Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Filmovi i serije
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - TOP TEN - Titlovi Movie Awards 2009.
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTE ZA IZRADU I SINKRONIZACIJU PRIJEVODA
OFICIJALNI KODI PLUGIN

Zatvorena temaTOP TEN - Titlovi Movie Awards 2009.

Odgovori Odgovori Stranica  123 6>
Anketno pitanje: Glasajte za vašeg favorita za najbolji film:
Izbor Glasova Statistika ankete
83 [18,36%]
37 [8,19%]
11 [2,43%]
34 [7,52%]
24 [5,31%]
15 [3,32%]
13 [2,88%]
14 [3,10%]
159 [35,18%]
62 [13,72%]
Tema je zatvorena i sudjelovanje više nije moguće

Korisnik
Poruka
darije View Drop Down
Administrator
Administrator
Infernal Affairs

Status: Offline
Direktni link do posta Tema: TOP TEN - Titlovi Movie Awards 2009.
    Objavljeno: 27.Travanj/Apr.2010 u 20:21
I konačno je došao i taj trenutak da izaberemo najbolji film za 2009. godinu. Nadamo se da ste odgledali većinu filmova ili bar ove nominovane, pa ćete i realno moći da date sud o filmovima. Da ne dužimo više, evo liste filmova za koje možete dati vaš glas.
Naravno, možete i prokomentarisati bilo šta vezano za ovu listu i pojedinačne naslove.
Što bi neki rekli: "Nek najbolji pobedi"...

Hvala kolegi VLADIKI na osmišljenom trofeju za Titlovi Movie Awards.

Na vrh
Buki View Drop Down
The Legend Of
The Legend Of
Weed Expert

Direktni link do posta Objavljeno: 27.Travanj/Apr.2010 u 20:37
Iako sam u međuvremenu pogledao gotovo sve ove filmove, ostajem pri istom izboru. Thumbs Up
Definitivno Sherlock Holmes, iznad svih u prošloj godini. Clap
Na vrh
outside View Drop Down
Translator
Translator

Joe Purdy - music legend

Direktni link do posta Objavljeno: 27.Travanj/Apr.2010 u 21:31
glasao za Inglourious Basterds..po meni najbolji film 2009 godine,a i jedan od najboljih filmova općenito..
Na vrh
iromafia111 View Drop Down
Administrator
Administrator
Nabadač engleskog poznat i kao Gazda

Direktni link do posta Objavljeno: 27.Travanj/Apr.2010 u 21:45
Basterds, Holmes, Citizen.
Na vrh
icemaher View Drop Down
The Legend Of
The Legend Of
RIP 12.9.1982.-15.4.2024.

Direktni link do posta Objavljeno: 27.Travanj/Apr.2010 u 21:57
Sherlock Holmes (2009)
Na vrh
nasud View Drop Down
member
member

Direktni link do posta Objavljeno: 27.Travanj/Apr.2010 u 22:28
Sve sam ih odgledao i dopada mi se, za mrvu više od ostalih, Law Abiding Citizen (toliko da ga rangiram na 2. mesto), ali jedino The Hurt Locker ostavlja  knedlu u grlu, ne dozvoljava snu na oči i urezuje se u sećanje... Po mom skromnom mišljenju - najbolji Clap
Na vrh
Stevuljko View Drop Down
member
member

Direktni link do posta Objavljeno: 27.Travanj/Apr.2010 u 23:38
Citao sam prethodne komentare drugih filmofila, kao i dosadasnje rezultate glasanja...zao mi je da film kao sto je Avatar ili Sherlock Holmes imaju po 24%. Ovo je sajt, ipak mislim, koji posecuje puno ljudi koji znaju nesto o filmu i sta je dobar film (sudeci po tome kojih filmova sam prevode ovde nasao).Video sam da je neko komentarisao da ne moze da se odluci izmedju
 Inglourious Basterds i Sherlock Holmes... Quentin Tarantino...koji se kroz svoje filmove na neki nacin podsmeva americkom filmu, sa njim u paketu ne moze ici sa Guy Ritchie koji pokusava da pravi americke filmove....No svetla tacka ovde su MOON i DISTRICT 9...Mada ovde fale mnogi filmovi kao sto su, austrijski, White Ribbon,Mother od Jon-ho Bonga i naravno Thirst Chan-Wook Parka...mogao bi i Secret In Their Eyes (argentinski)..Mala kritika ne zamerite filmofili :)
< ="-" ="text/; =utf-8">< ="-" ="text/; =utf-8">
Na vrh
cudak_31177 View Drop Down
The Legend Of
The Legend Of
Seljačine U Splačine!!!

