Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Komentari na filmove
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Life (2017)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP

Life (2017)

Life

Life (2017)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Naslov:

Trag života

Godina:

2017

Žanr:

znanstvena fantastika, triler, horor

Trajanje:

104 min

Režija:

Daniel Espinosa

Scenarij:

Rhett Reese
, Paul Wernick

Glavne uloge:

Ryan Reynolds
  >  Rory Adams
Ariyon Bakare
  >  Hugh Derry
Rebecca Ferguson
  >  Miranda North
Jake Gyllenhaal
  >  David Jordan
Naoko Mori
  >  Kazumi
Hiroyuki Sanada
  >  Sho Murakami
Elizabeth Vargas
  >  20
Elizabeth Vargas
  >  20 Anchor
Olga Dihovichnaya
  >  Ekaterina Golovkina
Haruka Kuroda
  >  Doctor
Camiel Warren-Taylor
  >  Dominique
David Muir
  >  20
David Muir
  >  20 Anchor
Jesus Del Orden
  >  Student 2
Allen McLean
  >  Student 1
Leila Grace Bostwick-Riddell
  >  Student 3
Mari Gvelesiani
  >  Student 4

Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka Obrnut redosled
idvi View Drop Down
Active member
Active member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj idvi Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Life (2017)
    Objavljeno: 14.Kolovoz/Aug.2017 u 11:31
Thumbs Up
Na vrh
puppet_master View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Kolovoz/Aug.2017 u 11:19
Aman, šta ćemo se slagati uopšte LOL forum ne služi tome, već (valjda) brak or some shit. LOL

Ja se tek trudio da ti odgovorim kada me lepo pitaš, no zbilja mi je sve to predaleko, na meni je da napišem šta mislim o filmu, makar deo doživljaja, i to je to a ne da vodim računa o tuđim kriterijuma, umovima, reakcijama, čitavim pojmovima koji i tako nemaju ikakve veze sa mnom, najiskrenije ne bih znao da odgovorim na tako šta, sve mislim da nemam ni pravo na tako šat. A naravno da se ne moramo slagati, pa ni razumeti.

Takođe Big smile

Ažurirao puppet_master - 14.Kolovoz/Aug.2017 u 11:20
Na vrh
idvi View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj idvi Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Kolovoz/Aug.2017 u 11:12
Hvala bogu da smo se složili..niti ja razumijem tvoj text a niti ti moj ! Wink
Hajd budi mi zdrav i veseo! Big smile
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Kolovoz/Aug.2017 u 11:01
Ne znam apsolutno išta o tome LOL Niti šta je to uopšte "dobronamerni" gledatelj (fuck, ne bih znao ni šta je zlonamerni), gde tek mogu znati šta je uopšte potrebno da bi ikome od njih dolazilo do zapetljaja i sleda misli zbog neke tamo scene koju navodiš, ne znam ni otkud je to tema. Ne sećam se ni tog dela filma, ne bih znao šta sam eto ja pomislio u tom trenu. LOL

Time ne znam ni da odgovorim na pitanje da li ti grešiš (doduše, tek to mi nije tema), pa ni šta je gledatelju normalno (ne znam ni šta je normalno, sve i da želim da komentarišem tuđe kriterijume i stanja, što, avaj, opet nije tema) a ponajmanje znam šta ti je pa sad "umetnost u glupostima". 

Vidiš valjda da pisah o sebi, mom doživljaju, gde me uopšte zanima sve to o drugima...kriterijumi gledatelja, udari na tuđe moždane centre i sve to ostalo što navodiš, otkud mi uopšte pravo da pričam o tako čemu, kako da uopšte odgovorim na tako šta. LOL

Na vrh
idvi View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj idvi Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Kolovoz/Aug.2017 u 10:34
Originalno postovano od strane puppet_master puppet_master napisao:

Sviđa mi se kako, iz nekog razloga, povezuješ Dostojevskog i Life LOL(nije cinizam, zbilja si me nasmejao LOL).

