Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Komentari na serije
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Senke nad Balkanom (2017)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP
OFICIJALNI KODI PLUGIN

Senke nad Balkanom (2017)

Senke nad Balkanom

Senke nad Balkanom (2017)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Naslov:

Senke nad Balkanom

Godina:

2017

Žanr:

kriminalistički, triler

Glavne uloge:

Dragan Bjelogrlic
  >  Andra Tanasijevic Tane
Ljubomir Nikolic
  >  Sima
Petre Arsovski
  >  Gazda Kiro
Toni Mihajlovski
  >  Hadzi Damjan Arsov
Aleksey Solonchev
  >  Fjodor (as Aleksej Soloncev)
Jovana Stojiljkovic
  >  Bojana
Aleksandr Galibin
  >  General Petar Vrangel
Marija Bergam
  >  Maja Davidovic
Ljubomir Nikolic
  >  Sima (11 episodes, 2017)
Andrija Kuzmanovic
  >  Stanko Pletikosic
Dragan Bjelogrlic
  >  Andra Tanasijevic 'Tane'
Gordan Kicic
  >  Alimpije Miric
Nikolina Jelisavac
  >  Sonja (as Nikolina Friganovic)
Nenad Jezdic
  >  Krojac
Milos Timotijevic
  >  Tuzilac Vojin Djukic

Odgovori Odgovori Stranica  <1 1011121314 18>
Korisnik
Poruka
jeje cantiq View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Upir

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj jeje cantiq Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.Sijecanj/Jan.2018 u 00:40
Kneginja ima pravo, ajmo brisati ovu kulu sazdanu od ničega LOLLOL
Na vrh
Kneginja View Drop Down
Administrator
Administrator
Sto me ne ubije... ide u moje memoare.

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Kneginja Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.Sijecanj/Jan.2018 u 00:51
Originalno postovano od strane subrianca subrianca piše:

Kneginja ima pravo, ajmo brisati ovu kulu sazdanu od ničega LOLLOL

Nisam ja spomenula brisanje niti zelim ista obrisati, moja zelja je bila 
da procitam bar jednu dobru argumentiranu kritiku po cemu je serija dobra,
a da se pritom ne omalovazava nekoga ko drugacije misli.

primjer:  scenarij je dobar jer..... bla bla bla,  a ne ti nemas pojma LOLWink itd

Sto me ne ubije... ide u moje memoare.
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Upir

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj jeje cantiq Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.Sijecanj/Jan.2018 u 00:53
OK, hajd Platan, isprsi se (Toni još nije pogledao, Bojana je napisala)  Wink
Na vrh
kadetoni View Drop Down
Titlovi staff
Titlovi staff

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj kadetoni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.Sijecanj/Jan.2018 u 01:02

OK, hajd Platan, isprsi se (Toni još nije pogledao, Bojana je napisala)  Wink
Misliš seriju?  Pogledao celu i izneo moje utiske o seriji. 
Preskočila si moj traktat. LOL 
Al' nije kasno, pogledaj, još se ne briše. A i za brisanje svega je moj predlog, 
jer zamišljam nekog koga interesuje serija i hoće da pročita utiske  yikes insane     
   LOL
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Upir

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj jeje cantiq Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.Sijecanj/Jan.2018 u 01:11
Originalno postovano od strane kadetoni kadetoni piše:

Misliš seriju?  Pogledao celu i izneo moje utiske o seriji. 
Preskočila si moj traktat. LOL 
Al' nije kasno, pogledaj, još se ne briše. A i za brisanje svega je moj predlog, 
jer zamišljam nekog koga interesuje serija i hoće da pročita utiske  yikes insane     
   LOL
Očito sam preskočila, no tko će to sad listati??!

Može se brisati ali ne mora, sve je to putokaz za nove gledatelje, pogotovo jer ide druga sezona.. Star
Na vrh
kadetoni View Drop Down
Titlovi staff
Titlovi staff

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj kadetoni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.Sijecanj/Jan.2018 u 01:25

Očito sam preskočila, no tko će to sad listati??!
No problemo, nemoj listati, volim ja apolonsko-ciceronski sebe citirati   LOL

Pogledao sam prvu epizodu i gledaću dalje. Ima neki kvalitet što tera da gledam dalje, tematski i
 vizuelno drugačija od već viđenih u poslednjih 20-tak godina. U tom periodu jedino mi se sviđa 
"Vratiće se rode", sve ostalo je-zgužvaj i baci. Ne sviđa mi se: 
- savremeni sleng i dijalekt, 
- glumci koji glume istim načinom kao i u svim serijama kojim smo ih gledali
- podseća me na "Peaky Blinders" - kombinovanje usporenih scena sa "tvrdom" mjuzom
Jedino što je bolje od "Peaky" je Bjelogrlić koji je nedostižna visina za isfeminiziranog glavnog glumca napućenih usana.
E, sad ono zašto sam i počeo da pišem. Ne slažem sa da je najbolja serija, nije ni blizu.  
Setite se (da li ste svi i gledali  ) "Grlom u jagode", "Kamiondžije", "Više od igre" ... 
pa tek u konkurenciji sa ex-yu prostora, ma "Senke" nisu ni blizu, u stvari druga liga. Pazite:
"Velo misto", "Prosjaci i sinovi", "Kuda idu divlje svinje","U registraturi"  itd.
Ako niste, pogledajte navedene serije pa ćete videti šta je glumačko-scenarističko-režiserski kvalitet, dosad neosvojeni vrh.

