Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Komentari na članke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - The Terror... za gledaoce (29.03.2018.)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP
OFICIJALNI KODI PLUGIN

The Terror... za gledaoce (29.03.2018.)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
ar8c View Drop Down
Active member
Active member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj ar8c Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: The Terror... za gledaoce (29.03.2018.)
    Objavljeno: 29.Ožujak/Mar.2018 u 18:03
Veliki sam fan Dan Simmonsa i pročitao sam skoro sve što je napisao, ponešto i više puta. The Terror je fantastičan roman, potpuno u skladu sa zaostavštinom legendarnog pisca. Veliki sam fan i Ridley Scotta koji je doduše samo posredno ukjučen u realizaciju ove serije koju sam iščekivao sa radošću i nestrpljenjem. Nakon odgledane prve epizode utisci su prilično jalovi i daleko ispod očekivanja.

Kao i obično, teško je očekivati da serija ograničenog trajanja i budžeta nadmaši podebeli roman. Ipak ovo je omanulo na više frontova. Nije samo tempo spor već je razvoj glavnih likova nikakav i predistorija potpuno preskočena, a cela prva epizoda se vrti oko vrlo trivijalnih i po zaplet suvišnih detalja. I pored obilne dostupne građe već sam uvod u seriju donosi neke nove i nepostojeće momente proedeći sa knjigom. Nisam siguran da ću uopšte nastaviti sa gledanjem serije nakon onakvog uvoda.

Cenim da će gledaoci bez iskustva čitanja romana biti daleko zadovoljniji i pitati se zbog čega zakeram u ovom komentaru, ali siguran sam da će dobar deo Simmonsovih fanova odreagovati na isti način kao i ja. Možda bi čak bolje bilo da je režiser krenuo u neku svoju avanturu imaginarne interpretacije dešavanja u i oko Terora i Erebusa umesto što je jasno nagovešteno da se serija naslanja na Simmonsovu maštariju. On nam je istu isporučio nakon vrlo detaljnog izučavanja istorijske građe, pa čak i solo turneje po zaleđenim prostranstvima Arktika kako bi njegovo delo bilo što realnije i uverljivije. Teško da ovde može više od 5/10 u mom slučaju.
Na vrh
dovedimolopovenavlas View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj dovedimolopovenavlas Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.Ožujak/Mar.2018 u 09:40
ha ha serija je odlicna bas realno prikazuje zivot i postupanje ljudi ... kakvi jesmo ... a ne zelimo da priznamo
Na vrh
jocoiva View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj jocoiva Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.Travanj/Apr.2018 u 14:20
Čekam sve episode,pa da vidim
Na vrh
robi75 View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj robi75 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.Travanj/Apr.2018 u 18:11
Meni su prve dve epizode dobre i vrlo sam zadovoljan vidjenim...
Na vrh
Nicim Izazvan View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Nicim Izazvan Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.Travanj/Apr.2018 u 20:55
Upravu si ...i ja zameram najviše na sporom tempu koji ne odgovara horor žanru...previse hvaljena..a jos uvek malo pokazala .... 6/10
Na vrh
robin12345 View Drop Down
Senior translator
Senior translator
precednik Titlovačke republike

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj robin12345 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.Travanj/Apr.2018 u 21:05
Horror žanr? Stekao si krivi dojam, ili nisi čitao sve te prepiske oko serije snimljene po knjizi. Horror je samo komadić svijeta koji je Terror i Erebus snašao u ledenoj pustoši. Drama, melankonija, jeziva hladnoća. Međuljudski odnosi i odnosi općenito primjereni tome vremenu. Ovo nije " Thing" niti to bude. Tko očekuje horror seriju možda bude razočaran.
Na vrh
Nicim Izazvan View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Nicim Izazvan Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.Travanj/Apr.2018 u 20:14
i dalje jedva 6/10
Na vrh
Black Panther View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Black Panther Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.Travanj/Apr.2018 u 03:59
Мени није спора. Очигледно нисте гледали споре филмове и серије. 
(видети филм: A Ghost Story; Хтео сам да излупам лаптоп након сцене са питом, јер ју је жвакала десет минута. Овог филма сам се првог сетио xD)

После пет епизода је врло добра. Баш фино тече. И даље се осећа та нека мистична нит у ваздуху...
Не треба све ни открити у првим епозодама. Што каже наша пословица: ''Стрпљења! Временом од траве постаје млеко.''

