Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Komentari na serije
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - The Umbrella Academy (2019)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP
OFICIJALNI KODI PLUGIN

The Umbrella Academy (2019)

The Umbrella Academy

The Umbrella Academy (2019)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Godina:

2019

Žanr:

akcija, fantazija

Trajanje:

55 min

Autor:

Jeremy Slater

Glavne uloge:

Aidan Gallagher
  >  Number Five
Cameron Britton
  >  Hazel
Eden Cupid
  >  Young Allison
Cameron Brodeur
  >  Young Luther
T.J. McGibbon
  >  Young Vanya
Ethan Hwang
  >  Young Ben
Emmy Raver-Lampman
  >  Allison
Tom Hopper
  >  Luther
Robert Sheehan
  >  Klaus
Ellen Page
  >  Vanya
Adam Godley
  >  Pogo
David Castañeda
  >  Diego
Colm Feore
  >  Sir Reginald Hargreeves
Mary J. Blige
  >  Cha-Cha
Murray Furrow
  >  Syd

Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
titlovi.com View Drop Down
Approval team
Approval team

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj titlovi.com Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: The Umbrella Academy (2019)
    Objavljeno: 17.Veljaca/Feb.2019 u 19:16
Seriju prevodi zaboravko2 ⚡
Na vrh
Black Raven View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Black Raven Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.Veljaca/Feb.2019 u 15:01
Veoma zanimljiva serija.
Na vrh
cersei View Drop Down
Administrator
Administrator
Puppet Master

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj cersei Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.Veljaca/Feb.2019 u 15:05
Nisam još pogledala pilot, ali svakako hoću, zaboravko često zna pogodit stvari koje mi odgovaraju, pa vrijedi probat :)
Na vrh
charliem View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj charliem Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.Veljaca/Feb.2019 u 16:13
Prva epizoda je ok. Vidjet ćemo dalje kako će se stvari razvijat. ;-)
Na vrh
baho View Drop Down
Senior translator
Senior translator
Robin sa zlatnim nervima

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj baho Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.Veljaca/Feb.2019 u 19:39
Nisam gledao, ali zašto da ne...

Listao sam nekad stripove i ludi su 100 na sat (imam negdje na PC-ju digiralne verzije istih). Ako je suditi po plotu, glavna priča je bazirana na osnovu šestodjelne priče (stripa iz 6 dijelova) Apocalypse Suite. Postoji i isto šestodjelna priča Dallas (vezano za ubistvo Kennedyja), kao i neke kratke priče.
https://en.wikipedia.org/wiki/The_Umbrella_Academy:_Apocalypse_Suite

Tamo su glavni junaci nazvani kao 00.01, 00.02... 00.07.
Ovo bi trebala biti 00.07 na naslovnici - koju isprva zapostavljaju, jer smatraju da nema nikakvog talenta, osim za muziku.

A strip je crtan prilično slobodnim stilom, koji je nemoguće ekranizirati (što ne mora značiti da ovo nije dobro - naprotiv, možda je i bolje da nije kopija). A isprva se bavi više njima kao djecom da bi kasnije napravio skok od 20-tak godina i smrt njihovog posvojitelja Hargreevesa.
Na vrh
zvonko3333 View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj zvonko3333 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.Ožujak/Mar.2019 u 22:37
ocena 7/10
Na vrh
grka96 View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj grka96 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Ožujak/Mar.2019 u 17:59
Odradio bih prevod za prvi deo stripa ovog serijala. Pa ako je neko zainteresovan neka ostavio "thanks", ako bude dovoljno zainteresovanih krecem s radom. 
Na vrh
baho View Drop Down
Senior translator
Senior translator
Robin sa zlatnim nervima

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj baho Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Ožujak/Mar.2019 u 18:13
Grka... Imaš stranice za obradu stripova. I tamo ima ljudi koji će ti pomoći oko unosa teksta.
Ne znam je li OK da ovdje stavljam adresu (mada bi trebalo biti OK), pa ću ti reći samo, potraži "Stripzona" na google (mada ima i drugih).
Prijevod i obrada stripa se znatno razlikuju od onoga za titlove. Govorim to iz prve ruke, jer sam puno toga uradio na toj sceni (nick: sabko).

Tu se obično stvari rade timski. Neko prevede, a ostali odrade ostatak posla (kontrola, obrada skena, naslovnica, unos teksta). Jer je poželjno poznavanje Photoshopa ili nekog drugog sličnog programa.

Titlovi su, s druge strane, uglavnom "one man show".

