Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Titlovi.com Vam sa ponosom predstavljaju - serije
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Game of Thrones (2011)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP
OFICIJALNI KODI PLUGIN

Game of Thrones (2011)

Game of Thrones

Game of Thrones (2011)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Naslov:

Igra prijestolja

Godina:

2011

Žanr:

drama, ljubavni, fantazija, avantura

Trajanje:

56 min

Autor:

David Benioff
, D.B. Weiss

Glavne uloge:

Lena Headey
  >  Cersei Lannister
Peter Dinklage
  >  Tyrion Lannister
Emilia Clarke
  >  Daenerys Targaryen
Kit Harington
  >  Jon Snow
Maisie Williams
  >  Arya Stark
Sophie Turner
  >  Sansa Stark
Nikolaj Coster-Waldau
  >  Jaime Lannister
Alfie Allen
  >  Theon Greyjoy
Aidan Gillen
  >  Petyr 'Littlefinger' Baelish
Iain Glen
  >  Jorah Mormont
John Bradley
  >  Samwell Tarly
Liam Cunningham
  >  Davos Seaworth
Isaac Hempstead Wright
  >  Bran Stark
Michelle Fairley
  >  Catelyn Stark
Natalie Dormer
  >  Margaery Tyrell

Odgovori Odgovori Stranica  <1 7576777879 83>
Korisnik
Poruka
Chocky View Drop Down
Active member
Active member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Chocky Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.Svibanj/May.2019 u 19:11
Na vrh
Danilo-Naissus View Drop Down
Titlovi staff
Titlovi staff
Legio VII Claudia Pia Fidelis

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Danilo-Naissus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.Svibanj/May.2019 u 20:02
Urnisanje serije od strane "Glupana i tupana" je počelo odavno, onog trenutka kad je serija izašla iz knjiških okvira. Mnogi likovi su jeftino eliminisani (poput    Areo Hotah-a)) mnoge bitke bukvalno neispričane (poput ispod navedene)... ali svi smo se nadali - biće bolje.

Konačno, shit hit the fan. No excuses, no more.    

Dejmi Lanister Vs. Visoki Sad. Batle fight: O min 0 sec.

Npr: 2:30 min - 3:20 min ->   Game of Thrones | The Idiocies of Season 7 | Part 1
Na vrh
Titlovi staff
Titlovi staff

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Danilo-Naissus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.Svibanj/May.2019 u 20:16

David Benioff, D.B. Weiss

Na vrh
Boozywoozy View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member
👃🏼klasična seljačina👃🏼

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Boozywoozy Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.Svibanj/May.2019 u 21:02
Originalno postovano od strane NaEdenCovekBratMu NaEdenCovekBratMu piše:

Jesu saznali ranije, ali ne može Snežni za par dana rešiti da je više ne voli.
Voli je, ali je svesan da ne mogu biti zajedno jer su rod.

Ko kaze da ne mogu?! Oni se drze stare poslovice kao Cersei i Kraljoubica "brat sestri najbolje smjesti"
Nije siromah onaj koji ima vec onaj koji nema !!!
Na vrh
NaEdenCovekBratMu View Drop Down
Moderator
Moderator
Eden - Zeleni - Šon Bin - Bogomoljka

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj NaEdenCovekBratMu Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.Svibanj/May.2019 u 21:11
Originalno postovano od strane Boozywoozy Boozywoozy piše:

Originalno postovano od strane NaEdenCovekBratMu NaEdenCovekBratMu piše:

Jesu saznali ranije, ali ne može Snežni za par dana rešiti da je više ne voli.
Voli je, ali je svesan da ne mogu biti zajedno jer su rod.

