Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Komentari na filmove
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (2017)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP
OFICIJALNI KODI PLUGIN

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (2017)

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (2017)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Godina:

2017

Žanr:

drama, kriminalistički, komedija

Trajanje:

115 min

Režija:

Martin McDonagh

Scenarij:

Martin McDonagh

Glavne uloge:

Woody Harrelson
  >  Willoughby
Frances McDormand
  >  Mildred
Sam Rockwell
  >  Dixon
Kerry Condon
  >  Pamela
Abbie Cornish
  >  Anne
Zeljko Ivanek
  >  Desk Sergeant (as Zeljko Ivanek)
Malaya Rivera Drew
  >  Gabriella
Lucas Hedges
  >  Robbie
Amanda Warren
  >  Denise
Caleb Landry Jones
  >  Red Welby
Darrell Britt-Gibson
  >  Jerome
Alejandro Barrios
  >  Latino
Jason Redford
  >  Latino #2
Riya May Atwood
  >  Polly
Selah Atwood
  >  Jane

Odgovori Odgovori Stranica  <1 345
Korisnik
Poruka
Vilin View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Vilin Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.Ožujak/Mar.2018 u 21:26
"Tri bilborda" između ostalog ukazuju da se zločini ne dešavaju samo u megalopolisima, već nažalost svuda gde ljudi imaju naseobine.
Nagrade se dodeljuju za glumačko umeće dočaravanja nekog lika, a ne za to kakav je i šta predstavlja taj filmski lik. Da je tako, samo glumci koji glume dobre samarićane bi dobijali nagrade.
Na vrh
2b0rn0t0b View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj 2b0rn0t0b Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.Ožujak/Mar.2018 u 21:33

robin12345 View Drop Down 

Nije jedini, i ja sam žestoki protivnik ovog filma. Strašno precenjen film, producenti potplatili nešto kritičara da naprave hype oko njega, a masa se nekritički napalila.
Živopisan jeste, ali potpuni bućkuriš od ideja i realizacije. Stekao sam tisak da scenarista/režiser prosto nisu odoleli da se igraju sa temom, ali su se i preigrali.

Dokaz za to je kraj ... potpuno bezidejan i nemotivisan. Kao, junakinja "oprašta" ... to može da prođe samo kod onih koji filmove gledaju kao puku zabavu, bez smisla i značenja.

Nešto što počinje kao ozbiljan film osvete se pretvara u lošu crnu komediju koja relativizuje sve. Tipično američki.

Ma, hebeš Oskara, niko njega više ne uzima sasvim ozbiljno, ali on ipak donosi publicitet i gledanost, a samim tim i novac.

Novac je i upropastio Hollywood. Snimaju smeće. U celokupnoj prošlogodišnjoj produkciji nije bilo 3 valjana filma.

http://ethio-pain-music.blogspot.rs/
Na vrh
Stole Haringa View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.Ožujak/Mar.2018 u 21:38
  Na žalost, postoje glumci koji su pretplaćeni na uloge negativaca. Na primer, Džek Palans koji je posle Šejna bio pozitivac u dve tri uloge.

U velikim gradovima je slab socijalni nadzor i on je idealno mesto za sakrivanje. Nešto poput neta na kom se krijemo iza nika.

Sviđa mi se što Mekdona ne igra na šik-šok kartu. Ne podilazi američkoj publici i ne prikazuje u potpunosti zločin. Traži od gledaoca da razmišlja, da ne bude samo posmatrač.
Na vrh
Danilo-Naissus View Drop Down
Titlovi staff
Titlovi staff
Legio VII Claudia

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Danilo-Naissus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.Ožujak/Mar.2018 u 21:40
Kraj filma je napisan u fazonu "je#em li ga kako da završimo ovaj film, samo nek padne klapna pa ko razume shvatiće".

