Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Titlovi.com Vam sa ponosom predstavljaju - filmovi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Tully (2018)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP
OFICIJALNI KODI PLUGIN

Tully (2018)

Tully

Tully (2018)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Godina:

2018

Žanr:

komedija

Trajanje:

96 min

Režija:

Jason Reitman

Scenarij:

Diablo Cody

Glavne uloge:

Charlize Theron
  >  Marlo
Marceline Hugot
  >  Coffee Shop Customer
Colleen Wheeler
  >  Dr. Smythe
Elaine Tan
  >  Elyse
Gameela Wright
  >  Laurie
Elfina Luk
  >  Hospital Employee
Kitty Crystal
  >  Bartender (as Crystal Lonneberg)
Michael Patrick Lane
  >  Hot Bartender
Mackenzie Davis
  >  Tully
Steven Roberts
  >  Yoga Teacher
Emily Haine
  >  Barista
Katie Hayashida
  >  Running Girl
Maddie Dixon-Poirier
  >  Emmy

Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Stole Haringa View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Tully (2018)
    Objavljeno: 02.Lipanj/Jun.2018 u 02:10

Žanr: Comedy, Drama
Zemlja: SAD 
Režija: Jason Reitman
Scenario: Diablo Cody

Glavne uloge:
Charlize Theron ... Marlo
Mackenzie Davis ... Tully
Mark Duplass ... Craig

Opis:
Film prati mladu majku Marlo, koja jedva preživljava iz dana u dan uz troje dece, od koje je jedno novorođenče. Od brige za decu, pospremanja, pranja, spremanja večere i ostalih kućnih poslova, Marlo jedva dočeka veče, a od muža baš i nema prevelike pomoći. Jednog dana brat odluči da joj unajmi noćnu dadilju. U početku neodlučna, Marlo se na kraju veže za pažljivu i punu iznenađenja mladu dadilju imena Tully.

Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.Lipanj/Jun.2018 u 02:19
Na vrh
titlovi.com View Drop Down
Approval team
Approval team

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj titlovi.com Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.Srpanj/Jul.2018 u 19:23
Prijevod je uradila Dženka 👍
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.Kolovoz/Aug.2018 u 01:03

Prvo da se zahvalim prevodiocu na prevodu.

Odgledao sam Tully u kom je veći deo filmske ekipe ponovo pokazao šta zna. Reditelj Džejson Rajtmen i scenaristkinja Dijablo Kodi su posle tri uspešne saradnje (Juno, Young Adult, Jennifer’s Body) nastavili dalje i ja sam više nego zadovoljan poslednjom destinaciojom na koju su me doveli.

Odmah da se ogradim, svega ovog ne bi bilo bez Šarliz koja je posle 15 godina (opet) uradila nemoguće. Za potrebe filma ugojila se 15 kila, nabacila podbradak, salce oko bokova i ozbiljno ugrozila svoje  zdravlje. Opet je dala sve od sebe da bi što više lićila na majku koja je pored dvoje dece dobila i treće. Toliko je dobro ušla u ulogu da nije bilo potrebe da glumi depresiju. Ona je došla zajedno sa fizičkom transformacijom, sve ostalo je Šarliz u najboljem i još neviđenom izdanju.

Dvojac ispred kamere nije gubio vreme na sporedne likove već je svesno od epizodnih glumaca napravio statiste. Ignorisanje pomenutih se pokazao kao dobar i hvale vredan hrabar potez. Izuzetak je mlada glumica u ulozi noćne dadilje koja je u svemu njena sušta suprotnost. Ona joj onako mlada i vitalna sasvim dobro parira i vremenom joj postaje nešto više od dadilje koja radi za novac. Posatala joj je toliko bliska da ozgleda kao deo nje i to nije daleko od istine. Na kraju filma se saznaje i zašto.

Prezadovoljan sam onim što su Šarliz i ostatak glumačke ekipe uraadili. Isto važi za reditelja i scenaristu koji su me ipak u jednom razočarali. Neću otkriti zašto jer bih time pokvario, za mene neprijatno iznenađenje, na kraju filma. Ne znam njihove motive i zašto su od jedne dobre majke iz predgrađa napravili to što su napravili na kraju. A Marlo je u filmu baš to, dobra majka koja pored nezainteresovanog muža vaspitava decu i brine o domaćinstvu. O tome da se uprkos današnjoj modi usuđuje da doji bebu da ne govorim. Zanimljivo mi je takođe da se trenutak kad počinje da doji bebu podudara sa dolaskom dadilje.

Da ne otkrivam mnogo, zadovoljan sam viđenim. Ne verujem da će se film dopasti deci novog milenijuma, verujem da će u njemu ipak najviše uživati nežne ženske duše. Čak i one koje majci kažu da ne znaju kako je teško biti majka.LOL

Na vrh
Freak37 View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Freak37 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.Kolovoz/Aug.2018 u 01:21
Dobar
Na vrh
chiba View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj chiba Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Kolovoz/Aug.2018 u 12:35
Odličan film.
Na vrh
IgaBiva View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj IgaBiva Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Kolovoz/Aug.2018 u 14:46
Upravo zbog tog kraja film NE dobija dobru ocenu od mene. Da NE otkrivam...
Na vrh
VladBetMi71 View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj VladBetMi71 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.Kolovoz/Aug.2018 u 22:59
Dobar film.
Na vrh
beogradski View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj beogradski Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.Listopad/Oct.2018 u 16:02
Da se razumemo. Ovo nije komedija nego moze da se svrsta u drama-komediju zbog nekih pojedinih komicnih scena. Film je dobar. Charlize Theron kao i uvek odlicna. Mada nije mi jasno kako neki svrstavaju u zanr ''komedija'' pojedine filmove, kao npr. Forrest Gump i slicno. To su drame sa nekim pojedinim elementima. 3/5
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.