Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Titlovi.com Vam sa ponosom predstavljaju - serije
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - The Mentalist (2008)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP
OFICIJALNI KODI PLUGIN

The Mentalist (2008)

The Mentalist

The Mentalist (2008)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Naslov:

Mentalist

Godina:

2008

Žanr:

drama, kriminalistički, misterij, triler

Trajanje:

43 min

Autor:

Bruno Heller

Glavne uloge:

Robin Tunney
  >  Teresa Lisbon
Simon Baker
  >  Patrick Jane
Tim Kang
  >  Kimball Cho
Owain Yeoman
  >  Wayne Rigsby
Amanda Righetti
  >  Grace Van Pelt
Rockmond Dunbar
  >  Dennis Abbott
Joe Adler
  >  Jason Wylie
Michael Gaston
  >  Gale Bertram
Aunjanue Ellis
  >  Madeleine Hightower
Emily Swallow
  >  Kim Fischer
Gregory Itzin
  >  Virgil Minelli
Josie Loren
  >  Michelle Vega
Pruitt Taylor Vince
  >  J.J. LaRoche
David Norona
  >  D.D.A. Osvaldo Ardiles
Eric Winter
  >  Craig O'Laughlin

Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
icemaher View Drop Down
Translator
Translator

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj icemaher Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: The Mentalist (2008)
    Objavljeno: 04.Sijecanj/Jan.2010 u 16:35

Nova hit serija CBS Televizije predstavlja nam Patricka Janea (Simon Baker), istražitelja koji u rješavanju zločina koristi visoko razvijene vještine primjećivanja, zaključivanja i umne manipulacije kako bi pomogao CBI-u, Istražnom uredu Kalifornije, instituciji koja pomaže lokalnim, državnim i federalnim agencijama u rješavanju složenih kriminalističkih istraga.

-->>>  MOGUĆI SPOJLERI (Ko nije gledao seriju neka ne čita dalje opis) <<<--

Pomoću jedinstvenog dara moderni Sherlock Holmes uvijek je korak ispred forenzičkih analiza, napredne kriminalističke tehnologije i svih kolega. Uočavajući najsitnije detalje, igrajući umne igrice i "čitajući" emocije drugih, Jane kriminalcima kompleksnih profila i poremećenih umova postavlja sofisticirane umne zamke te može navesti svjedoke i osumnjičene da mu razotkriju činjenice kojih ni sami nisu svjesni. Šarmantni i karizmatični Jane ima neslavnu prošlost televizijskog vidovnjaka te je stekao negativni publicitet nakon što je razotkriven kao varalica. Iako je priznao kako nema paranormalne, već samo mentalne sposobnosti, jedina koja i dalje sumnja u njega je narednica CBI-a Teresa Lisbon (Robin Tunney).  Iako je nepredvidljiv i poznat po zaobilaženju protokola, njegovi kolege, agenti Kendall Cho (Tim Kang) i Wayne Rigsby (Owain Yeoman) te novakinja Grace Van Pelt (Amanda Righetti), dive se njegovom šarmu i učinkovitosti u rješavanju slučajeva. No Jane skriva još jednu mračnu tajnu iz svoje prošlosti. Naime, nekoliko godina prije početka same radnje Jane je izgubio suprugu i kćer koje je ubio okrutni serijski ubojica poznat kao "Crveni John" a koji će se na njegovom putu naći i u budućnosti.

Nova američka kriminalistička serija o sofisticiranom umu koji bez naprednih znanstvenih metoda rješava najsloženije zločine zanimljivo liči na modernu verziju Sherlocka Holmesa te je veliko osvježenje u bujici kriminalističkih serija čija je istraga temeljena na razvijenim forenzičkim metodama. "Mentalist" se vraća klasičnoj detektivskoj istrazi koju usmjerava predosjećaj, a svaki novi slučaj riješen je kompleksno i uvijek uvjerljivo. Američka premijera pilota u rujnu 2008. postigla je rekordnu gledanost od 23 milijuna ljudi, a u siječnju 2009. serija je primila nagradu američke publike za najbolju televizijsku dramsku seriju.

