Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Generalne rasprave i zabava > Sport
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - UEFA Nations League 2018/19
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP
OFICIJALNI KODI PLUGIN

UEFA Nations League 2018/19

Odgovori Odgovori Stranica  123 4>
Korisnik
Poruka
baho View Drop Down
Translator
Translator

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj baho Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: UEFA Nations League 2018/19
    Objavljeno: 06.Rujan/Sep.2018 u 12:55
Ne pratim nešto nogomet od Svjetskog, ali ako ste raspoloženi možemo i za ovo napraviti kladionicu.
U svakom slučaju, možemo imati temu.

Vidim grupe su sljedeće (kopiram engleski da ne prevodim):

League A

A1
Germany / France / Netherlands

A2
Belgium / Switzerland / Iceland

A3
Portugal / Italy / Poland

A4
Spain / England / Croatia

League B

B1
Slovakia / Ukraine / Czech Republic

B2
Russia / Sweden / Turkey

B3
Austria / Bosnia-Herzegovina / Northern Ireland

B4
Wales / Republic of Ireland / Denmark

League C

C1
Scotland / Albania / Israel

C2
Hungary / Greece / Finland / Estonia

C3
Slovenia / Norway / Bulgaria / Cyprus

C4
Romania / Serbia / Montenegro / Lithuania

League D

D1
Georgia / Latvia / Kazakhstan / Andorra

D2
Belarus / Luxembourg / Moldova / San Marino

D3
Azerbaijan / Faroe Islands / Malta / Kosovo 

D4
FYR Macedonia / Armenia / Liechtenstein / Gibraltar

Koliko sam skontao - po 4 tima iz svake lige (valjda zadnji u grupi) ispadaju u nižu, a 4 najbolja upadaju u višu
Svaka liga ima po 1 mjesto na Euru 2020, za koje se u play-offu bore 4 najbolje plasirane ekipe koje se ne kvalificiraju kroz regularne kvalifikacije.

Prve utakmice: danas (6.9.2018. godine)

Ažurirao baho - 06.Rujan/Sep.2018 u 13:09
Na vrh
baho View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj baho Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.Rujan/Sep.2018 u 13:04
Prvo kolo

06/09/2018 Thursday 16:00 D1 Kazakhstan - Georgia
06/09/2018 Thursday 18:00 D4 Armenia - Liechtenstein
06/09/2018 Thursday 20:45 A1 Germany - France
06/09/2018 Thursday 20:45 B1 Czech Republic - Ukraine
06/09/2018 Thursday 20:45 B4 Wales - Republic of Ireland
06/09/2018 Thursday 20:45 C3 Slovenia - Bulgaria
06/09/2018 Thursday 20:45 C3 Norway - Cyprus
06/09/2018 Thursday 20:45 D1 Latvia - Andorra
06/09/2018 Thursday 20:45 D4 Gibraltar - FYR Macedonia
07/09/2018 Friday 18:00 D3 Azerbaijan - Kosovo
07/09/2018 Friday 20:45 A3 Italy Poland
07/09/2018 Friday 20:45 B2 Turkey -Russia
07/09/2018 Friday 20:45 C1 Albania - Israel
07/09/2018 Friday 20:45 C4 Lithuania - Serbia
07/09/2018 Friday 20:45 C4 Romania - Montenegro
07/09/2018 Friday 20:45 D3 Faroe Islands - Malta
08/09/2018 Saturday 15:00 B3 Northern Ireland - Bosnia-Herzegovina
08/09/2018 Saturday 18:00 A2 Switzerland - Iceland
08/09/2018 Saturday 18:00 C2 Finland - Hungary
08/09/2018 Saturday 18:00 D2 Belarus - San Marino
08/09/2018 Saturday 20:45 A4 England - Spain
08/09/2018 Saturday 20:45 C2 Estonia - Greece
08/09/2018 Saturday 20:45 D2 Luxembourg- Moldova

Slobodni (za prijateljske):
Austria, Belgium, Croatia, Denmark, Netherlands, Portugal, Scotland, Slovakia, Sweden

Pregled svih kola imate ovdje:
https://www.uefa.com/MultimediaFiles/Download/competitions/General/02/54/32/34/2543234_DOWNLOAD.pdf

Ažurirao baho - 06.Rujan/Sep.2018 u 13:13
Na vrh
baho View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj baho Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.Rujan/Sep.2018 u 13:27
Gledano takmičarski, ovo je vjerovatno zanimljivije od samih kvalifikacija. Pošto međusobono neće igrati dobro i loše rangirane ekipe.

