Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Komentari na članke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - The Vanished - Solidan južnokorejski psihološki triler (21.10.2018.)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP
OFICIJALNI KODI PLUGIN

The Vanished - Solidan južnokorejski psihološki triler (21.10.2018.)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Odgovori Odgovori Stranica  <12
Korisnik
Poruka
VLL72 View Drop Down
Active member
Active member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj VLL72 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Studeni/Nov.2018 u 17:21
Nisu puno platili u svakom slučaju, postigli su veliki finansijski uspeh. Adaptacija scenarija, za to da se dobija nagrada?! Smešno, bar po meni. Hvala obojici na informacijama. Sada više nema zabune. Čika je uspešno odradio posao i za to je plaćen. Kurosava je ipak najviša stanica i nedostižan je taj nivo za veliku većinu reditelja a čiki svaka čast na filmovima do ovog.
Na vrh
Hogar Strašni View Drop Down
Junior moderator
Junior moderator
Sujo Veličanstveni

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Hogar Strašni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Studeni/Nov.2018 u 17:27
Još od 1940. su Oskari za scenario podeljeni na originalni i adaptirani. Nagrade za adaptirani se dobijaju za ekranizacije romana, pripovetki, pozorišnih scenarija, pa i filmskih. U svakom slučaju je po sredi adaptacija već postojeće priče. Nema neke velike razlike između adaptiranja scenarija za predstavu i filmskog scenarija.
A platili su onoliko koliko su istočnjaci tražili. Niko ih nije terao da prodaju. Mogli su da traže i procenat.
As you journey through life take a minute every now and then to give a thought for the other fellow. He could be plotting something.
Na vrh
VLL72 View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj VLL72 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Studeni/Nov.2018 u 17:36
Adaptacija Romana u redu. Adaptacija scenarija da se nagradi oskarom! Za mene suludo i bezobrazno. Inače nisam siguran ni da su ga puno prerađivali jer smo bili u šoku odmah u startu gledanja filma jer nam je sve bilo poznato već...za dalje ne znam jer sam se smorio toliko da sam besan odgledao do kraja pa mi je pažnja popustila sigurno a nemam nameru da gledam ponovo ovo delo. Iskreno me zanima mišljenje drugih da li je u redu da se oskarom nagrađuju minimalne adaptacije ili bolje reći korekcije originalnih scenarija?
Na vrh
Junior moderator
Junior moderator
Sujo Veličanstveni

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Hogar Strašni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Studeni/Nov.2018 u 17:42
Mislim da je ovo jedini slučaj da je nagrađena adaptacija scenarija dugometražnog filma. Stoji da je malo neobična odluka, ali nije ni prva ni poslednja koju je američka akademija donela. Kad može Oblik vode da bude najbolji film, što ne bi i ovo mogao da bude najbolji scenario. LOL Možda je bilo i boljih kandidata te godine npr. Potomci, ali to je opet do samih glasača.
I kao što rekoh, ako su nagrade dobijale adaptacije pozorišnih drama, nije neobično da i adaptacije filmskih scenarija mogu da budu razmatrane. Naravno, trebalo bi ipak imati neku granicu koliko je neophodno konkretne adaptacije.

P.S.

Odlutasmo skroz od teme.
As you journey through life take a minute every now and then to give a thought for the other fellow. He could be plotting something.
Na vrh
VLL72 View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj VLL72 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.Studeni/Nov.2018 u 10:19
Nismo mnogo Unhappy. Ovaj film the Vanished je zaslužio da ima dosta komentara u svakom slučaju na svojoj stranici Wink.
Na vrh
Junior moderator
Junior moderator
Sujo Veličanstveni

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Hogar Strašni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.Studeni/Nov.2018 u 11:36
Nisam ga još pogledao, ali ne sumnjam da je zanimljiv. Makar bio i rimejk. Ako ništa drugo, barem iz tehničkog ugla, gde su Korejci majstori zanata.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.