Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Komentari na filmove
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - The Woman King (2022)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTE ZA IZRADU I SINKRONIZACIJU PRIJEVODA
OFICIJALNI KODI PLUGIN

The Woman King (2022)

The Woman King

The Woman King (2022)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Naslov:

Žena kralj

Godina:

2022

Žanr:

drama, povijesni, akcija

Trajanje:

135 min

Režija:

Gina Prince-Bythewood

Scenarij:

Maria Bello
, Gina Prince-Bythewood
, Dana Stevens

Glavne uloge:

Viola Davis
  >  Nanisca
Seputla Sebogodi
  >  The Meu
Shaina West
  >  Esi
Chioma Antoinette Umeala
  >  Tara
Wanda Banda
  >  Cindra
Hero Fiennes Tiffin
  >  Santo Ferreira
Riaan Visman
  >  Tanonu
John Boyega
  >  King Ghezo
Adrienne Warren
  >  Ode
Sheila Atim
  >  Amenza
Thuso Mbedu
  >  Nawi
Makgotso M
  >  Iniya
Masali Baduza
  >  Fumbe
Jimmy Odukoya
  >  Oba Ade

Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
adm1r View Drop Down
Master translator
Master translator

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj adm1r Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: The Woman King (2022)
    Objavljeno: 28.Listopad/Oct.2022 u 19:49
Necu ulaziti u istorijsku tacnost ovog filma i "hvalospjeve" koje je dobio "kriticara", ali imam osjecaj da ce ovaj film pokupiti masu Oskara. Iz kog razloga: treba im neki k.... da se prica o njima. Daj hipotetski tvorcu svega zivoga da ne budem u pravu. Nisam gledao film i necu, pa ne mogu reci ni da li je smece ili je mozda uglancano govno... Ma ja nemam pojma otkud ovako pijan na ovakvoj temi...
Na vrh
puppet_master View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.Listopad/Oct.2022 u 20:21
LOL

Ne verujem, valjda će zapravo nominacije objaviti tek u januaru, ima još da se vozi do tada. 

U ovom konkretnom slučaju, film je ipak sa glumcima crne boje kože, a nekako smo došli u sumanuta vremena kada sve i da se zbilja izašlo iz onog doba kada se zbog pigmenta mahom gubila sama šansa, da sa druge strane imamo momentalnu kuknjavu gledališta da filmovi dobijaju nagrade samo ukoliko su glumci crni (ili igraju mentalno zaostale, ovako-onako marginalizovane itd) zbog kao woke kulture, suludog liberalizma hollywooda itd, pa ne znam kada je bilo gore za crnog autora (ili glumca, svejedno). Da li će te izopštavati ili gotovo osuđivati da si povlašćen, a još gore je kada te neki polusvet iz svojih vila i uspešnih karijera kao pa "brani", drvi o pravima, gura u prvi plan, pa ne znaš da li si uradio dobar posao ili te slave reda radi. Jasno, nevezano za te tvoje zamerke o istorijskim činjenicama, pričam o vremenu u kojem, nažalost, živimo. Poenta je da sada mislim da će iz straha/brige da bi ih (birače, tj hollywood) optužili za političku korektnost, ipak ignorisali ovakav jedan film, pogotovo ukoliko konkurencija bude velika, a biće, i naročito ako ovaj zapravo i ne nudi bog zna kako svežu, neka i društveno angažovanu poruku. 

