Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Komentari na filmove
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - The Holdovers (2023)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTE ZA IZRADU I SINKRONIZACIJU PRIJEVODA
OFICIJALNI KODI PLUGIN

The Holdovers (2023)

The Holdovers

The Holdovers (2023)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Naslov:

Bartonova akademija

Godina:

2023

Žanr:

drama, komedija

Trajanje:

133 min

Režija:

Alexander Payne

Scenarij:

David Hemingson

Glavne uloge:

Tate Donovan
  >  Stanley Clotfelter
Paul Giamatti
  >  Paul Hunham
Carrie Preston
  >  Miss Lydia Crane
Gillian Vigman
  >  Judy Clotfelter
Brady Hepner
  >  Teddy Kountze
Bill Mootos
  >  Mr. Endicott
Stephen Thorne
  >  Thomas Tully
Ian Dolley
  >  Alex Ollerman
Dominic Sessa
  >  Angus Tully
Andrew Garman
  >  Dr. Hardy Woodrup
Naheem Garcia
  >  Danny
Dustin Tucker
  >  Mr. Rosensweig
Michael Provost
  >  Jason Smith
Alexander Cook
  >  Priest
Da'Vine Joy Randolph
  >  Mary Lamb
Juanita Pearl
  >  Peggy - Mary's Sister
Jim Kaplan
  >  Ye-Joon Park
Darby Lee-Stack
  >  Elise

Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Freak37 View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Freak37 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: The Holdovers (2023)
    Objavljeno: 30.Studeni/Nov.2023 u 14:40
Jedan od boljih ovogodisnjih filmova , Paul Giamatti 👍.
Na vrh
puppet_master View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.Studeni/Nov.2023 u 14:45
I meni se mnogo svideo, volim te "prosvetarske" filmove inače, dok su me ovde kupli i ambijent, naravno Giamatti, njegov lik, odnos sa učenicima uopšte, svakako posebno i sa glavnim klincem. Prelep film. Nije možda dovoljno drugačiji od većine iz svoje fele ali to sve prestaje biti bitno ako mu se predamo, prosto je lep film.
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.Studeni/Nov.2023 u 23:29
Upravo sam ga odgledao opet LOL ne znam koji mi je đavo, zapravo je krcat tugom, setom, likovi su mahom tragični, pa još u tobože "prazničnom" filmu, uprkos svoj nadi koju nudi znam da ću da se pogubim sa filmom a svejedno ga puštam nanovo. Nema leka mojim bubicama.
Na vrh
djcvrle View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj djcvrle Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.Prosinac/Dec.2023 u 02:21
Odličan ,pomalo i sliči na Dead Poet's Society ,ali ipak u Payne's style . Giamatti opet briljira , kao i ostatak glumačke ekipe . And Oscar goes to ....
Na vrh
ar8c View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj ar8c Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.Prosinac/Dec.2023 u 23:28
Umalo da ga zaobiđem, nije mi se činio dovoljno poželjan za investirati vreme, ali ga odgledah izazvan pozitivnim kritikama.

Nije razočarao, zaista je osveženje, u neku ruku i malo atipičan, kako za kinematografiju koja obrađuje zimske čarolije i praznike, tako i po pitanju celokupnog filmskog feelinga, likova koji bukvalno svaki/a ponaosob nose čitav okean ličnih muka, nesigurnosti i problema. Volim što je smešten u doba mog dolaska na ovaj svet koji je u to vreme izgledao dramatično drugačije, pre svega misleći na poštovanje izvesnih autoriteta i na kompletan sistem školstva. Gluma glavnih protagonista zaista jeste izvanredna.

Ono što bih mogao da zamerim jeste veoma jak osećaj već viđenog, a u dobroj meri i predvidivog. Uhvatio je baš jak tempo od starta, a onda ipak pomalo gubio zamajac. Ali, zamerke su u značajno podređenom položaju poredeći sa vrlinama. Drugačiji i osvežavajuć film, u dobroj meri operisan od aktuelnih trendova i korektnosti. Nije baš za brzu reprizu i čuvanje u kolekciji hitova, ali jeste za preporuku ljubiteljima tople, emotivne dramske materije sa obrazovnim oreolom.

