

Hrvatska u gadnoj grupi sa Španijom i Englezima željnim krvi. No, ipak se nadam da neće biti 3, tj. da će u preostale 3 to malo dovesti u red.
Španija je tu napravila psihološki dobru stvar za sebe. Ali to opet ne mora značiti ništa ako Hrvatska uzvrati. Jer, bez obzira na rezultat, to su samo 3 boda.

BiH - pola posla već odrađeno (2 od 4 dobijene). Škripalo je i bilo je problema, ali mislim da je BiH bar za dlaku bolja od Austrije i Sj. Irske.
Osim toga, Sj. Irsku čekamo na Grbavici (ovaj put jeste stvarno Grbavica), a u Austriji će biti više Bosanaca na tribinama nego Austrijanaca.
Još kad bi Austrija i Sj. Irska podijelile bodove, kud ćeš bolje. Ali, dobro, na to se ne treba obazirati, nego gledati na ove dvije naše koje su preostale.

Slovenija
A njih sam najmanje pratio. Ali su me iznenadili porazi od Bugara i Kiprana. Čak više od Bugara.
Jeste da Bugari uvijek važe kao neko ko može iznenaditi, ali sam mislio da će ih Slovenci kod kuće nekako dobiti.
Kiprani me zapravo nisu iznenadili. Jer sjećam ih se da su bili kobni i po BiH i da je jako teško igrati protiv njih. A to je grčki nogomet. Čak su možda trenutno i bolji od Grka u tome.

Srbija i Crna Gora - u istoj su grupi pa ću skupa.
Krivo mi je što Srbija nije dobila te Rumune, jer su objektivno individualno jači. Ali podvlačim ovo "individualno". Jbg. moraju se neke stvari dovesti u red.
Crna Gora bi trebalo da je slabija, ali mislim da će u obje utakmice protiv Srbije biti ravnopravna.
Ono, zar ima neko koga bolje poznaju i jedni i drugi?
Bez obzira na neke ove kikseve i to što Rumuni vrebaju s 3. pozicije na još neki kiks, mislim da će jedna od ove dvije ekipe biti prva, druga druga.
Još da recimo Srbija prođe grupu na kvalifikacijama, automatski bi se otvorio baraž za Crnogorce (ili obratno).

Makedonija
Već rekoh, favoriti lige D. Hoće li to opravdadati vidjet ćemo.
Zasad jesu.

P.S. Mada se mora priznati da su Gibraltar i San Marino vjerovatno najveći autsajderi u UEFA.
Na vrh
baho View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj baho Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.Listopad/Oct.2018 u 19:15
Večeras:

A1

20:45 Poljska - Portugal

1. Portugal 1 1 0 0 1:0 3
2. Poljska 1 0 1 0 1:1 1
3. Italija 2 0 1 1 1:2 1

Možda je Portugal favorit na papiru, ali Poljska igra kući.
Italija, koja pauzira, već u gadnoj poziciji, mada bi im više odgovarala pobjeda Poljske, vjerovatno.
Po mom mišljenju, neizvjesno.

B2

21:45 Rusija - Švedska

1. Rusija 1 1 0 0 2:1 3
2. Turska 2 1 0 1 4:4 3
3. Švedska 1 0 0 1 2:3 0

Iako sam prije bio skeptičan prema Rusiji, mislim da ovo osvajaju, a za to ima treba pobjeda koju mogu ostvariti.

C1

20:45 Izrael - Škotska

1. Škotska 1 1 0 0 2:0 3
2. Albanija 2 1 0 1 1:2 3
3. Izrael 1 0 0 1 0:1 0

Volio bih da Škoti dobiju Izrael, a i jesu nekakvi favoriti, iako gostuju. Ne vjerujem da Izrael može izvući više od boda u najboljem slučaju po njih.

C3

20:45 Crna Gora - Srbija
20:45 Litvanija - Rumunija

1. Crna Gora 2 1 1 0 2:0 4
2. Srbija 2 1 1 0 3:2 4
3. Rumunija 2 0 2 0 2:2 2
4. Litvanija 2 0 0 2 0:3 0

Ovo bi moglo biti žestoko. Nemam, niti želim imati favorite. Pošteno, pa ko koga. U svakom slučaju ću pokušati gledati. Nadam se dobroj tekmi.
U drugoj utakmici, Rumunija vreba iz prikrajka, nakon dva velika remija vrlo moguće da upišu i prvu pobjedu.

