Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Komentari na filmove
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Killers of the Flower Moon (2023)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTE ZA IZRADU I SINKRONIZACIJU PRIJEVODA
OFICIJALNI KODI PLUGIN

Killers of the Flower Moon (2023)

Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon (2023)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Naslov:

Ubistva pod cvetnim mesecom

Godina:

2023

Žanr:

drama, povijesni, kriminalistički

Trajanje:

206 min

Režija:

Martin Scorsese

Scenarij:

Martin Scorsese
, Eric Roth
, David Grann

Glavne uloge:

Robert De Niro
  >  William Hale
Leonardo DiCaprio
  >  Ernest Burkhart
Brendan Fraser
  >  W.S. Hamilton
John Lithgow
  >  Prosecutor Leaward
Tantoo Cardinal
  >  Lizzie Q
Pat Healy
  >  John Burger
Jesse Plemons
  >  Tom White
Scott Shepherd
  >  Bryan Burkhart
Louis Cancelmi
  >  Kelsie Morrison
Yancey Red Corn
  >  Chief Bonnicastle
Everett Waller
  >  Paul Red Eagle
William Belleau
  >  Henry Roan
Talee Redcorn
  >  Non-Hon-Zhin-Ga
Tatanka Means
  >  John Wren
Michael Abbott Jr.
  >  Frank Smith
Lily Gladstone
  >  Mollie Burkhart
Sturgill Simpson
  >  Henry Grammer
Jason Isbell
  >  Bill Smith
Cara Jade Myers
  >  Anna Kyle Brown
Janae Collins
  >  Rita
Jillian Dion
  >  Minnie

Odgovori Odgovori Stranica  123>
Korisnik
Poruka Obrnut redosled
dzindzin16 View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj dzindzin16 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Killers of the Flower Moon (2023)
    Objavljeno: 21.Sijecanj/Jan.2024 u 20:17
Nista ovde nije vanredno.Jedan onako dobar, slojevit film.Glumci dizu razinu kvaliteta istog i da nije njih, ovo bi proslo skoro pa nezapazeno.
Na vrh
vedran-klemen View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj vedran-klemen Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.Sijecanj/Jan.2024 u 21:37
Meni je zao sto je Dicaprio glumio u Aviatoru, tesko cenzuriranom filmu gdje kod Howarda Huesa nije prikazano zasto se zapravo zatvorio u sobu na 20 godina; zato sto je snimao zadnji film blizu mjesta testiranja atomskih bombi i tako nehotice ubio 250 filmasa, ukljucujuci i Johna Waynea. Film je ispao patriotski bez toga... :((
Na vrh
Mizi View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Mizi Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.Sijecanj/Jan.2024 u 21:16
Nisu svi Skorsezetovi filmovi tako dobri kao što se to čini po ocenama i nekom hajpu.
On je mnogo davno napravijo ime i pare, ali izgleda da mu je kvalitet opao.
Na vrh
klass View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj klass Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.Sijecanj/Jan.2024 u 21:08
Ipak...Moram..Da li je iko obratio paznju na scene sa pocetka filma? Da li se iko zapitao zasto ona Indijanka polaze racune o trosenju svog novca onom debelom belcu? Ili zasto onaj kladionicar posebno poziva osobe sa tutorima? Ili zasto je Indijanka onako lagano, kada je Di Kaprio vec taksira, odgovorila na pitanje - "Ko je ovaj" - "Hoce moj novac" ?!

Kao sto sam ranije pisao..to je nedopustivo, da ne postoji objasnjenje za ove scene. I to je ogroman minus i za scenario i za reziju jer to je osnova cele price. Pa u wikipediji je to bolje i korektnije odradjeno nego u filmu.

Gluma..Samo korektna, nista vise od toga. I to samo DeNiro i DiKaprio. Cak, za Indijanku se moze reci da je ispod svakog nivoa. DeNiro je trebao da predstavlja jednu zlu, pokvarenu...hulju koja ubija najblize radi para. A on nam je prezentovao jednog dedicu koji je lako mogao i da prodaje usisivace po kucama. 

DiKaprio je trebao biti dvolicna bitanga, beskicmenjak ali koji je ipak spreman na sve. Da li smo dobili takvog lika u filmu, da li nam je DiKaprio dao takvu bitangu? Pa nije. 

Indijanka..Slozila onu placnu facu od pocetka do kraja. Jedina njena "gluma" se sastoji u tome da ukoliko je vesela, na tu facu prilepi "osmeh" a ukoliko je tuzna krajeve usana razvuce na dole, u kiseo osmeh.