Нисам прочитао роман. Мада после ове серије, можда и стигнем да прочитам нешто од аутора. Увек ми се врзма по глави кад неко каже да није као у књизи. Свако другачије замишља ликове, радњу и цео тај комплекс приче и никада не можете да очекујете да ће бити онако како сте ви то мислили (добро је да је тако!). Зато, када се ради екранизација неке књиге, романа и слично, покушајте бар да уживате у томе, а не да их увек упоређујете! 

Поздрав! Thumbs Up
Na vrh
Ledenko View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Ledenko Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.Travanj/Apr.2018 u 16:32
 Serija nije losa,ali i nije nesto posebno dobra.Gledljiva, ocjena 6,5. Tempo je spor,ali je interesantan prikaz toga vremena tako da ima pozitivnih elemenata.
Na vrh
ar8c View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj ar8c Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.Travanj/Apr.2018 u 16:34
@ Black Panther

Poređenje je neminovno jer kada čovek stekne iskustvo čitanja knjige od utisaka ne može da pobegne. Posebno kada se izričito naglasi da film/serija nastaje po nekom književnom delu, kao što je ovde slučaj.

Nemam nikakav problem sa ekranizacijama, rado ih pogledam, ali uvek više volim da prvo pročitam neko delo. Obožavam kinematografiju, ne bih bio ovde da nije tako, ali čitanje je ipak iskustvo za sebe, kompletnije, potpunije i "ličnije".

Svedoci smo odlično odrađenih ekranizacija književnih dela, ne bih se sada zamarao nabrajanjem primera, ali u ovom slučaju moram reći da se omanulo u onim fundamentalnim stvarima. Dao sam šansu seriji i gledanjem druge epizode, ali utisak se nije popravio već naprotiv, postao još jači i potvrdio moju odluku da batalim dalje gledanje serije.

Ponavljam, daleko je bolje bez iskustva čitanja i ne sumnjam da će serija proći sasvim solidno. Ali sa svežom Simmonsovom građom u glavi, sa njegovim dočaravanjem likova, atmosfere, ledenog ambijenta, ičekivanja, neizvesnosti, konačno i horora u tih 800 strana meni je serija pad i razočarenje jer sam siguran da se posao mogao odraditi efektnije i bolje. Nema ni potrebe da se silim dalje jer sam iskustvo obrađene materije proživeo uz roman na daleko potpuniji način.

Srećno svima sa gledanjem, ali i topla preporuka da se makar naknadno pročita Simmonsovo delo (ovo i gotovo sva druga) ukoliko ste iole ljubitelj takvih žanrova i kvalitetnog stila pisanja.
Na vrh
Black Panther View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Black Panther Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.Travanj/Apr.2018 u 19:53
Сложићу се са тобом да постоје и лоше направљене серије и филмови на основу књига. Big smile

Покушај само да одгледаш до краја, односно још тих осам епизода кад изађу. Можда ти то на крају поправи утисак, а можда буде још горе...Cool Увек се држим слогана ''заврши започето'''!

Запало ми је за око, кад излазе напоље, да има оних који не носе неки инпровизовани шал, маску, шта год... Ипак су доста ниске температуре?!
Na vrh
ar8c View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj ar8c Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.Travanj/Apr.2018 u 00:08
Život je prekratak da bi se traćio na stvari koje od starta ne zaslužuju da im se posveti vreme. Kao što rekoh, omanulo se u razradi atmosfere, likova i cele ideje. Otprilike svuda. Simmons je majstor da izgradi atmosferu, dočara ambijent i čitaoca uvuče u radnju kao da sam u njoj učestvuje. U ovom slučaju da se zaledi od hladnoće i jeze iščekivanja i strave. Ovo je urađeno skroz jalovo. Zato i ostavljam takve kritike.
Na vrh
kruno1978 View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj kruno1978 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.Travanj/Apr.2018 u 11:42
Moglo je biti i bolje
Na vrh
tantal View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

web-dl xD

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj tantal Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.Travanj/Apr.2018 u 16:24
Odgledao i dopalo mi se.Mada sam subjektivan jer zaista volim pogledati Engleske serije.
Na vrh
tantal View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

web-dl xD

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj tantal Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.Travanj/Apr.2018 u 16:29
Mada pogledam i Holandsku,Dansku seriju.Evo trenutno sam poceo da gledam Tabula Rasa.Mada nema prevoda, samo 2 epizode.Pa cu morati da se snalazim malo sa Engleskim prevodom.
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.