Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Uvod > Upute za izradu i sinkronizaciju prijevoda
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - SINHRONIZACIJA PREVODA- Subtitle Modifier
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP
OFICIJALNI KODI PLUGIN

SINHRONIZACIJA PREVODA- Subtitle Modifier

Odgovori Odgovori Stranica  123>
Korisnik
Poruka
cudak_31177 View Drop Down
The Legend Of
The Legend Of
Seljačine U Splačine!!!

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj cudak_31177 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: SINHRONIZACIJA PREVODA- Subtitle Modifier
    Objavljeno: 23.Kolovoz/Aug.2008 u 15:40
Evo, nakon brojnih prozivki, reših da konačno uradim uputstvo za korišćenje najprostijeg programa za prevođenje i usklađivanje titlova, "Subtitle Modifier". Program je besplatan, i lako se nalazi preko Googla, pa neću postavljati download linkove.

1.Evo kako izgleda titl u "Modifieru".

2.Program podržava samo dve (i jedine bitne) ekstenzije titla, a to su srt i sub. Predlažem da se uvek radi u srt formatu, jer je tako lakše uskladiti titl.

3.Ako vaš engleski (originalni) titl, u sebi sadrži komentare za osobe oštećenog sluha, ili bio kakve druge naznake, koje nisu potrebne prosečnom gledaocu, kliknite na "remove comment". Ovom akcijom uklanjate apsolutno sve nepotrebne linije.

4.Prevođenje (a valjda je to već jasno) vršite prostim brisanjem engleskog i dodavanjem sr/hr/ba/cg/mac/slo ili bilo kog jezika kojiim govorite. Poželjno je nakon nekoliko desetina redova (linija) kliknuti na dugme "Verify Writings". Ustvari, ovaj postupak je obavezan pre "save", ali ne mora da se klikne nakon svake rečenice.

5.E sad, najveća prostota u svemu ovome: usklađivanje titla sa određenom verzijom. Sa početka i kraja titla obrišite sve (naslov filma, uloge, režija, sve što nema veze sa dijalogom uključujući i ime prevodioca). Pustite film i čekate prvu rečenicu koja se nalazi u titlu (obično prva izgovorena, ili napisana...) Kada je čujete, odmah stavljajte pauzu, i unesite tačno vreme u kome se ta rečenica čuje u kolumnu levo (VIDI SLIKU).

6.Isto to uraditi i sa krajem titla.

Kada unesete novo vreme, samo kliknite na "transform", i na kraju "save".

Program možete skinuti ovde:
SubtitlesModifierSetup.rar

To bi bilo to. Sve ostale akcije su potpuno nebitne za nekoga ko počinje da prevodi, a vremenom će i one postati jasnije. Nadam se da je dovoljno.

Ažurirao darije - 03.Lipanj/Jun.2010 u 23:09
Na vrh
Sentinel View Drop Down
Master translator
Master translator

Walking Time-Bomb

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Sentinel Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.Kolovoz/Aug.2008 u 16:33
LOLClap

dobar tutorijal, al jos bolji ovaj titl u pozadini :P
gdje se moze skinut? LOL
Svi titlovi koje trebate a ne mozete ih NIGDJE naci, ili ste skinuli film prije TRI dana i jos nema titlova, nalaze se OVDJE
Na vrh
The Legend Of
The Legend Of
Seljačine U Splačine!!!

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj cudak_31177 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.Kolovoz/Aug.2008 u 16:37
E, taj film nećete gledati sa prevodom. Nadam se da smo se razumeli.
Na vrh
iromafia111 View Drop Down
Administrator
Administrator
Nabadač engleskog poznat i kao Gazda

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj iromafia111 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.Kolovoz/Aug.2008 u 17:12
smile57 Gospodar titlova - Titlovana družina ! smile57
Drugi dio je "Gospodar titlova - Dva potpisa"

Ako za ovo ne padne "Oscar", jCensoredš kompletnu filmsku industriju. Mislim da se Aaron Spelling Checker vrti u grobu od zavisti. Čak ni tutorijal nije loš, +1 - rekao bi jedan moj poznanik.

Ažurirao iromafia111 - 23.Kolovoz/Aug.2008 u 17:26
Na vrh
bArCaFaN View Drop Down
The Legend Of
The Legend Of

FoLLoW tHe leAdeR

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj bArCaFaN Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.Kolovoz/Aug.2008 u 18:41
Svaka ti dala...smile106
deUs eSt hOMo
Na vrh
pejafor3 View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj pejafor3 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.Kolovoz/Aug.2008 u 20:05
AAAAAA JOOOOOJJJJJ!
AAA JOOOJJJ!