Glumačka postava sastavljena je od iskusnih glumaca koji su karijere gradili uglavnom u televizijskim serijama.  Simon Baker, kojeg gledamo u ulozi mentalista, slavu je stekao serijom "Cijena savjesti". Ovog karizmatičnog glumca, koji u svojoj karijeri dosada upisuje i jednu nominaciju za prestižnu nagradu Zlatni globus, pamtimo i po ulogama u hitovima "Vrag nosi Pradu" te "L.A. povjerljivo". Iako neobično često uspoređivan s preminulim Heathom Ledgerom, Simon Baker jedinstven je u svom nastupu i omiljen pogotovo među ženskom publikom.

Robin Tunney, koju pratimo u ulozi narednice Lisbon, upečatljive po svom opasnom imidžu, sjećamo se po ulozi u hit seriji "Zakon braće", a vrijedno priznanje primila je još 1997. godine na Venecijanskom filmskom festivalu za ulogu u filmu "Niagara, Niagara". U ulozi entuzijastične novakinje pojavljuje se Amanda Righetti, koju pamtimo po serijama "Grad uragana" i "CSI". Nova kriminalistička serija impresionirat će sve ljubitelje klasične detektivske istrage, ali i osvježiti fanove profinjenih forenzičkih uradaka. Prodiranjem u umove "Mentalist" će riješiti najstrašnije zločine i zaigrati mentalnu igru sa svima koji mu se pridruže u istrazi.

mojtv.hr

IMDB.com
TV.com

Link ka prevodima

Ažurirao icemaher - 14.Veljaca/Feb.2014 u 14:51
Na vrh
icemaher View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj icemaher Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.Sijecanj/Jan.2010 u 16:41
Ja sam pogledao prvih 5 epizoda iz prve sezone, nije lose, nekako me to ponasanje detektiva podseca na seriju Criminal Minds ali ne smeta mi
Van Pelt
Skoro svaka serija ima neku istragu, i uvek naleti na nekog ludaka kojeg je naljutio neki detektiv i zeli da mu unisti zivot kao sto je ovaj njemu unistio (NCIS - Ari -> Kate & Gibbs, Criminal Minds - Foyet -> Hotch) Ali ipak to pravi serije jos zanimljivije jer da je samo istraga celo vreme i resavanje slucajeva kroz svaku epizodu bice dosadna, bar ovako ima neku napetost   Veceras nastavljam da gledam ep. 6    Hvala svima na prevodimaClap

Ažurirao icemaher - 04.Sijecanj/Jan.2010 u 16:42
Na vrh
icemaher View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj icemaher Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.Sijecanj/Jan.2010 u 01:39
Pogledao sam prvih 20 epizoda iz prve sezone, fantasticna serija, sve je odlicno nemam zamerke, najbolja epizoda za sada mi je kad je Rigsby bio hipnotiziran, i kad je poljubio Van Pelt, i kad ga na kraju zezaju kao nista ne pamti
Jane i njegovo razmisljanje je svaku pohvalu, odlicna im je ideja sa hipnotiziranjem   , bas sam malo pre pogledao Sherlock Holmes, epa Jane je pljunuti Sherlock

Ažurirao icemaher - 17.Sijecanj/Jan.2010 u 01:41
Na vrh
xyd View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj xyd Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.Sijecanj/Jan.2010 u 03:22
Originalno postovano od strane icemaher icemaher piše:

