Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Komentari na serije
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Senke nad Balkanom (2017)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP

Senke nad Balkanom (2017)

Senke nad Balkanom

Senke nad Balkanom (2017)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Godina:

2017

Žanr:

kriminalistički, triler

Glavne uloge:

Dragan Bjelogrlic
  >  Andra Tanasijevic Tane
Ljubomir Nikolic
  >  Sima
Ljubomir Nikolic
  >  Sima (11 episodes, 2017)
Petre Arsovski
  >  Gazda Kiro
Dragan Bjelogrlic
  >  Andra Tanasijevic 'Tane'
Nebojsa Dugalic
  >  General Zivkovic
Aleksandr Galibin
  >  General Petar Vrangel
Nikolina Jelisavac
  >  Sonja (as Nikolina Friganovic)
Nenad Jezdic
  >  Krojac
Gordan Kicic
  >  Alimpije Miric
Toni Mihajlovski
  >  Hadzi Damjan Arsov
Milos Timotijevic
  >  Tuzilac Vojin Djukic
Aleksandar Stojkovic
  >  Prso
Goran Bogdan
  >  Mustafa Golubic
Marija Bergam
  >  Maja Davidovic

Odgovori Odgovori Stranica  <1 131415
Korisnik
Poruka
Stole Haringa View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.Sijecanj/Jan.2018 u 22:23
Originalno postovano od strane bojanadj bojanadj napisao:

Bjelogrlić je (opet kod KesićaSmile) rekao da imaju još neke (bolje) ponude, da bi najradije ostali na RTS, ali i da još nisu doneli odluku(u tom trenutku). Šta će biti, videćemo.

Nego, čini mi se da se vrtimo u krug i da ovaj razgovor gubi smisao. Smile Ti autore smatraš lažovima, ja ne. Ti u njihovim izjavama/ intervjuima vidiš nešto što potvrđuje tvoje mišljenje, a ja ono što potvrđuje moje. Izgleda da se sve svodi na ličnu percepciju i izjava i dela, što je sasvim logično. Ako ništa drugo, možemo se, valjda, složiti oko toga da je serija pokrenula mnoge diskusije. LOL

I meni je gazda Kiro super (scena kad prelazi granicu u kamionu, sa ekipom mi je genijalnaLOL Ima mi šmek naših starih filmova- kao da je izvučena iz MaratonacaLOL.

Slažem se da se vrtimo u krug.

Kesića sam povremeno gledao do trenutka kad je bio gost kod koleginice Olje koja je bila pred otkazom. Pitaka ga je više puta šta misli o tome, on je eskiviriao i eskivirao i najzad odgovorio kako se neće izjasniti zbog igovora koji mu ističe za koji dan. Nema protesta novinara na kojem Zoki nije bio ali ugovor je ugovor.

Kiro mi je najbolji kad gleda paradajz i na glas razmišlja kako mu je bolji paradajz od maka.

Serija je pokrenula mnoge diskusije jer nema šta osim skandala da ponudi. Scenario nije ni za strip, najbolji deo iz te ekipe veselnika je Kecmanović, ostali su iskoristili šansu koju im je dao general Živković našeg doba. Takvi kakvi jesu nisu ni za Mrdušu Donju.

Što se scene sa krmačom tiče, stvar je jasna. Za druga Bjelu Srbija je seljanija i beogradske  kurve umesto kučića i mačića uzgajaju svinje. Dokaz više koliko se naša kinematografija drži šablona jer ono što je uradio Saša Petrović u Skupljačima perja radi i dotični drug. Isto važi i za erotske scene koje su takođe rak rana naše kinematografije. Zafranović je u Ujedu Anđela pokazao kako se to radi, sve ostalo više liči na silovanje nego na ljubav. Akcione scene kao da su delo dvojice ljudi. Prvu kao da je radio Pekinpa. Razlika je u tome što je veliki Sem takve scene snimao u selima u pustinji, drug Bjela je taj jad i bedu smestio u centar Beograda. Druga scena, ona u manastiru, kao da je delo anonimnog lica iz nekih sapunica.

Drug Bjela osim marketinga nije ponudio baš ništa novo, naprotiv, unazadio je našu konematografiju jer je holivudsko smeće dobukao u naše dvorište.

Što se lauševića tiče, on je, koliko mi je poznato, ubio neke ljude u Podgorici i nije odgovarao za to jer je pobegao u SAD. Ne ulazim u to, mogu da napišem da Laušević nije imao sreće kad se bez naočara i sočiva latio pištolja.

