Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Titlovi.com Vam sa ponosom predstavljaju - filmovi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Cold Pursuit (2019)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP
OFICIJALNI KODI PLUGIN

Cold Pursuit (2019)

Cold Pursuit

Cold Pursuit (2019)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Naslov:

Hladna osveta

Godina:

2019

Žanr:

drama, kriminalistički, akcija, triler

Trajanje:

119 min

Režija:

Hans Petter Moland

Scenarij:

Kim Fupz Aakeson
, Frank Baldwin

Glavne uloge:

Liam Neeson
  >  Nels
Aleks Paunovic
  >  Detective Osgard
Nathaniel Arcand
  >  Smoke
John Doman
  >  Gip
Domenick Lombardozzi
  >  Mustang
Jim Shield
  >  Jaded Coroner
Bradley Stryker
  >  Limbo
Raoul Max Trujillo
  >  Thorpe
Michael Eklund
  >  Speedo
Glenn Ennis
  >  Night Club Bouncer
Benjamin Hollingsworth
  >  Dexter
Emily Maddison
  >  Gorgeous Woman
Elysia Rotaru
  >  Diner Waitress
Victor Zinck Jr.
  >  Ski Dude
Wesley MacInnes
  >  Dante
Tom Bateman
  >  Viking
Micheál Richardson
  >  Kyle Coxman
Nicholas Holmes
  >  Ryan

Odgovori Odgovori Stranica  <12
Korisnik
Poruka
Stole Haringa View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.Svibanj/May.2019 u 22:37

Odgledao sam sam američku verziju genijalnog norveškog crnohumornog filma Kraftidioten. Reditelj Moland je ostao dok je sve ostalo pretrpelo manje više korenite promene.  Ovaj rimejk je dobar primer da promene ne donose uvek nešto bolje. Daleko od toga, scenarista, kome je ovo prvi scenario, nije imao težak zadatak. Problem je što se uopšte nije potrudio i svojim postupkom podsetio na slavne političare i ostalu finu gospodu koja prepisuju tuđe radove da bi doktorirali. Javašluk je zahvatio i ostatak ekipe na čelu sa drvenim Lijamom koji u duhu tradicije svojih uloga opet nije sačuvao i odbranio porodicu. Da je samo to, nije, njegova gluma je na najnižem nivou, na nivou Samurai Copa, baje iz istoimenog treš filma. Mislim da je gori od svog protivnika, negativca T.Bejtmena koji se uopšte nije trudio da izgradi svoj lik. Probao je da iskopira Norvežanina Hagena i u tom pokušaju prošao kao bos po trnju. Još nisam načisto ko je od ove dvojice gori, tu je mrtva trka. L.Dern je najbolja, možda zbog toga što je imala malu minutažu koja je sprečila da podeli sudbinu filma. Sve ostalo je, zahvlaljujući ljudima sa obe strane kamere, bezidejno i isprano. Molandovi već viđeni fazoni i fore mogu da imaju prođu kod (ne)zahvalne američke publike, ne i kod mene kome su čak i pokušaji da nadogradi neke scene ili ponudi nešto novo, ništa drugo nego nepotrebna eksploatacija svog imena i dela. Oba filma deli prostor veći od onog 1389 saobraćajnog znakaTongue
Na vrh
protectore View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj protectore Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Svibanj/May.2019 u 23:48
Cini mi se da se ovim filmom i komicnim scenama u njemu i sam Liam odlucio nasaliti na serial "Taken" a usput dobro i zaraditi (oko 32miliona dolara), sto je izuzetno uspjesno za nekog ko ima 66 godina. Ali i ovog puta publika je ostala kratkih rukava zbog jos jednog u nizu (Taken nastavaka) Neesonovih filmova.
Na vrh
robin12345 View Drop Down
Senior translator
Senior translator
precednik Titlovačke republike