A pošto svaka liga daje po 1 mjesto na Euru, sigurno ćemo 2020. imati nekog debitanta.
Ne znam je li ikad iko od ovih (liga D) bio na Euru:
Gruzija, Latvija, Kazahstan, Andora, Bjelorusija, Luksemburg, Moldavija, San Marino, Azerbejdžan, Farski Otoci, Malta, Kosovo, Makedonija, Armenija, Gibraltar.
Mislim da nije. Ali sad hoće bar 1 kroz ovo takmičenje.

Ako se iz iste podlige (npr. A1) svi plasiraju direktno, onda mjesto u play-offu dobija najbolja sljedeća ekipa iz nadlige (npr. ostalih podliga iz A).
Ne znam šta su predvidjeli ako se svi iz A plasiraju. Ali ako se dogodi da se plasiraju svi osim jednog, valjda taj ide direktno.

Taj play-off će se valjda igrati nakon kvalifikacija za Euro i u njemu će igrati po 4 najbolje ekipe iz svake lige (najbolja iz svake podlige, inače najbolja sljedeća umjesto nje).

P.S.
Ako sam dobro upratio, iz regularnih kvalifikacija idu direktno po 2 najbolja iz 10 grupa. I njima se pridružuje po 1 ekipa iz svake od ovih liga nakon play-offa (ukupno 4).

Ažurirao baho - 06.Rujan/Sep.2018 u 13:32
Na vrh
mahoni View Drop Down
Administrator
Administrator
štap i šargarepa

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj mahoni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.Rujan/Sep.2018 u 22:16

LOLLOLLOL Mislim da ćemo pravu sliku i poruku ovakvog takmičenja videti tek za koju godinu. Kod njih nikada ništa nije bilo džaba. Pa verujem da i ovo nosi neku težu priču, a otkrovenje ćemo videti kasnije. Opet, nacionalna takmičenja ne mogu nikako da podlegnu mahinacijama kao klupska. Jedino ako ne bude i neko novo pravilo o učesnicima. Tipa, da se liberalizuje preletanje iz rep. u rep.LOL

Ovi drugi daju više para pa pređeš u drugu reprezentaciju. LOLLOLLOL Za sad su verovatno razradili i pustili probni balon za moguću buduću zaštitu A i B grupe. Opet u pitanju je evropa odakle i inače ide najviše ekipa na svetsko. Videćemo. Prijateljskih utakmica će biti manje pa možda mojoj rep. odgovara da i tu ne gubi silu poena.LOLLOLLOL 

Bolje živeti jedan dan kao lav, nego ceo život kao miš
Na vrh
baho View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj baho Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.Rujan/Sep.2018 u 22:55
A pazi - ovo su ipak zvanične utakmice.
A to znači, osim što su gledanije (što je pozitivno), da se oko njih vrti više love.
I ne samo da se vrti više love, nego tu lovu sad uzima UEFA, koja je dobila još dodatnih termina u svojim rukama. Pošto za prijateljske ne uzima nikakvu lovu.
Opet, s druge strane i savezi dobijaju od UEFA-e nešto, pa tu je lova za pobjedu i neriješeno, pobjedu u grupi, pobjedu u play-offu. To velikim ne znači puno, ali ovim manjima sigurno znači.

Uglavnom, UEFA dobija više love. Savezi isto. Mi se moramo manje patiti s utakmicama gdje bude po 10 izmjena i gdje ne dolaze uvijek oni najbolji...
Onda, ovi iz lige A sigurno ne žele završiti u B, a neko će morati. Što osigurava i motiv.

Sve u svemu, mislim da je ipak pozitivno.
Ne smeta ni to što će se na Euru naći bar jedna iz ove lige D.
Ali vidjet ćemo.

