Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Titlovi.com Vam sa ponosom predstavljaju - filmovi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Mile 22 (2018)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP
OFICIJALNI KODI PLUGIN

Mile 22 (2018)

Mile 22

Mile 22 (2018)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Naslov:

22 MILJE

Godina:

2018

Žanr:

akcija

Režija:

Peter Berg

Scenarij:

Graham Roland
, Lea Carpenter

Glavne uloge:

John Malkovich
  >  Bishop
Nikolai Nikolaeff
  >  Aleksander
Lauren Cohan
  >  Alice
Sam Medina
  >  Axel
Iko Uwais
  >  Li Noor
Ronda Rousey
  >  Sam Snow
Michael Pierino Miller
  >  Embassy Employee
Alexandra Vino
  >  Sergeant Thomas
Raven Wynn
  >  Waitress

Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Stole Haringa View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Mile 22 (2018)
    Objavljeno: 26.Svibanj/May.2018 u 09:24

Žanr: Akcija
Zemlja: SAD 
Režija: Peter Berg
Scenario: Lea Carpenter, Graham Roland

Glavne uloge:
Lauren Cohan ... Alice
Mark Wahlberg
Iko Uwais ... Li Noor
Ronda Rousey... Sam Snow
John Malkovich ... Bishop

Opis:
Jedan elitni američki obaveštajni oficir, uz pomoć tajne taktičke komandne jedinice, pokušava prokrijumčariti misterioznog policajca sa osetljivim informacijama izvan zemlje. Na putu do aerodroma moraju se suočiti sa korumpiranom policijom, kriminalnim vođama i teško naoružanim lokalcima. Celi se pakao urotio da ih spreči da stignu do aviona.

Ažurirao Stole Haringa - 26.Svibanj/May.2018 u 11:20
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Srpanj/Jul.2018 u 01:49

Neću gledati film zbog Valberga, on me ne zanima. Zanima me mali Iko u ulozi štićenika, preciznije, ko će tu koga ga štiti. Mali Iko je u prvoj Raciji sam istrebio zgradu punu ubicam lopova i sličnih psihopata. Nije podbacio ni u nastavku.

Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.Srpanj/Jul.2018 u 02:18
Na vrh
titlovi.com View Drop Down
Approval team
Approval team

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj titlovi.com Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.Listopad/Oct.2018 u 17:19
Prijevod je najavio MaurinhoRi ⚡
Na vrh
joey77 View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj joey77 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.Studeni/Nov.2018 u 09:52
Hoće li uskoro titlovi na našem za ovu filmčinu :-)
Na vrh
joey77 View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj joey77 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.Studeni/Nov.2018 u 09:53
SmileSmileSmileSmile
Na vrh
adm1r View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj adm1r Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.Studeni/Nov.2018 u 16:35
Originalno postovano od strane Stole Haringa Stole Haringa piše:

Neću gledati film zbog Valberga, on me ne zanima. Zanima me mali Iko u ulozi štićenika, preciznije, ko će tu koga ga štiti. Mali Iko je u prvoj Raciji sam istrebio zgradu punu ubicam lopova i sličnih psihopata. Nije podbacio ni u nastavku.

Baš sam ovo sinoć kolegi isto rekao. Ne zanima me Valberg, već Iko, a malo mi je falilo da se "fatim" prevođenja, ali onda bih sebi pokvario film :)
Na vrh
Danilo-Naissus View Drop Down
Titlovi staff
Titlovi staff
Legio VII Claudia

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Danilo-Naissus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.Studeni/Nov.2018 u 16:46
Ide Mile lajkovačkom prugom, sa još jednim drugom (Markom Wahlbergom)... ideeeee Mileeeeee.      
Legio VII Claudia - Pia Fidelis
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Studeni/Nov.2018 u 10:22
Originalno postovano od strane adm1r adm1r piše:

Originalno postovano od strane Stole Haringa Stole Haringa piše:

Baš sam ovo sinoć kolegi isto rekao. Ne zanima me Valberg, već Iko, a malo mi je falilo da se "fatim" prevođenja, ali onda bih sebi pokvario film :)

Ovo se danas gleda.

Iko se promenio u zadnjem fiomu koji sam gledao, smanjio je svoj tabački doživljaj. Bio je prekonosirani negativac koji se tabao u samo jednoj sceni. Bio je više koreograf nego zvezda akcijaškog filma. Ima bar dobru ekipu koja može da realizuje ono što je zamislio.

Videću šta je ovde uradio.
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.Studeni/Nov.2018 u 01:17

Odgledao sam 22 milje koji nije ispunio moja očekivanja. Bergova saradnja sa zvezdama i ljudima od akcije ke u stvari pokazala koliko dotični može da bude smušen i dezotijentisan. Preciznije, ni sam nije znao šta hoće sa tolko glumaca koji nisu stigli da pokažu šta znaju i umeju. Ronda Rusej (Ronde Rousey) je tek nešto više od bota koji strada na putu od tačke A do tačke B, Mali Iko je imao toliko dijaloga koliko nije imao u svim svojim filmovima zajedno, Valberg je standardno i jednako nezainteresovan da pruži nešto više od generičkog akcionog heroja koji se od svojih kolega razlikuje po trzanju gumice, Malkovič tezfari bolje od Vendi...Podneo bih sve ovo mnogo bolje da ne beše onih lepih fanfara i ostalog što čini muzičku podlogu za sve patriotske filmove. Ona je gora od svih visokooktanskih patriotskih filmova i Bergovih (ne)dela.

