Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Komentari na članke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - The Vanished - Solidan južnokorejski psihološki triler (21.10.2018.)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP
OFICIJALNI KODI PLUGIN

The Vanished - Solidan južnokorejski psihološki triler (21.10.2018.)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
robin12345 View Drop Down
Senior translator
Senior translator
precednik Titlovačke republike

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj robin12345 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: The Vanished - Solidan južnokorejski psihološki triler (21.10.2018.)
    Objavljeno: 22.Listopad/Oct.2018 u 15:34
U osvrtu su navedeni južnokorejski naslovi slijedećih filmova. " Memoirs Of A Murderer"..." I Saw The Devil" i " Oldboy"...

Ažurirao robin12345 - 22.Listopad/Oct.2018 u 18:19
Na vrh
bgvracar View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj bgvracar Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.Listopad/Oct.2018 u 21:47
Originalno postovano od strane robin12345 robin12345 piše:

U osvrtu su navedeni južnokorejski naslovi slijedećih filmova. " Memoirs Of A Murderer"..." I Saw The Devil" i " Oldboy"...

Mala ispravka. Onaj prvi link se odnosi na film Memories of Murder (2003)

a ne na Memoirs Of A Murderer (2017), kako je navedeno u komentaru (to je japanski film, remake korejskog Confession Of Murder (2012)).

Inače, hvala na recenziji filma koji mi se veoma dopao. Thumbs Up
Na vrh
inge666 View Drop Down
Junior translator
Junior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj inge666 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.Listopad/Oct.2018 u 15:35
Super! Hvala na recenziji, obožavam Korejske krimi-trilere,
Na vrh
Kovjanic View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Kovjanic Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Listopad/Oct.2018 u 18:36
Ovaj dobar korejski film, ja bih ga ipak stavio u zanr hororr..
Na vrh
cere82 View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj cere82 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.Listopad/Oct.2018 u 13:18
Hmm, i hteo sam da kažem da me sinopsis podseća na sjajan "El Cuerpo". Pa u tom slučaju i ne vredi onda gledati ovo, zar ne ( pod uslovom da ste gledali španski original )? Ovo je onda jedan od retkih slučajeva gde južno korejci rimejkuju evropski film...
Na vrh
VLL72 View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj VLL72 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.Listopad/Oct.2018 u 09:06
Ovaj film kada bi preradio/pokrao Skorsese (kao sa Departed-om), ponovo bi pokupio gomilu oskara pa i onaj najsmešniji za originalni scenario. Vrhunski scenario u stilu najboljih korejskih. Odličan film!
Na vrh
bgvracar View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj bgvracar Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.Listopad/Oct.2018 u 12:29
Originalno postovano od strane VLL72 VLL72 piše:

Ovaj film kada bi preradio/pokrao Skorsese (kao sa Departed-om), ponovo bi pokupio gomilu oskara pa i onaj najsmešniji za originalni scenario. Vrhunski scenario u stilu najboljih korejskih. Odličan film!

Samo da napomenem da je film u stvari, rimejk španskog trilera El Cuerpo (2012) a da je autor originalnog scenaria (tačnije, koscenarista) ujedno i režiser istog, Oriol Paulo. Naravno, ova informacija ni na koji način ne oduzima ništa od kvaliteta ovog rimejka, koji je zaista izuzetan. I da se nadovežem na tvoje generalno mišljenje o korejskom filmu - da, njihovi režiseri i scenaristi su sjajno ispekli zanat a pomenuta kinematografija je u velikom usponu u poslednje dve decenije.
Na vrh
bgvracar View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj bgvracar Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.Listopad/Oct.2018 u 12:41
Originalno postovano od strane cere82 cere82 piše:

Hmm, i hteo sam da kažem da me sinopsis podseća na sjajan "El Cuerpo". Pa u tom slučaju i ne vredi onda gledati ovo, zar ne ( pod uslovom da ste gledali španski original )? Ovo je onda jedan od retkih slučajeva gde južno korejci rimejkuju evropski film...