Kako su zamislili za plasman na SP na štetu kvalifikacija, to ne znam. Ali ne vjerujem da će dati 4 mjesta, jer je tamo broj mjesta manji.

Mislim da je ovo čak kompromisno rješenje. Jer su se "veliki" žalili na nepotrebno igranje s "malima". Tj. kad Njemačka ide Luksemburgu tu je kvota 1 na pobjedu Njemačke. Ali se slobodno možeš kladiti da će neko pokušati slomiti nogu Neuru i imat ćeš više šanse nego na poraz Njemačke.
Htjeli su da kvalifikacije budu po nekim jakosnim grupama (kao ove lige), pa da najslabiji moraju dobro oderati guzove da dođu do tih "velikih".

A mislim da će iz A grupe skoro svi proći kroz obične kvalifikacije, jer su uglavnom nositelji (od njih 12, 10 je nositelja). I teško je vjerovati da bar nositelji neće biti na 1 od 2 mjesta koja vode direktno. A vrlo moguće da svih 12 prođe bez ovoga.
Na vrh
baho View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj baho Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.Rujan/Sep.2018 u 23:03
E da... ove prve lige su formirane prema FIFA rankingu za neki unaprijed određeni dan (piše negdje tamo da ne tražim). S tim što je onda žrijebano ko će u koju grupu.
Ali ako ostane ovo kako su sad rekli, samo ispadanje 4 ekipe iz gornjih 12 i upadanje 4 ekipe nižeg ranga, pa tako po svim ligama, već stvara određene pretumbacije.
Nije nemoguće da ekipa koja je 40. plasirana po broju onih bodova nakon 2 ciklusa osvoji ovo (mada, naravno, to nije lako).
Na vrh
mahoni View Drop Down
Administrator
Administrator
štap i šargarepa

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj mahoni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.Rujan/Sep.2018 u 01:19

Baho, druže moj, to onda više nije prvenstvo. Ovo novo može samo, ali ako ga umešaš sa prvenstvom onda ostaju samo olimpijske igre. Nema sporta. To je krenulo od tenisa. Ali, pošto je pojedinačni sport nije moralo da se definiše mnogo stvari kao u timskim sportovima. Za sad je jedino dobro što se ne dira u kvalifikacije za evropsko i svetsko prvenstvo već se ovo pridodaje.

Meni ovo liči na "hleba i igara", ništa više. Neće puno doneti kvaliteta, ali novca verovatno hoće. Da ne pominjem kako će da izgleda neko preostalo takmičanje po starom gde neka nikaragva rasturi špamce, portugalce itd, itd. Nema veze, neka bude hleba i igara.....mislim prevashodno na hleba.LOL

Zato u košarci kao vicešampioni morame kroz cele kvalifikacije. To mi se više sviđa, a ne podela na divizije. Ne zaboravi, slovenija nema jaku ligu, a evriopski je prvak.

Na vrh
baho View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj baho Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.Rujan/Sep.2018 u 02:34
Ma jasno...  Kako ovdje reče na samom početku:

"Pare, pare, pokreću svijet
politiku i nogomet..."

Smile
Na vrh
mahoni View Drop Down
Administrator
Administrator
štap i šargarepa

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj mahoni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.Rujan/Sep.2018 u 10:40

Bojim se da juvenalova kovanica nikada neće da zastari. Čak, lako može da se desi da je i za ovo prikladna. Na početku su igre imale i religiozni i kultni karakter , a na kraju postale dobar način za zadovoljenje narodnih trenutnih i nevažnih potreba. LOLLOLLOL

Videćemo. LOL    

Na vrh
baho View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj baho Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.Rujan/Sep.2018 u 11:20
A dobro... Vratimo se rezultatima od juče:

A1
Njemačka - Francuska 0:0
Nekako sam i očekivao ovakav rezultat.
Ovo je jedina koju sam koliko-toliko gledao. Mada više slušao nego gledao. Ovdje sam nekako očekivao ovakav rezultat. Njemačka se još traži od EP. Najveći problem, kao i tamo: Kako dati go?
Hrabro je što su ostavili Loewa. Pa ćemo vidjeti.
Francuzi su možda ušli previše arogantno. No može im se. Svakako da im je bod u gostima više odgovarao.
Volio bih kad bi Holandija ovdje bila prva. Ali rano je o tome.

