Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Generalne rasprave i zabava > Selo nadomak Irine kavane
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Seoske radne verzije... U najavi...
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP
OFICIJALNI KODI PLUGIN

Seoske radne verzije... U najavi...

Odgovori Odgovori Stranica  123 4>
Korisnik
Poruka
Danilo-Naissus View Drop Down
Junior moderator
Junior moderator
Legio VII Claudia Pia Fidelis

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Danilo-Naissus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Seoske radne verzije... U najavi...
    Objavljeno: 26.Studeni/Nov.2019 u 18:51
Tema namenjena za Moderatorluke početnike...
Objavljivanje radnih ili nedovršenih seoskih verzija...
U najavi....
Anketa za Seljane - izaberite temu Sela od ponuđenih... "Seljani biraju" - Moderatorluk stavi na glasanje više tema pa koja pobedi...
Tema za dobronamerne i konstruktivne predloge Moderatorlucima...

Da se ne zaturi... seoska verzija Malizia, koja će ipak ostati samo radna verzija.

https://forum.titlovi.com/selo-nadomak-sume-2-reloaded_t88871_p1512377.html#1512377   aka
Seoska Malizia 2019    

Ažurirao Danilo-Naissus - 27.Studeni/Nov.2019 u 23:07

Na vrh
Junior moderator
Junior moderator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj Danilo-Naissus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.Studeni/Nov.2019 u 18:55
Pošto Gever premijerno Moderira u Selu, evo da se pohvalim kaoko je to izgledalo u mojoj prvoj, neuspešnoj premijeri...

Pre premijere u Selu sam malo eksperimentisao...
Uzeo sam odlomak iz "Maratonci trče počasni krug" i to veeeeliiiikiii odlomak, knjiški, adaptirao imena i malo adaptirao tekst.

Lekcija 1.
Tekst uvodne priče (iz mog ugla, nije pravilo igre) treba da bude zanimljiv i sažet što više.
Ako prelistaš starije partije, Tihi je nekada počinjao priču sa uvodnim predstavljanjem likova što je OK. Daje profil svakome.

Sabrana dela "Sela".... premijera Tihi, 24.Travanj/Apr.2014...

...a kasnije je modifikovao svoj stil, uvodio dijaloge odmah na početku i usput otvarao likove uvodeći ih na pozornicu...   npr. Alan Ford ili intro kao kod Star Wars

U svakom slučaju, teško je bilo koga iskopirati, a i ne treba, jer je svako Moderatorluk za sebe...

Ja na žalost, nisam mogao da odolim dužoj priči... koja jeste interesantna ali verovatno i smaračka za Igrače... Seoski Deadpool... Na sreću, to yebila jedna scena iz filma koju je trebalo proširiti novim likovima...

Lekcija 2:
izbor uloga - po svom nahođenju/proceni, imaš pregled ko je kada bio... Režija, scenario i glavne uloge
Meni se desilo (u žurbi, a nije me sramota da priznam odmah) propust da Izdajniku pošaljem info da je Izdajnik ali bez info koga treba da brani. Na sreću, sok sam se setio Seljani su već linčovali mog Vukodlaka. Priznanje je usledilo posle završene partije ali realno NIJE uticalo na ishod partije. Da je preživeo prvi krug, imao bi pomoć Izdajnika u narednom drugom krugu.
Zmači, pažljivo šalji PP Igračima, bez žurbe. Posle priče, može i do ponoći ako si u nekom poslu. Nije hitno.

Žrebom sam izvukao za moju premijeru tako da nije mnogo potrajao. Odmah su ga "rešili" u prvom krugu.   

Lekcija 3:
pisanje uvodne priče i narednih linč-priča i večera-priča.
Uvodna priča je najobimnija jer su svi likovi tu.
Linč priča - glavni "junak" je osoba koja se linčuje a obično se pojavljuju (mada nije pravilo) samo oni koji su izglasali linč, mada može da se ubaci i neko koji "bezuspešno brani" linčovanog kao što ga je branio/la tokom glasanja.
Večera priča - u glavnoj ulozi je obrok i Vukodlaci.