Da li je ijedan od ova tri lika izmamio bilo kakvu emociju kod gledalaca? Da li je iko pomislio za DeNira nesto kao..vidi drtinu sve ce da ih pobije..ili za DiKapria, pazi ovu gnjidu od coveka..ili da li se iko sazalio nad Indijankom zbog neke situacije u kojoj je? 

Ali za to sto ni DeNiro ni DiKaprio nisu prikazali sta znaju..pa nisu oni krivi, oni su veliki glumci..kriv je reziser koji to nije znao (hteo) da izvuce iz njih.

Prica jeste dobra ali nacin na koji film prica nama tu pricu..Nije dobar. Mislim..svaka cast i Skorsezeu, i Klint Istvudu... ali nije vise rezija za njih. 
Na vrh
PeRuNikola View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj PeRuNikola Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.Sijecanj/Jan.2024 u 18:29
7ica , nije neki
Na vrh
puppet_master View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.Sijecanj/Jan.2024 u 13:03
milica dobiVa garantovano Oskara, tu ne bih rekao da ima zime Approve

Ažurirao puppet_master - 09.Sijecanj/Jan.2024 u 13:19
Na vrh
peksijan View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (2) Thanks(2)   Citiraj peksijan Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.Sijecanj/Jan.2024 u 10:23
Pitao me je neki od članova na drugoj temi da obrazložim stav da mi je Killers of the flower moon za koplje iznad Openhajmera, pa da napišem koju rečenicu.
Zapravo, ne želim ih upoređivati, jer mi Openhajmer nije legao iz više razloga, već ću se baviti novim Skorsezeovim renek delom.
Dakle, o temi kao temi se nema šta mnogo dodati, s obzirom da ste o tome sve rekli. Ono što mi se uvek dopadalo je kada svaka nacija, a pogotovo ona snažna, moćna i uticajna, se ne ustručava da govori, piše i snima o svojim devijantnostima kroz istorijz i ne beži od istine. U ovom slučaju, to licemerje najviših slojeva društva na uštrb takoreći genocida jednog nejakog, neobrazovanog i bespomoćnog naroda. Podmuklo, sporo, ali itekako isplanirano je uništavan jedan narod i Skorseze je korak po korak pomerao tu liniju gramzivosti koja je dostigla nivo ludila i bolesti, na svom vrhuncu.
Fotografija, muzika i kostimi, savršeni. Moćno, autentično i upečatljivo. Poseban naglasak bih stavio na fotografiju koja je nestvarna, što je već i uredno postavljen standard za sve Skorsezeove filmove.
Za kraj, ostavio bih glumu. De Niro je odradio svoje, nenametljivo i lagano ostavio utisak ljigavca kakvog je i trebao da ostavi. A Di Kaprio... Pa, ja više ni ne znam koje bih reči upotrebio za ovog čoveka. Po meni, svakim novim filmon, iz godine u godinu napreduje impomera svoje, ali i generalno granice u glumačkoj profesiji. Za mene, on je najbolji glumac današnjice. Čovek je pokidao, razvalio u filmu. Među poslednjim scenama, ona na suđenju, kadar od nekih minut i po... Koje facijalne ekspresije, kakva mimika, ono je tačka na i, i što se tiče njegove uloge, ali i što se tiče filma.
Film je gledljiv, tečan, vreme mi je proletelo, a Skorseze pokazao da čega se god dohvati i kakvom god temom da se pozabavi, to uvek ispadne savršeno. Naravno, postoje sitnicey detalji, koji su meni u svakom filmu bitni i na koje kao manijak obraćam pažnju, ali se ne bih time bavio i iste iznosio jer ne mislim da bi time argumentovanije obrazložio svoje oduševljenje filmom.
Na vrh
aleksayu View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj aleksayu Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.Prosinac/Dec.2023 u 14:19
Sad si se lepo ispravio.
Na vrh
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj vedran-klemen Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.Prosinac/Dec.2023 u 12:53
Krivo sam se izrazio. Mislio sam na mrcvarenje indijanaca. Puno ubojstava u ta 3 i pol sata. To mi je bilo previše...
Na vrh
aleksayu View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj aleksayu Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Prosinac/Dec.2023 u 23:11