Postaje mi sve čudniji forum sa tim čestim pozivanjem na umetnost LOL, aman ne možemo svi provoditi svo slobodno vreme po muzejima, nekada je zabavan i tobogan, kao što ne možemo sve vreme jesti brokoli, neka ga i burger tu i tamo, biće bogatiji život (ako ne već i zdravlji, mada je i to upitno). LOL

Poenta, i meni je podnošljiv Life, makar u najosnovnijim crtama, svakako mi je držao pažnju, što je vražije teško danas sa ovakvim filmovima. Rekoh već negde, svideo mi se dizajn vanzemaljca, i prilično mi je realistično prikazana sama stanica, podseća podosta na ISS.  Van toga, tek B film (nevezano za glumačke zvezde i budžet, "B" su priča, cilj i jezik ovog filma) nevešt klon prvog Aliena, nigde originalan, no suštinski nepretenciozan, i zbog toga nisam strog. Naravno da je krcat naivnostima, pitanje je kome to i koliko smeta, meni je sve to u duhu samog filma. Teško da su ikoga želeli da obrazuju u vanzemaljskoj biologiji, pa ni astrofizici a teško i da iko od ovoga očekuje da bude bitan ili dobar film, čak ni u žanru. Novi Alien zbilja mnogo gori (meni).

...pa mozda bi se s tobom i slozio..ali zar nije udar na moždani centar svakog "dobronamjernog" gledatelja da mu dođe do zapletaja i slijeda misli ako mu lik TRČI kroz prostor koji je beztežinski..??
Ili grešim..to bi možda trebalo gledatelju da bude po normalo ..to je umjetnost u glupostima.
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Kolovoz/Aug.2017 u 00:34
Sviđa mi se kako, iz nekog razloga, povezuješ Dostojevskog i Life LOL(nije cinizam, zbilja si me nasmejao LOL).

Postaje mi sve čudniji forum sa tim čestim pozivanjem na umetnost LOL, aman ne možemo svi provoditi svo slobodno vreme po muzejima, nekada je zabavan i tobogan, kao što ne možemo sve vreme jesti brokoli, neka ga i burger tu i tamo, biće bogatiji život (ako ne već i zdravlji, mada je i to upitno). LOL

Poenta, i meni je podnošljiv Life, makar u najosnovnijim crtama, svakako mi je držao pažnju, što je vražije teško danas sa ovakvim filmovima. Rekoh već negde, svideo mi se dizajn vanzemaljca, i prilično mi je realistično prikazana sama stanica, podseća podosta na ISS.  Van toga, tek B film (nevezano za glumačke zvezde i budžet, "B" su priča, cilj i jezik ovog filma) nevešt klon prvog Aliena, nigde originalan, no suštinski nepretenciozan, i zbog toga nisam strog. Naravno da je krcat naivnostima, pitanje je kome to i koliko smeta, meni je sve to u duhu samog filma. Teško da su ikoga želeli da obrazuju u vanzemaljskoj biologiji, pa ni astrofizici a teško i da iko od ovoga očekuje da bude bitan ili dobar film, čak ni u žanru. Novi Alien zbilja mnogo gori (meni).

Ažurirao puppet_master - 14.Kolovoz/Aug.2017 u 00:37
Na vrh
Bob! View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Bob! Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Kolovoz/Aug.2017 u 00:12
Gluposti i nelogičnosti? Baš to.

U jednom tumačenju umetničkih dela, hm, ne jeftinih filmića, nego Homera i Dostojevskog, kaže pisac ovako, otprilike:

oni su napisali sasvim realna dela, dakle, ono što bi STVARNO bilo da se desilo...

Znate, mogu ja da izmislim još moćnijeg vanzemaljca... a gde se bre izgubi onaj kloverfiled, e taj je bio...

Na vrh
Stole Haringa View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.Kolovoz/Aug.2017 u 02:15
   Tačno je, ima i gluposti i nelogičnosti. Kraj filma koji je trebao da bude dobar tvist pretvorio se u katastrofu koja bi mogla da prođe pre tridesetak godina. Onaj urlik sa punim ustima lignja je nešto što je moglo da prođe u eri grindhausa a ne danas.

Uprkos svemu meni se film dopao jer je mali dobrica postao zlikovac tek posle maltretmana elektrošokovima i tome sličnom. Life mi je bolji od novog Aliena. Može da prođe i da se gledea u letnjoj šemi..
Na vrh
Bob! View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Bob! Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.Kolovoz/Aug.2017 u 01:28
Neko je već primetio gliposti i budalaštine u vezi ponašanja posade. Ljudi moji, oni bi trebalo da budu nešto najbolje što čovečantvo šalje u kosmos, kad ono - prc!
I to onaj multikuti prc, a vi sami se setite na šta mislim.
Jer taj đavo ili mikimaus ne može da bude karlić ili kurčić, već er435f do daljeg. A ako hoćete kučence ljudoždera eto vam ga.