Meni, činjenica da sam odgledao El Cuerpo, nije ništa smetala da odgledam ovaj film. Možda je to zato, što je od tada prošao izvestan broj godina, pa sam neke detalje filma zaboravio. Ako izuzmemo glumu (španski glumci su ipak kvalitetniji), korejska verzija ni u čemu ne zaostaje za originalom.

Inače, znam za još jedan slučaj kad su radili remake nekog evropskog filma. To je film The Villainess (2017) koji je remake kultnog Besonovog filma Nikita (1990).
Na vrh
VLL72 View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj VLL72 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.Listopad/Oct.2018 u 21:27
Originalno postovano od strane bgvracar bgvracar piše:

Samo da napomenem da je film u stvari, rimejk španskog trilera El Cuerpo (2012) a da je autor originalnog scenaria (tačnije, koscenarista) ujedno i režiser istog, Oriol Paulo. Naravno, ova informacija ni na koji način ne oduzima ništa od kvaliteta ovog rimejka, koji je zaista izuzetan. I da se nadovežem na tvoje generalno mišljenje o korejskom filmu - da, njihovi režiseri i scenaristi su sjajno ispekli zanat a pomenuta kinematografija je u velikom usponu u poslednje dve decenije.

Hvala na informacijama. Iznenađen sam da i oni kraduckaju. Od Širi-ja na ovamo, bilo je more vrhunskih scenarija i idealnih kandidata za rimejk za eng. govorno područje. Meni je teško ponekad da ispratim njihove glumce npr. pogotovo ako bude film sa mnogo glumaca. Treba biti baš koncentrisan tada. Meni je pao na pamet jedan njihov film ali na eng. snimljen (glumačka ekipa - mešano) koji je izuzetan 10/10, Snowpiercer(2013). Koji je mnogo lakše bilo ispratiti a scenario bruka dobar.
Na vrh
bgvracar View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj bgvracar Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.Listopad/Oct.2018 u 21:41

Originalno postovano od strane bgvracar bgvracar piše:

Hvala na informacijama. Iznenađen sam da i oni kraduckaju. Od Širi-ja na ovamo, bilo je more vrhunskih scenarija i idealnih kandidata za rimejk za eng. govorno područje. Meni je teško ponekad da ispratim njihove glumce npr. pogotovo ako bude film sa mnogo glumaca. Treba biti baš koncentrisan tada. Meni je pao na pamet jedan njihov film ali na eng. snimljen (glumačka ekipa - mešano) koji je izuzetan 10/10, Snowpiercer(2013). Koji je mnogo lakše bilo ispratiti a scenario bruka dobar.

Ovde ti je lista korejskih filmova koji su bili predmet snimanja rimejk verzija u Holivudu.

https://www.quora.com/What-are-some-Korean-movies-that-have-been-remade-by-Hollywood

Na vrh
VLL72 View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj VLL72 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.Studeni/Nov.2018 u 09:11
Nema na listi The Departed (2006), Skorsezeov plagijat, nagrađen mnogim oskarima. Ne mogu da se setim naziva originalnog korejskog filma.
Na vrh
Hogar Strašni View Drop Down
Junior moderator
Junior moderator
Sujo Veličanstveni

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Hogar Strašni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.Studeni/Nov.2018 u 11:49
Naravno da ne možeš da se setiš kada originalni film nije iz Koreje nego iz Hong Konga. I korejska verzija je rimejk filma Infernal Affairs.
As you journey through life take a minute every now and then to give a thought for the other fellow. He could be plotting something.
Na vrh
bgvracar View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj bgvracar Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.Studeni/Nov.2018 u 11:50

Nema na listi The Departed (2006), Skorsezeov plagijat, nagrađen mnogim oskarima. Ne mogu da se setim naziva originalnog korejskog filma.