Ako niste gledajte Smrdljivu bajku. Nisam ljubitelj romantičnih filmova ali ova klošarska ljubav vredi pažnje.
Na vrh
subrianca View Drop Down
Junior moderator
Junior moderator

Upir

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj subrianca Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.Sijecanj/Jan.2018 u 22:27
Mislim da je Lauš pošteno odslužio kaznu, a u Ameriku otišao kao slobodan čovjek u strahu od krvne osvete (Crnogorci, jel).
Kako god, glumačka karijera upropaštena.
Rađe tisuću godina admin neg sedam dana mod.
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.Sijecanj/Jan.2018 u 22:43
  Nisam baš siguran, bio je pušten na vikend koji se odužio. Tadić mu je dao pomilovanje.

Kažu da krv ne spava i ja bih da sam na njegovom mestu bio na oprezu. Ne bih se tako šetao da nemam nekog da mi čuva leđa. Možda i ima, ne znam, danas to nije problem.

Smrdljiva bajka je film koji je snimio posle mnogo godina. Scenario neobičan, glumci vrhunski i raspoloženi. Petru Božoviću se ostvario san da bude u filmu sa Lauševićem sa kojim je ostao u kontaktu. Smatra ga svojim sinom.
Na vrh
subrianca View Drop Down
Junior moderator
Junior moderator

Upir

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj subrianca Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.Sijecanj/Jan.2018 u 22:50
Odslužio 11 godina od dosuđenih 20.
Nije imao pravo napuštanja države kad je otišao u Ameriku, zato mu je Tadić dao pomilovanje, no to je sitnica. 11 godina bome nisu.

Vidim tu smrdljivu bajku onine no nikako ju pogledati...
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.Sijecanj/Jan.2018 u 22:58

Genijalni su.

"Klošarska bajka", svi su klošari. Petar Božović im je kralj. On je sporedna uloga, Laušević je glavna.

Na vrh
kadetoni View Drop Down
Titlovi staff
Titlovi staff

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj kadetoni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.Sijecanj/Jan.2018 u 23:20
Otišli ste daleko, predaleko. Ovde pišemo o fikcijama, na o realnosti.
Na vrh
subrianca View Drop Down
Junior moderator
Junior moderator

Upir

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj subrianca Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.Sijecanj/Jan.2018 u 23:21
A jel?

Crno sunce, tuljani, Marino dijete i te fore..?  LOL
Na vrh
mahoni View Drop Down
Administrator
Administrator
štap i šargarepa

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj mahoni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.Sijecanj/Jan.2018 u 23:32

Izvinjavam se. Ovoga sam se stvarno setio i nije mi bila namera da priča

dobija druge konutacije. Ovo je stvarno bila urbana legenda.

Sam sam obrisao post koji sam postavio, baš iz razloga da ne ode dalje od anegdote.

Bolje živeti jedan dan kao lav, nego ceo život kao miš
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.Sijecanj/Jan.2018 u 00:03
  Ako mi se gleda fikcija ovog tipa, gledam Penny Dreadful ili nešto slično. Jeste smeće ali je vrhunski odrađeno. Krimići takođe imaju svoje mesto, biografski filmovi, serije i slično, da ne nabrajam. Ovo ne spada ni u jednu kategoriju, ovo je kategorija sama za sebe čak i u smeću.
Na vrh
IgaBiva View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj IgaBiva Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.Sijecanj/Jan.2018 u 06:37
Stole, meni je Smrdljiva bajka bas bila dosadan film. Bez skoro ikakve radnje. Zanimljivo kako Nam se misljenja negde podudaraju, Ali negde bas suprotno. Steta sto nema neki program da izracuna stepen podudaranja ukusa izmedju forumasa.
Na vrh
bojanadj View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj bojanadj Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.Sijecanj/Jan.2018 u 09:08
Originalno postovano od strane subrianca subrianca napisao:

Velik sam profić, ako mi dijete treba zimsku robicu a nemam dobrih ponuda, radit ću i reklame, tko mi je kriv što se nisam bogato udala LOL

I feel you, sister. I feel you. LOL
Znaš onaj vic kad snajka kupuje sir na pijaci?
Domaćine, pošto sir?
-15 eura.
Skupo, Boga mi.
-Nije skupo, nego si se ti loše udala.
LOLLOLLOL

Poznavajući autore bila sam sigurna na prvi spomen Marina djeteta da je to sin princa Đorđa i upravo zato su tu sporednu liniju radnje (koja baš i nije toliko sporedna) trebali pomnije, pažljivije voditi.

Ne znam autore,LOL ali mi se mnogo dopala ta "začkoljica". Ko zna, možda je sporedan da bi u drugom serijalu bio jedan od glavnih likova, možda čak i jedan od atentatora. LOL A možda i zaborave na njega. LOL Sve je moguće. LOL

No, kako sam ja puna tolerancije prema također slaboj seriji Ubojice moga oca, tako si i ti prema Senkama, to je individualno.
Ja Tatkovim ubojicama opraštam puno toga jer vidim da uče i neke stvari popravljaju u hodu.