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj robin12345 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.Svibanj/May.2019 u 18:06
izgledao da Liam neupitno klizi ka Stevici Seagalu, nakom Commutera drugi njegov zaista loš film u tom akcijskom šablonu...
Na vrh
krkan007 View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj krkan007 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.Svibanj/May.2019 u 19:27
Nakon 10-ak minuta sam skontao da mi je to sve nešto poznato... Podvala, samo takva. Humor na razini Farga, ali čemu rimejk, jbt?
Na vrh
aleksayu View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj aleksayu Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.Svibanj/May.2019 u 21:15
Cemu ovolika diskusija za ocvalog Nelsona, nek ode jednom u zasluzenu penziju kad vec nema sta da kaze.
Na vrh
srdjan-vojnovic View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj srdjan-vojnovic Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.Svibanj/May.2019 u 22:04
Danski filmovi, trilogija Diler, kako je originalan naslov filmova ?
Hvala
Na vrh
kadetoni View Drop Down
Titlovi staff
Titlovi staff

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj kadetoni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.Svibanj/May.2019 u 22:19
Originalno postovano od strane srdjan-vojnovic srdjan-vojnovic piše:

Danski filmovi, trilogija Diler, kako je originalan naslov filmova ?
Hvala

Izvoli.
Pusher II (2004)   https://www.imdb.com/title/tt0396184/   

Postoji tema za potražnju filmova kad im ne znamo ime  ovde
Sad će nam sigurno prebaciti postove na tu temu.   Wink

Ažurirao kadetoni - 05.Svibanj/May.2019 u 22:28
Na vrh
dzabaludin View Drop Down
Junior translator
Junior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj dzabaludin Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.Svibanj/May.2019 u 23:08
"Ladan Pršut", kako bi neki preveli i nije toliko loš kako sam očekivao. Naravno, film za jednu noć, kad nema ništa pametnije. Deda Liam i dalje bije brže/bolje/jače od Brus Lija, Van Dama i Statama, a ima godina ko njih trojca zajedno, ali ipak je malo smanjio doživljaj pa je rokno samo par komada (ostale su roknuli drugi).

Imam dojam, da ne kažem utisak, da se režiseru jako sviđa Fargo (što film, što serija) pa me nekim detaljima blago podsjeća na njega, ali je ne miljama nego svjetlosnim godinama daleko od Farga.

Naravno, glavni problem je opet dužina, sve traje predugo za ovako predvidiv besmisao (a koji nije?).

MEĐUTIM! Sreća da postoje fantastični programi za video, kao što je npr. VLC, koji vam laganim pritiskom na NUMERIČKI PLUS ubrza prikaz, recimo 1.5 puta, što je sasvim gledljivo i slušljivo, a ipak skrati sranja za čitavu trećinu pa tako i filmovi duži od 2h postanu u neku ruku gledljivi.
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.Svibanj/May.2019 u 23:28

Na vuka dreka a lisica kokoš kradeSmile

Reditelj Moland je glavni krivac a ne Lijam. Ne verujem da može da zaseni i nadmaši Čarlsa Bronsona koji je u sedmoj deceniji života postao prvi akcioni heroj te vrste. Čak je bio i ostao nenadmašan. Pucao je, tukao i nogatao se kao mladić.

Na vrh
milebrasa View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj milebrasa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.Svibanj/May.2019 u 00:17
sta je ovde odlicno, ako se misli na to da mu nisu kidnapovali...ok to jeste jer stvarno bi bilo bezumno, ako se misli na to sto su malo zasolili tarantinom... jos uvek neslano
Na vrh
filips88 View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj filips88 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.Svibanj/May.2019 u 14:54
Odlican film. Providan jeste ipak unapred znamo sta ce se desiti ali opet je super. Liamovi filmovi su odlicni, retko koji da promasi.
Na vrh
VLL72 View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj VLL72 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.Svibanj/May.2019 u 17:05
Originalno postovano od strane Stole Haringa Stole Haringa piše:

Odgledao sam sam američku verziju genijalnog norveškog crnohumornog filma Kraftidioten. Reditelj Moland je ostao dok je sve ostalo pretrpelo manje više korenite promene.  Ovaj rimejk je dobar primer da promene ne donose uvek nešto bolje. Daleko od toga, scenarista, kome je ovo prvi scenario, nije imao težak zadatak. Problem je što se uopšte nije potrudio i svojim postupkom podsetio na slavne političare i ostalu finu gospodu koja prepisuju tuđe radove da bi doktorirali. Javašluk je zahvatio i ostatak ekipe na čelu sa drvenim Lijamom koji u duhu tradicije svojih uloga opet nije sačuvao i odbranio porodicu. Da je samo to, nije, njegova gluma je na najnižem nivou, na nivou Samurai Copa, baje iz istoimenog treš filma. Mislim da je gori od svog protivnika, negativca T.Bejtmena koji se uopšte nije trudio da izgradi svoj lik. Probao je da iskopira Norvežanina Hagena i u tom pokušaju prošao kao bos po trnju. Još nisam načisto ko je od ove dvojice gori, tu je mrtva trka. L.Dern je najbolja, možda zbog toga što je imala malu minutažu koja je sprečila da podeli sudbinu filma. Sve ostalo je, zahvlaljujući ljudima sa obe strane kamere, bezidejno i isprano. Molandovi već viđeni fazoni i fore mogu da imaju prođu kod (ne)zahvalne američke publike, ne i kod mene kome su čak i pokušaji da nadogradi neke scene ili ponudi nešto novo, ništa drugo nego nepotrebna eksploatacija svog imena i dela. Oba filma deli prostor veći od onog 1389 saobraćajnog znakaTongue
Vrhunski objašnjeno, kao i uvek! Meni je npr. ona fora u Norveškom filmu, gde su balkanci negativci i gde komentarišu iz kola dok čekaju da kidnapuju klinca iz škole, kada g-đa počisti za svojim kučetom njesra rukom, ali sa kesicom, legendarna i nikad jača. Gluma naših ljudi u tom filmu je vrhunska i film je jedno 1000 puta bolji od ovog prepakovanog. Ne mogu indijanci da isparijaju to nikako...
Samo Zvezda!!!
Na vrh
Danilo-Naissus View Drop Down
Titlovi staff
Titlovi staff
Legio VII Claudia Pia Fidelis

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Danilo-Naissus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.Svibanj/May.2019 u 17:17
Originalno postovano od strane aleksayu aleksayu piše:

Cemu ovolika diskusija za ocvalog Nelsona, nek ode jednom u zasluzenu penziju kad vec nema sta da kaze.

Slažem se.    

* trebalo bi snimiti još par filmova "Taken" za svaki slučaj.

Liam je toliko postao stereotipni lik da čim ga vidim menjam kanal.   
Na vrh
Baki_MB View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Baki_MB Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.Svibanj/May.2019 u 19:36
Ocekivao sam bolju radnju filma(stereotip)Liam je pdglumio za sto je bio placen
Na vrh
robin12345 View Drop Down
Senior translator
Senior translator
precednik Titlovačke republike

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj robin12345 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.Svibanj/May.2019 u 19:44
Stvar je u tome da je Liam potpisao za ulogu, nije ga nitko tjerao. Očito lova ispred razine, nije jedini koji je odlučio unovčiti "player option"Cool
Na vrh
aleksayu View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj aleksayu Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.Svibanj/May.2019 u 20:18
Sapunica Liam
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.Svibanj/May.2019 u 23:41
Originalno postovano od strane VLL72 VLL72 piše:

Originalno postovano od strane Stole Haringa Stole Haringa piše:

Vrhunski objašnjeno, kao i uvek! Meni je npr. ona fora u Norveškom filmu, gde su balkanci negativci i gde komentarišu iz kola dok čekaju da kidnapuju klinca iz škole, kada g-đa počisti za svojim kučetom njesra rukom, ali sa kesicom, legendarna i nikad jača. Gluma naših ljudi u tom filmu je vrhunska i film je jedno 1000 puta bolji od ovog prepakovanog. Ne mogu indijanci da isparijaju to nikako...

Ta scena je legendarna i nezaboravna. Nezaboravan je Navojec dok priča svoje utiske o norveškom zatvoru u kom može da se zaradi i penzija. Nedostaje to apolitičnom rimejku u kom nema nikakvih rasnih, verskih ili nacionalnih trzavica. Država Norveška je ipak zbog svog odnosa prema svojima državljanima specifična u mnogo čemu. Verujem da bi mnogi želeli ne da rade već da mardeljaju u Norveškoj. Obaška što su naši glumci klasa za sebe.
Na vrh
Bad Spenser View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Bad Spenser Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.Svibanj/May.2019 u 02:21
Američko kopiranje evropskih filmova. Solidno uradjeno, ali nepotreban film.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.