Jane je pljunuti Sherlock 

u pravu si, samo sto Sherlock mnogo vise voli da se bije od Jane-a :)

http://www.youtube.com/watch?v=QMBZDwf9dok
http://www.erepublik.com/en/referrer/xyyd
Na vrh
jakaka View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj jakaka Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.Sijecanj/Jan.2010 u 12:37
Jane je legendaran, odlična serija, poslije svake jedva čekam novu Wink
Na vrh
icemaher View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj icemaher Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.Sijecanj/Jan.2010 u 14:49
Originalno postovano od strane xyd xyd piše:

Jane je pljunuti Sherlock 

u pravu si, samo sto Sherlock mnogo vise voli da se bije od Jane-a :)

hahaha, smesan mi je kad negde zaglavi, a nema nikakvo oruzjeLOL
Na vrh
icemaher View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj icemaher Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.Sijecanj/Jan.2010 u 17:34
Originalno postovano od strane jakaka jakaka piše:

Jane je legendaran, odlična serija, poslije svake jedva čekam novu Wink
Posle gledanje prve sezone dajem isto misljenje, znaci serija je stvarno odlicna. Poslednja 23 epizoda je ekstra, Jane u do sad nevidjenu situaciju, totalno promenjeno ponasanje prema prethodnih epizoda kad je bio bukvalno smesan i upusten i zabavan, totalno je poludeo za Crvenog Dzona,spreman je bio na sve, pa cak je i pucao na kraj epizode da spasi LisbonClapClapClapClapClap Mozda jos veceras pocinjem drugu sezonuBig smile

Ažurirao icemaher - 27.Sijecanj/Jan.2010 u 22:40
Na vrh
icemaher View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj icemaher Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.Svibanj/May.2010 u 15:06
woooooooooooow, koja epizoda, zakon. spojleri u vezi zadnje epizode:
Kad pogledate kraj, prisetite se pocetak epizodi i konobara i sve ce vam postati jasno, valjda ne gresim. Jer konobar cim se priblizio stola gde sede Jane i Kristina, Kristina je odmah "primila" neke poruke sa njegove majke i njegovog ujaka Ed. Tu spominje neku rec Roll Tide, a na kraju Red John kaze Jane-u istu rec i spominje Kristinu. Pustio sam opet epizodu i slusao sam glas konobara i Red John-a na kraju, mislim da je to ista osoba Big smile
Drago mi je sto ce biti treca sezona!!! Clap
Na vrh
xyd View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj xyd Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.Svibanj/May.2010 u 21:15

woooooooooooow, koja epizoda, zakon. spojleri u vezi zadnje epizode:

Drago mi je sto ce biti treca sezona!!! Clap

SPOJLER:

ne verujem, i ja mislim da je konobar nekako bitan ali nije ok, pogledaj red dzona na kraju i konobara videces da je konobar mnogo krupni od njega, mozda je konobarov brat edvard, ko zna...

Ažurirao icemaher - 22.Svibanj/May.2010 u 00:29
http://www.youtube.com/watch?v=QMBZDwf9dok
http://www.erepublik.com/en/referrer/xyyd
Na vrh
nebojsa66 View Drop Down
Senior translator
Senior translator
Ludi Milojko

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj nebojsa66 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.Svibanj/May.2010 u 21:35
Ajd malo imaj obzira za nas koji nismo gledali i stavljaj spoiler alert ili nešto i nemoj citirat na crnome se vidi iceov spoiler... Hvala! 

Nisam lud, mater me testirala!
Na vrh
icemaher View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj icemaher Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.Svibanj/May.2010 u 00:24
jbg brate nije covek hteo da tako uradi, vec ovaj softver foruma je katastrofa, bas steta sto nema normalnu opciju spojler i hoces klikni vidis sta pise, ako neces ne klikaj.