Zapravo, radi se o filmu iz Hongkonga, Infernal Affairs (2002) prema kojem je urađen Skorsezeov rimejk.

Izvinjavam se, tek sad  sam primetio da je Hogar već razjasnio o kojoj kinematografiji se radi.

Na vrh
Junior moderator
Junior moderator
Sujo Veličanstveni

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Hogar Strašni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.Studeni/Nov.2018 u 11:57
Pisali smo u isto vreme.

Zapravo, ovo je već ko zna koji put (prestao sam da brojim) da ljudi misle da je Infernal Affairs korejski film. Ne znam zašto, ali baš često sam se sretao sa slučajevima da ljudi to pobrkaju. Realno nebitna, ali meni vrlo zanimljiva pojava. Možda odaje takav utisak kada se gleda.

Ažurirao Hogar Strašni - 01.Studeni/Nov.2018 u 12:10
As you journey through life take a minute every now and then to give a thought for the other fellow. He could be plotting something.
Na vrh
VLL72 View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj VLL72 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.Studeni/Nov.2018 u 19:53
Hvala što ste razjasnili u potpunosti. Thumbs Up
Na vrh
Stole Haringa View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Studeni/Nov.2018 u 09:28

Postoji razlika između plagijata i rimejka.

Nije isto ukrasti deo ili sve iskopirati a ne platiti. Čika Martin se na dodeli Oskara javno zahvalio delu filmske ekipe iz H.Konga. Oni su bili njegovi gosti u publici.
Na vrh
VLL72 View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj VLL72 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Studeni/Nov.2018 u 12:19
Originalno postovano od strane Stole Haringa Stole Haringa piše:

Postoji razlika između plagijata i rimejka.

Nije isto ukrasti deo ili sve iskopirati a ne platiti. Čika Martin se na dodeli Oskara javno zahvalio delu filmske ekipe iz H.Konga. Oni su bili njegovi gosti u publici.

Molim te pošto si to sve lepo ispratio za razliku od mene, objasni mi da li je čika Martin platio kome treba? Da li je čikin film dobio oskara za scenario a čini mi se da jeste i to je samo po sebi sprdnja prve vrste? 
Ja sam imao nesreću da pogledam taj Hong Kong-ški film neposredno pred čikin film (kojih 6 meseci ranije), koji sam spremio za novogodišnje veče porodici kao premijeru jer je dugo čekan i uspešno najavljivan pa je bio pravi fijasko to veče sa tim filmom i od tada vučem to neko malo ogorčenje na čiku. Stoji da je čika velemajstor ali malo je pokvario utisak, bar meni. Mišljenja sam i da je original mnogo bolji film. Još jednom hvala na objašnjenju.
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Studeni/Nov.2018 u 12:24

Delimo mišljenje da je original bolji.

Nije čika Martin platio autorska prava već ljudi koji su ga angažovali. Mogao je da bira društvo na dodeli Oskara a on to nije uradio. Za sve ostalo zaslugu ima Američka filmska akademija a ne čika Martin.
Na vrh
Junior moderator
Junior moderator
Sujo Veličanstveni

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Hogar Strašni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Studeni/Nov.2018 u 12:27
Da, producenti su otkupili prava na rimejk od hongkonške producentske kuće za 1,75 miliona dolara.
I film je dobio Oskara za najbolji adaptirani scenario, ne za originalni. Postoje dve različite kategorije.
Da li je bolji original ili rimejk je već pitanje ličnog ukusa. Obično je slučaj da je prvobitni film bolji, ali ponekad i rimejk bude legendaran kao npr. Sedmorica veličanstvenih.

Ažurirao Hogar Strašni - 03.Studeni/Nov.2018 u 12:36
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Studeni/Nov.2018 u 12:31

I tu se slažem.

Kurosava je najviše i najbolje obrađivan. LOL

Dodao bih Scarface (1983), Scent of a Woman (1992), Cape Fear (1991)...setih ih se na prvu loptu.

Bežim sa teme.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.