Ps.s tim da je Tihi od klasičnog linč scenarija kasnije pisao o "nezgodama". Nekome padne saksija na glavu, upadne u poljski wc, ima infarkt,... i to je ok.

Pisanje LP i VP bi trebalo da je izbalansirano bez hintova obično sem ako ne želiš namerno.

Dešavalo se da je neko npr. vidovit u ulozi a da nije Vidovnjak, jedanput smo imali slepca kao Vidovnjaka (igrao ga je komšija Ispravljač 14) a jedanput Hogora iz GoT kao Vidovnjaka. A dešava se da je vidivita osova zaista vidovita... svi misle da nije a jeste. U prošloj je Boni bila istražitelj i špijun... pa ko kako pomisli, mada obično nije.

Ako neko želi nešto da doda ili pita starije i iskusnije Moderatorluke od mene... izvolte.   

Srećan Moderatorluk !!!     

Ažurirao Danilo-Naissus - 26.Studeni/Nov.2019 u 19:22

Na vrh
Junior moderator
Junior moderator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Danilo-Naissus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.Studeni/Nov.2019 u 23:30
Što se tiče nekih mojih najava...

Pandorum (2009) je super tema, ima malo likova ali se mogu dodati...
Bonnie And Clyde 1967 - ovde bi Boni bila Boni (lepa i opasna) a problem je koga staviti za Klajda? :)
Prljavi Hari... možda ona scena sa "Do you feel lucky, punk?" I tu je pitanje ko bi mogao od muških da glumi Drti Harija...

* Bilo jednom u Selu... mi nije baš prikladan... za Selo.
** The Untouchables - film je limunadica od filma... nije za Selo...

Na vrh
baho View Drop Down
Senior translator
Senior translator
🍴Bahro Burek sa sirom🍴

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj baho Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.Studeni/Nov.2019 u 23:44
Evo jedne započete, koja se možda i ostvari:

Radni naslov: Čas matematike kod nastavnice Ljubice Iksipsilon

- Sjednite, sjednite! – s vrata je povikala nastavnica matematike Ljubica Iksipsilon. – Nadam se ste svi napisali zadaću.
- Nastavnice! – javi se Jedan Edenovski – Ja sam sve napisao, ali kad sam dolazio u školu zapuhao vjetar i otrgnuo mi list iz ruke. Trčao sam za njim, maršala Titija mi. I taman da ga uhvatim, vjetar promijeni smjer i zadaća završi u Titluši.
- Ha, ha, ha... – smijao se njegov susjed i drug iz klupe Broj Dvojkovski – Ovaj ti je dobar. Bolje nego kad si prošli put...
- Dobro, dobro... – prekinu ih Ljubica – Jedane, od tebe nisam ništa više ni očekivala. Ionako imaš toliko jedinica da je svejedno upisala ti sad jednu ili ne...
- Opet ćeš ponavljati godinu. – Rugao se Broj Dvojkovski.
- Ni ti nisi puno bolji, Broju. – reče Ljubica – Sve same dvojke. Znaš li ti za neku bolju ocjenu?

----
U ulogama: Ljuba, Eden i Numberguy - Ostali bi došli, jedan po jedan...
----

Dakle, izbor teme je prilično širok pojam. Ne mora to biti ni film ni serija, ni knjiga. Bilo šta što nekome padne na pamet. Skoro je Subi (ove godine) imao prosto temu: Selo nadomak šume. Čak je minimizirao priču koliko god je bilo moguće.
Glavna svrha priče je da seljane (igrače) dodatno motivira za igru, da da osnovanog i neosnovanog materijala za prozivanje ili tek da se zezamo.
Npr. Nisam ni slutio da će ona sa sultanom Bonijem biti onako zanimljiva (a morao sam, ipak je to Boni), ali svakako mi je bila namjera da se zezam s onom promjenom spolova.