D3

20:45 Farski Otoci - Azerbejdžan
20:45 Kosovo - Malta

1. Kosovo 2 1 1 0 2:0 4
2. Farski Otoci 2 1 0 1 3:3 3
3. Azerbejdžan 2 0 2 0 1:1 2
4. Malta 2 0 1 1 2:4 1

Ovdje je teško išta prognozirati.
Možda je Kosovo favorit protiv Malte, bar zbog domaćeg terena (igraju li na Kosovu ili u Albaniji? - Nisam upratio) i vjerovatno veće želje za dokazivanjem.
Ovi Azerbejdžanci ako se mognu snaći na terenu gdje kad malo jače nabiješ loptu ona završi u moru možda i mogu nešto napraviti.

Ma ne planiram to nešto pratiti, ali eto...
Na vrh
baho View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj baho Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.Listopad/Oct.2018 u 19:31
Osim toga, neke od slobodnih reprezentacija igraju prijateljske:

19:30 Turska - BiH
20:45 Vels - Španija
21:00 Francuska - Island

Upravo počela ova s BiH - gledam naravno... Smile
Na vrh
Titlovi staff
Titlovi staff
Legio VII Claudia

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Danilo-Naissus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.Listopad/Oct.2018 u 20:04
Eto, čuo sam da je nešto CG-SRB, kao visok rizik,... ali samo naslov pa dalje.
Selo je važnije od fudbala.
Elem, biti ili ne biti za obe reprzentacije da vide gde su.
Voleo bih da neko pobedi ali me ne bi iznenadilo diplomatski nerešeni rezultat.
Fudbal je to.

Poljska -     Portugal    X
Rusija - Švedska      1
Izrael - Škotska       X
Crna Gora - Srbija     X
Litvanija - Rumunija     2
Farski Otoci - Azerbejdžan     2
Kosovo i Metohija - Malta      1

* mada kad vidim sastav SRB ne znam da li smo slabiji ili jači. Videćemo.   

Ažurirao Danilo-Naissus - 11.Listopad/Oct.2018 u 20:12
Na vrh
baho View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj baho Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.Listopad/Oct.2018 u 20:24
A trebali smo organizirati kladionicu za ovo...
Ali nije bilo zainteresiranih.
Ma ne znam zašto bi bilo više rizika od neke druge. Mislim, budala ima svugdje.

Prvo poluvrijeme Turska - BiH 0:0... Ali nimalo dosadno. Moglo je biti komotno i golova. A ne štede se. Ono, baš se igra. Na obje strane. Mada mislim (možda subjektivno) da je BiH bila konkretnija.
Pjanić skoro onesvijestio nekog Turčina loptom u živom zidu. Tekdemira, čini mi se. Smile
Na vrh
Titlovi staff
Titlovi staff
Legio VII Claudia

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Danilo-Naissus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.Listopad/Oct.2018 u 20:34
Nije organizovana kladionica ali što da ne proverimo svoje kladioničarske moći povremeno.    

* nije gust raspored kao SP, a opet pitanje da li bih redovno to pratio. Verovatno ne. Eto, nisam ni znao do malopre da se igra fudbal večeras.

Kako ga ti ceniš Baho? Za večeras?
Na vrh
baho View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj baho Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.Listopad/Oct.2018 u 21:07
Aha pa napisao sam ja, slično kao i ti, samo nisam stavljao tipove... nego opisno.
Jedino mislim da bi Škoti mogli ipak pobijediti u Izraelu (ono kao X2, s prednosti na 2)
A za CG-SR ne znam - troznak, pa ono kao X zlatna sredina...
Na vrh
mahoni View Drop Down
Administrator
Administrator
štap i šargarepa

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj mahoni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.Listopad/Oct.2018 u 22:51