Na vrh
AlexDeLarge View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj AlexDeLarge Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.Listopad/Oct.2022 u 20:41
Pogledacu ga sa suprugom nesto u stilu kao i Tomiris ,  i naredne DekabrSerdtse parmy, neke stvari su mi poznate iz istorije ( dobro treci je adaptacija knjige i necu ga porediti sa knjigom osim ako bas odstupa), ali se necu preterano oslanjati na njih , ni na kritiku i komentare, cekam i Kapitan Volkonogov bezhal da ...opis me podseca na nezavisni deo jedne knjige koja mi se svidela, tema je specificna tako da nece odgovarati svima, neko ce u startu preskociti. Naravno iznecu utiske, ali osecam da  ce mi se svideti i da je dobar,  nisam citao utiske kriticara, cim je najavljen planirao sam da ga gledam.
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.Listopad/Oct.2022 u 20:56
Dok sam ja pa planirao da gledam Maneater zbog Faheya, okeana, plaža, ajkule ali ispada da je već izašao i da su ga, siroma, sa'ranili (nije da je bitno šta ko misli, but still, imao sam svojih sumnji ionako), prebaciću se na All quiet on the western front ipak, verzija iz 1930 mi je jedan od najdražih antiratnih filmova, pa hajde, ionako sam planirao pre nego što sam znao da će već izaći ta adaptacija Remarka da odgledam 1917. U toku noći i tišina, voleo bih da prvo overim novog Neil Marshalla, tj njegov film jel'te, zaboravih kako se zove, nešto u Avganistanu sa vanzemaljskim hibridima a odmah potom i Followed za koji nisam ni znao da sam ga, biće, propustio, čuo sam odavno za njega, valjda sam ga pomešao sa Host, tj mislio sam da sam ga gledao već, dešava se i najboljima. LOL Gledaću ih, po svoj prilici, sam, jbg. Za film iz naslova, rekoh, ima dana, ma ne znam ni da li se pojavio uopšte. 
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj AlexDeLarge Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.Listopad/Oct.2022 u 21:19
Ne znam ni sam za Remarka (mada volim njegova dela), citao i gledao dati film, koji si pomenuo iz 1930., ali ima mnogo drugih pa da ne dupliram, iako sam radio, ali cu sada osustati, a 1917 sta znam ok mi je pamtim dve-tri scene koje su mi dobre, o kinematografiji i poredjenju sa drugim ostvarenjima nisam hteo da pisem u temi, eto ostavo sam da mi nije nista preterano smetalo. Maneater pa moras da overis, realno Wink
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.Listopad/Oct.2022 u 21:23
Pa znadem (glede Meneater), femkam se tu bzvz online, javno a naravno da bih zapravo umro ako to ne overim, koji to sa ajkulicama ja pa nisam gledao LOL tek mi je ispao iz noćašnjeg repertoara. 1917 sam namerno propustio, no Tarantino ga je nahvalio, znam da je kamera baš dobra, pa kuda god me već odvede, probaću. 
Na vrh
ar8c View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj ar8c Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.Listopad/Oct.2022 u 20:03
1917 vredi videti. Možda je malo medijski napumpan i ne vredi baš tako puno, ali gledati film koji kao da je u celosti sniman iz jednog kadra zaista je nesvakidašnje iskustvo. Cenim originalnost. A ovaj The Woman King apsolutno preskačem!
Na vrh
JoxerTM View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj JoxerTM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.Listopad/Oct.2022 u 20:29
Ne znam što je u 1917 originalno. To što je ratno sranje?
Filmova iz jednog kadra ima koliko želiš, ali ne reklamira se svaki oskarovskim nominacijama, na primjer krimić, a ne ratni, Victoria. Ne... Ne preporučujem.

The Woman King nije oneshot, kaže "drama, povijesni, akcija", a zapravo je "biografija, ratni".
Meni ne smeta to što je radnja u Africi.
Ne smeta mi što su glumci negroidi, a ne europeidi.
Smeta mi miljuniprva ratna besmislica o nikome i o ničemu.
Kad mi se napucava, upalim pucačinu na PCju i nabijam. Šta će mi u ovom stoljeću zaboga miloga ratna koljačina na filmu?
Pa mislim... Nisam baš toliko star niti mi je uznapredovao artritis pa da se ne mogu šorati po videoigrama koje nisu postojale u prošlom stoljeću pa ajde, snimalo se ratne filmove dok tehnologija ne napreduje.

Uglavnom, ignorirjte me.
Nadrkan sam je Puppet opet planira gledati ratne umjesto whodunnita. WinkLOL