Ko kaze da ne mogu?! Oni se drze stare poslovice kao Cersei i Kraljoubica "brat sestri najbolje smjesti"

To "ne mogu" sam napisao u smislu "ne mogu zbog severnjačkih shvaćanja i stavova o takvim vezama". LOL
Na vrh
Hogar Strašni View Drop Down
Junior moderator
Junior moderator
Sujo Veličanstveni

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Hogar Strašni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.Svibanj/May.2019 u 22:24
https://i.redd.it/lyamjg6qxby21.jpg

LOLLOLLOL

As you journey through life take a minute every now and then to give a thought for the other fellow. He could be plotting something.
Na vrh
Titlovi staff
Titlovi staff

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Danilo-Naissus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.Svibanj/May.2019 u 22:37
"Ludi kralj" Eris II Targarjen je planirao da uništi Kraljevu Luku ako/kad izgubi rat...
...ali pobiti svoje poreske obaveznike nije odlika mudrog vladara.    

Na vrh
memich View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj memich Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.Svibanj/May.2019 u 10:47
Peticija za remake 8. sezone

Ništa neće od ovog da bude, ali barem da se pošalje poruka HBO-u i onim levatima.
Na vrh
bojanadj View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj bojanadj Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.Svibanj/May.2019 u 11:09
Originalno postovano od strane memich memich piše:

a ja samo mislim kako je Deni lijepa i kad je ljuta.

I moja kćera. LOL Kad god Deni uđe u kadar, Taca govori "Bože, kako si lepa."LOL

Originalno postovano od strane Hogar Strašni Hogar Strašni piše:

Ovo nije toliko vezano za tvoje konkretno pisanje koliko me je podstaklo na razmišljanje. Zar nije ljudima koji nisu čitali knjige delovalo malo čudno kako je Tirion nakon četvrte sezone naprasno postao sve gluplji i gluplji? Mislim da su mu intelekt dovoljno preneli u prvoj polovini serije da bude jasno odudaranje od toga kakav je u drugoj polovini. Ili da odem šire, zar stvarno niko nije primetio da su dva možda i najkompleksnija lika (ili su bar među najkompleksnijim), Incest blizanci iz Livačke Stene, postali sve jednoličniji u poslednje tri sezone? Ili to što su prvo učinili da Maloprstić, a sada i Varis postanu osetno manje prepredeni i dovitljivi nego pre? Hajde kada su u pitanju likovi poput Jurona, koji maltene od starta nije bio kako treba, ali npr. ovi navedeni su vrlo vidno krenuli da odlaze u aut mnogo ranije. U kvalitet pripovedanja i da ne zalazim.

Prvo moram da kažem da meni emocije mnogo utiču pri gledanju filmova i serija i veoma često nadjačavaju razum, pa obično ne primećujem mnogo toga, dok mi drugi ne skrenu pažnju. LOL
Drugo, mi (moja porodica i ja) lik Tiriona mnogo volimo, Maloprstića smo "ne voleli"LOL od samog početka, a Varis nam je bio nekako, polu drag polu ne. Poštovali smo ga zbog njegove istorije, kao i ideje kojom se vodio, ali nismo ljubitelji spletkarenja, pa smo zbog toga s njim uvek bili na emotivnoj distanci. Smile
Imajući sve to u vidu stvarno nisam primetila da je ijedan od njih zaglupeo. Primetila sam da su Tirion i Varis postali emotivniji, ali od samog početka sam u njihovim likovima i tražila emocije, pa me to obradovalo, a ne razočaralo. S druge strane, to mi je i logično, jer su konačno našli nešto što su tražili, što su mislili da žele, poverovali su u bolju budućnost. Drugim rečima, opustili su se. Smile Jedino mi je glupo Tirionovo ponašanje u poslednjoj epizodi (kao i skoro sve ostalo) , odnosno ne razumem zašto je prijavio Varisa. Još jedan trenutak koji mi nema nimalo logike, niti veze s njegovim likom i uopšte s radnjom.
I na kraju, Maloprstićev kraj smo priželjkivali od samog početka i radost je bila ogromna da bismo mu tražili mane (pogotovo način na koji je skončaoBig smile), a pilo mi je vodu, jer se upleo u svet severnjaka i to na samom Severu, koji jesu naivniji od južnjaka, ali kojima je "ćopor" i ime veća svetinja nego vlast i moć. (Znam da je odrastao u Dolu, ali tad su mu mete bile dve sestre s kojima je odrastao, pa su bile podložnije njegovim spletkama.) Ovo sad je ipak drugačija situacija, a on stari i mreža postaje gušća i drugi mu je često prekidaju svojim (ne)delima, pa je sve teže držati konce u rukama.
Tako sam ja sve doživela.
Life isn't about waiting for the storm to pass; it's about learning to dance in the rain...

