Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Komentari na serije
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Twin Peaks (2017)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP

Twin Peaks (2017)

Twin Peaks

Twin Peaks (2017)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Godina:

2017

Žanr:

drama, kriminalistički, misterij

Trajanje:

60 min

Autor:

Mark Frost
, David Lynch

Glavne uloge:

Mädchen Amick
  >  Shelly Johnson
Dana Ashbrook
  >  Bobby Briggs
Kyle MacLachlan
  >  Dale Cooper
Sheryl Lee
  >  Laura Palmer
Everett McGill
  >  Big Ed Hurley
Kimmy Robertson
  >  Lucy Moran
Russ Tamblyn
  >  Dr. Lawrence Jacoby
Ray Wise
  >  Leland Palmer
Grace Zabriskie
  >  Sarah Palmer
Amy Shiels
  >  (16 episodes, 2017)
Caleb Landry Jones
  >  Steven
Amanda Seyfried
  >  Becky
Peggy Lipton
  >  Norma Jennings
Alicia Witt
  >  Gersten Hayward
Sherilyn Fenn
  >  Audrey Horne

Odgovori Odgovori Stranica  <1 345
Korisnik
Poruka
Buki51 View Drop Down
member
member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Buki51 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.Kolovoz/Aug.2017 u 14:58
Moze i bolje!!!
Na vrh
LesaRad View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj LesaRad Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Kolovoz/Aug.2017 u 08:38
Mi smo poput sanjara koji sanja i onda živi unutar sna... Ali ko je sanjar? :)
Na vrh
klime View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj klime Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.Rujan/Sep.2017 u 21:55
Kao pravi Linč
Na vrh
Sara Ryder View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Sara Ryder Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.Rujan/Sep.2017 u 20:23
Los povratak, i mlak kraj. Nije da nije bilo odlicnih epizoda, ali sveukupno premalo.

Od mene velikodusnih, 5,5/10.
Na vrh
mandica-knezevic View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj mandica-knezevic Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.Rujan/Sep.2017 u 13:45
Ccista desetka! Zaista sam uzzivala.Smile

Na vrh
VladBetMi71 View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj VladBetMi71 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.Rujan/Sep.2017 u 18:40
Nije mi se dopala.Ipak hvala na prevodu.
Na vrh
Rakan View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj Rakan Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.Rujan/Sep.2017 u 22:59
Na žalost serija kojoj ću dati veoma nisku ocenu. 2.5. od 10. Zašto: 1. Potrebno je predznanje i praćenje prethodnog serijala, snimljenog pre 25 godina. 2. Potpuno drugačiji duh i princip u odnosu na "original". 3. Previše odlazaka u tamni vilajet Linčovih noćnih mora. 4. Dok se u originalnoj (i pre svega odličnoj) seriji zapleti vrte na odnosu glavnih junaka, a onostrano se pominje tek kao jedan fin šlag na tortu, u ovom nastavku onostrano je u prvom planu, sa čak rekao bih 80 posto dešavanja. Odnosi među likovima su toliko plastični, a gluma katastrofa. Nisam operisan od ovakve vrste "umetničkih" tvorevina i čak volim da se ponekad osvežavam sa ovakvim delima, ali isključivo ako je u pitanju film, a ne serija koja se prati iz nedelje u nedelju. Linč je izdao sve one koji su bili fanovi prvog serijala i umesto testamentarnog dela, napravio katastrofalnu papazjaniju.
Na vrh
LesaRad View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj LesaRad Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.Rujan/Sep.2017 u 02:16

1. Pa šta?
2. Pa šta?
3. Pa šta?
4. Pa šta, ne.

Sve što si naveo nije definicija minusa nego razlike, a razlika je subjektivna.

Lachlan, Watts, Stanton, ostala buranija, sve dokazano katastrofalni glumci...
Dramaturški element, sinko.

RIP Stanton.

Ažurirao LesaRad - 17.Rujan/Sep.2017 u 02:38
Na vrh
sinna View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj sinna Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.Rujan/Sep.2017 u 09:22
A šta se može navesti da ovdje valja,osim glumaca i glume?
Rakan je dao odlične argumente o tome što većini ljubitelja ovog režisera i žanra nije baš uspjelo.
Kakva su pojašnjega toga što je valjalo ,osim imena koja su navedena?
Ma ne pravimo se da razumijemo jednog Lyncha jer bojim se da ni on sam sebe ovdje nije baš shvatio i očigledno se vidi da se počeo gubiti već nakon prvog lista scenarija i prve epizode.
Budimo realni i recimo pravu istinu,gubljenje vrimena i vida na ovoj sezoni , ne dao Bog da snimi ni jednu ovakovu više,pa me sada ispljucajte ali kažem ono što velika većina misli o ovome.
Ovaj nastavak je bio nepotreban i što je najgore vrlo mučan.Spreman sam na pljuvanje po meni,imam kabanicu iako mi se čini da mi neće ni trebati,možda mala maramica.SmileApprove
Everything is a Joke !
Na vrh
LesaRad View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj LesaRad Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.Rujan/Sep.2017 u 16:51

Ok, elaboriraću, mada sam se nadao da neću jer me mrzi.

1. Valjda je potreba praćenja (ako je potreba) dobra stvar, a ne loša.
    Ko nije pogledao tada pogledaće sada, i imaće širi uvid.

2. Naravno da je drugačiji duh i princip. Niste valjda očekivali isto ili nešto još juvenilnije posle četvrt veka. 
   Svaki čovek ima potrebu i prirodu i pravo da sazri i zaokruži svoje delo na takav način.
   Ako se neko ovde oseća izdanim, treba da ima poštovanje ka izdaji pred obožavanjem zemlje kojom hoda.

3. Tri je veoma blisko dva i četiri, pa prelazim na četiri.

4. Onostrano mora biti u prvom planu, jer je reč o vrsti razrešenja, a priroda razrešenja je onostrana.
    Ako je neka serija trebala razjašnjenje i objašnjenje onda je to ova.

Apsolutno nemam nameru da nekog pljuckam jer to nije pristojno, samo cu reći da ovo nije serija za decu :P 
A i glupo je jer sam siguran da kritičari nisu ni odgledali sve.
Nije se pogubio, uradio je ono što je hteo.

Tako dolazimo do onoga što me više zanima: šta je hteo?

Voleo bih da od onih koji su ovo pratili na pozitivan način čujem neka razmišljanja o kraju.
Da li smo nešto shvatili i šta, šta sam kraj znači, i da li je kraj ili vrata u drugi svet?
Da li je misterija razjašnjena ili je razjašnjenja misterijom?
Da li još sanjamo?

Ja imam par kockica.

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 345
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.