P.S. A ovdje ionako ne bi mogao postaviti "gotov proizvod", jer nema takvog sadržaja.
Na vrh
cersei View Drop Down
Administrator
Administrator
Puppet Master

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj cersei Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Ožujak/Mar.2019 u 18:54
može tako nadugo ili ukratko: fulao si sajtLOLLOL
Na vrh
cersei View Drop Down
Administrator
Administrator
Puppet Master

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj cersei Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Ožujak/Mar.2019 u 19:07
kad sam tu da komentiram serijuBig smile Pilot mi je malo teže išao, antipatični mi bili likovi na prvu loptu, atmosfera itd,..  Od drugog nastavka mogu reći da je serija samo klizila i pogledalo se, bez obzira što mi neki likovi ostali antipatični pogotovo ona gossip girl.
Na vrh
JoxerTM View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj JoxerTM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Ožujak/Mar.2019 u 20:06
U poplavi serija o superjunacima meni ova spada u gornju trećinu.  A te trećine su:
- gledati jer baš valja
- gledati ako se baš mora jer ebeno društvo stalo o tome zuji
- pravit' se da ne postoji

Što se stripa i prijevoda tiče, nema potrebe, bude li serija gledana, i Fibra i Darkvud će izbaciti prevedeno izdanje. Ako već nisu.
Na vrh
baho View Drop Down
Senior translator
Senior translator
Robin sa zlatnim nervima

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj baho Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Ožujak/Mar.2019 u 21:11
Mislim da nije još niko... Ma može se pročitati i na engleskom... LOL

Koga zanima, neko je na našem jeziku napravio solidnu usporedbu stripa i serije:

Na vrh
memich View Drop Down
Junior translator
Junior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj memich Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Ožujak/Mar.2019 u 22:11
Ima likova koji su teški za probaviti na početku... Malo se pretjeralo s tim da niko ne želi da bude tu, a svi su i dalje tu. Moći junaka su većinom bezveze.
Dosta drugih zamjerki imam ali opet sam uživao gledajući. U početku su likovi odvratni prema svima, ali kasnije razviju fin odnos prema barem nekome, i to je seriji dalo neki šarm.

Five je, iako prepun sebe, po meni ubjedljivo najbolji lik, i malac je odlicno glumio. Nadam se da će Five nekad dobiti svoj film, po uzoru na najbolje junake iz DC-a i Marvela.
Najaći tramslator.
Na vrh
grka96 View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj grka96 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Ožujak/Mar.2019 u 23:21
Originalno postovano od strane baho baho piše:

Grka... Imaš stranice za obradu stripova. I tamo ima ljudi koji će ti pomoći oko unosa teksta.
Ne znam je li OK da ovdje stavljam adresu (mada bi trebalo biti OK), pa ću ti reći samo, potraži "Stripzona" na google (mada ima i drugih).
Prijevod i obrada stripa se znatno razlikuju od onoga za titlove. Govorim to iz prve ruke, jer sam puno toga uradio na toj sceni (nick: sabko).

Tu se obično stvari rade timski. Neko prevede, a ostali odrade ostatak posla (kontrola, obrada skena, naslovnica, unos teksta). Jer je poželjno poznavanje Photoshopa ili nekog drugog sličnog programa.

Titlovi su, s druge strane, uglavnom "one man show".

P.S. A ovdje ionako ne bi mogao postaviti "gotov proizvod", jer nema takvog sadržaja.

Ne, znam ja za to... Nego sam ja ovaj strip citao jos davno davno pre gledanja ove serije i igrom slucaja sam pronasao da mi je ostalo na kompu. Pa reko ako ima ovde neko ko se mozda zainteresova za seriju, a serija ne prati bas sve po stripu, pa bi mozda neko zeleo malo vise da se zadubi u to.. Ali ok
Na vrh
baho View Drop Down
Senior translator
Senior translator
Robin sa zlatnim nervima

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj baho Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Ožujak/Mar.2019 u 23:32
Za stripove ne postoje titlovi, pa ih ne bi mogao postaviti.
Ako planiraš, rekoh ti gdje... A oni koje zanima, naći će to, bez brige. Kao što nađu i filmove - ovdje samo nađu prijevode.
Naravno, ako neko želi nešto raditi po tom pitanju, neka ti se javi porukom... Smile

A preporučio bih strip, jer i meni se svidio. I inače uvijek preporučujem originalnu literaturu (bilo da je knjiga, strip ili nešto treće).
Na vrh
grka96 View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj grka96 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Ožujak/Mar.2019 u 23:35
Originalno postovano od strane baho baho piše:

Za stripove ne postoje titlovi, pa ih ne bi mogao postaviti.
Ako planiraš, rekoh ti gdje... A oni koje zanima, naći će to, bez brige. Kao što nađu i filmove - ovdje samo nađu prijevode.
Naravno, ako neko želi nešto raditi po tom pitanju, neka ti se javi porukom... Smile

A preporučio bih strip, jer i meni se svidio. I inače uvijek preporučujem originalnu literaturu (bilo da je knjiga, strip ili nešto treće).

Vazi burke Big smile
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.