Elem

C. Gora - Srbija    0 : 2

Najkraći mogući komentar. Na trening prve ekipe nije došao trener, pa je pomoćni rekao da se "podele" i odigraju jednu na poljančetu. Tako je i izgledalo, naravno izuzimajući mitrovića i rodića koji su pokušavali da razigraju akciju. Najgori deo ekipe je ponovo bio najgori. Ne znam da li su obavestili tadića da kapiten igra utakmicu, ali možda i nisu. Jedina iole ozbiljna akcija je bila prilikom drugog gola. Jovičić dobar. Radonjića bezveze zajebavaju, kad si odan ovde si odran. Ne znam što ga bezveze krstajić vuče i zajebava. Ionako neće da igra dok je kostića i bez obzira što ovaj nema pojma u reprezentaciji. I kad igra loše pokriva ga kolarov, a pokrivaće ga i rodić. Tako da za radonjića nema mesta. Moram da priznam da fifa(možda jesu lopovi)nije pogrešila kada nas je svrstala u ovu grupu.

Ažurirao mahoni - 12.Listopad/Oct.2018 u 01:13
Na vrh
baho View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj baho Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.Listopad/Oct.2018 u 00:58
A malo sam gledao... ali me nije baš zadržalo.
A ne znam. Ipak je pobjeda. Protiv Rumunije će biti lakše barem psihološki.
Koliko sam upratio, pohvalno je to što su svi, od igrača do publike, začepili usta onima što prizivaju zlu krv i što je proteklo komšijski.

Turska - BiH, Turska konkretnija u 2. poluvremenu, ali to je zato što je Prosinečki odmah nakon 1. izveo glavne i ubacio neke koje testira. Ako neće sad kad će?
Ali i u takvoj situaciji Turci nisu uspjeli dati go.
Po mom mišljenu, uz odlično prvo poluvrijeme, dobra priprema pred Austriju.
Na vrh
baho View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj baho Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.Listopad/Oct.2018 u 01:27
Sutra - odnosno već danas kalendarski...

A2

20:45 Belgija - Švicarska

1. Švicarska 1 1 0 0 6:0 3
2. Belgija 1 1 0 0 3:0 3
3. Island 2 0 0 2 0:9 0

Možda utakmica koja određuje ko će biti prvi u grupi... Kako god, može bitno utjecati.
Belgija favorit, jasno. Ali nikad ne možeš otpisati Švicarsku

Tip: 1 (ev. 1x - ali ne bi iznenadilo da bude i 2)

A4

20:45 Hrvatska - Engleska

1. Španija 2 2 0 0 8:1 6
2. Engleska 1 0 0 1 1:2 0
3. Hrvatska 1 0 0 1 0:6 0

Hrvatska mora, ako misli ostati u ligi A. A Engleska želi vratiti za ono na SP.
Ko god izgubi ima velike šanse da se preseli u ligu B.
Ipak vjerujem da Hrvatska može pobijediti (na praznom trenig terenu).

Tip 1 (ali jasno da je sve moguće)

B3

20:45 Austrija - Sjeverna Irska

1. Bosna i Hercegovina 2 2 0 0 3:1 6
2. Sjeverna Irska 1 0 0 1 1:2 0
3. Austrija 1 0 0 1 0:1 0

Slično kao kod Hrvatske i Engleske: Ko izgubi ima velike šanse da ode u nižu ligu (ovdje C).
Austrija favorit i zbog domaćeg terena i zbog po mom mišljenju malo kvalitetnije ekipe individualno.
Oružje Sj. Irske je agresivnost i prekidi. Neće se oni samo braniti. To je sigurno.
Poslije toga se Sj. Irci iz Beča odmah sele u Sarajevo (obnovljena Grbavica u ponedjeljak).
Naravno da zbog BiH priželjkujem X, ali više vjerujem da će Austrija pobijediti.

Tip 1 (ev. 1x - ali isto me ne bi čudilo ni 2)

C2

20:45 Estonija - Finska
20:45 Grčka - Mađarska

1. Finska 2 2 0 0 2:0 6
2. Mađarska 2 1 0 1 2:2 3
3. Grčka 2 1 0 1 2:2 3
4. Estonija 2 0 0 2 0:2 0

Sad su se poklopili. Jedna skandinavska i jedna balkanska utakmica. Tongue
Estonce računam u Skandinavce... ili Vikinge barem... Smile

Estonija - Finska
Valjda su Finci ipak bolji. A u korist toga govori i tabela.
Mislim da oni skoro sigurno ispadaju u D ligu. Vidjet ćemo.
Tip: 2

