Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Titlovi.com Vam sa ponosom predstavljaju - serije
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Star Trek: Picard (2020)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP
OFICIJALNI KODI PLUGIN

Star Trek: Picard (2020)

Star Trek: Picard

Star Trek: Picard (2020)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Godina:

2020

Žanr:

drama, akcija, znanstvena fantastika, avantura

Trajanje:

46 min

Autor:

Kirsten Beyer
, Michael Chabon
, 1 more credit, Akiva Goldsman

Glavne uloge:

Patrick Stewart
  >  Jean-Luc Picard
Isa Briones
  >  Soji
Michelle Hurd
  >  Raffi Musiker
Rebecca Wisocky
  >  Ramdha
Jonathan Del Arco
  >  Hugh
Jeri Ryan
  >  Seven
Orla Brady
  >  Laris
Jamie McShane
  >  Harold
Chelsea Harris
  >  Dr. Naashala
David Carzell
  >  Dahj's Boyfriend
Tamlyn Tomita
  >  Commodore Oh
Ian Nunney
  >  Young Elnor
Michael Eshaun York
  >  Terran Settler Kid
Ella Gross
  >  Young Soji
Kay Bess
  >  La Sirena Computer (voice)

Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka Obrnut redosled
memich View Drop Down
Translator
Translator

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj memich Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Star Trek: Picard (2020)
    Objavljeno: 14.Veljaca/Feb.2020 u 11:15
Meni je slabija epizoda, jer me najviše zanima razvoj priče, ali opet dobra.

Dobili smo razlog za điđi miđi sa Sođi. Pokušavaju naći Brusa preko nje, mislio sam da je možda žele poslati na zemlju, da tamo bude "Razaračica." To je to od priče.
Nešto mi ne pije vode ta romansa, možda su tome trebali posvetiti više pažnje.

Dobra rečenica Pikarda: "Dopustio sam da savršenstvo postane protivnik dobrote."
Grafike su puno bolje nego u Mandalorianu. Sviđa mi se što laseri nisu stvorili eksploziju, već odsjekli krilo broda.
Serija izgleda odlično demografski sad kad su dodali Sedmicu, milfara par excellence.
Na vrh
baho View Drop Down
Senior translator
Senior translator
🍴Bahro Burek sa sirom🍴

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj baho Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.Veljaca/Feb.2020 u 19:56
Kako dobra epizoda (ova četvrta)... Smile

Jutros sam počeo gledati, ali nisam stigao zadnjih 5-6 minuta zbog nekog posla... I sad odgledah kraj...
I sve super, ali...
Ona scena borbe u svemiru i pojava Sedme - predobro...

I sviđa mi se to kako uvode 1 po 1 lik u svakoj epizodi...
Na vrh
baho View Drop Down
Senior translator
Senior translator
🍴Bahro Burek sa sirom🍴

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj baho Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.Veljaca/Feb.2020 u 11:17
Eh... onda proviri u Selo... Nešo je svima smjestio... A Danilo se itekako obradovao... LOL

Originalno postovano od strane memich memich piše:

Originalno postovano od strane baho baho piše:

Eto stavio sam ti u spojler  

nemoj meni ništa stavljati lol

Resistance is futile  
vidim ja da sa na... LOL
Na vrh
cersei View Drop Down
Administrator
Administrator
Puppet Master

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj cersei Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.Veljaca/Feb.2020 u 10:03
nisam još gledala..došla sam samo pogledati tko je kome metnuoLOLLOL
Na vrh
memich View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj memich Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.Veljaca/Feb.2020 u 09:46

Eto stavio sam ti u spojler

nemoj meni ništa stavljati lol

Resistance is futile
Na vrh
baho View Drop Down
Senior translator
Senior translator
🍴Bahro Burek sa sirom🍴

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj baho Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.Veljaca/Feb.2020 u 23:46

nemoj meni ništa stavljati LOL
Na vrh
memich View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj memich Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.Veljaca/Feb.2020 u 23:40
Na vrh
baho View Drop Down
Senior translator
Senior translator
🍴Bahro Burek sa sirom🍴

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj baho Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.Veljaca/Feb.2020 u 23:28
Molim te samo to stavi u spoiler - ne zbog mene, nego zbog onih koji nisu gledali (u uglatim zagradama SPOILER i završiš isto tako sa /SPOILER u uglatim zagradama).

Ne vjerujem da je nešto drugo, ali joj je nešto Oh sigurno uradila. Vidjet ćemo. Mrsko mi je sad tražiti koji je trailer, ali ima u jednom i izgleda baš kao spoj umova, mada ne mora značiti. Možda je neki Romulanski pandan svemu tome. Mislim da će ona ispasti ipak kao pozitivna osoba. Dobit će priliku da se iskupi, ako uradi nešto loše. - To za Rizzo je sasvim jasno. Njegova je sestra. - Ne vjerujem da Romulanci prave androide ili slično. Oni su protiv toga.

