Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Titlovi.com Vam sa ponosom predstavljaju - filmovi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Southern Comfort (1981)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP
OFICIJALNI KODI PLUGIN

Southern Comfort (1981)

Southern Comfort

Southern Comfort (1981)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Naslov:

Južnjačka utjeha

Godina:

1981

Žanr:

akcija, triler

Trajanje:

106 min

Režija:

Walter Hill

Scenarij:

Walter Hill
, David Giler
, Michael Kane

Glavne uloge:

Powers Boothe
  >  Hardin
Keith Carradine
  >  Spencer
Peter Coyote
  >  Poole
Brion James
  >  Trapper
Alan Autry
  >  Bowden (as Carlos Brown)
T.K. Carter
  >  Cribbs
Ned Dowd
  >  Hunter
Allan Graf
  >  Hunter
Greg Guirard
  >  Cajun Couple
Sonny Landham
  >  Hunter
Les Lannom
  >  Casper
Rob Ryder
  >  Hunter
Franklyn Seales
  >  Simms
Lewis Smith
  >  Stuckey
Fred Ward
  >  Reece

Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
kadetoni View Drop Down
Junior moderator
Junior moderator
Pinki

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj kadetoni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Southern Comfort (1981)
    Objavljeno: 11.Travanj/Apr.2015 u 21:34
            SOUTHERN COMFORT  ( 1981)

Režija: Walter Hill
Scenarij: Michael Kane, Walter Hill,
Žanr: Akcija, Adventure, Triler

Jezik: Engleski, Francuski
Država: SAD, Switzerland, Velika Britanija
Trajanje: 106 min

Uloge:

Keith Carradine ... Spencer
Powers Boothe ... Hardin
Fred Ward ... Reece
Franklyn Seales ... Simms
T.K. Carter ... Cribbs

Rezervisti američke vojske imaju vikend vojnu vežbu u močvarama Luizijane, gde trebaju nekoliko dana da provedu u divljini, pritom koristeći samo ćorke. Ne poznajući teren i lokalne običaje, iz neozbiljnosti čine kobnu grešku i izazivaju revolt i sukob sa lokalnim meštanima iz močvarne šume. Naizgled bezazleni incident se pratvara u tragični košmar, u kome deo američke zemlje postaje neprijateljska teritorija za  Amerikance.
Legendarni film majstora akcije Waltera Hilla.

Ažurirao kadetoni - 09.Veljaca/Feb.2016 u 19:31
Na vrh
Alreadydead View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Alreadydead Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.Svibanj/May.2017 u 22:24
Dijalog je neprirodan, vestacki. Zvuk u ovom filmu je lose uradjen, ne svidja mi se. Ne razumem se u te tehnicke stvari, ali mozda nisu ni mogli u to vreme bolje da ga urade. Pozadina je monotona. Te sume, mocvare i ostalo... Malo mi je i kraj slabo uradjen. Scenario nije los, sve u svemu je uradjeno ok. Ocena: 6/10
Na vrh
kadetoni View Drop Down
Junior moderator
Junior moderator
Pinki

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj kadetoni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.Svibanj/May.2017 u 19:33

čvrstih 8,5 

Meni  se dopao još davnih dana i rado sam ga ponovo pogledao. Odličan spoj režije, glume, fotografije i muzike daje užitak za više ukusa.  Iz jedne banalne situacije razvija se mešavina akcije i trilera u igri lovac-lovina.  Glavni utisak mi je da Ameri koji prave sranja svugde po svetu, uspeju da budu neprijatelji i na svojoj teritoriji.  Završnica najupečatljivija sa naizmeničnim kadrovima opuštenosti seoske zabave, napete potrage, svinjokolja i praćeno simpatičnom muzikom Cajuna.

Na vrh
Danilo-Naissus View Drop Down
Junior moderator
Junior moderator
Legio VII Claudia Pia Fidelis

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Danilo-Naissus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.Svibanj/May.2017 u 19:39
Originalno postovano od strane kadetoni kadetoni piše:

čvrstih 8,5 Meni  se dopao još davnih dana i rado sam ga ponovo pogledao. Odličan spoj režije, glume, fotografije i muzike daje užitak za više ukusa.  Iz jedne banalne situacije razvija se mešavina akcije i trilera u igri lovac-lovina.  Glavni utisak mi je da Ameri koji prave sranja svugde po svetu, uspeju da budu neprijatelji i na svojoj teritoriji.  Završnica najupečatljivija sa naizmeničnim kadrovima opuštenosti seoske zabave, napete potrage, svinjokolja i praćeno simpatičnom muzikom Cajuna.