Čudak.... imam opet kamen u bubregu, a od pre godinu dana imam i kamenje u želucu. Upravo si mi pokrenuo  JAOOOOOOO kamen u želucu!!!!!

UBIĆU TE jaoooooo (boli me) ako te vidim!!!!

Ma... nemam reči!

A Sentinel je onda GANDALF!!!!
Na vrh
The Legend Of
The Legend Of
Seljačine U Splačine!!!

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj cudak_31177 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.Kolovoz/Aug.2008 u 20:13
Čudi me da se niko nije ni zapitao "ko je izabrani"...
Na vrh
iromafia111 View Drop Down
Administrator
Administrator
Nabadač engleskog poznat i kao Gazda

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj iromafia111 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.Kolovoz/Aug.2008 u 20:17
Jer znamo, o veliki "Izabrani". smile76
Na vrh
The Legend Of
The Legend Of
Seljačine U Splačine!!!

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj cudak_31177 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.Kolovoz/Aug.2008 u 20:20
A ne...nisam ja.
Na vrh
darije View Drop Down
Administrator
Administrator
Infernal Affairs

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj darije Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.Kolovoz/Aug.2008 u 19:04
Brate, da te nema trebalo bi te izmisliti... Znači, je** si mu kevu!!!!! Svaka čast!!!!!! 
Na vrh
darije View Drop Down
Administrator
Administrator
Infernal Affairs

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj darije Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.Kolovoz/Aug.2008 u 22:31
Editovah naslove sva tri uputstva, tako da mislim da je sad preglednije i uočljivije!!!
Na vrh
The Legend Of
The Legend Of
Seljačine U Splačine!!!

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj cudak_31177 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.Kolovoz/Aug.2008 u 22:42
E, neka si...
Na vrh
zkarlov View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj zkarlov Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.Kolovoz/Aug.2008 u 22:44
GenijalnooooooooClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClap
Na vrh
pejafor3 View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj pejafor3 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.Kolovoz/Aug.2008 u 23:03
Aj tink, aj nou hu iz, d "čouzn van!

LJUDI, ja ovo čitam svaki dan, i dok čitam, u mom mozgu se vrti prvi deo Konana, Mač Kralja Artura, Gospodar Prstenova...
Lete glave na sve strane (j..eš ban)

Ili je ovo genijalno ili sam ja glup.

Tongue

Ažurirao pejafor3 - 25.Kolovoz/Aug.2008 u 23:21
Na vrh
The Legend Of
The Legend Of
Seljačine U Splačine!!!

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj cudak_31177 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.Kolovoz/Aug.2008 u 23:22
Recimo to ovako...nije BAŠ genijalno...
Na vrh
joya View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj joya Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.Kolovoz/Aug.2008 u 23:41
ja znam da nisam ja izabrani a nemam predstavu ko bi mogao biti
Nije ko što nije, jer da jeste bilo bi, a nije!
Na vrh
Movie Master View Drop Down
The Legend Of
The Legend Of
Matori laf 21.03.1957. - 02.11. 2017.

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Movie Master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.Kolovoz/Aug.2008 u 14:51
Ma svi ste izbrani, a ko preživi putešestvije po zemlji titlova,moći će da priča o strašnim predelima loših,poluprevedenih,nepismenih,ukradenih,prevedenih sa hrvatskog na sprpski i obrnuto,sređenih i usklađenih titlova.

Ažurirao Movie Master - 26.Kolovoz/Aug.2008 u 14:54
Na vrh
namazana View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj namazana Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.Listopad/Oct.2008 u 16:46
hvala na objasnjenjima 
Na vrh
anitaos123 View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj anitaos123 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.Studeni/Nov.2008 u 15:03
pozdrav
ja sam ovdje nova,zanima me ako mi tko moze pomoci skinula sam title za kung fu film 2008 -to je za djecu i sad neznam kako da ubacim titl u film,
molim pomoc ..
jel prvo copy film pa otvorit ittl na winyimpu pa paste ili obrnuto.
hvala..CryCry
Na vrh
Sentinel View Drop Down
Master translator
Master translator

Walking Time-Bomb

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Sentinel Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.Studeni/Nov.2008 u 15:15
najpametnije i najlakse:

1) stavi titl i film u isti folder
2) nek bude ISTO ime filma i titla -> imefilma.avi, imefilma.srt
3) otvori sa bsplayerom, povuc ce ti automatski titlove

Ažurirao Sentinel - 04.Studeni/Nov.2008 u 15:16
Svi titlovi koje trebate a ne mozete ih NIGDJE naci, ili ste skinuli film prije TRI dana i jos nema titlova, nalaze se OVDJE
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123>
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,141 sekundi.