Grčka - Mađarska
Ne znam. Grčka bi doskoro važila za favorita. Ali imaju dosta kikseva. Ipak mislim da bi mogla Grčka.
Tip: 1 (ev. 1x)

D2

20:45 Bjelorusija - Luksemburg
20:45 Moldavija - San Marino

1. Luksemburg 2 2 0 0 7:0 6
2. Bjelorusija 2 1 1 0 5:0 4
3. Moldavija 2 0 1 1 0:4 1
4. San Marino 2 0 0 2 0:8 0

Bjelorusija - Luksemburg
Uh... Ovaj Luksemburg sigurno zadaje muke kladioničarima. Bilo bi mi drago da iznenade i Bjeloruse, ali nekako mislim da će ovog puta pasti.
Tip: 1 (ev. 1x)

Moldavija - San Marino
Srećom po San Marino nema niže lige Smile Valjda mogu parirati jedino Gibraltaru.
Tip: 1
Na vrh
mahoni View Drop Down
Administrator
Administrator
štap i šargarepa

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj mahoni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.Listopad/Oct.2018 u 11:25

Ne mogu da verujem. Nije ni čudo što decenijama nikuda ne mrdamo. Da li su novinari gledali utakmicu? Stvarno smešno.

"citat"

" Srbija je imala još dve dobre šanse preko Dušana Tadića, koji je bio dobro raspoložen za igru, ali u dve izgledne situacije pred golom nije najbolje reagovao."

Čovek je imao jedan od 7 uspešnih pasova. Kvario je napade sopstvene ekipe. Smešno, pa nek ponovo pogledaju snimak. Odakle li oni izveštavaju.

Na vrh
baho View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj baho Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.Listopad/Oct.2018 u 12:03
To liči na one koji peku zanat po seoskim ligama...
Za njih su šanse kad neko nabije i onako ofrlje s pola terena... Smile
Na vrh
Titlovi staff
Titlovi staff
Legio VII Claudia

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Danilo-Naissus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.Listopad/Oct.2018 u 13:50
Originalno postovano od strane mahoni mahoni piše:

Ne mogu da verujem. Nije ni čudo što decenijama nikuda ne mrdamo. Da li su novinari gledali utakmicu? Stvarno smešno.

"citat"

" Srbija je imala još dve dobre šanse preko Dušana Tadića, koji je bio
dobro raspoložen za igru, ali u dve izgledne situacije pred golom nije
najbolje reagovao."

Čovek je imao jedan od 7 uspešnih pasova. Kvario je napade sopstvene ekipe. Smešno, pa nek ponovo pogledaju snimak. Odakle li oni izveštavaju.

To ti je dragi Mahoni novinarska informacija za sve one koji NISU gledali utakmicu, a ne za one koji JESU.    
Na vrh
baho View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj baho Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.Listopad/Oct.2018 u 01:51
A skroz smetnuh na utakmice... nisam ni palio TV...

A vidim sad po rezultatima, sve je otprilike kako sam predvidio.
Jedino sam se nadao da Hrvatska može pobijediti Engleze.
Ovako je Španija na korak do prvog mjesta i vjerovatno će se riješiti sve u zadnjem kolu.
Ponavljam, nisam gledao, pa ne mogu reći nikakve utiske.

Belgiji ne treba još puno da osigura prvo mjesto. Opravdali ulogu favorita, makar i s minimalnom pobjedom.

Sj. Irska skoro pa sigurno ne može na 1. mjesto. Pokušat će protiv BiH osvojiti neke bodove u ponedjeljak. Nadam se da neće. Ako to izgube, teško da ne ispadnu.

Finska i Grčka, očekivano. Ali pošto svi imaju po 3 utakmice do kraja, teško je sa sigurnošću reći ko će gdje. Ipak, Finska maksimalan učinak, pa je očekivati da to neće ispustiti.

Dobro sam pogodio da je vrijeme da Luksemburg izgubi. Ali do kraja ima još dosta. Samo bod kasne. Vidjet ćemo.

Moldavija i San Marino - tu se ne treba ništa reći. Čudo bi bilo da je S. Marino dao i go.

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.