Na vrh
memich View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj memich Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.Svibanj/May.2019 u 12:14
Originalno postovano od strane bojanadj bojanadj piše:

Originalno postovano od strane memich memich piše:

a ja samo mislim kako je Deni lijepa i kad je ljuta.

I moja kćera. lol Kad god Deni uđe u kadar, Taca govori "Bože, kako si lepa."lol

Mi smo savili koljeno pa makar sve gorilo

Ova epizoda je bila šansa da malo poprave Tyriona, da ispadne kako je on upozorio Dani da ne jede ništa što joj djeca serviraju i time joj spasio život.
Ma jok, sad je i ona Trooki gavran, sve sama skontala.
Deni ne bi trebala biti na tom nivou, da sama prozre Varysove poteze.
Na vrh
Titlovi staff
Titlovi staff

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Danilo-Naissus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.Svibanj/May.2019 u 12:43
Varis je napravio mentalni harikiri, tj. poebali su ga Glupan i Tupan.
Ko je gledao ranije sezone zna koliko je Varis učinio i za Tirona i za Deni.
A i brdo poruka je već napisao pre nego što je priveden, a on dočekao onako krotko iako je uvek čuvao pod br.1 svoju kožu. Kome je sve pisao i da li je uručeno ostaje da se vidi.

Bem li ga koliko minuta traje "zaklinjem se" jedne visokorođene lejdi poput Sanse alapače. Mada Jon je krivac, ebo ga onako glupog ujak Ned Stark.

Bila bi baš fora da ih je Cersei potrsila (niški izraz, prim prev.) sa onim strelcima i katapultima kad su se servirali onako na tacni. Ne bi bilo šta bi bilo. "Treba nam jedan pogodak" reče Cersei a Znajček joj sedi ispred kapije a za Deneris gluporođenu da ne pričam.

Deni je zatvarala 2 zmaja i okovala ih jer su (navodno) pojeli neko dete čobanina. A ovo zadnje... Očekivao sam da će razbucati Red Keep ili kako već kao simbol (zla i) tiranije. A ako je krenula sa likvidacijom svedoka onda je tek na početku liste. Plus, za njenu Familiju nije presedan... ne da kresne rođaka već i da se uda za njega i ima porod.

U vezi "peticije"... sezone se uvek snime unapred a ne u hodu. Očigledno je da su i pisci znali i znaju, tj. očekivali su ovakvu (negativnu) reakciju publike čim su blagovremeno snimali i "dozvolite da se opravdamo" žurnal posle svake epizode.

"Deni je zaboravila na Gvozdenu flotu" a ti si prijatelju zaboravio da pišeš kvalitetne scenarije ako si to ikada znao. Ebo te otac.     
Na vrh
memich View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj memich Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.Svibanj/May.2019 u 13:54
Originalno postovano od strane Danilo-Naissus Danilo-Naissus piše:

U vezi "peticije"... sezone se uvek snime unapred a ne u hodu. Očigledno je da su i pisci znali i znaju, tj. očekivali su ovakvu (negativnu) reakciju publike čim su blagovremeno snimali i "dozvolite da se opravdamo" žurnal posle svake epizode.

