Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Komentari na serije
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - The Mandalorian (2019)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP
OFICIJALNI KODI PLUGIN

The Mandalorian (2019)

The Mandalorian

The Mandalorian (2019)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Naslov:

The Mandalorian

Godina:

2019

Žanr:

akcija, fantazija, znanstvena fantastika, avantura

Trajanje:

30 min

Autor:

Jon Favreau

Glavne uloge:

Pedro Pascal
  >  The Mandalorian
Kyle Pacek
  >  Jawa
Bernard Bullen
  >  Father
Alexandra Manea
  >  Mother
Luis Richard Gomez
  >  House Patron
Jamal Antar
  >  Prisoner
Tait Fletcher
  >  Bar Thug
Nick Nolte
  >  Kuiil
Tony Taboada
  >  Carga's Keeper
Carl Weathers
  >  Greef Carga
John Beasley
  >  Bartender
Taika Waititi
  >  (voice)
Brian Posehn
  >  Speeder Pilot
Misty Rosas
  >  Kuill Performance Artist
Horatio Sanz
  >  Mythrol

Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789>
Korisnik
Poruka
baho View Drop Down
Senior translator
Senior translator
🍴Bahro Burek sa sirom🍴

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj baho Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.Prosinac/Dec.2019 u 18:43
Ma gledaš kako je snimano...
Prequeli i ostale međustvari su tu da popune otvorenja pitanja, ali mislim da se gledanjem hronološki (prema hronologiji radnje, je li) pokvare neke stvari.

Danilo, ne mjeri se kvalitet filma uloženim novcem... Kvalitet produkcije naravno da većim dijelom zavisi od raspoloživih sredstava, ali to je već nešto drugo, jer su i stariji SW filmovi fantastično producirani za svoje vrijeme. A Lucas je doista pokušavao perfekcionirati (ima li ova riječ? LOL) sve što je mogao.
Na vrh
Hogar Strašni View Drop Down
Moderator
Moderator
Sujo Veličanstveni

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Hogar Strašni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.Prosinac/Dec.2019 u 18:47
Gledanje po brojnoj oznaci filma kvari obrt na kraju pete epizode (pdo uslovom da gledalac ne zna tu odavno poznatu scenu ili bar rečenicu), tako da je za nekoga ko nema nekog većeg predznanja bolje gledati kako je snimano. Mada bi gledanjem od prequela na ka originalu kvalitet definitivno bio u uzlaznoj putanji. LOL Koji god izbor, sa Diznijevim nastavcima kvalitet svega što nije produkcija ponire.
As you journey through life take a minute every now and then to give a thought for the other fellow. He could be plotting something.
Na vrh
Danilo-Naissus View Drop Down
Junior moderator
Junior moderator
Legio VII Claudia Pia Fidelis

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj Danilo-Naissus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.Prosinac/Dec.2019 u 19:17
10-4 Roger that.

* našao sam Hogijeve PP na tu temu. HVALA još jednom dragi Hogare.    

** inače, u vezi Diznijevih nastavaka, više puta sam čuo skoro identičan komentar, odgledao sam ih i slažem se. Plus, nije sve u prama, slažem se Baho.
Offtopic: mnogi veliki bioslopski hitovi koji su u ono vreme punili dvorane danas mi izgledaju kao naivne i površne pričice, nevezano za SW. A neki kvalitetni filmovi su bezvremeni iako su snimani pre puno godina. Dobra knjiga/priča/scenario su bezvremeni.   

Na vrh
Vlad14 View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Vlad14 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.Prosinac/Dec.2019 u 19:22
Originalno postovano od strane Danilo-Naissus Danilo-Naissus piše:

Iskren da budem i meni neki stariji filmovi izgledaju na prvi pogled da ih je vreme pregazilo, sličnu dilemu sam imao kao Memich, gledati ili ne sve redom.
Odgledao sam prvo kako se to već kaže "Prequel trilogy", a kako inače odoliti Liamu, Ewanu i pre svih Natali Portman npr. (Ep.I 1999.) gde je uloženo 100 miliona zarađena 1 milijarda $. Ep2 (2002) i Ep3. (2005) isto. Interesantno, a to sam primetio tek na koricama "Prostranstva", vidim da se za sva tri dela koristi termin "epic space-opera film". A to koliko vidim važi i za sve ostale SW filmove.   