Ako je vama ovo mrcvarenje vi onde gledajte holivudkse  blockbustere filmove.
Ovo je ubedljivo najbolji film u zadnjih godinu dana koji se pojavio.
Na vrh
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj vedran-klemen Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Prosinac/Dec.2023 u 21:15
Dobar film, ali 3 i pol sata negative i mrcvarenja... Too much mi je bilo na kraju. :(
Na vrh
SIN View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj SIN Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.Prosinac/Dec.2023 u 00:27
Pa to je mazohizam Disapprove Ja sam prekinuo večeras nakon pola sata. Zanimljiva priča, pripremio se za ozbiljan film, ali ... Ne znam, je li ovo u zadnje vrijeme neki novi trend da "ozbiljniji" filmovi izgledaju kao dugački foršpani? Puno više problema je detektirano u tih pola sata, ali ovo mi je nekako najuočljivije u zadnjih cca. godinu dana. Čast iznimkama.
Sad tek vidim da je "Leave the World Behind", kojeg sam isto kritizirao, ozbiljan film spram ovoga. Mislim, barem sam ga odgledao do kraja. Iako, jedva. Srećom pa ne idem u kino, jer bi mi bilo žao, pa da sam kartu platio i 1€. 
Isprike na OT-u, ali automatski sam ga se sjetio. Ako je problem, neka se briše taj dio.
Na vrh
Cibalius View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Cibalius Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.Prosinac/Dec.2023 u 22:00
3 sata mučenja koje su mogli snimiti u sat vremena
Na vrh
ar8c View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj ar8c Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.Prosinac/Dec.2023 u 18:22
Teško, mračno i vrlo mučno delo koje apsolutno treba da postoji. Saga koja u fokus stavlja jedan konkretan događaj, odnosno trend u jednom određenom vremenu i lokaciji, o kome se možda van USA i nije tako mnogo znalo. Ne na sam odnos došljaka prema starosedeocima generalno, već konkretno ciljano na jedno pleme blagosloveno (čitaj: prokleto!) morem crnog zlata ispod trave svojih legendarnih prerija.

Ovo je zapravo ponajviše svedočanstvo o jednom vremenu i psihološka studija međuljudskih odnosa na nivou čitavih rasa. Sa jedne strane domorodačka koja je naivna, lakoma, sklona porocima, skroz nesnađena i nespremna za svet u kome su oni gospodari, bogataši i vlasnici. Sa druge strane naseljenička, izuzetno agresivna, lukava, opsednuta materijalnim vrednostima, brutalna, oportuna, beskrupulozna, prepredena i fundamentalno zla.

U tom smislu film je pogodio žicu i u najmanju ruku može da služi kao dokumentarna građa i opomena za sve buduće generacije. Brutalno, direktno, konkretno i u centar. Možda malo i sa zakašnjenjem jer dolazi u ova politički korektna vremena kada se svi odjednom nekome kao izvinjavaju i pravdaju, a u suštini je običan marketing i pomodarstvo. Naravno, ovaj film je mnogo više od toga.

Što se tiče samog "umetničkog dojma", za jednu ovakvu tematiku i nametnuti tempo mislim da je film malo predugačak i rastegnut preko granica poželjnog, iako generalno volim sage i dugačke filmove. Da se prepoznati ruka i stil starog majstora ukoliko se poznaju njegovi stariji radovi. Rekao bih da se pokušalo napraviti nešto zaista spektakularno, u ravni sa najboljim radovima legendarnog reditelja, ali se ipak za malo omašilo u tom nastojanju i poređenju (čitaj: Gangs Of New York!). Jeste to svakako jedan od najboljih i najozbiljnijih filmova godine, jeste umetnost, ali ipak za koplje slabije od onoga što sam lično očekivao i zamišljao pre premijere. Stoji da su očekivanja bila nebeski visoka.

Gledati pod obavezno za sve ljubitelje ozbiljnog, na momente i mučnog dramsko-dokumentarnog štiva, sa sjajnim glumcima, vođenog rukom starog majstora zanata. Ali gledati maksimalno odmoran, naspavan i skoncentrisan, dakle pripremljen unapred za ono što se od Scorsesea i očekuje.

P.S. Kao i obično, hvala na sjajnom prevodu!

Ažurirao ar8c - 11.Prosinac/Dec.2023 u 16:24
Na vrh
klass View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj klass Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.Prosinac/Dec.2023 u 07:24
Nije dobar film. Ono sto jeste dobro, odnosno fenomenalno, je fotografija. Clap  Gluma, obojice glavnih glumaca, pa i ostalih..na nivou. I, to je to. Sve ostalo je ispod ocekivanja. 

Imam utisak kao da su imali pedesetak sati materijala i nisu znali sta i kako da urade, te su u montazi bas izbombardovali ovih skoro 3 i po sata. Film je dosadan, ne zna se ni ko pije ni ko placa..Negde na sat i po od pocetka sam resio da prekinem gledanje, pojma nisam imao o cemu se radi. Al' nije me mrzelo da malo guglam, i sve je doslo na svoje mesto, te sam ga odgledao do kraja.

