Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Titlovi.com Vam sa ponosom predstavljaju - serije
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - The Expanse (2015)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP
OFICIJALNI KODI PLUGIN

The Expanse (2015)

The Expanse

The Expanse (2015)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Godina:

2015

Žanr:

drama, misterij, znanstvena fantastika, triler

Trajanje:

60 min

Autor:

Mark Fergus
, Hawk Ostby

Glavne uloge:

Nick E. Tarabay
  >  Coytar
Florence Faivre
  >  Julie Mao
Wes Chatham
  >  Amos Burton
Steven Strait
  >  Jim Holden
Dominique Tipper
  >  Naomi Nagata
Thomas Jane
  >  Joe Miller
Shohreh Aghdashloo
  >  Chrisjen Avasarala
Cas Anvar
  >  Alex Kamal
Shawn Doyle
  >  Sadavir Errinwright
Andrew Rotilio
  >  Diogo
Athena Karkanis
  >  Octavia Muss
Chad L. Coleman
  >  Col. Frederick Lucius Johnson
Paulo Costanzo
  >  Shed Garvey
Ted Atherton
  >  Dr. Strickland
Lola Glaudini
  >  Captain Shaddid

Odgovori Odgovori Stranica  <1 2345>
Korisnik
Poruka
osman2510 View Drop Down
Translator
Translator
Kukuruz kokičar iliti Deadpools Ass

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj osman2510 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.Svibanj/May.2018 u 08:29
Uf CSI, što me prepade. Umalo me srčka nije strefila. Tako dobru seriju da otkažu.
Nema šanse. Da, i fala Amazonu.
لا إله إلا الله محمد رسول ا
Na vrh
Josme View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Josme Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.Svibanj/May.2018 u 07:29
Nestrpljivo čekam svaku epizodu ova zadnja (7) me oduševila sa zadnjom scenom..Dobraaaaaa
Na vrh
goxxy View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj goxxy Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.Lipanj/Jun.2018 u 01:28
Znaci sve bolje i bolje...
Na vrh
baho View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj baho Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.Lipanj/Jun.2018 u 19:29
U 7. epizodi 3. sezone su malo zbrzali radnju knjige i ispreturali pozicije nekih likova, ali tim bolje, razlog da i mi, koji smo čitali, očekuju iznenađenja... Ili pak da oni koji nisu čitali knjige to urade. Ne spominjem imena da ne bih lupao spoilere.
Knjige su sjajne, pa se nećete pokajati (ima bar prvih 5 na našim jezicima - na engleskom 7 + 5 kratkih novela - i one su manje-više obrađene ili će tek biti obrađene u seriji)...
Od te 7. epizode je radnja knige 3 i skočili su negdje na pola ili do kraja prve trećine (ne računajući Manea, koji je u prologu)...
Kako god, djeluje da će do kraja sezone završiti radnju knjige 3. Bez spoilera mogu reći samo da nas tek sad očekuje ludnica... puno prevrata, otkrića i svega nečega... Ili im ipak 5 epizoda neće biti dovoljno (sezona ima 13)?
Ova 8. je nekako prelazak na to što će se dogoditi... Ali sjajna... Mada me je 7. baš dojmila.

Btw. Belterski Higway Star (Maneo - S03e07) je vjerovatno, u muzičkom smislu, nešto što je najbolje sjelo u seriji...
Na vrh
tantal View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

web-dl xD

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj tantal Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.Lipanj/Jun.2018 u 22:12
Hvala ti.Sada bar znamo da bi dosta propustili da su ovi manijaci stvarno "ugasili" seriju.
Na vrh
baho View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj baho Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Lipanj/Jun.2018 u 00:57
Ma nije bilo nikad šanse da se ugasi... Mislim, kod njih da... Ali ovo da nije uzeo Amazon, uzeo bi Netflix... I ko zna ko je sve čekao u redu, ali zbog pritiska baš na Amazon i pošto im je ponuđeno prvo bilo je i logično...
Btw. otpočetka je planirano 9 knjiga. 8. izlazi u decembru.

Ne znam je li već neko rekao u temi, ali jedan od autora (James S.A. Corey je pseudonim koji koriste Ty Franck i Daniel Abraham), tačnije Franck, je razvijao scenario za MMORPG igru, da bi nakon par godina u razgovoru s Abrahamom odlučio da to iskoriste za seriju knjiga.
Inače, kad pišu, poglavlja su pisana iz tačke gledišta jednog od likova. Pri tome podijele likove među sobom i prema dogovoru svaki piše svoje - da bi to kasnije uskladili.
Prva knjiga, osim prologa i epiloga ima poglavlja koja se zovu Holden i Miller - tako da u oni zapravo glavni likovi te knjige. Znači jedan je pisao Millera, jedan Holdena.
Druga knjiga ima poglavlja podijeljena na 4 lika: Holden, Avasarala, Bobby i Prax. - svaki je pisao po dva lika.
Treća: Holden, Bik (lik koji je izbačen u seriji), Melba i Anna...
Četvrta: Bazija (to je otac od Katoe - ko se sjeća), Elvi, Hevlok (bivši Millerov partner na Cereri) i Holden - s tim što svako malo ima međuigru: Istražitelj - to su valjda pisali skupa, kao i prologe i epiloge.
Peta: podijeljena među posadom Rocija: Holden, Naomi, Alex i Amos
Šesta, čini mi se, ima čitavih 12 likova za poglavlja.
itd.