P.S. Hvala prevodiocu na još jednom sjajno odrađenom poslu

Ažurirao ar8c - 03.Prosinac/Dec.2023 u 15:35
Na vrh
contritum View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj contritum Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Prosinac/Dec.2023 u 01:24
Ne pamtim kad sam zadnji put pogledao ovako divan i topao film, baš baš mi se svideo..sve preporuke.
Na vrh
klass View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj klass Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Prosinac/Dec.2023 u 10:10
Hm..Onako..Nije los film. Da li je odlican? Nije. Tri, odnosno dva glavna glumca plus debela, jednostavno nisu kvalitet da sami vuku film. Sve ostale uloge nisu vredne pomena. Bukvalno. 

Malo je falilo da negde posle oko sat vremena predje u dosadu. Ocena 6.
Na vrh
contritum View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj contritum Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Prosinac/Dec.2023 u 11:37
Pa šta ako su deblji, ne odredjuje to kvalitet filma bože svašta..bodi šejming nije okej.
Na vrh
klass View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj klass Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Prosinac/Dec.2023 u 13:00
^ Hm..nisi dobro procitao sta sam napisao.
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Prosinac/Dec.2023 u 18:49
Bome, ukoliko bi kuvarica bila tanka kao grančica, meni bi tu nešto bilo sumnjivo Approve

Šalim se, nego, bio sam naravno lenj da piskaram više o filmu, svakako će biti gledan, nov pa upadljiv, biće verovatno hvaljen ionako, šta ću mu ja kog vraga ali da sam uhvatio da pišem išta konkretnije, lik kuvarice bih tako i nazvao, a ima milica i ime, ne zato što mislim da bi pominjanje njenih gabarita bilo uvredljivo, mnogo gledatelja bi svakako to prvo uočilo, neko bi je naveo samo kao crnkinju, što je podjednako tačno kao što je i nebitno, delom, mada je u jeku vijetnamskog rata, kao i u svakom drugom vražijem ratu pre i posle njega, važilo to da će sirotinja da strada, da ih neće imati šta i ko zaštititi od stihije, te je, makar u tom smislu, važna boja njene kože, iako bi za mene i dalje ona bila dobrodušna kuvarica, Meri.  Ima ona naša stara, "Zovi me i loncem, samo me nemoj razbiti". 
Na vrh
sasa-stipisic View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj sasa-stipisic Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.Prosinac/Dec.2023 u 11:34
Jedan lijepi, fini, jednostavan, a opet ljudski film. Ništa neviđeno normalno, ali uvijek dobro dođu ovakvog duha filmovi. Pohvala za glumce.
Na vrh
titlovi.com View Drop Down
Approval team
Approval team

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj titlovi.com Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.Prosinac/Dec.2023 u 20:17
payutti hvala za prevod ✨
Na vrh
AlexDeLarge View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj AlexDeLarge Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.Sijecanj/Jan.2024 u 12:21
Dobar mi je film u konacnom, uprkos nekim manama, unutrasnje muke tri osobe, usamljenost, gubitak, i trazenje ... a opet u toj nekoj atmosferi i avanturi...  itd . Verovatno sve pise u komentarima.

Mana mi je sto nakon odredjenog vremena malo postaje dosadan, i onda osciluje , nekako nisu lepo povezali narativ, ostali karakteri nisu dovoljno razradjeni, i oni su mi nekako samo nabacani, mozda su trebali jos neke, sta znam. 

I dok sam gledao podsetio me je na neka vrhunska ostvarenja, pa da ih ne nabrajam. A u biti mislim da su potrebna ovakva ostvarenja.

U svakom slucaju prijao mi je film.

Hvala za prevod!
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,262 sekundi.