Ja sam imao običaj ponekad (da malo podgrijem situaciju) pisati i ona intermezza, ubacivati slike i slično... Npr. Irina intergalaktička kavana ima sve to. Mislim da je bilo intermezza i u Ćeranju, a bio je jedan i kod Sultana (kao trailer za sapunicu)...
Kod Irine intergalaktičke kavane je čak bilo naizgled nerazumljivih dijaloga (povučenih kroz google translate na raznim egzotičnim jezicima)...

Ažurirao baho - 26.Studeni/Nov.2019 u 23:52
Na vrh
baho View Drop Down
Senior translator
Senior translator
🍴Bahro Burek sa sirom🍴

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj baho Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.Studeni/Nov.2019 u 00:07
Evo one zezancije s institutom... Imali smo prije toga neke dijagnoze (tj. Eden i ja smo se najviše zezali u vezi toga, pa je to dalo inspiraciju za ovo), a onda smo odlučili utemeljiti i rječnik...

Moj post od 9.1.2019 (u Selo nadomak šume 2 - reloaded):
-----------------------------

Da sad ja smišljam priču za sljedeću partiju odvijala bi se na ovom našem institutu.

Na Institutu za Selo i gubljenje vremena stvari su se odvijale uobičajenom dinamikom. Još uvijek se osjetio sveprisutni duh pokojnog profesora Tonija Kadeticijusa i toga kako je umro, nakon što je u Irinoj kavani birao šta će popiti na "eci, peci, pec", svojom posebno razvijenom naučnom metodom. Izbor je pao na flašu koja je slučajno zalutala među ostale, a niko nije znao da je u njoj solna kiselina. Pošto je Toni inače bio poznat kao neko široke ruke, počastio je i gazdu istim pićem. I tako su njih dvojica nazdravili, po posljednji put u životu, tj. u svojim životima. No to je jedna sasvim druga priča, jer od smrti profesora je prošlo dobrih 5 mjeseci i stvari su se vraćale u normalu.

Klen Ložionić, domar i osoba koja se brine da uvijek svima na institutu bude toplo, barem oko srca, izašao je napolje, odmah na rub Zekanove šume, koja se nalazila pored Instituta, da zapali cigaretu ili nešto drugo nalik tome. Duboko zamišljen, odjednom se našao na tlu. Nakon što je shvatio gdje se nalazi, vidio je da pored njega leži tijelo akademika prof. dr. merituma Hogara Gustafsona, gostujućeg profesora u penziji sa Švedskog kraljevskog titlovačkog instituta. Po spuštenim hlačama shvatio je da je akademika vjerovatno bilo stislo, pa je kao veliki ljubitelj prirode radije odabrao šumu. Odmah je otrčao po pomoć, iako Hogaru nije bilo pomoći.

Na lice mjesta uskoro su došli akademik profesor dr. sci. prim. Eden Selodijagnozovski, direktor instituta i njegov kolega i zamjenik, čije titule bolje da ne nabrajam, jer mi je mrsko, Baho Zgubidangubić. 

Hogaritis šumikus - odmah je konstatirao Eden.
- Slažem se, kolega - rekao je Baho i još dodao - Ali moram zapaziti i hogaritis tangicius rosea. Jeste li primijetili ružičaste tange?

U tom trenu se na licu mjesta pojavila Boni Klajd-Šerifović, šerif Titlovaca sa svojom zamjenicom Anom Kostolomić, koje su čule njihov razgovor.

- Opet se vas dvojica preseravate s tim stručnim izrazima, ha? - povikala je Boni.
- A niko od vas nije primijetio da mu je utroba razderana? - dodala je Ana.

Pošto je bilo očito da se radi o ubistvu, sad već na "mjesto zločina" pozvali su mrtvozornika dr. Buzija Patologića.