B1
Češka - Ukrajina 1:2
Nisam gledao, ali sam iznenađen. Nekako sam mislio da je Češka favorit grupe, a sad mi djeluje da bi vrlo lako mogli završiti zadnji, jer nisu ni Slovaci za baciti.

B4
Vels - Irska 4:1
Mislio sam da će Vels pobijediti, ali s 1:0 ili 2:1, maksimalno 2:0. Više zbog Irske igre. Vjerovatno je rani go odlučio.
Izgleda su ozbiljno zagrizli za ovo.
Vidjet ćemo kako će igrati protiv Danske.

C3
Norveška - Kipar 2:0
Slovenija - Bugarska 1:2
Ovaj Kipar zna biti nezgodan, ali je Norveška sve završila u prvom poluvremenu.
Mislio sam čak da je Slovenija favorit grupe. Ovako ih je možda ovaj poraz već koštao prvog mjesta.

D1
Kazahstan - Gruzija 2:1
Latvija - Andora 0:0
Ne znam puno o ovima. Ali valjda je ipak iznenađenje što je Andora izvukla bod u gostima kod Latvije.

D4
Armenija - Lihtenštajn 2:1
Gibraltar - Makedonija 0:2
Ovdje su bodove odnijeli oni za koje se očekivalo. Mada sam mislio da će obje pobjede biti ubjedljivije.
Izgleda se Armenija patila s Lihtenštajnom (bilo je 1:1 na poluvremenu), a Makedonija završila posao u 1. poluvremenu i onda rutinski privela kraju.
Na vrh
baho View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj baho Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.Rujan/Sep.2018 u 11:41
Današnje:

A3
Italija - Poljska (20:45)
Vidjet ćemo jesu li Talijani uspjeli nešto uraditi ili se nastavlja sunovrat. Poljska sigurno ne dolazi izgubiti, ali ne vjerujem ni da će nešto srljati. Ipak su gosti.
Treća ekipa je Portugal.
Teško je prognozirati ko bi mogao biti na 1. mjestu. Rekao bih da su sve 3 ekipe u svojevrsnom "remontu", pa ćemo vidjeti kako će to proći.

B2
Turska - Rusija (20:45)
Mislim da je ovdje Turska favorit. Možda čak favorit grupe. No ne bi mi bilo krivo ni da Rusi to budu.
Vidjet ćemo. Tu je i Švedska koja je slobodna u ovom kolu.

C1
Albanija - Izrael (20:45)
Ovdje je očekivati pobjedu Albanije.
Škotska slobodna u ovoj grupi.
Teško je prognozirati ko će biti prvi. Ali mislim da bi Izrael mogao biti zadnji, mada ih nije za otpisati.
Ovo je jedina grupa u ligi C u kojoj su 3 reprezentacije.

C4
Litvanija - Srbija (20:45)
Rumunija - Crna Gora (20:45)
Ako se stvari gledaju samo s neke sportske strane ovdje su Srbija i Crna Gora favoriti. No, znavši svašta nešto, onda ništa ne može biti iznenađenje.
Ipak, usudio bih se prognozirati da će na kraju Srbija biti prva, a Crna Gora druga. Eventualno suprotno, jer ipak bi Crna Gora trebala biti jedina koja može iznenaditi Srbiju, kojoj bi po svim nekim mojim mjerilima mjesto bilo u B ligi. Ali je presudio loš FIFA ranking.

D3
Azerbejdžan - Kosovo (18:00)
Farski Otoci - Malta (20:45)
A ne bih puno gubio vremena na ove D lige. Ove su izvukli sa svih strana Europe. Čak dvije otočke repke.
Neko od ovih kopnenih bi trebao biti pobjednik grupe - Azerbejdžan ili Kosovo. Možda se to već večeras odluči.
Na vrh
mahoni View Drop Down
Administrator
Administrator
štap i šargarepa

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj mahoni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.Rujan/Sep.2018 u 22:53