A film je tako lepo počeo i bio je iznenađujuće dobar do svoje polovine. Posle pedesetog minuta počinje ono što je trebalo da bude zaplet koji nije ništa drugo nego tumaranje koje se pretvara u haos. Rezultat je zbrzan kraj i rasplet koji će da sačeka nastavak filma ako ga bude. Berg je planirao triologiju koja sve više liči na račun bez krčmara.

Nisam filmski listunac i svestan sam da za dobro akcijašenje ne trebaju filigranski obrađeni likovi čije bitisanje mogu samo akademici da razumeju. Glavni adut filma, Mali Iko, umesto penkak slata više koristi jezik. Nije to dobro ni za njega, ni za Berga a ni za publiku je videla deo onog što Iko može. Ima nekolko zaista dobrih akcijaških scena a bilo bi ih i više da ih Berg nije rasporedio na preostalih sedam duhova iz pratnje. Negativci se podrazumevaju. Bergovom zaslugom nije dobio niko, svi su žalosno neiskorišćeni. Najviše je profitirao Valberg koji je svestan svojih mogućnosti postao Bergov kućni glumac.

Ono najbolje je nedostatak praznog hoda, akcijašenje počinje maltene od početka i nastavlja se uz kraće pauze do samog kraja. Film traje ekonomičnih 90 i kusur minuta, nema odugovlačenja, razvlačenja pite ni duela koji traju letnji dan do podne. Tenzija, odmerena minutaža pa čak i propuštene prilke koje su akcijašenje mogle da učine mnogo boljim spasiše i Berga i film.
Na vrh
Freak37 View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Freak37 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.Studeni/Nov.2018 u 15:45
Njih par pobise hiljade tamo nekih , dokle misle snimati takve gluposti.
Na vrh
VLL72 View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj VLL72 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.Studeni/Nov.2018 u 16:45
Iko odradio Thumbs UpThumbs UpThumbs Up. Haotičan akcioni film ali bar sa poentom. I to dobrom. 
Meni je bar mučno za gledanje, konstantno glorifikovanje vojne tehnologije jastrebova. Posebno jer živimo u vremenu kada su se stvari promenile i kada više nisu No 1 nego što jesu. 
Da nisu provukli poentu na kraju, film bi bio osrednji, ovako ogradiše se bar malo i popraviše utisak /na 5,0 po meni. 
Bitno je da se zna da i nad popom ima pop ili ko se mača lati, od mača će poginuti.
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.Studeni/Nov.2018 u 03:19

22 Milje je zamišljen kao triologija a poznati je da na kraju bič puca. Do drugog a ne do trećeg dela ima još da se gilja o odgovor na pitanje ko je pobedio još uvek se ne zna. To furanje hajtek naoružanja služi za strašenje protivnika i zamazivanja očiju grešnim i naivnim poreskim obveznicima. Moraju ljudi da "vide" kude se denuše njihove pare.

Ono što mi se takođe dopalo je totalno igmorisanje i imenovanje bilo kakve javne ili tajne američke službe. Nema foka, tuljana i ostalih supervojnika, to je gomila neprilagođenih i prslih individua kojoj je svejedno što jednim potpisom postaju topovsko meso. To ne znači da su neiskusna rulja. Ona ženska kad upada u sobu prvo puca u telo na patosu, onda ga overi još dva puta pa kreće dalje.

Bežim sa teme.
Na vrh
zvonko3333 View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj zvonko3333 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.Studeni/Nov.2018 u 15:51
Ocena 5/10
Na vrh
bokidante View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj bokidante Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.Studeni/Nov.2018 u 22:32
Od mene 6,5/10
Na vrh
dammir View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj dammir Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Studeni/Nov.2018 u 14:29
Dobra akcija, konstantna, i iako na prvu djeluje pomalo bljutavo i monotono, čak i nepovezano, po meni ima zapravo dobru priču, koja se tek na kraju otkrije. Ne treba previše voditi računa o monolozima ili dijalozima pojedinih likova, priča je sama po sebi dobra. Ocjena 7/10
Na vrh
Loki1973 View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Loki1973 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.Studeni/Nov.2018 u 15:57
Meni odlican. 
Za ovaj film se mora biti raspolozen gledati. 

Uzasno je brz, stalna akcija i scene/kadrovi ne duzi od 10 sekundi (nisam mjerio, mozda sam i to previse rekao) s tim da je dobar dio kadrova prikazan kao snimka iz nadzorne kamere, drona i raznih gadgeta. To moze biti zamorno. Zato sam rekao da za njega treba biti raspolozen. Doduse duzina filma je taman da se to moze izdrzati, 1h:37 min.

Prica je cisto ok. Nista epohalno, ali nije ni glupo. Patetika je svedena na minimum, taman koliko treba.
Ocjena 7.5/10
Na vrh
nanny6665 View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj nanny6665 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.Studeni/Nov.2018 u 20:27
Moram priznati da me film malo razočaro,ali gledala sam i gore...Ocijena 6/10
Na vrh
silent_passenger View Drop Down
Senior translator
Senior translator
George R. R. Martin

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj silent_passenger Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.Studeni/Nov.2018 u 21:55
OK, nisam gledao ovaj film, ali imam problem!
Svako malo iskrsne među temama i ja svaki put čitam "MILE DVADESETIDVA", a ne "Majl tventitu".

Stoga molim prevoditelje neka uzmu u obzir moj pridjelog za naslov.
...Cheeks are hollow, skin is withering. Crone time comes, this life comes to an end. Life, life, death, life. The words of a crone. Cheeks are hollow, skin is withered...
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,141 sekundi.