Mislim da su to napravili više kao dokumentarac o njima. Da oni budu malo u centru pažnje.
Ja ne bih pretpostavio, da su oni svjesni da su loši pisci.
Njima je ego eksplodirao. To nije neko čudu jer su se stvarno proslavili ovom serijom.
Na vrh
NaEdenCovekBratMu View Drop Down
Moderator
Moderator
Eden - Zeleni - Šon Bin - Bogomoljka

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj NaEdenCovekBratMu Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.Svibanj/May.2019 u 14:40
Originalno postovano od strane Danilo-Naissus Danilo-Naissus piše:

Bila bi baš fora da ih je Cersei potrsila (niški izraz, prim prev.) sa onim strelcima i katapultima kad su se servirali onako na tacni. Ne bi bilo šta bi bilo. "Treba nam jedan pogodak" reče Cersei a Znajček joj sedi ispred kapije a za Deneris gluporođenu da ne pričam.

Tu je reč o "parle" tj. privremeno stopiranje sukoba kako bi se iznašlo neko rešenje kroz pregovore. LOL

Ako Cersei ili Deneris prva napadne, onda ispadne kriva u očima običnih ljudi. Smile
Tu je Cersei zapravo pobedila Targerijenku tako što ju je praktično naterala da sama uradi da je ljudi još više mrze. LOL

Prema tome, meni ta poslednja scena iz 4. epizode nije problem, problem je ono što je dovelo do te scene,
odnosno Juron s 3/3 pogodaka ubija Regala, a onda ne može cela flota pogoditi DrogoNeoMatrix-a, koji je znatno veća meta. LOL
Na vrh
cersei View Drop Down
Administrator
Administrator
Puppet Master

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj cersei Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.Svibanj/May.2019 u 14:48
da ne pričamo kako je najednom od katastrofa letenja, vidjeli smo protiv noćnoga kralja kako se bori u zraku ...najednom postala Jahačica iz PernaLOLLOL
Na vrh
Junior moderator
Junior moderator
Sujo Veličanstveni

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Hogar Strašni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.Svibanj/May.2019 u 16:31
Originalno postovano od strane cersei cersei piše:

da ne pričamo kako je najednom od katastrofa letenja, vidjeli smo protiv noćnoga kralja kako se bori u zraku ...najednom postala Jahačica iz PernaLOLLOL
Bren joj je prepričao serijal How to Train Your Dragon u međuvremenu. LOL
As you journey through life take a minute every now and then to give a thought for the other fellow. He could be plotting something.
Na vrh
Titlovi staff
Titlovi staff

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Danilo-Naissus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.Svibanj/May.2019 u 02:59
Video sam tj. pročitao odličnu foru...

Valonqar = wall of car(d) = hrpa/gomila cigala.    

Očekujem scenu gde Cersei kopajući rukama izranja iz hrpe cigala a onda je Tirion davi golim rukama.   

Mnoga proročanstva su ostala neispunjena... Zmaju sa tri glave fali treći jahač (Egon koji je sa Zlatnom četom trebao da ide na Cersei i KL),... npr.

Game Of Thrones Prophecy: The Legend Of Azor Ahai npr. Deni bez mača - Svetlonosca, maybe. Najbliža tome.   

Na vrh
cersei View Drop Down
Administrator
Administrator
Puppet Master

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj cersei Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.Svibanj/May.2019 u 11:29
Na vrh
Junior moderator
Junior moderator
Sujo Veličanstveni

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj Hogar Strašni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.Svibanj/May.2019 u 18:32
Treba napuniti baterije da mu mač bolje svetluca. LOL

https://i.redd.it/1s5h3fulrly21.jpg

https://i.redd.it/7rbg0h7n8my21.jpg
Na vrh
Titlovi staff
Titlovi staff

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj Danilo-Naissus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.Svibanj/May.2019 u 19:44
   Pažnja: spojleri Ep.5.    

Na vrh
Titlovi staff
Titlovi staff

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Danilo-Naissus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.Svibanj/May.2019 u 21:09
Trebao sam još pre nekoliko dana da vas sve upitam...

KO će sedeti na Gvozdenom tronu ???

* može bilo koji "živi" lik a može i odgovor "niko".

Svako neka dopiše tabelu ako želi i ima vremena.

Krećemo.   
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7576777879 83>
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.