E, baho, eto zašto smo u lošijoj grupi.LOL

Sad će hvalospevi, a zapravo daleko od toga da je bilo dobro. Krstajić (koga inače cenim kao dobrog igrača) nema snage ili smelosti da nešto uradi. Kada taktički pogledaš ovo je puno loše odigrano. Sredina napred ne postoji, nema ih ni u napadu, a ni kao pomoć pri odbrani. Krilo je postojalo samo sa desne strane, dok sa leve kostić je bio najbolji kad nije dobijao lopte. Levi bek je bio opasniji od krila. Rodić je toliko trčao da je dušu ispustio. Bolje da je kostića zamenio kolarovim.LOL

ne možeš da očekuješ da odbrambeni igrači budu nosioci napada i da se vraćaju na vreme, a to se nama već godinama događa. Radonjić važi za sebičnog, ali je puno bolji od kostića. Odbrana je bila odlična kad pogledaš i shvatiš da su oni bili kreatori napada, a ne srednjaci napred. 

Mislim da smo u odgovarajućoj grupi. Nisu samo fudbaleri fudbal, tako da imena sama po sebi malo znače. Mitrović je bio standardno dobar dok nije počeo da se spušta da bi odigrao kombinaciju. tadić možda dobro igra napolju, ali u rep. nije ništa pokazao. Nema veze, gledaćemo dalje, ali protiv jače rep. mislim da srbija za sad nema šta da traži.

Ažurirao mahoni - 07.Rujan/Sep.2018 u 23:05
Na vrh
baho View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj baho Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.Rujan/Sep.2018 u 11:54
Nisam toliko upoznat sa svim oko reprezentacije Srbije, ali iz sinoć prikazanog (većim dijelom sam pratio ili slušao), u pravu si.
No bez obzira na sve, ipak Srbija važi kao možda glavni favorit lige C. Ali da bi od tog favoriziranja bilo nešto konkretno, moraju pokazati više od sinoć.

Nisam gledao Crnogorce. Ali vidim da su izgleda crvenim kartonom zabetonirali neriješeno. Šteta, mada to možda odgovara Srbiji.

Malo sam virkao kod Talijana i Poljaka. I bome Poljaci zamalo da odnesu 3 boda, bez obzira što je Italija malo popravila igru u 2. poluvremenu. Svašta je tu još moguće. Vidjet ćemo kakav će biti Portugal.

Nisam gledao ni Turke i Ruse, ali Rusi pozitivno iznenadiše i to s nekakvim novim sastavnom... Stvarno sam mislio da je Turska bolja, ali izgleda da je u Rusiji ono svjetsko imalo dosta pozitivnog efekta.

Ostale sam samo vidio rezultate.

Danas:

A2
Švicarska - Island
Slobodna Belgija
Ovdje je očekivati da Švicarska pobijedi kući, ali ne lako.
Jasno da je Belgija favorit grupe.

A4
Engleska - Španija
Slobdna Hrvatska
Ovdje bi svaka utakmica mogla biti finale.
Ne bih rekao da tu ima favorita u večerašnjoj utakmici.
A gledano sveukupno, sudar 3 različita stila igre.
Naravno da bih volio da Hrvatska bude prva.

B3
Sjeverna Irska - BiH
Slobodna Austrija
Napokon i jedna zvanična utakmica za BiH, nakon baraža.
Nismo nikad igrali sa Sj. Irskom, ali mislim da smo bolji. Austrija nam je obično "pacijent" i mislim da ćemo na gostovanju kod njih imati više svojih navijača, nego oni.
Mislim da je BiH favorit grupe. No vidjet ćemo.
Ove pripreme sam manje pratio. Ali vidim da je bilo nekih problema u odbrani oko povreda, ali bi trebalo da je dovoljno dobro pokrivena.
Osim samih odbambenih igrača, umjesto Begovića brani Šehić. Što prema pokazanom u zadnje vrijeme i nije loša stvar.
Naravno da Sj. Irskoj ide u prilog domaći teren.
Ovo je prva utakmica dana. Glup je malo termin, u 3 popodne (kod njih je to valjda 4), ali dobro, gledat će se.

C2
Finska - Mađarska
Estonija - Grčka
Valjda su Grci i Mađari neki favoriti. Al' hajd' znaj.