Nikako da počnem sa gledanjem, a mnogi su je nahvalili. Embarrassed

Originalno postovano od strane Stole Haringa Stole Haringa napisao:

Serija je pokrenula mnoge diskusije jer nema šta osim skandala da ponudi.
...
Drug Bjela osim marketinga nije ponudio baš ništa novo, naprotiv, unazadio je našu konematografiju jer je holivudsko smeće dobukao u naše dvorište.
...

Ne bih se složila s tim, ali ni ne moram, zar ne? Smile

Što se scene sa krmačom tiče, stvar je jasna. Za druga Bjelu Srbija je seljanija i beogradske  kurve umesto kučića i mačića uzgajaju svinje.

Prvo, ja krmaču ne vidim kao "ljubimca" nego kao sliku u kakvim ***/uslovima žive. Drugim rečima, "jedu sa svinjama"(hrane ih, pa ih šutnu) jer ih njih baš tako tretiraju svodnici i mušterije. To je njihov život. Moglo je i bez svinje, ali vizuelni doživljaj produbljuje scenu. Naravno, moj doživljaj je potpuno drugačiji od tvog. Smile
Drugo, hajde seti se te scene i zamisli na trenutak da su njih dve držale u krilu npr. maltezera i čiuvavu. Kako bi prokomentarisao tu "izmišljenu scenu" i autore takve scene?

Isto važi i za erotske scene koje su takođe rak rana naše kinematografije.

Apsolutno se slažem. Ponekad se pitam da li su ti ljudi (scenaristi/ režiseri/ glumci) imali ikad ijedan normalan seksualni odnos u životu. LOLLOLLOL

Life isn't about waiting for the storm to pass; it's about learning to dance in the rain...

Na vrh
Danilo-Naissus View Drop Down
Titlovi staff
Titlovi staff
Legio VII Claudia

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Danilo-Naissus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.Sijecanj/Jan.2018 u 14:29

Ponekad se pitam da li su ti ljudi (scenaristi/ režiseri/ glumci) imali ikad ijedan normalan seksualni odnos u životu. lollollol

Glumci samo odrade svoj deo posla po scenariju, režiser to osmisli i materjalizuje. Scenaristi su "krivci".
Ili su neostvarene sexualne fantazije ili vlastite projekcije u pitanju.    

* mada, mora se uzeti u obzir i dejstvo droge i alkohola strasti. Kad se to sve sabere liči na bitku a ne romantično vođenje ljubavi.

** šta le sve strani gledaoci pomisle o nama - ovi kao da nisu videli žensko.    
Na vrh
NaEdenCovekBratMu View Drop Down
Moderator
Moderator
Eden AKA Zeleni AKA Seoski Šon Bin

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj NaEdenCovekBratMu Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.Sijecanj/Jan.2018 u 14:38

Ponekad se pitam da li su ti ljudi (scenaristi/ režiseri/ glumci) imali ikad ijedan normalan seksualni odnos u životu. lollollol

To je kada žele da vide atribute neke glumice,
pa joj daju ulogu gde se treba pokazati. LOLLOL
Gore gore gore gore no što gore gore dole.
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: Od juče u 07:19

...
...

Što se scene sa krmačom tiče, stvar je jasna. Za druga Bjelu Srbija je seljanija i beogradske  kurve umesto kučića i mačića uzgajaju svinje.

Prvo, ja krmaču ne vidim kao "ljubimca" nego kao sliku u kakvim ***/uslovima žive. Drugim rečima, "jedu sa svinjama"(hrane ih, pa ih šutnu) jer ih njih baš tako tretiraju svodnici i mušterije. To je njihov život. Moglo je i bez svinje, ali vizuelni doživljaj produbljuje scenu. Naravno, moj doživljaj je potpuno drugačiji od tvog. Smile
Drugo, hajde seti se te scene i zamisli na trenutak da su njih dve držale u krilu npr. maltezera i čiuvavu. Kako bi prokomentarisao tu "izmišljenu scenu" i autore takve scene?

Isto važi i za erotske scene koje su takođe rak rana naše kinematografije.

Apsolutno se slažem. Ponekad se pitam da li su ti ljudi (scenaristi/ režiseri/ glumci) imali ikad ijedan normalan seksualni odnos u životu. LOLLOLLOL

Sredina u kojoj su svi istomiščjenici je nezdrava sredina. Kad se sa nečim ne slažem ja napišem i razlog koji može biti dobar ili loš.

A sad malo o kurvama, svinjama i drugu Bjelogeliću.