- Ono što sigurno mogu reći je da je mrtav. - rekao je Buzi.
- Dobro jutro, Kolumbo - rekao je Klen, motajući još jednu u prikrajku - To sam i ja odmah shvatio.
- A kakvi su ovo tragovi ovdje? - upitala je dr. Zrinka Autopsić, njegova pomoćnica.
- Hm... Preveliki su za neku šumsku životinju. Kao da su vučji, ali mnogo veći. - odgovorio je Buzi.
- Ajme! Jao nam se svima! - povikala je Ljuba Osmić, čistačica instituta, koja je to načula dok je istresala kantu s prljavom vodom - Opet se pojavio! Ajme, ljudi!
- Ama ko? Polako. Šta ti je? - smirivao ju je prof. dr. Metko Bleksabatić, šef odsjeka za tiho- i glasnologiju - Hoćeš vode? Šećera? Vode i šećera?
- Možda šećera i vode? - dodao je prof. dr. Iso Ispravljač, glavni lektor Instituta - Ma pusti je, opet nešto trabunja te svoje bapske priče.
- Ama... Ama... Ama, vukodlak. Opet se pojavio. Jao li nam se! Ajme! - reče Ljuba.
- Kakav vukodlak? To su gluposti. - Rekao je Riči Prijavić-Neprijavić, student selologije, za kojeg zapravo nije bilo sigurno je li se upisao ili nije, jer mu se prijava negdje zagubila (pa ne znamo učestvuje li o ovoj partiji).
- Vukodlak? - zapita se Buzi. - Jeste da ne vjerujem u to, ali ako zaista postoji, onda bi ovo odgovaralo njegovim tragovima.
- E ovo će da bude pravi circulus primus generalis karambolis, kako mi se čini. - dodao je Eden. Smile
Na vrh
Junior moderator
Junior moderator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Danilo-Naissus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.Studeni/Nov.2019 u 23:04
Gledao sam sinoć prve 2 epizode serije Zona sumraka... nisam siguran, možda smo je imali... ali sam pomislio tj. zamislio Edena u Zoni sumraka...
Nešto u fazonu... niko neće da glasa u Selu za njega...   

Baho, što se tiče seoske režije... pitanje za Moderatorluke Sela...
Uvodna priča...
Opcija 1: sve likove okupiti na 1 mestu,
Opcija 2: svi likovovi se nalaze na jednom prostoru... bilo je priča... u selu su ili u zgradi... etc.

Ponekad je baš nezgodno sve likove ugurati na istu scenu...   

Interesantna je možda i ideja Seoska evrovizija ali je malo komplikovana kome dati ulogu i odakle dolazi... seoska geografija... teža tema.

Na vrh
Junior moderator
Junior moderator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Danilo-Naissus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.Prosinac/Dec.2019 u 19:37
Razmišljao sam o seoskoj adaptaciji filma Boni i Klajd.
Nedoumica je koga izabrati za Klajda.
A Baho bi bio Džin Hekman, ladno.   
Tihi bi bio onaj teksaški rendžer....

A imam još jednu odličnu ideju, možda je već bila neka varijacija ali ovaj film koji bi bio mix 2 filma nije bio garant.
Baš seoska tema.    

Na vrh
NaEdenCovekBratMu View Drop Down
Moderator
Moderator
Eden - Zeleni - Šon Bin - Bogomoljka

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj NaEdenCovekBratMu Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.Prosinac/Dec.2019 u 19:41
Originalno postovano od strane Danilo-Naissus Danilo-Naissus piše:

A imam još jednu odličnu ideju, možda je već bila neka varijacija ali ovaj film koji bi bio mix 2 filma nije bio garant.
Baš seoska tema.    

Pa, moderiraj sledeći put i adaptiraj to. Smile
Uvek mlad i uvek zelen.
Na vrh
Junior moderator
Junior moderator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Danilo-Naissus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.Prosinac/Dec.2019 u 19:46
Prvo da se "podsetim" filma, a verujem da ga je većina gledala.
Ako neko nije - preporuka....   

Seoska adaptacija jedne serije je malo veći zalogaj, to bih pre da predložim nekom od iskusnijih i starijih Moderatorluka.