D2
Bjelorusija - San Marino
Luksemburg - Moldavija
Ovdje je očekivati da Bjelorusija i Moldavija dobiju.
Na vrh
baho View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj baho Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.Rujan/Sep.2018 u 18:39
Mislim da su mi sijede posijedile nakon ove patnje u Belfastu... Smile
Ono, ne volim statistiku, ali primjera radi, broj kornera: Sj. Irska 18 - BiH 1 (i to u 6. minuti sudijske nadoknade). Statistika obično ništa ne govori, ali ova ipak govori nešto.
Iskreno BiH je imala puno sreće. Vidi se tu individualani kvalitet i ostalo, ali taktički je onaj njihov stari lisac uništio Prosinečkog.
Mora se priznati da je vjerovatno glavni razlog neiskustvo prisilno postavljene odbrane (nismo bili desetkovani, nego je tu osim Šunjica skoro sve na prislinim pozicijama), ali to nije opravdanje. Ali je i razlog izuzetna borbenost i agresivnost Sj. Iraca.
Šehić odličan na golu. Džeko pokazao klasu, jer si neki njegovi potezi odlučili utakmicu.
Kako god, pišu se 3 boda za BiH... U utorak popravni protiv Austrije, koja je pobijedila Švedsku u prijateljskoj (ako to šta znači).
Mislim da se prvi put igra zvanična utakmica na obnovljenoj Grbavici (ili je pak bila još jedna? - prijateljska jeste, ali se ne sjećam zvanične).
Uglavnom, može ovo puno bolje. A možda je i red da nakon dosta dobro odigranih utakmica, koje smo izgubili, jednom i imamo sreće.
Na vrh
robin12345 View Drop Down
Senior translator
Senior translator
precednik Titlovačke republike

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj robin12345 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.Rujan/Sep.2018 u 19:20
Gledao utakmicu, malo su imali sreće. No polukontre i kontre nisu bile tako loše. Irci pak dominaciju nisu znali pretvoriti u "mrtvace". Golman Šehić iritantan no odličan. Oni gol kad je klinjo golman Peakock-Farrell promašio loptu je odlučilo utakmicu. Za nadati se da bude na Grbavici malo više muda od BiH...Cool
Na vrh
robin12345 View Drop Down
Senior translator
Senior translator
precednik Titlovačke republike

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj robin12345 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.Rujan/Sep.2018 u 19:21
Eve "Švicarci" ubijaju vikinge..Big smileSamo što ih sjekirama ne mlate...
Na vrh
mahoni View Drop Down
Administrator
Administrator
štap i šargarepa

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj mahoni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.Rujan/Sep.2018 u 21:28
Originalno postovano od strane baho baho piše:

Mislim da su mi sijede posijedile nakon ove patnje u Belfastu... Smile
Ono, ne volim statistiku, ali primjera radi, broj kornera: Sj. Irska 18 - BiH 1 (i to u 6. minuti sudijske nadoknade). Statistika obično ništa ne govori, ali ova ipak govori nešto.
Iskreno BiH je imala puno sreće. Vidi se tu individualani kvalitet i ostalo, ali taktički je onaj njihov stari lisac uništio Prosinečkog.
Mora se priznati da je vjerovatno glavni razlog neiskustvo prisilno postavljene odbrane (nismo bili desetkovani, nego je tu osim Šunjica skoro sve na prislinim pozicijama), ali to nije opravdanje. Ali je i razlog izuzetna borbenost i agresivnost Sj. Iraca.
Šehić odličan na golu. Džeko pokazao klasu, jer si neki njegovi potezi odlučili utakmicu.
Kako god, pišu se 3 boda za BiH... U utorak popravni protiv Austrije, koja je pobijedila Švedsku u prijateljskoj (ako to šta znači).
Mislim da se prvi put igra zvanična utakmica na obnovljenoj Grbavici (ili je pak bila još jedna? - prijateljska jeste, ali se ne sjećam zvanične).
Uglavnom, može ovo puno bolje. A možda je i red da nakon dosta dobro odigranih utakmica, koje smo izgubili, jednom i imamo sreće.

