Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Uvod > Upute za izradu i sinkronizaciju prijevoda
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Subtitle Workshop - problemi sa slikom, tonom, kodecima...
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP
OFICIJALNI KODI PLUGIN

Subtitle Workshop - problemi sa slikom, tonom, kodecima...

Odgovori Odgovori Stranica  <1 567
Korisnik
Poruka
Fokan View Drop Down
Junior translator
Junior translator

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (2) Thanks(2)   Citiraj Fokan Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.Svibanj/May.2018 u 16:22
Evo jedna svježa informacija, možda nekome zatreba.
Nakon nadogradnje Windowsa 10 sa čudesnim travanjskim MEGA SHIT updateom (majku mu, oni svakih 6 mjeseci izbacuju novi, glomazni service pack za OS) na verziju 1803 ostao sam bez slike u SW-u, ton je OK. S obzirom da mi je K-lite bio predposljednji (14.05) probao sam mijenjati nešto u postavkama kompatibilnosti SW-a (pokreni kao administrator, pokreni u načinu rada koji je kompatibilan sa Windowsima 7...) i samim codecima ali bez uspjeha. Onda mi je palo na pamet da instaliram najnoviju verziju Klita (hm... ovako kad se napiše zvuči čudno) i sve je ispalo OK. Ne vjerujem da je verzija 14.10 donijela nekakva poboljšanja već da se samo osvježila instalacija jer je očito došlo do nekakvog poremećaja kod nadogradnje OS-a.
Dakle, ako netko ima problema sa ne pojavljivanjem slike u SW-u nakon travanjske MEGA SHIT nadogradnje Windowsa 10, neka instalira najnoviji Klit, možda mu to pomogne. Meni jeste.
Na vrh
iromafia111 View Drop Down
Administrator
Administrator
Nabadač engleskog poznat i kao Gazda

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj iromafia111 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.Svibanj/May.2018 u 19:46
Fala. Thumbs Up
Na vrh
osman2510 View Drop Down
Translator
Translator
Kukuruz kokičar iliti Deadpools Ass

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj osman2510 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Svibanj/May.2018 u 09:34
+1

SW zna biti zeznut sa kompatibilnošću kako kodeka, a tako i grafičke. Kod mene je win 7 ultimate,  nešto stariji kodeci i najstarija verzija SW (bazna). Isprobao sam svašta dok nisam našao neku stariju verziju grafike dok nije proradio kako treba, tako da... s SW-om, nikad se ne zna.
Ali, ne pada mi na pamet da ikada radim prevod s nekim drugim programom.
لا إله إلا الله محمد رسول ا
Na vrh
Vladika View Drop Down
Senior translator
Senior translator
>> Virus Guru <<

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Vladika Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Svibanj/May.2018 u 13:53
Jedno pitanje oko mozda proste stvari, ali evo vec neko vreme se mlatim i ne uspeva mi. Naime, na oba racunara imam win 7 professional, ali na jednom u SW-u 6b, ne prikazuje  Ć, Č, Š, Đ, Ž... Nikako da ga namesti, bez obzira sta uradio, pa da skratim muke, bolje da pitam u cemu je resenje.
Vladika
Na vrh
bojan969 View Drop Down
Administrator
Administrator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj bojan969 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Svibanj/May.2018 u 14:33
Možda glupo pitanje , ali...
Da li na kompu imaš uredno sva naša slova i vindouz podešen za rad
sa NON UNICODE programima?
Na vrh
Vladika View Drop Down
Senior translator
Senior translator
>> Virus Guru <<

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Vladika Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Svibanj/May.2018 u 15:32
Ma sve namesteno, ali jednostavno nece. Pretpostavljam da je rec o nekom programu, kodeku ili postavci kodeka koji su napravili nekompatibilnost sa SW 6b, ali ne mogu da pronadjem sta je. jedino da se skinem, pa jedno po jedno iz pocetka instalacija.
Vladika
Na vrh
bojan969 View Drop Down
Administrator
Administrator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj bojan969 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Svibanj/May.2018 u 16:15
Nemoj da se skidaš molim te, nije vreme, a ni mesto za to.
Možda ipak neko zna rešenje i javi se pre nego napraviš nešto tako drastično.
Na vrh
MrDaky78 View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj MrDaky78 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Svibanj/May.2018 u 19:08
Probaj drugu verziju SW-a.
MrDaky78
Na vrh
NaEdenCovekBratMu View Drop Down
Moderator
Moderator
Eden AKA Zeleni AKA Seoski Šon Bin

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj NaEdenCovekBratMu Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Svibanj/May.2018 u 19:22
Ili univerzalno rešenje za sve: isključi i ponovo uključi. LOL

Disclaimer: Šalim se. LOL Pojma nemam da li će da radi, ne idu mi tehnikalije. LOL
Gore gore gore gore no što gore gore dole.
Na vrh
MrDaky78 View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj MrDaky78 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Svibanj/May.2018 u 19:34
Ma to je samo Vladika, ko ga šiša ako mu ne uspije bebinjo3
MrDaky78
Na vrh
Vladika View Drop Down
Senior translator
Senior translator
>> Virus Guru <<

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Vladika Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Svibanj/May.2018 u 20:20
Uspeo! Problem je bio ko vob sub-a u kodeku. Ne znam zasto, ali nakon ponovne instalacije i gasenja doticnog sada sve radi!!!wolverine
Vladika
Na vrh
iromafia111 View Drop Down
Administrator
Administrator
Nabadač engleskog poznat i kao Gazda

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj iromafia111 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Svibanj/May.2018 u 21:19
Znali smo da ćeš ga savladati. Clap
Na vrh
NaEdenCovekBratMu View Drop Down
Moderator
Moderator
Eden AKA Zeleni AKA Seoski Šon Bin

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj NaEdenCovekBratMu Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Svibanj/May.2018 u 21:29
Originalno postovano od strane iromafia111 iromafia111 piše:

Znali smo da ćeš ga savladati. clap

Vladikina molitva čini čuda.
Gore gore gore gore no što gore gore dole.
Na vrh
Fokan View Drop Down
Junior translator
Junior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Fokan Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.Svibanj/May.2018 u 22:32
Originalno postovano od strane Vladika Vladika piše:

Uspeo! Problem je bio ko vob sub-a u kodeku. Ne znam zasto, ali nakon ponovne instalacije i gasenja doticnog sada sve radi!!!wolverine

Ta fora sa VSF filterom oliti Direct Vob Subom je dosta stara. Kod instalacija Klita ići na Advanced/Expert mod i onda odčekirati dotični. Kod svakog narednog updatea (perform quick upgrade) on se neće instalirati.
Na vrh
osman2510 View Drop Down
Translator
Translator
Kukuruz kokičar iliti Deadpools Ass

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj osman2510 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Svibanj/May.2018 u 09:43
Ljudi, da li sam ja promašio temu ili ovde nema više onog pakovanja postavki za SW od CSI.
Ako neko ima, molim ga da mi proslijedi link.
Hebi ga, uvijek ga nekako zagubim.
Nadam se da sad neću.
pozz
لا إله إلا الله محمد رسول ا
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 567
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.