Direktni link do posta Objavljeno: 27.Travanj/Apr.2010 u 23:51

Inglorious Basterds!!! cudak

P.S. Skalpovi nikad nisu bili lepši LOLLOLLOLLOLLOL

Na vrh
faithlessmary View Drop Down
Senior translator
Senior translator
Neprikosnovena Mary

Direktni link do posta Objavljeno: 28.Travanj/Apr.2010 u 00:13
District 9 - sjajan. Dobri su i Bastards ali je District 9 nekako manje usiljen.
Veži konja gde ti gazda kaže
Na vrh
mzx View Drop Down
Active member
Active member

Direktni link do posta Objavljeno: 28.Travanj/Apr.2010 u 02:45
Avatar je ipak najbolji po mnogo cemu ,,ali svaka cast i bastards i sherloch ...ali ipak Avatar!
Shadow
Na vrh
jolehehe View Drop Down
member
member

Direktni link do posta Objavljeno: 28.Travanj/Apr.2010 u 10:55
Basterdsi su super, mislim da je Hangover mogao bolje proć, ali Watchmen je daleko najbolji film prošle godine!
Na vrh
darije View Drop Down
Administrator
Administrator
Infernal Affairs

Direktni link do posta Objavljeno: 28.Travanj/Apr.2010 u 11:06
Originalno postovano od strane Stevuljko Stevuljko piše:

..zao mi je da film kao sto je Avatar ili Sherlock Holmes imaju po 24%. Ovo je sajt, ipak mislim, koji posecuje puno ljudi koji znaju nesto o filmu i sta je dobar film (sudeci po tome kojih filmova sam prevode ovde nasao).Video sam da je neko komentarisao da ne moze da se odluci izmedju Inglourious Basterds i Sherlock Holmes... Quentin Tarantino...koji se kroz svoje filmove na neki nacin podsmeva americkom filmu, sa njim u paketu ne moze ici sa Guy Ritchie koji pokusava da pravi americke filmove....No svetla tacka ovde su MOON i DISTRICT 9...Mada ovde fale mnogi filmovi kao sto su, austrijski, White Ribbon,Mother od Jon-ho Bonga i naravno Thirst Chan-Wook Parka...mogao bi i Secret In Their Eyes (argentinski)..Mala kritika ne zamerite filmofili :)

Slažem se kolega, međutim, ovo nije izbor nekog odabranog stručnog žirija, kada bi spisak bio svakako drugačiji, već izbor svih posetilaca i članova našeg sajta. Naravno, to je šarolika populacija sa različitim shvatanjem termina "dobar film".
Na vrh
prijatel-MKD View Drop Down
Translator
Translator

Direktni link do posta Objavljeno: 28.Travanj/Apr.2010 u 12:25
District 9 (2009)
IB je odlican i vrlo zabavan film, prica za strip odavno nije bilo tako dobra zabava na ekranu i ko sto neko rece "Skalpovi nikad nisu bili lepsi" ali nema tezinu price ko sto nosi D9 koji na neobicno ironican nacin je pretstavio realni odnos i okolnosti iz socijano politickog aspekta u kojim zivi ova planeta u zadnjih 3-4k godina ako ne i vise. Ideja da glavna meta budu unificirani vanzemaljci je top 1 sto omogucuje da prica skupi u sebe mnogo situacije odjednom. Bas se pitam dal bi prica ostala tako ironicno dobra i zanimljiva za gledanje kad bi umesto vanzemaljce upotrebili crnce i na istu osnovu odradili otvoreni film o aparhejdu ili klosarima ili neki ljudi koji su na dno svakodnevnog socijalnog opstanka. "Normalno" stanovnistvo i politika uvek zeli da socijalni kancer preseli daleko od sebe u rezervatima, nekih institucija, i sl. na svaki moguci nacin, ima toga svuda planeti i istoriju. Zidanje "zvucno zastitnih zidova" oko autoputa na ulasku i periferiju gde se naseli socijalni kancer u svakom drugom gradu postoje, naravno da usi tim tumorima zastiti od buku automobila koje prolaze, a ne suprotno da zastiti oci prolaznike.
Mogu da D9 ocenim kao prica za sva vremena, tu kvalitet ne iznenadjuje ako se uzme u obzir da to scenarijo potice od pre nekih 16 god. sto je puno vremena za da se ovako dobro odradi.

Ice age je takodje odlican filmcic ali sam po sebe nije nista osobno ako ne ide u paketu od 3 djelova. Zeleo bih da ima sve vise ovakvih filmova jer su nesumnjeno najbolja lajt zabava na ekranu.

Sherlock je ravan IB, ali nema u sebi onu dozu cinizma koji IB daje u prvi plan i zato i nedostaje zabavni deo u njemu.

Law Abiding Citizen, je takodje dobar ali samo dobar jer vec i zaboravio sta i kako je bio film za manje od 2 mjeseci od gledanja i da mu nije naslov u listu ne bi se njega ni sjetio da sam i to pogledao. Mislim da u sebi odslikuje pravi efekt revolta jedne osobe prema sistemu.

Watchmen je kvalitetno profurao iluziju za heroje uz kvalitetni scenario, kameru, reziju, efekte, ali koje heroje?