Na vrh
nebojsa66 View Drop Down
Senior translator
Senior translator
Ludi Milojko

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj nebojsa66 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.Svibanj/May.2010 u 00:27
Ma ok, nije toliki bed, ali da ta opcija bi bila fenomenalna... Ali šta ćeš... LOLLOLLOL

Nisam lud, mater me testirala!
Na vrh
prijatel-MKD View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj prijatel-MKD Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.Prosinac/Dec.2010 u 02:45
Pogledao prve dve sezone (bez zadnje dve epizode druge sezone) i serija mi je polovicno zanimljiva. Odlicna u konceptu (Da ne kazem sto puta bolja od Flashpoint) i odlicno dodani humor. Nedostaje veca snaga u povezivanje epizode ko jedna celina, sto je nisko za seruju koja tekovno se jos prikazuje.
Ukupna ocena 6/10. Odlican lik je vodeci frik, ali "Van Pelt" nadmasuje vec odavno poznatu vecu "likinju" s velikog ekrana sto je pomalo ocajno.
Takodje ima iste nedostke ko Fringe u konceptu, najavili Crvenog Dzona, a ga u desetak tekovnih epizoda totalno nema.
Iako ima nedostatke prema mom ukusu, serija je odlicna.
0123456789 Само десет цифри, а толку многу главоболие!
You can't take it to a philosopher for being stupid, if he wasn't he would've be a physicist.
Na vrh
icemaher View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj icemaher Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.Prosinac/Dec.2010 u 15:47
Ma ako nadje red dzona bice zavrsena serija za 2 sezone, ovako svaku sezonu po malo sazna nesto za njega i mi je superBig smile
Pogledaj Life i videces seriju u kojoj se problemi resavaju u samo 2 sezone, ali odlicno odradjeno.
Na vrh
outside View Drop Down
Translator
Translator

Joe Purdy - music legend

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj outside Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.Srpanj/Jul.2011 u 21:05
Pogledao prvih 10 nastavaka, i serija mi se svidjela...Volim ovakvu vrstu serija......Serija je mješavina Monk-a, Psycha i to mi je baš super...Nastavljam dalje s gledanjem....

Hvala svim prevoditeljima na prijevodima Clap
Na vrh
bojanadj View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj bojanadj Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.Kolovoz/Aug.2011 u 14:25
VEć sam napisala u Dnevniku da sam se i ja navukla na seriju i to žešćeEmbarrassed...i moram reći isto što i tamo- Čoveče, kakav osmeh ima ne mogu da verujem LOL

Originalno postovano od strane outside outside piše:

Hvala svim prevoditeljima na prijevodima Clap

+ 1
Prevodi su odlični Clap
Life isn't about waiting for the storm to pass; it's about learning to dance in the rain...

Na vrh
icemaher View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj icemaher Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.Kolovoz/Aug.2011 u 01:34
Za mene puno bolja od onu imitaciju Lie To MeLOL
Na vrh
icemaher View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj icemaher Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.Listopad/Oct.2013 u 22:47
Kakav dobar start nove sezone, fantasticna epizoda, jako tuzan krajCry Jos uvek ne znamo ko je Red Dzon jbgaLOL
Na vrh
icemaher View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj icemaher Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.Svibanj/May.2014 u 23:09
Nadao sam se da ce se povratiti prica o Red Johnu kao nije on, neko drugi je, vracanje u CBI, od toga nista a mislio sam da nam Bruno to sprema za kraj sezone. Sad ovako kako su nastavili jos i izbacili onaj bracni par(Rigsbi i Van Pelt) u kakvom pravcu ce otici serija ne znam.
I ne pamtim sto je Jane imao kod sebe neki usb stick sa nekim spiskom ljudi neke grupe sta vec bese kao prednost ispred FBI da bi ga vratili, sta se desilo sa tim spiskom nisu objasnili.
Kad se vise nista ne desava trebalo je da prekinu seriju sa ubistvo Red Johna i to je to.
Na vrh
bojanadj View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj bojanadj Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.Svibanj/May.2014 u 23:15
Ne pamtim ni na kojoj epizodi ni u kom serijalu sam stala. LOL
Life isn't about waiting for the storm to pass; it's about learning to dance in the rain...

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.