Pre nekoliko godina sam zbog posla peolazio dvaput dnevno pored famozne kaćke petlje. Nema ni svinja, kučića i mačića, samo nesrećnice i poneki makro. Takvo druženje sa svinjama drug Bjelogrlić je mogao da vidi samo u rodnom Opovu koji je za njega, i sve one koji su jednom ugazili u silikonsku dolinu, seljanija. Sve van tok kruga je seljanija, i Novi Sad je seljanija kad nema Egzita. Nekad je Južni Banat bio rodno mesto eliti koju su činili Vasko Popa, Sterija, Pupin koji se uvek sećao svog zavičaja iako je bio seljanija. Čak je napisao knigu o tome kako je čuvao stoku u Idvoru. Današnja elita u koju ubrajam i druga Bjelogrlića nije seljanija, nešto su gore od toga. Sterija je napisao Pokondiranu tikvu u koju se odlično uklapa elita čiji deo je drug Bjelogrlić Opovski. Zato opovskoj eliti nije blam da daju svoje izvitopereno viđenje ljudi kojima nisu ni do kolena. Mislim da ni njihov uzor, njihov uber drug, ne bi mogao da osmisli kurve, svinje i takvu scenu u kojoj se drva cepaju u dnevnoj sobi. I to u centru Beograda.

Neka pokažu koliko vrede sad kad su drugovi opovski skinuti sa budžetske sise.
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: Od juče u 07:21
Originalno postovano od strane IgaBiva IgaBiva napisao:

Stole, meni je Smrdljiva bajka bas bila dosadan film. Bez skoro ikakve radnje. Zanimljivo kako Nam se misljenja negde podudaraju, Ali negde bas suprotno. Steta sto nema neki program da izracuna stepen podudaranja ukusa izmedju forumasa.

Varaš se, postoji prototip takvog programa na forumu. Bar na onom delu u kom je forumski bioskop. Zeleni softver bez greške detektuje i ocenjuje svfačiji ukus.

Na vrh
bojanadj View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj bojanadj Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 sati 26 minuta , u 16:40

...
...

Sredina u kojoj su svi istomiščjenici je nezdrava sredina. Kad se sa nečim ne slažem ja napišem i razlog koji može biti dobar ili loš.

Zar nisam na prethodnim stranicama napisala svoje razloge? Moram da ih ponavljam?
Mojoj okolini i meni je ponudio seriju zbog koje sam, posle XY godina ponovo gledala RTS1 u nedeljnom, večernjem terminu. Ponudio mi je seriju koja me podstakla da čitam o ljudima i vremenu koje je prikazivao u seriji. Ponudio mi je još jednu temu u razgovorima sa prijateljima. Ponudio mi je i vizuelno i tematikom nešto drugačije i nešto što mi se dopalo. Dakle, ponudio mi je sve ono što od serije i očekujem. Možda čak i više od očekivanog.
Drugo, ne mislim da je "dovukao holivudsko smeće", jer ne vidim zašto ne kopirati nečiji način snimanja i režije, ako se pokazao kao dobar ili ako ti se sviđa. On je "kopirao/obrađivao" i plasirao nadajući se da će nam se dopalo. Mojima i meni se dopalo to što je uradio.
Takođe ne mislim da je "unazadio našu kinematografiju", jer je unazađena nemanjem sredstava/ ideja/ sloboda... Mogu samo da pretpostavljam zašto, jer to nije moja oblast/sredina, pa ne znam prave razloge, ali ne smatram da smo napredni i mnogo dobri, pa da nas unazađuje ako preuzimamo neke stvari/sisteme od drugih.

Na drugi deo tvog posta nema smisla da dugo odgovaram, jer ćemo izgubiti svaku vezu sa temom, ali ti mogu reći da, na osnovu svojih životnih iskustava i poznanstava imam sasvim drugačiji pogled od tebe i na elitu i na sredinu u kojoj živim.
Life isn't about waiting for the storm to pass; it's about learning to dance in the rain...

Na vrh
subrianca View Drop Down
Junior moderator
Junior moderator

Upir

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj subrianca Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 sati 36 minuta , u 17:30
Sve se može i smije kopirati, pogotovo ono za što misliš da će pridonijeti uspjehu tvojeg uratka.
Ne smije se u svakom intervjuu sveudilj na svaku primjedbu tulit "ali tako je u peaky blinders"
Jebe mi se za peaky blinders! 
Ne smije strana serija biti tutorijal za razumijevanje Senki nad Balkanom; ako si ju potpisao (a jesi), ona je tvoja, budi autor a ne priljepak.

Da je frend iz Opova malo poradio na svojim likovima, da smo dobili barem približni razvoj Maje Davidović od točke A do točke C, od sućutne ženskice koja spašava zlosretnog inspektora do koljačice na čelu fatalnog tajnog kulta, tad bi mogli govoriti o stupnju uspješnosti serije.
No Maja Davidović starta kao manekenka za gaće firme Victoria's Secret i to ostaje tijekom cijele prve sezone.

***Maja je slučajno izabrani primjer, i svi drugi likovi su takvi.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 131415
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.