Zalim sto sam potrosio vreme da gledam Avatara, pa necu ni da komentarisem oko njega da ne bi revoltirao tiejdjere.

The Hangover, mmm, moracu da ga potrazim po arhivu da pogledam na kratko da bi se prisetio koji je to film bio, pa se kasnije vratim da ostavim komentar.

The Hurt Locker, LOoowww, ali evo obecavam da cu ga ponovo skinuti i ponovo pogledati kako bi iskljucio verovatnost da sam ja to nesto propustio u osnovu ovog filma.
Na vrh
Stevuljko View Drop Down
member
member

Direktni link do posta Objavljeno: 28.Travanj/Apr.2010 u 13:02
O boze...konacno neko ko prati i poznaje film. Svaka cast covece. Evo male pomoci i od mene. Nemoj slucajno da skidas Hangover, ako hoces da se prisetis pogledaj trailer na YouTube-u i sve ce ti biti jasno. Pogledaj moj raniji post i mozda ti dam ideju sta sledece da odgledas, nabrojao sam neke filmove koji nisu usli u konkurenciju, a trebali su.
Na vrh
yolix83 View Drop Down
Translator
Translator

Direktni link do posta Objavljeno: 28.Travanj/Apr.2010 u 13:42
Meni se District 9 svidjela ideja i film negdje do pola, ali kasnije se pretvorio u pucačinu pa mu pada ukupna ocijena u mojim očima.
Prošli put na širem spisku glasah za Thirst ali nije s e proslavio sa svega 3 glasa ukupno Smile pa će ovaj put glas ići najvjerovatnije za IB ali ne još. Nisam gledao još Watchmena pa još kad to pogledam glasaću.
Na vrh
Vladika View Drop Down
Senior translator
Senior translator
>> Virus Guru <<

Direktni link do posta Objavljeno: 28.Travanj/Apr.2010 u 14:49
Hurt locker i Law Abiding Citizen su dva filma koji su verovatno negativno najizvikaniji filmovi u ovom paketu. I to sa potpunim pravom. Nedavno sam saznao da je odmah po zavrsetku dodele oskara preko 20,000 filmskih kriticara iz celog sveta uputilo pismo kritike Akademiji koja je donosila odluku o dodeli oskara. Gde su u pismima podvukli da je ovo najgori film koji je dobio oskara u istoriji (sem mozda filma Marti (1955)). Setite se samo nepravde oko dodele oskara za scenario. Po cemu je scenario za HURT LOCKER bolji od Tarantinovog??? Koliko vidim Tarantino je i ovde odnosi ubedljivu pobedu. Kapa dole velikom majstoru!!!
Vladika
Na vrh
icemaher View Drop Down
The Legend Of
The Legend Of
RIP 12.9.1982.-15.4.2024.

Direktni link do posta Objavljeno: 28.Travanj/Apr.2010 u 15:09
Originalno postovano od strane Stevuljko Stevuljko piše:

O boze...konacno neko ko prati i poznaje film. Svaka cast covece. Evo male pomoci i od mene. Nemoj slucajno da skidas Hangover, ako hoces da se prisetis pogledaj trailer na YouTube-u i sve ce ti biti jasno. Pogledaj moj raniji post i mozda ti dam ideju sta sledece da odgledas, nabrojao sam neke filmove koji nisu usli u konkurenciju, a trebali su.
svako ima razlicit ukus, pa ne mozes nekome da kazes ne skidaj Hangover, evo primer meni je bio najbolja komedija u 2009Big smile
Na vrh
The Legend Of
The Legend Of
Seljačine U Splačine!!!

Direktni link do posta Objavljeno: 28.Travanj/Apr.2010 u 16:54
Stevuljko, ja ne znam šta ti tražiš od filma,  ali ja neću da me apsolutno svaki film sjebe, prikaže realnu priču ili natera da mislim... Je*e mi se za realnost, imam je u svakodnevnici i previše. Recimo, "Mother" je vrhunski film, bolji od svih u konkurenciji - ali nije za komercijalnu listu. E sad, to što ti kažeš "konačno neko ko poznaje film" lično doživljavam kao uvredu svih, u ovoj temi prisutnih članova foruma. Pobogu čoveče, niko ne kaže da to nisu najbolji snimljeni filmovi u prošloj godini, ali Mother me sjebo načisto, a Hangover me držao nasmejanog još sat vremena nakon filma. Meni je to često važnije i od kvaliteta...
Na vrh
bojanadj View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Direktni link do posta Objavljeno: 28.Travanj/Apr.2010 u 17:26
Naravno,Čudo, zato je New Moon br 1

ROFLROFLROFLROFLROFL
Life isn't about waiting for the storm to pass; it's about learning to dance in the rain...

Na vrh
The Legend Of
The Legend Of
Seljačine U Splačine!!!

Direktni link do posta Objavljeno: 28.Travanj/Apr.2010 u 17:37
Vidim heheprstheheprstheheprstheheprstheheprst
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 6>
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down