Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Komentari na filmove
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Phantom Thread (2017)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP
OFICIJALNI KODI PLUGIN

Phantom Thread (2017)

Phantom Thread

Phantom Thread (2017)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Godina:

2017

Žanr:

drama

Trajanje:

115 min

Režija:

Paul Thomas Anderson

Scenarij:

Paul Thomas Anderson

Glavne uloge:

Daniel Day-Lewis
  >  Reynolds Woodcock
Bern Collaço
  >  Dancer (as Bern Collaco)
Bern Collaço
  >  Wedding Guest
Lesley Manville
  >  Cyril Woodcock
Jane Perry
  >  Mrs. Vaughan
Camilla Rutherford
  >  Johanna
Martin Dew
  >  Reporter #2
Brian Gleeson
  >  Dr. Hardy
Jack Gordon
  >  Rowdy Boy
Vicky Krieps
  >  Alma
Ingrid Sophie Schram
  >  Ingrid
Gino Picciano
  >  Wedding Guest
Sarah Lamesch
  >  Steff
Dave Simon
  >  Chelsea Arts club New years eve party guest
Pip Phillips
  >  Rubio's Girl

Odgovori Odgovori Stranica  <12
Korisnik
Poruka
jeje cantiq View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Upir

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj jeje cantiq Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.Veljaca/Feb.2018 u 19:39
Njami!  LOL

Ja te zovem IgaBiva, baci oko nanj.
zovi me haringom, ja ću tebe subriancom (strap-on y compris).
Na vrh
IgaBiva View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj IgaBiva Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Veljaca/Feb.2018 u 15:27
Evo, usliših vaše pozive, pa pogledah film. Moram da kažem da sam od vaših utisaka nekako najbliži onome što je prvo napisao 2b0rn0t0b. Inače, ne volim mnogo Andersona, ali smatram da mu je ovo, uprkos svemu, čak i najmanje pretenciozan, ali i najbolji film. Potpuno kapiram da je u konkurenciji za "Oskara", pogotovo Daniel Day-Lewis. Jeste, film je hermetičan i treba mnogo specifičnog raspoloženja da bi se nekom svideo, ali ova "ljubavna priča", jednostavno, ne može da se po kvalitetu meri sa onom žabolikom koju nam je servirao del Toro, i u koju se kunu svi (plaćeni) filmski kritičari širom sveta. Pogledao sam sve kandidate osim Call Me... (ta tematika me stvarno ne zanima) i Phantom je nekako najozbiljniji po zanatskom pristupu od svih. Ako moram da ocenjujem, Phantomu bi dao između 7 i 8.
Na vrh
jeje cantiq View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Upir

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj jeje cantiq Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Veljaca/Feb.2018 u 17:00
Auh, jbt... buki
zovi me haringom, ja ću tebe subriancom (strap-on y compris).
Na vrh
yolix83 View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj yolix83 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.Travanj/Apr.2018 u 16:00
Pogledao sam konačno ovo čudo. Nezadovoljan sam, uglavnom se slažem sa onim što je napisao aca1. jeste film tehnički sjajan, odlična muzika, odlična gluma ali nisam mogao da doživim tu njihovu vezu.Prvo što prezirem modu i ne razumijem taj svijet, još je lik ekscentrik, picajzla, izuzetno težak, ja bi ga otjerao u tri p.m. poslije 5 minuta poznanstva a kamoli da me zanima njegova "romantična" priča koja me je iskreno udavila i odgledao sam do kraja na silu. Ništa me tu nije zanimalo, Andersonov film koji mi je najteže pao.
There are two kinds of spurs, my friend. Those that come in by the door; those that come in by the window.
Na vrh
Stole Haringa View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Travanj/Apr.2018 u 22:55

Nađoh ovaj poster pa da ga podelim. Bilo je jače od mene.

Odmah na početku da napišem da je ovo jedan jako lep film koji je mogao da bude i dobar. Imao je potencijala a onda je Anderson počeo da davi, davi i davi kao Čak Noris anakondu u glupom vicu. Čak je došao sebi poske četiri dana kad je ukapirao da masturbrira, Andersona još uvek niko nije obavestio.LOL

Šalu na stranu, Anderson i DDL su zajedničkim snagama opet filmu podarili jednog osobenjaka koji je sinonim za perfekcionizam i posvećenost poslu. Bio je dugo beli udovac koji je okružen samo ženama koje su mu pomagale u poslu. Skoro pa klasičan edipovac koji je izašao iz te faze kad je upoznao kelnericu koja mu je postala model, pratilja i na kraju žena koja trpi hirove čiveka koji je vjadar u svom univerzumu.

Da ne dužim, bilo bi ovo daleko bolje da ne beše Andersona koji je film sklepao i razvukao do granica podnošljivosti. Šteta, imao je priliku da Danijelu pruži priliku da batali film u maniru kakav on zaslužuje.

Iz Dnevnika gledanja filmova. Ispravio sam lapsus scribe

Na vrh
protopik View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj protopik Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.Travanj/Apr.2018 u 07:29
Dosada.........
Na vrh
chiba View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj chiba Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.Travanj/Apr.2018 u 07:40
Smor od filma.
Na vrh
Freak37 View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Freak37 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.Travanj/Apr.2018 u 02:00
Moram se sloziti : dosadan
Na vrh
aleksayu View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj aleksayu Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.Svibanj/May.2018 u 09:58

Posto znam prevodioca, koga izuzetno cenim, a vidim ovoliku diskusiju ovde, ovo cu obavezno da pogledam i to jos sa zenom , koja se ne razume u film, pa cu da ''nazvrljam'' par recenica.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.