Pre par godina sam već zamolio Hogija za preporuku i redosled gledanja filmova.
A volim da pitam za savet ili preporuku osobe koje su ipak (priznajem vrlo rado) mnogo upućenije u ovaj serijal.

Konačno, mislim da ljubitelje SW najviše buni redosled filmova, mada je to i nekima i nebitno.

Nijedan komentar (npr) u temi Star Wars: Episode I - The Phantom Menace (1999). Znači, mora da se pita stariji drug iz razreda - "Valja li ovo?".   

Star Wars: Episode II - The Attack Of The Clones (2002) ... isto.   
Star Wars: Episode III - Revenge Of The Sith (2005)... tu je bar Uroš aka Atrahasis.   

Varaš se, mene uopšte ne buni redosled filmova. Ti ih gledaj kako god hoćeš, ali ako gledaš
redosledom kojim su se pojavljivali, a ne po broju epizode imaćeš potpuno drugačije iskustvo
gledanja. Ako gledaš linearno to je kao i svaki drugi film, jedna stvar se nastavlja u sledeću i
tako dalje. Ako gledaš redosledom kojim su se pojavljivali oni su više kao slagalica koju sklapaš.
Čak i ako znaš kako se završava i počinje, pitaš se šta se to dešava u sredini što povezuje 
kraj i početak. Ima dobrih nelinearnih filmova. Preporučujem da pogledate Memento (2000)
Kristofera Nolana. Čovek je snimio toliko vrhunskih filmova, ali meni je ovaj najdraži.

A što se "Prequel trilogy" tiče, imam vrlo zanimljivu teoriju o Jar Jar Binksu ako neko želi to
da čuje. Dodaje potpuno novu perspektivu gledanja.
Čola pesmom čežnju budi, ženama se tresu grudi.
Na vrh
Moderator
Moderator
Sujo Veličanstveni

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Hogar Strašni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.Prosinac/Dec.2019 u 19:26
Džar Džar je Snouk? LOL Šala mala. Smile

Do tell. Te teorije me uvek zanimaju.

Trenutno mi je zanimljiva ona po kojoj je mali zeleni iz Mandalorca klon iz nekog projekta kloniranja džedaja i da ćemo se kroz seriju povezati sa "big reveal" u filmu da je i Rej klon. Daje bar malo logike deliću onoga što je Rajan Džonson ispovraćao po franšizi.

As you journey through life take a minute every now and then to give a thought for the other fellow. He could be plotting something.
Na vrh
Vlad14 View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Vlad14 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.Prosinac/Dec.2019 u 19:57
Originalno postovano od strane Hogar Strašni Hogar Strašni piše:

Džar Džar je Snouk? LOL Šala mala. Smile

Do tell. Te teorije me uvek zanimaju.

Trenutno mi je zanimljiva ona po kojoj je mali zeleni iz Mandalorca klon iz nekog projekta kloniranja džedaja i da ćemo se kroz seriju povezati sa "big reveal" u filmu da je i Rej klon. Daje bar malo logike deliću onoga što je Rajan Džonson ispovraćao po franšizi.

Već imaš scenario za epizodu 9 na reditu. Koliko se sećam Rej je Palpatinova unuka, mada taj film
je doživeo toliko promena, brisanja scena i snimanja iz početka da ko zna šta će na kraju biti.
Čitao sam negde da su snimili 9 različith krajeva filma i da su odlučivali koji će na kraju da izaberu na
osnovu reakcija test publike. 

Za Jar Jara si blizu. Teorija kaže da je on bio planiran kao big reveal Sit u drugoj epizodi kao što je 
u drugom nastavku originala (epizoda 5) big reveal bio I am your father. Izuzetno negativna reakcija publike na ovog lika je navela Lukasa da odustane od toga i umesto njega je uveo u 
epizodi 2 Dukua.

Teorija je bazirana na Lukasovoj inspiraciji za sve ovo, a to su istočnjake borilačke veštine i 
Kurosavini filmovi. Džedaji, Mandalorci, Siti... su bazirani na samurajima, roninima, bušidu...

Jedna od najcenjenijih borilačkih tehnika koja postoji na istoku je tehnika pijanca.
Ona podrazumeva da se korisnik ove tehnike ponaša kao da je pijan i na taj način zbuni
svog protivnika dodajući dozu nepredvidivosti svojim pokretima.