Nešto drugo mi je bilo zaniljivo. Koliko su budale iz posade nsposobne... malo je to nerealno. Ljudi su ekstremni predatori. Ljudi se međusobno klju zubima kad izbije kriza. Kako to da se nijedan od mlakonja nije pojavio kao borac? Setite se šta su radili Ripli i Švarci. Je*ali kevu vanzemaljcu.  :)
Na vrh
papiko View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj papiko Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.Kolovoz/Aug.2017 u 19:53
Na greskama se uci. Film ima lep zavrsetak i moguc je nastavak cak ...HugClap

Ažurirao papiko - 10.Kolovoz/Aug.2017 u 19:53
S'poljubcima do samara...
Na vrh
beogradski View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj beogradski Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.Kolovoz/Aug.2017 u 16:11
Prvo, ''kod nas'' je naslov filma preveden pogresno, film se zove ''Life''(Zivot) a na mnogim mestima se vodi kao ''Trag zivota''. Drugo, jeste da je vec ''deja vu'' ali uprkos tome sto i nisam neki fan sf zanra, ovaj film i nije toliko los, zapravo nije los, cak sta vise i dobar je. Zanr jeste sf i mozda ali mozda da se predje sto je IMDB stavio i horor ali triler e to nikako jer nema blage veze sa trilerom. Reziser Espinosa zaista radi dobre filmove da sad ne nabrajam a Gyllenhaal u glavnoj i Reynolds u sporednoj su dali ok role. Samo ne mogu da ne provucem da toliko price oko sf filmova Ridleya Scotta a ovaj zanr je upravo jedan od njegovih a recimo bolji mi je od nekih njegovih ostvarenja, cak sam neki i prekinuo a od nekih i odustao. Ocigledno Ridley Scott hvata na bombsticnu ''posadu'' koju okupi za svoje ''lansiranje''.
Na vrh
pisar View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj pisar Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.Srpanj/Jul.2017 u 11:31
Već viđeno....
Na vrh
miroslav-milic View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj miroslav-milic Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.Lipanj/Jun.2017 u 14:22
Već viđeno,više puta
Na vrh
tantal View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

web-dl xD

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj tantal Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.Lipanj/Jun.2017 u 11:06
Solidan film.U odnosu na slicne "male" filmove.I da odlican prevod.
Na vrh
cfox-sd View Drop Down
Crveni Karton
Crveni Karton

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj cfox-sd Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.Lipanj/Jun.2017 u 10:35
Solidan i film i gluma. Prevod odličan.
Na vrh
filips88 View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj filips88 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.Lipanj/Jun.2017 u 18:28
Odlican film.Konacno neki bolji film u vasioni.Od filma Apollo 13 nisam gledao ni jedan boji film gde se radnja odvija u vasioni,tako da je ovo prijalo dosta. Kada bi vise imalo ovakvih filmova za gledanje,bila bi poslastica i pravo uzivanje...nazalost samo rade hrpu losih u poslednje vreme :(
If I were fall in love, it would have to be with your eyes, your smile, the way you laugh :)
Na vrh
Munzeland View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Munzeland Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.Lipanj/Jun.2017 u 18:19
Nisam od onih koji vole trocasovne filmove ali ne mogu da se otrgnem utisku da je ideja ovog filma morala da se razradi vise... mnogo vise. Ovako deluje napakovao nabrzaka.
Na vrh
milospo View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj milospo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.Lipanj/Jun.2017 u 21:14
Bolji je od svakog iz Marvelove i DC horde.Zatvoren prostor, nepoznato bice, smotani astronauti...recept za uspeh!
Na vrh
josip-gluscic View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj josip-gluscic Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.Lipanj/Jun.2017 u 17:16
meni osobno..solidansf film. Malo vuće na Aliena po nekim djelovima. vrijedi ga pogledati :-)
Na vrh
Alcho85 View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Alcho85 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.Lipanj/Jun.2017 u 17:03
Film se može gledati. Nešto malo više od prosjeka :)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.