Tihi i Baho su je možda gledali svojevremeno. Ja sad gledam sezonu 1 ali ide malo sporije.
PLUS treba to zaćiniti i seoskim humorom i seoskim toponimima.

Na vrh
NaEdenCovekBratMu View Drop Down
Moderator
Moderator
Eden - Zeleni - Šon Bin - Bogomoljka

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj NaEdenCovekBratMu Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.Prosinac/Dec.2019 u 19:59
Snaći ćeš se i ti. Samo ne zaboravljaj reći ljudima koga da brane, ostalo nije bitno. LOL
Uvek mlad i uvek zelen.
Na vrh
Gewehr98 View Drop Down
Junior translator
Junior translator

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Gewehr98 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.Prosinac/Dec.2019 u 20:15
Šta mislite o filmu Rane? Ili Borilačkom klubu, Sedam. Džoker nije neka tema, ali npr. Sneč. Dosta likova, komedija, odlično za selo. Dok Lepa sela i nisu baš za Selo...
Na vrh
baho View Drop Down
Senior translator
Senior translator
🍴Bahro Burek sa sirom🍴

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj baho Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.Prosinac/Dec.2019 u 20:23
Narode, nije loše kad imaš nešto što posluži kao inspiracija, ali važnija je sama priča i likovi u njoj.
Meni su tako super one priče od Tihog kad su svi bili povrće, ili kad počne kao svemirska odiseja, nalik Star Warsu, Crvenom patuljku ili ko zna čemu, a radnja se raspetlja u nekom neočekivanom pravcu.
Zato mi je i ona Nebojšina (koja možda ne podsjeća direktno na ništa) fantastična.

Zato mislim da je važnija inspiracija i mašta od same teme. Tema je tek da imaš od čega početi.
Znao sam početi priču o jednom, pa je na kraju promijeniti u sasvim nešto deseto.

I kako god, ono što se na kraju broji je da se seljani što više zakrve. Smile
Na vrh
Numberguy View Drop Down
Approval team
Approval team

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Numberguy Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.Prosinac/Dec.2019 u 20:26
Borilackom klubu, je dobra ideja. I film je takav, ne zna sta se desilo ni Ed Norton.Smile

A moze i Rane.
Na vrh
Junior moderator
Junior moderator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Danilo-Naissus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.Prosinac/Dec.2019 u 20:50
Borilački klub nisam gledao, a godinama kao planiram.   

Može bilo koja tema kao osnova a onda ide seoska razrada.
Upakovati likove u seoske likove to je mudrost cela.   

Na vrh
Gewehr98 View Drop Down
Junior translator
Junior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Gewehr98 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.Prosinac/Dec.2019 u 20:59
Originalno postovano od strane Danilo-Naissus Danilo-Naissus piše:

Borilački klub nisam gledao, a godinama kao planiram.   

Može bilo koja tema kao osnova a onda ide seoska razrada.
Upakovati likove u seoske likove to je mudrost cela.   
Odmah da ideš da gledaš.
Na vrh
Gewehr98 View Drop Down
Junior translator
Junior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Gewehr98 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.Prosinac/Dec.2019 u 21:00
Originalno postovano od strane baho baho piše:

Narode, nije loše kad imaš nešto što posluži kao inspiracija, ali važnija je sama priča i likovi u njoj.
Meni su tako super one priče od Tihog kad su svi bili povrće, ili kad počne kao svemirska odiseja, nalik Star Warsu, Crvenom patuljku ili ko zna čemu, a radnja se raspetlja u nekom neočekivanom pravcu.
Zato mi je i ona Nebojšina (koja možda ne podsjeća direktno na ništa) fantastična.

Zato mislim da je važnija inspiracija i mašta od same teme. Tema je tek da imaš od čega početi.
Znao sam početi priču o jednom, pa je na kraju promijeniti u sasvim nešto deseto.