Kako god, dobra stvar kod serije je što stalno otvara nove sumnje, nova pitanja. Ono što si mislio nakon 1 epizode, ne mora značiti da ćeš misliti nakon iduće.
Na vrh
memich View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj memich Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.Veljaca/Feb.2020 u 22:34
[spoiler]Ne bih rekao da je spoj umova u pitanju.

Oh je garant Romulanka, kao i poručnica Rizo. Vidjeli smo po komentaru njenog brata da Rizo originalno Romulanka. Isto lice, plus romulanske karakteristike. Valjda je u pitanju neka tehnologija maskiranja, ili možda iluzije, s obzirom na to kako su zataškali sve oko Daž. Možda čak i klonove prave.

Možda Agnes nije Agnes.
Kad se Rafi požalila Pikardu da nije obavila ni običnu sigurnosnu provjeru na Agnes... Forshadowing :)

Ažurirao memich - 14.Veljaca/Feb.2020 u 13:02
Na vrh
baho View Drop Down
Senior translator
Senior translator
🍴Bahro Burek sa sirom🍴

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj baho Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.Veljaca/Feb.2020 u 20:56
Još nije formirana do kraja...
Čeka se Elnor (onaj Romulanac - kao samuraj) - on će im se valjda priključiti na Freecloudu.
A prema imdb i Seven Of Nine igra u 5 epizoda... Pa se i ona na neki način može smatrati dijelom ekipe...

Zanimljiv detalj, koji sam na prvu propustio
U jednom traileru se vidi da je neko uradio spajanje umova s dr Agnes (nešto - još nisam popamtio sva imena). A nakon 3. epizode je jasno da je to upravo na mjestu gdje ju je posjetila komodor Oh (sa urnebesnim naočalima za Vulkanku - kojima inače ne trebaju sunčane naočale - mada nas navode da pomislimo da je Romulanka). Ta scena je u epizodi djelovala kao prekinuta i znamo samo ono što je Agnes rekla Picardu. Očito da ćemo je vidjeti kasnije kao flashback.  A čini se da ju je Oh spojem umova načinila dvostrukim agentom. - Kao što rekoh, sve navodi da je Oh Romulanka koja se izdaje za Vulkanku. Ali mogu li Romulanci raditi spoj umova? Tako da je moguće da je ona pripadnica neke struje koja želi ponovo povezati Romulance i Vulkance.
Na vrh
memich View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj memich Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.Veljaca/Feb.2020 u 20:44
Dobro me nasmija treća epizoda. K'o fol prije 14 godina, a jadni Pikard jedva hoda

Serija je super za sad.
Kvalitet je tu, gluma, šminka, specijalni efekti... Joj efekti su dobri. Scene s Marsa su sjajne, pa ono oružje s kojim Sint buši rupe u ljudima je premoćno.

Sad slijedi nova faza.
Ekipa je formirana, kako će to da funkcioniše, ne znam. Nadam se da neće početi s epizodnim pričama.

Optimističan sam.
Ostalo je mnogo misterije za razotkriti a to mi se posebno sviđa.
Na vrh
goxxy View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj goxxy Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.Veljaca/Feb.2020 u 23:40
Na vrh
baho View Drop Down
Senior translator
Senior translator
🍴Bahro Burek sa sirom🍴

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj baho Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.Veljaca/Feb.2020 u 17:46
Aha... Ono "Engage"...
A tu je bila izvjesna simbolika, što i sam naziv epizode govori (The End Is The Beginning - Kraj je početak). Jer nekako su sve 3 epizode jedna cjelina i čini se da predstavljaju uvod u radnju.
I dobra je muzika koja slijedi nakon toga (varijacija TNG teme).

Novi likovi su super. Laris mi je i dalje najbolji lik (i odličan su par ona i Zhaban - ona scena borbe je fantastična), ali i Raffi, koju smo tek upoznali ima dosta potencijala.
A tek kapetan Rios sa svojom trostrukom ulogom (zasad - možda se pojavi još neki hologram s drugim naglaskom LOL). 

Moglo bi se svašta nešto reći, ali neću da spoilam nekome ko nije gledao.