Džeki Čen je to često koristio u svojim filmovima.

S obzirom da je ovo forum prevodilaca, pretpostavljam da svi znate engleski tako da gledajte
da ne bih ja sve morao da objašnjavam.

Ažurirao Vlad14 - 03.Prosinac/Dec.2019 u 13:49
Na vrh
Vlad14 View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Vlad14 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.Prosinac/Dec.2019 u 19:59
https://www.youtube.com/watch?v=ezcP-Ys_voY

Iz nekog razloga nije ubačen video.
Na vrh
Moderator
Moderator
Sujo Veličanstveni

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Hogar Strašni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.Prosinac/Dec.2019 u 21:21
Znam za te priče o mračnom Džar Džaru. Malo se Džordž zaneo u toj trilogiji, ali je meni draga.  Detalji su je zakopali, ali je opšta priča bila sasvim dobra i lepo povezana sa prvobitnim filmovima. Što se ne može reći za Diznijeve.

Znam i za Čenove "pijane" poteze. Pijani učitelj i njegov nastavak su legendarni filmovi. Zanimljivo se uklapa sa Binksom.

P.S.

Kada ubacuješ snimak sa Jutjuba, stavljaš samo onaj deo posle watch?v= iz adrese.

P.P.S. LOL

Резултат слика за jedi anakin ne hvala sith sam

Ažurirao Hogar Strašni - 02.Prosinac/Dec.2019 u 21:35
Na vrh
Danilo-Naissus View Drop Down
Junior moderator
Junior moderator
Legio VII Claudia Pia Fidelis

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Danilo-Naissus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.Prosinac/Dec.2019 u 21:40
Originalno postovano od strane Vlad14 Vlad14 piše:

Ps.idi na citiraj post, pa ćeš videti izgled YT linka iznad.   
Pozzz.   

Na vrh
Vlad14 View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Vlad14 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.Prosinac/Dec.2019 u 21:57
Hvala na uputstvu.

Što se teorije tiče, to i nije teorija. Ako gledaš intervjue sa Lukasom i glumcem koji mu je pozajmljivao
glas oni to indirektno potvrđuju tako da to više i nije teorija.

Čak se zna i inspiracija za taj lik. Dolazi iz knjige The Mule Ajzaka Asimova.
I iz značenja njegovog imena se to vidi. Lukas je davao značenja imenima likova.
Jar meaning:
have an unpleasent or disturbing effect
seem wrong or unsuitable
to give a sudden shake to someone or something

On je trebao da bude ekvivalent Jode iz originalne trilogije. Lukas je u intervjuima pričao kako
je hteo da se njegove trilogije "rimuju".
Ako pogledaš ponovo originalnu trilogiju videćeš da Joda isto u početku deluje komično dok se 
ne otkrije ko je on u stvari i koliko je moćan.

I naslov filma The Phantom Menace se odnosi upravo na njega.
Na vrh
Moderator
Moderator
Sujo Veličanstveni

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Hogar Strašni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.Prosinac/Dec.2019 u 22:01
Da ga je malo bolje osmislio, bila bi to sasvim solidna priča. Celu tu nameru mu je ubila vrlo negativna reakcija na Džar Džara.
Na vrh
Vlad14 View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Vlad14 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.Prosinac/Dec.2019 u 22:18

Da ga je malo bolje osmislio, bila bi to sasvim solidna priča. Celu tu nameru mu je ubila vrlo negativna reakcija na Džar Džara.

Mogao je da napravi najveći plot twist u istoriji kinematografije.
Umesto toga dobili smo Dukua, loše glumce, loš CGI, loše dijaloge...
A publika svejdno nije volela te filmove.

I na kraju konačna izdaja, ****** Dizni.
Na vrh
Moderator
Moderator
Sujo Veličanstveni

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Hogar Strašni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.Prosinac/Dec.2019 u 22:21
Don't get me started on the CGI and green screen. Angry
Zbog toga mi je prva epizoda dodatno draga jer je jedina od te tri koja ne izgleda u potpunosti kao video igra.
Dijalozi su...