Inače, osim što je potpisano da je serija bazirana na noveli Jamesa S.A. Coreyja (tj. njih dvojice), možete ih vidjeti i kao potpisane (s pravim imenima Ty Franck i Daniel Abraham) na scenariju, na kom aktivno učestvuju i kao producenti... A, čini mi se da od neke knjige unutra piše da su im pomogle sugestije glumaca i ekipe serije, koji jako aktivno utiču na daljnji razvoj. A još prije početka snimanja serije imaju kao podršku jak internet comunity.
Na vrh
ohne zucker View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj ohne zucker Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.Lipanj/Jun.2018 u 20:13
Odlična serija. A bila bi zaista prava stvar da neko snimi i Hiperion kao što se komentarisalo ranije na temi..
green grass and high tides forever
Na vrh
VladBetMi71 View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj VladBetMi71 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.Lipanj/Jun.2018 u 19:11
Cekam da skinem sve epizode pa da je izgledam.Prva sezona mi se dopala.Hvala na prevodima
Na vrh
baho View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj baho Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.Lipanj/Jun.2018 u 23:42
Nadam se da je za S03E09, kad se uključi i ova obrada od strane člana maoroe, sve pokriveno što se verzija tiče...
Ako ne, neka neko javi... :)
Na vrh
Josme View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Josme Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.Lipanj/Jun.2018 u 06:55
Ja zadovoljan...Smile
Na vrh
ivan-macanga View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj ivan-macanga Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.Lipanj/Jun.2018 u 10:51
iskreno, mogu gledati no nisam posebno oduševljen..........ocjena 6 od 10
Na vrh
osman2510 View Drop Down
Translator
Translator
Kukuruz kokičar iliti Deadpools Ass

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj osman2510 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.Lipanj/Jun.2018 u 14:46
iako sam veliki fan Star Treka, moram priznati da mi je ovo mnogo bolje i realnije 9/10
لا إله إلا الله محمد رسول ا
Na vrh
cersei View Drop Down
Administrator
Administrator
Puppet Master

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj cersei Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.Lipanj/Jun.2018 u 22:56
kad je ovo Dudo prestao igrat nogomet i počeo glumit?LOL
Na vrh
baho View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj baho Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.Lipanj/Jun.2018 u 20:39
Ova 10. mi je odlična (7. još uvijek najbolja u sezoni)...

Nego odgovara li verzija titla 720p.10bit.WEBRip.2CH.x265.HEVC-PSA za Web-Dl DEFLATE? Pošto je taj 2 i nešto GB jedini, a ne skida mi se...
Na vrh
tantal View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

web-dl xD

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj tantal Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.Lipanj/Jun.2018 u 20:49
Odgovara.Ja pogledao i pregledao epizodu.Posto uvek prvo preuzmem Full HD ili HD WEB-DL ili WEBRip.Tako da sigurno odgovara.
Na vrh
baho View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj baho Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.Lipanj/Jun.2018 u 20:51
Hvala, super ;)
Na vrh
cersei View Drop Down
Administrator
Administrator
Puppet Master

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj cersei Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.Lipanj/Jun.2018 u 18:25
ja vas fino dostigla i što sad da ja radim?CryLOL
Na vrh
Josme View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Josme Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.Lipanj/Jun.2018 u 19:52
Sada čekaj i pati...Smile
Na vrh
goxxy View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj goxxy Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.Lipanj/Jun.2018 u 20:15
Dobrodosla u klub patitelja :D
Na vrh
baho View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj baho Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.Lipanj/Jun.2018 u 20:56
Originalno postovano od strane cersei cersei napisao:

ja vas fino dostigla i što sad da ja radim?CryLOL
Pročitaj knjige :)
Ja ih pročitao u dahu, pa sam čak preostale dvije morao na njemačkom i engleskom...

Večeras, nadam se prijevod 11-te... Da nije svjetskog vjerovatno bi već bilo gotovo...
Super epizoda... Izgleda da ipak neće stići završiti sadržaj 3. knjige, ili će zbrzati kao u 7. ep. Vjerovatno će napraviti neki cliffhanger...
Malo je opet nešto drugačije, vezano za Ashforda u odnosu na knjigu... (da ne lupam spoilere)... Ali sve je to opet manje-više u skladu s originalnom pričom...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2345>
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.