Odgledao sam utakmicu i mogu da vam kažem da se baš i ne slažem sa vama. U prvih 45min. stari lisac je uvideo da ga je robert nadmudrio. Šta vredi onoliko kornera kada imaš onakva dva centralna beka i srednjake koji se bez problema spuštaju u odbranu. Bih je popustila negde posle drugog gola, kada su sami počeli da lome linije, a i sudija koji je do 49 min trojici glavnih igrača bih dao žute kartone. Šta? Irci igrali lepo i čisto? Imali čistije stratove od bih? Ma, 'ajde! Zadnih 10-tak minuta i nadoknadu su silovali po terenu. Pa sami su se povređivali u opasnim klizećim startovima.

Samo fali još nekoliko igrača kojima bi robert mogao da zameni ključne igrače. Nema baš kvaliteta na klupi. Samo to nedostaje. Istina da su pritisnuli irci na kraju, ali ako litvanija pritisne srbiju(kad pogledate imena igrača zvuči nemoguće) što ne bi i irci KOD KUĆE. U zaustavnom vremenu ima period(pogledajte ponovo) kad sudija potpuno gubi kontrolu. Pošteni irci traže loptu i kad je sami izbace u aut.LOL

P.S. 

Savetujem islanđanima da nađu rupu u ledu i da se sa kockom leda bace u nju. LOL

Na vrh
baho View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj baho Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.Rujan/Sep.2018 u 21:32
Originalno postovano od strane robin12345 robin12345 piše:

Gledao utakmicu, malo su imali sreće. No polukontre i kontre nisu bile tako loše. Irci pak dominaciju nisu znali pretvoriti u "mrtvace". Golman Šehić iritantan no odličan. Oni gol kad je klinjo golman Peakock-Farrell promašio loptu je odlučilo utakmicu. Za nadati se da bude na Grbavici malo više muda od BiH...Cool
Ma da, imam osjećaj da su nas iznenadili. Ili smo se previše prepali zbog nedostatka većine bitnih nazad. Ili je do Robija, ali jednostavno je morao izbaciti na teren ono što trenutno ima.
Protiv Austrije mora bolje i mislim da će biti.
Kako god, mislim da je nama je rezultat najvažniji. Znali smo moralno pasti nakon nekih glupih poraza.

A nisam stigao pratiti ostale. Uključio se prije 1:2 za Španiju u Engleskoj. Ovo što sam vidio je dobra utakmica.

Vidim 6:0 za Švicarsku. Mislim da će Island padati narednih godinu-dvije najmanje. Jer onaj EP im je bio vrhunac.

I da - HEJ! Luksemburg osvojio 3 boda!!! Smile
Na vrh
baho View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj baho Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.Rujan/Sep.2018 u 21:40
Mahoni - bez obzira kako je to izgledalo i što je bilo par puta panike, slažem se da je BiH djelovala disciplinirano. Dosta toga su oni napravili iz nekih glupih odbijanja.
Ponavljam, od igrača nazad, jedini Šunjić je igrao na svojoj poziciji.
Ovo su bila neka prisilna rješenja.

Nisam htio spominjati sudiju. Navikli smo na to. Ma možda su opravdani bili žuti za BiH.
Džeko je dobio zbog onog guranja rukom glave - to je valjda neko pravilo.
Ali kad je Irac gurnuo Šehića i to žešće (s leđa), nikom ništa.
Onda, čemu 6 minuta nadoknade? Nije bilo nekog valjanja i dužih prekida. Bez obzira na broj izmjena, obično je 4 kapak.
Pjanić je dobio svoj "klasični žuti" - takvih je 90% dobio u karijeri - spriječio kontru. To su oni pametni prekršaji. Jbg. Tu ne možeš ništa reći.
I bilo je svega toga što kažeš.
Ali, kao što rekoh, navikli smo na to. 
Na vrh
mahoni View Drop Down
Administrator
Administrator
štap i šargarepa

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj mahoni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.Rujan/Sep.2018 u 21:50

Drug moj, nikada nisam opravdavao nečiju zasluženu kaznu, ali ako se svira samo jednoj strani onda to i nije prava kazna tj. pravilo. Očekivao jesam, ali nikada neću da naviknem. LOLLOLLOL

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 4>
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,173 sekundi.