Ogromna, ogromna zamerka..Zar nisu mogli na pocetku da napisu sta i kako..Da pokazu kakvi su uslovi bili za Indijance - naftase, zasto "staratelji", zasto su se udavale samo tako...Umesto toga, oni su pokazali koliko su bili bogati, kako su trosili pare..Pa koga boli patka za to?! Valjda je vaznije da gledaocu priblizis odnos drzave prema njima, ukoliko iskreno zelis da prikazes kroz sta su prolazili, a ne da gledam nesto, a ne znam o cemu se radi.

Prikazan je samo delic zlocina koji su se desavali. Fokus je na jednoj porodici, i na to je utroseno tri i po sata?! Steta, u ta tri i po sata mogli su da prikazu stradanja celog plemena.

Film je potpuno bezosecajan, ravan od pocetka do kraja. Bespotrebno dugacak. Dosadan, ukoliko nemate ideju o cemu se radi.

Ocena 5. I to zbog fotografije.
Na vrh
aleksayu View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj aleksayu Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.Studeni/Nov.2023 u 17:08

Puno hvala za prevod!
Na vrh
aleksayu View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj aleksayu Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.Studeni/Nov.2023 u 23:58

Evo da se oglasim.
Upravo sam izasao iz bioskopa. Film je veoma duboka i snazna prica ,mracna i teska drama, politicki-sicijalno veoma angazovana. Neverovatna je licimerstvo, hijerarhijska sprega odredjenih mocnih struktura -sudstva, osiguravajucih drustava, raznolokih belaca mutnih tipova koji su cinili neverovatne prevare i zlocine ...
 Glavni ''dobrotvor'', olicenje i personifikacija zla ,Robert De Niro i slabasni njegov rodjak Di Caprio, covek bez svoga identiteta i pravog ja , podlozan manipulisanju od strane ''dobrotvora'' su pokidali sa svojom glumom. Ni jednog trenutka mi film nije bio razvucen niti dosadan. Svala cast Scorcizu na hrabrosti da se  uhvati u kostac sa ovako vrucom  temom. 
 U filmu ima dosta dijaloga na indijanskom koji nisu uposte prevedeni, zasto je tako ne znam, to mi je jedino zasmetalo.
 Neverovatan je podpuno duhaminizovan odnos  odredjenih belaca prema indijancima. U stilu, ne mogu ja da ubijem coveka ali ako je to indijanac onda mi to ne predstavlja nikakav problem.
Od mene topla preporuka i ovo je film za bioskopsko gledanje nikako za kucno gledanje.
Ocena 8.2/10
Na vrh
ar8c View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj ar8c Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.Studeni/Nov.2023 u 20:30
Oppenheimer samo što nije Puppet, spremaj se lagano A što se tiče trajanja - opet dolazimo do generacijskih razlika, nas matorih i brzih mladih koji ne mogu da se fokusiraju na jednu stvar iole duže vreme.

Ne da mi nije problem gledati u cugu 4 sata, nego ne bih imao ništa protiv da mi je neko servirao, na primer, ceo opus Lord Of The Rings, sve u onom produženom pakovanju, pa da se unesem u taj svet i da me ništa ne može odvratiti od ekrana. Samo da se udobno smestim, da ništa ne remeti sa strane (duvan, žvakanje, ometanje drekom i slično) i eto idile. Ponekad se pitam da li se može odgledati ceo Breaking Bad u paketu, samo sa ponekim odlaskom do WC-a, dok se može jesti i piti na brzaka dok se gleda
Na vrh
puppet_master View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.Studeni/Nov.2023 u 18:41
Inače mi ne smeta ludo trajanje filma, jasno ukoliko je film dobar a ja želim da što duže i više uživam u kadrovima i likovima, vođenju priče, samom ličnom izrazu ponekog autora, ma mogu ga pustiti posle 3 sata nanovo čim se završi. LOL

Zagunđam oko trajanja onda kada mi reditelj/scenarista, uprkos tome što sam mu poklonio eto npr 3 sata, nije uspeo približiti ili osmisliti neki recimo odnos među likovima, iako je imao dakle i više vremena nego što bi inače bilo potrebno da se (dobro) ispriča ta priča. Lutao je i brljao, bio neuverljiv, gubio vreme na prazan hod koji ne govori išta o likovima, ne pomera radnju ikuda itsl. U takvim slučajevima itekako volim da psujem i zvocam na sumanuto i nepotrebno odugovlačenje. LOL 
Ne verujem da će to biti slučaj sa gore pomenutim filmovima doduše, no videću već. Approve
Na vrh
Goran87BG View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Goran87BG Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.Studeni/Nov.2023 u 18:20
Ja ih gledam kao seriju, svaki dan po 45 ili 60 min i za tri dana gotov filmLOL
ne mogu vise da ih gledam toliko dugo a da me ne smore
i da ih ne prekidam jedno sto puta jer mi nesto drugo privuce paznju.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123>
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.