A Dizni je usrao neviđeno. Kakvi god da su Marvelovi filmovi, Fajgi je barem znao da je neophodno imati neku jedinstvenu viziju kuda sve to ide. Kenedi, Ejbrams i Džonson su napravili neviđeno glupu papazjaniju.

Na vrh
Vlad14 View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Vlad14 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.Prosinac/Dec.2019 u 22:41

Don't get me started on the CGI and green screen. Angry
Zbog toga mi je prva epizoda dodatno draga jer je jedina od te tri koja ne izgleda u potpunosti kao video igra.
Dijalozi su...

A Dizni je usrao neviđeno. Kakvi god da su Marvelovi filmovi, Fajgi je barem znao da je neophodno imati neku jedinstvenu viziju kuda sve to ide. Kenedi, Ejbrams i Džonson su napravili neviđeno glupu papazjaniju.

Što je najgore Džonson je upravo izbacio film. Knives out se zove i za sada ima dobre kritike i
dobro zarađuje.
Imam neki loš osećaj da će zbog uspeha ovog filma da ga vrate da snimi još nešto.pegla
Još je komentarisao ovu našu dragu seriju i rekao je da bi voleo da dobije šansu da režira 
neku od epizoda. Na kraju je čak spojlovao drugu sezonu. ClapClapClap
Na vrh
Moderator
Moderator
Sujo Veličanstveni

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Hogar Strašni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.Prosinac/Dec.2019 u 22:49
Čovek je baš zapeo da ga što više ljudi zamrzi.

Odvukli su me pre neki dan na Nož u leđa, kako mu kod nas zovu film. Nije baš katastrofa, ali nije ni ništa posebno. Prosečna epizoda Poaroa zamotana u savremeno ruho. Nije zaradio neke basnoslovne pare, ali nije ni puno koštao. Mislim da ga "star power" gura na blagajnama više nego kvalitet.

Nadam se da su se nakon onog nesrećnog izleta opametili  i da će ga o'laditi kao ona dva mamlaza što su se posrala po Pesmi leda i vatre.

Tuga je samo što će izgleda dobar deo ljudi koji su nezadovljni Poslednjim džedajima ići da gledaju posledji deo "da vide kako će da ga završe", umesto da ih udare gde će najviše da boli tj. po džepu.
Na vrh
Vlad14 View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Vlad14 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.Prosinac/Dec.2019 u 23:06

Tuga je samo što će izgleda dobar deo ljudi koji su nezadovljni Poslednjim džedajima ići da gledaju posledji deo "da vide kako će da ga završe", umesto da ih udare gde će najviše da boli tj. po džepu.

Već se vidi da se drugi studiji više ne plaše da izbace filmove u isto vreme kad i Lucas film.
Nadam se da će novi Jumanji zakopati IX na blagajnama.LOL
Izlazi jednu nedelju ranije. Taman da dobije zalet ako je dobar.

Na vrh
Moderator
Moderator
Sujo Veličanstveni

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Hogar Strašni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.Prosinac/Dec.2019 u 23:09
Ne verujem da će im Džumandži mnogo štete naneti, ali će im definitivno odvojiti parče kolača. Ne sumnjam da će Dizni da krene sa maksimalnim dizanjem hajpa, ali se nadam da im neće uspeti.

Čekamo da Džef Bezos otkupi franšizu i proglasi Ejbrams/Džonson trilogiju Lukovom noćnom morom. LOLLOLLOL
Na vrh
Vlad14 View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Vlad14 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.Prosinac/Dec.2019 u 23:20

Čekamo da Džef Bezos otkupi franšizu i proglasi Ejbrams/Džonson trilogiju Lukovom noćnom morom. LOLLOLLOL

Jutro posle proslave pobede sa Evoksima na Endoru Čubaka se budi i kaže 
Guys, I had the weirdest dream. To stoji u titlovima, ali ostali od njega čuju samo
agrruuugh uuuu ghuu jer Han i dalje spava, a ostali ne razumeju vukije LOL
Na vrh
Moderator
Moderator
Sujo Veličanstveni

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Hogar Strašni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.Prosinac/Dec.2019 u 23:23
LOLLOLLOL
Na vrh
Vladika View Drop Down
Senior translator
Senior translator
>> Virus Guru <<

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Vladika Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Prosinac/Dec.2019 u 00:08
Big smile
Vladika
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789>
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,184 sekundi.