# Vilin: slažem se. Gluma je bitna a ne lik.    
# Bata Stole: interesantan grad Pančevo. Hvala za info.   

Mini serija Chiefs (1983) je primer kako se kvalitetno radi ova tematika.    
Na vrh
jeje cantiq View Drop Down
Banned user
Banned user

jedan fašista manje

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj jeje cantiq Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.Ožujak/Mar.2018 u 21:45
Originalno postovano od strane 2b0rn0t0b 2b0rn0t0b piše:

Nešto što počinje kao ozbiljan film osvete se pretvara u lošu crnu komediju koja relativizuje sve. Tipično američki.

Film započinje i svršava kao crna komedija. Tipično europski (tipično Mcdonaghovski).
Na vrh
adm1r View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj adm1r Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.Ožujak/Mar.2018 u 21:53
Originalno postovano od strane subrianca subrianca piše:

Admire, kako ide gradacija? LOL

Ideš mi na spolovilo.
Ideš mi na penis.
Ideš mi naku**c.

Ima i 4. stepen. Ne smijem ga reći. nabijem te na to iz superlativa. Smile
Na vrh
Banned user
Banned user

jedan fašista manje

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj jeje cantiq Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.Ožujak/Mar.2018 u 21:59
LOLLOLLOL
Na vrh
Danilo-Naissus View Drop Down
Titlovi staff
Titlovi staff
Legio VII Claudia

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Danilo-Naissus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.Ožujak/Mar.2018 u 22:02
Jel' se pravilno čita yebing ili Ebing.    

# bata Stole, edit unazad: sad mi je jasnije. Thanks.   

Ažurirao Danilo-Naissus - 11.Ožujak/Mar.2018 u 22:47
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.Ožujak/Mar.2018 u 22:02
Originalno postovano od strane Danilo-Naissus Danilo-Naissus piše:

# Bata Stole: interesantan grad Pančevo. Hvala za info.   

Nismo se razumeli, lokalni panduri su čekali da iz Pančeva dođu kolege da izvrše uviđaj. Leševi bili na ulici jer ih je mafiozo imao u džepu a oni zatečeni nisu znali šta da rade. To je bilo pre tri godine u centru grada, ne na periferiji. Pančevo je od naše panduracije udaljeno oko 70 kilometara a mesto zločina stotinak koraka. I njih su čekali preko dva sata da intervenišu.

Da ne smaram dalje, to je samo jedan slučaj u moru sličnih. Ovaj je bio krvav i za pamćenje.

Ažurirao Stole Haringa - 11.Ožujak/Mar.2018 u 22:14
Na vrh
yolix83 View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj yolix83 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.Ožujak/Mar.2018 u 23:14
Meni je npr. Seven Psychopaths loš Martinov film kao što je nekima ovdje ovaj. Rokvel mi je takođe ovdje dobar a inače ga ne fermam nešto, ali dobro se transformisao u lokalnog krkana. i sad se cerim kad se sjetim onog njegovog prvog susreta sa novim šefom koji ga otpusti.
There are two kinds of spurs, my friend. Those that come in by the door; those that come in by the window.
Na vrh
Banned user
Banned user

jedan fašista manje

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj jeje cantiq Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.Ožujak/Mar.2018 u 23:16
I meni.
Nije se Martin na prvu snašao u Americi, sad je već igrač..

Na vrh
branko-nikolic View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj branko-nikolic Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.Ožujak/Mar.2018 u 09:09
Film koji govori o slabostima američkog društva, a i solidarnoj pravednosti. Valja ga vidjeti.
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.Ožujak/Mar.2018 u 21:43
  Meni je film bio osličan. Moža zato što sam iz Provanse i znam kako sve to funkcioniše kad si daleko od očiju i od srca LOL

Ili se ušemiš pa se hvataš u modifikovano kozaračko kolo ili se propiješ kao živorinja da bi te ostavili na miru. Postoji i treći način a to je izolacija.

Bežim sa teme.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 345
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.