Ažurirao JoxerTM - 29.Listopad/Oct.2022 u 20:38
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.Listopad/Oct.2022 u 20:48
Nisu ratni, već antiratni. Ne mašu zastavama, grbovima, svetim knjigama u slavu kakvog velikog, nebeskog i bezgrešnog naroda, velikih žrtava i još većih (ako većeg ima) pobeda nad o tako zlim unutrašnjim i spoljnim i šire neprijateljima. Već valjda govore o svoj zaludnosti sve te krvi i stradanja. Ne potpiruju iluzije nego ih, je li, ubiVaju. Makar bi trebalo to da rade, neko i zaluta usput pa poruka bude maglovita. No kako bilo, nije isto. LOL A i zna biti korisno, meni, psiho-fizički premoren, lepo spavah, zaslužio sam. Approve
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj AlexDeLarge Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.Listopad/Oct.2022 u 22:37
Puppet odoleva, a Joxer se onda iznervira i upali igricu Verdun, a mene napadne da pisem... Salim se naravno. Film Victoria nisam gledao u temi 1917 je profesor sa cvikama u obliku srca pomenuo (tezak `nik` realno da se zapamti), dati film i jedan ruski koliko se secam, eto jos jedan na listu, pa cemo videti kada ce stici na red. Bilo je tu pomena i na Gallipoli, Cross of Iron, i drugih.
Na vrh
JoxerTM View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj JoxerTM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.Listopad/Oct.2022 u 22:55
Ama ide mi na živce...
Jel ovo tebi sliči na nešto dosadno i usporedivo s ičim:

Je, to tu su digitalni Del Toro i Mads Mikkelsen.
Ni lud neću napisati o čemu se tu radi jer tu priču treba odigrati.
Ali njemu je Del Toro "pih".

Ažurirao JoxerTM - 29.Listopad/Oct.2022 u 23:02
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.Listopad/Oct.2022 u 01:17
Sve same laži i klevete. 

Hajde, da ne budem licemeran, ja prvi kada nekom odgovaram na post, u 90% slučajeva pročitam maksimalno trećinu onoga na šta kao odgovaram ali ja to bre maskiram time što nemam ikakvih tvrdnji, pa još direktnih. Ionako počnem da drvim o nečemu petom LOL 

Ali kako može od na početku posta napisanog "Volem ponekog Del Toroa" ili potom "volim njegov um", "podržavam ovo" i "volim njegovu estetiku", nahvalih i direktno poneki konkretan film, rekoh da su mi praznik...da se to nekako pretvori u to da mi je Del Toro kao takav "pih". Zato što valjda ne volim sve što je onaj ikada snimio više od otadžbine i Tita, pa negde se granica mora povući LOL nije da sam rekao da mi je išta tu posrano od tih filmova, tek neke volim, druge i ne baš.  Šta znam o igrici tek, oklen meni vremena i za to još. 

Na vrh
JoxerTM View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj JoxerTM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.Listopad/Oct.2022 u 01:37
Džaba se izvlačiš. Tongue
Za kaznu ima da pogledaš neki whodunnit. Evil Smile

Na vrh
beogradski View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj beogradski Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.Listopad/Oct.2022 u 14:42
Gledacu film
Na vrh
titlovi.com View Drop Down
Approval team
Approval team

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj titlovi.com Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.Studeni/Nov.2022 u 23:12
Prevod je uradio Bambula ✨
Na vrh
arzak View Drop Down
Active member
Active member

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj arzak Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Studeni/Nov.2022 u 09:27
Hvala Bambuli za prevod, ali ovo je smece od filma. Ne znam odakle ovako visoke ocjene kriticara. Djevojcice supermeni, samo sto ne lete.  Plus sto je istorijski potpuno netacno. 
Na vrh
Mizi View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Mizi Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Studeni/Nov.2022 u 14:36
Originalno postovano od strane arzak arzak piše:

Hvala Bambuli za prevod, ali ovo je smece od filma. Ne znam odakle ovako visoke ocjene kriticara. Djevojcice supermeni, samo sto ne lete.  Plus sto je istorijski potpuno netacno. 

Zašto smeće nije u kontejneru?
Na vrh
JoxerTM View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj JoxerTM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Studeni/Nov.2022 u 15:25
Zato jer je balavurdija sinoć spalila kontejner. Evil Smile
Na vrh
Mizi View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Mizi Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Studeni/Nov.2022 u 23:54
Zašto je kiša mokra?
Zašto su žene kraljevi?
Zašto se umire kad se mora?
Zašto je Zemlja okrugla?

Na vrh
JoxerTM View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj JoxerTM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.Studeni/Nov.2022 u 00:03
Ne postavljaj pitanja na koja znaš odgovor:
Zbog balavurdije.
Tongue
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,344 sekundi.