E, da... uniforme od prije 15 godina su fantastične... Šteta što ih nisu zadržali ili unaprijedili u tom pravcu. U stripu su OK, ali tek uživo se vidi njihova ljepota.
Ovo u 2399. mi djeluje previše retro (skoro stil Voyagera i dijela DS9).
Na vrh
Freak37 View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Freak37 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.Veljaca/Feb.2020 u 16:43
Sto rece Pikard na kraju trece ep. " Krecemo"
Na vrh
baho View Drop Down
Senior translator
Senior translator
🍴Bahro Burek sa sirom🍴

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj baho Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.Sijecanj/Jan.2020 u 13:11
Sinoć odgledah i drugu...
Odlična epizoda... Prilično "nabijena" sadržajem. Definitivno ću i ovo morati pogledati ponovo.
Sviđa mi se kako se sve raspetljava i kako postepeno uvode glavne likove - a ipak nije prespora niti pretrpana - neka fina mjera. Mislim da su rekli negdje da su prve 3 epizode nešto kao uvodni dio i da se većina radnje događa na Zemlji.
Ona Romulanka Laris mi je fantastičan lik. I onaj drugi (mislim Zhaban) je odličan. Oboje su veoma lojalni Picardu, s tim što je on maltene slijepo odan, dok se ona više brine.
Takođe i ono spominjanje Rikera, Worfa i Laforgea u razgovoru između njih troje i Picardovo objašnjenje - baš na pravom mjestu (ali neću ovdje zalaziti dublje da ne lupam spoilere).
Odlično je što imamo reference iz Picardove prošlosti koje nisu toliko spominjane ni u TNG - Stargazer, kao i ona bolest (ona već jeste) - za koju znamo iz TNG. Saznajemo i više o "pobuni" androida na Marsu i Picardovoj misiji za vrijeme supernove.
Sad već polako dobijamo i predstavu o tome šta Romulanci rade s borgovskom kockom. A Isa Briones (Soji i Dahj) djeluje jako prirodno u ulogama (odnosno - ovdje sad već 1 ulozi) i veoma se uklapa u ono što mislimo da jeste (opet neću spoilere).

Zanimljivo je to da su se odlučili na malo "začinjeniji" rječnik, kao i na scene nasilja - tako da ako se bude prikazivalo nekad na TV neće moći ići u terminu kad gledaju djeca (recimo, 16+ bi bila ciljna publika). Meni ne smeta - naprotiv, odlično je sjelo - ali je neobično za Star Trek.

Ma imalo bi se još štošta reći - ovo je više brzinski prvi utasak.
Kako god, zasad odlična serija - Još uvijek sam pomalo skeptičan - zbog svega što je CBS uradio ranije - ali mi je drago što me zasad razuvjeravaju u skepsi. Smile
Na vrh
titlovi.com View Drop Down
Approval team
Approval team

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj titlovi.com Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.Sijecanj/Jan.2020 u 21:53
Seriju prevodi i Osgiliath 👍
Na vrh
titlovi.com View Drop Down
Approval team
Approval team

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj titlovi.com Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.Sijecanj/Jan.2020 u 20:16
Seriju prevodi mirelovac 👍
Na vrh
JoxerTM View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj JoxerTM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.Sijecanj/Jan.2020 u 20:15
Za čitanje cbr/cbz stripova ja moram preporučiti MComix:

Brz je, ne kreša ko neki drugi i drži se nekakvih browser standarda (F11 = fullscreen toggle).
Na vrh
baho View Drop Down
Senior translator
Senior translator
🍴Bahro Burek sa sirom🍴

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj baho Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.Sijecanj/Jan.2020 u 19:45
Da, naknadno sam čuo da je 3. dio 29. - tako nešto... Mislio sam da će ga kompletnog objaviti prije.

Nisam tražio, ali možda je negdje neko i napravio video od stripova... Ono, lagano ih lista - samo pustiš video i gledaš. Viđao sam takve stvari. Nekima je tako možda lakše...
Meni je OK elektronski strip... plus, obično ih čitam na tabletu, po pola strane...
Inače preporučujem da skinete cbr ili cbz formate stripa i čitate ih pomoću nekog čitača stripova (pretražite: comic book reader) - npr. meni je GonVisor odličan, jer je jednostavan, ali ima i drugih odličnih, zavisno kakve programe volite - lako ćete naći... A za tablet ili telefon imate gomilu aplikacija...

Definitivno je šteta ne pogledati taj Short Trek... Možete čak pogledati prvo ovu prvu epizodu pa to... Po volji.
Na vrh
JoxerTM View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj JoxerTM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.Sijecanj/Jan.2020 u 19:08

P.S. Isplati se pogledati i posljednji Short Trek "Children Of The Mars" - koji je direktno vezan za događaje koji su doveli do ovoga... Može se čak pogledati i bez prijevoda, jer nema puno teksta. I, btw, jedan je od najboljih Short Trekova. Ako ne i najbolji.
Postoji i uvodni trodjelni strip (stigoh pročitati samo 1. dio).

Ali ni jedno ni drugo nije neophodno za gledanje serije, jer će tamo sve biti manje-više jasno.

Pročitaj i drugi dio, priča se prebaci u akcijski triler, treći dio izlazi za 4 dana.

Nije neophodno, istina. Međutim ne pogledati barem tu zadnju, briljantnu epizodu Short Treka se treba tretirati kao čisti bezobrazluk. Što se stripa tiče i meni je teško čitati s ekrana umjesto s papira, ali ovaj je šteta propustiti.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.