+1 Slažem se sa komentarom.          PREPORUKA !     

Ali mi se ne sviđa naslov. South je omiljena meta u Holivudu gde civilni rat još traje. Northern Comfort (1981) u nekoj šumi / divljini na Severu bi za promenu još bolje zvučalo.

* a istoriju pišu a filmove snimaju pobednici.       Ipak, odlična ideja. Ocena: 7,9     

Ažurirao Danilo-Naissus - 16.Svibanj/May.2017 u 19:43

Na vrh
bojanadj View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj bojanadj Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.Lipanj/Jun.2017 u 17:45
Južnjačka uteha od mene dobija 8/10, zbog svog odličnog, pomalo proročanskog/činjeničnog prikaza američke vojske. U filmu vidimo mnogo toga, samo mi je žao što ga gledamo sad, 2017. godine, nakon bezbroj vizuelno i tehnički boljih filmova. Imamo tu siledžiju koji ostaje bez pameti kad mu neko uzvrati na napad, "spadalo" koje je jedan od retkih koji zna ko je, odakle je i gde je, "novog, ozbiljnog lika" koji je kao najpametniji i samo želi da se vrati ženi i kući, vođu koji ne zna ni stranu sveta da odredi, "divljake" koji su konačno dobili malo drugačiju divljač za lov... Naravno, sve je to upakovano u, za to idealan pejzaž Luizijane. Svaki pogled na tu depresivnu močvaru i prirodu kod mene izaziva beskrajni niz misli o životu u tim uslovima, mentalitetu ljudi koji tu opstaju, depresivnom beskraju kiša, vlage, vode, blata... Iako ovaj film prikazuje taj okoliš, mentalitet ljudi iz tog kraja i mentaliteta grupe koja se tu zadesila, za mene je on više proročanski(a možda i samo činjenični) prikaz američke vojske. Tokom celog filma meni se vrtela po glavi misao o svemu što je američka vojska radila u svetu. Drugim rečima, vidimo američku vojsku kako dolazi na "običnu" vojnu vežbu, na tuđu teritoriju, izaziva domaćine/domorodce/ vlasnike te teritorije dok nekom ne pukne živac i ne započne sukob, a onda, naravno, optužuje sve žive za sve nepravde, raspada se psihički i fizički, očekuje da se sažalimo na njene jadne vojnike, ali ni slučajno ne priznaje da je sama zakuvala čorbu.
Na vrh
puppet_master View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.Lipanj/Jun.2017 u 19:33
Film koji sam obožavao kao klinac, sjajni Walter Hill koji je imao običaj da pravi nekonvencionalne žanrovske filmove, ovoga puta nam je pružio klaustrofobični film na otvorenom, u sred močvarnih zabiti Luizijane, praveći zapravo svojevrsni revizionaristički ratni film, ciničnu i brutalnu alegoriju vijetnamskog rata. (Film, je li, govori o tehnicki nadmocnoj, nepobedivoj i nadmenoj armiji, zapravo gomili nespremnih i nedisciplinovanih amatera, koji dolaze na tuđu, nepoznatu teritoriju igrajući se rata, započinjući potpuno nepotreban sukob sa ljudima na koje gledaju sa visine, kao primitivne seljačine, no ovi, na svojoj, divljoj i nepristupačnoj teritoriji, počinju da se krvavo i brutalno igraju sa svojim nezvanim, obesnim gostima).

Pored samog Hillovog cinizma koji je sveprisutan, svi glumci su sjajni, ambijent filma je neponovljiv, meni nikada lepša i nikada brutalnija slika močvare, sve to nakucano tenzijama, uz dozu paranoje i smrti koja nonstop visi u vazduhu, sa taman kako treba-umerenom akcijom, sa naglaskom dakle na likove i njihove odnose i gluposti, čine meni Southern Comfort izuzetno zanimljivim filmom i danas, kao i u vreme kada je snimljen.

Neko je iznad spominjao naslov filma...ja sam shvatio tako da se odnosi na frazu koja označava poznato južnjačko gostoprimstvo, ovde svakako u ciničnom tonu... LOL

Ažurirao puppet_master - 27.Lipanj/Jun.2017 u 19:39
Na vrh
IgaBiva View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj IgaBiva Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.Lipanj/Jun.2017 u 20:30
Odlican film. Btw Southern Comfort je i naziv likera sa viskijem.
Na vrh
puppet_master View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.Lipanj/Jun.2017 u 20:32
Originalno postovano od strane IgaBiva IgaBiva piše:

Btw Southern Comfort je i naziv likera sa viskijem.

Hehe, istina LOL
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,141 sekundi.