I kako god, ono što se na kraju broji je da se seljani što više zakrve. Smile
U pravu si, ja Irca nisam ni gledao, samo čuo kako se zovu likovi i sve ostalo smislio.
Na vrh
Junior moderator
Junior moderator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Danilo-Naissus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.Prosinac/Dec.2019 u 21:07
Mislim da je odlična ideja da Moderatorluk seloekranizuje neki svoj omiljeni film ili seriju.
To je ujedno i odlična preporuka za ostale.
Da nije Bahe pitanje je da li bih odgledao Prostranstvo, a trenutno čitam knjigu br.3 i skoro da je 96% poklapanja... Bik kao novi lik o čemu je već pričao Baho u temi.
Odlične knjige = serija sigurica.   

Na vrh
Gewehr98 View Drop Down
Junior translator
Junior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Gewehr98 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.Prosinac/Dec.2019 u 21:08
Tako i sa Borilačkim klubom. Naravno, knjiga bolja.
Na vrh
Numberguy View Drop Down
Approval team
Approval team

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj Numberguy Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.Prosinac/Dec.2019 u 21:13
Evo jedna od mene onako kao šala. I ne zameravajten na moje pravopisne i jezične greške. Smile

Seoski park

Bio je jedan sunčan dan, kada Bahon, inače prodavač semke i druge sjemena za ptice, sa kojim je lagao prolaznike da su dobre za zdravje, je šetao svog psa u parku. Dok njegov pas je našao prigodna partnerica i radili ono na jedno od drveta, Bahon je gledao „ribe“ u jezercetom, koje je bilo tu u parku. I tako gledajući naišao je Edenon, koji je lepio plakate na drveta o jedno malo bebe koji će jednog dana možda postati najbolji ribolovac. Edenon se pridružio Bahone u ljepi pogled. Jedna od ribica bila je Bonina, ali ona ustvari je bila sirena, i sa svoja muzika privlačila je sve šetače u parku. Zrinkana, najbolja drugarica Bonina, koja isto tako je bila sirena, ali nije imala neki ukus muzike, taj dan isto taka je privlačila sve šetače u parku sa njenim preljepi izgled, kao od neki film, koji bi se mogao nazvati i Avatar. Sa druge strane jezerce bio je jedan momak koji taj dan je pecao na to jezerce. Momak se raspravljao sa neke ostale prolaznike koji su galamili i brkale mu ribice. A inače momak se zvao Numberon. I tako dok se raspravljao sa prolaznike, nije ni vidio da tapa je potonula i da je nešto uhvatio.
Ej, tapa ti tone, rekao je Gewerhenon, inače on je znao da dođe navečer i da postavi stapice za one ribice, ali oni stalno su ga provaljivali i nikako nije mogao ni on da ih upeca. Numberon vidio je da je tapa potonuta i počeo ja da vuče. Pomogao mu je i Gewerhenon, ali kada su videli šta su izvadili, svi prisutnih tog dana u parku su se začudili. To je bilo mrtvo telo, Cersenona, inače glavna sirena u to jezerce, koju nije mogao ni sam Posejdon da je uhvati.

Šta se desilo sa našoj kraljici? -  rekla je Ljubina, inače glavna pomoćnica Cersenona za uklanjanje ribolovne stapice.

Ko je mogao ovako da je raspara i vrati u jezerce? – zapita se Anona, inače, isto tako, dobra ribica koja nikad nije izlazila na površini.

Danilone, i njegov pomoćnik Silentino, tog dana isto tako su pecali i kada su vidjeli šta se desilo dotrčali i rekli:

Sigurno neki vukodlak je uradio ovo?

Ažurirao Numberguy - 02.Prosinac/Dec.2019 u 22:10
Na vrh
Junior moderator
Junior moderator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Danilo-Naissus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.Prosinac/Dec.2019 u 21:13
A ima i knjiga ?   
Mada mi se čini da sam je video a možda i držao u Evro Đunti knjižari nekada.

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 4>
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,141 sekundi.