I mene je privuklo što je drugačija od već viđenih, a razloga za pljuvačinu nema. Može nekome da se sviđa ili ne, 
ali nije bezvredna. Mnoge su se vrtele po televiziji, a nisu ni blizu.
Smeta mi, a gledao sam tri epizode -
-scene seksa, beznačajne za tok i radnju. Nemam ništa protiv takvih scena , ali ovde su tek tako ubačene da popune  
- i već sam pomenuo taj sleng. Samo sam čekao kad će, pa se i to desilo -"Desi bre bate"

Pogledao sam celu seriju, pa da podelim utiske. Sa’š viđet’ Bojo šta je esej, ma traktat. LOL
Mnogo smo se raspisali o istorijskom kontekstu serije, a šta je tu posebno istorijski značajno?  
Da su tu bili kozaci? Bili, pa? Koliko su traga ostavili, toliko i znamo o njima. Ko je to od likova 
nešto posebno značajan, osim, „opičenog“ princa? Tako da ja i nisam gledao kroz prizmu istorijskog. 
Doduše, bilo je grotesknih situacija koje su mi privukle pažnju u kontekstu godina radnje , (1920-te)
Na neke sam se izvaljao od smeha. Npr. 
- nisam znao da su se tad pozdravljali sa „zdravo“, a bogami i sa „De si bre bate“.  
-„opičeni“ Đorđe slika „svastiku“, a kasnije u trenutku besa kaže „Nemci, nacistička đubrad“ (podsećam, 1920-te). 
Bilo je tu izlizanih fazona, „da mi je tvoja pamet da se odmorim“, „Jesi ti vegeterijanac? Ne, ja sam Makedonac“.  
A simpatično mi je bilo kad pita dečaka u Makedoniji: -Kako se zoveš? On kaže : Kiro Gligorov.  LOL
Nisam baš skontao scenu pri kraju kad načelnik na stolu potpisuje dva papira pred inspektorima, a posle ih pocepa. 
Rekao je da će dati ostavku i otkaz pre akcije hapšenja. Il’ sam nešto preskočio, il’ samo ne kapiram. Možda me je 
samo zbunila montipajtonovska završnica serije. Pomozite, da ne gledam opet.  LOL 
Gluma korektna, sporedne uloge bolje urađeme od glavnih, izuzimam Bjelogrlića koji je odličan. Ženske veće uloge 
očajne (Maja i prijateljica). Bilo je tu svega nabacanog da bi privuklo širi krug publike. Puno klišea,
- iskusni inspektor dobija mladog, učenog  kolegu, koga, a kako drugačije,  na početku ne voli.
- tajanstveni predmet, tajanstveni simbol (kog slikaju i drže po zidovima) misteriozna organizacija (o kojoj sve znaju) 
- empacipovana, poslovna žena, a tek žurke, žena mafijašica. 
I pored zamerki, mogu da kažem da sam ipak pogledao do kraja i da se po mnogo čemu dobrom razlikuje od naših 
uobičajenih serija.  Ali, ostajem pri stavu da je u zadnjih 25.god  najbolja serija “Rode“

Ko ti je kriv, sama si tražila.   LOL

Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Upir

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj jeje cantiq Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.Sijecanj/Jan.2018 u 01:30
Hvala, ponavljanje je mater studiorum.
Zapravo se sad sjećam tvojeg eseja kad si pitao što znači potpis i cijepanje ugovora, čak sam ti i odgovorila  LOL
Na vrh
kadetoni View Drop Down
Titlovi staff
Titlovi staff

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj kadetoni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.Sijecanj/Jan.2018 u 01:52

Hvala, ponavljanje je mater studiorum.

Da, a studiorum est father repetitio LOL

------------------------------------

E yebiga, nisam video post iznad. Otišlo je u nedozvoljene vode, prešla se granica tolerantnosti. Ne valja kad se zadire u tako osetljive lične i porodične osećaje.

Ažurirao kadetoni - 13.Sijecanj/Jan.2018 u 02:02
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Upir

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj jeje cantiq Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.Sijecanj/Jan.2018 u 01:53
Nek si ga repetitirao, dvaput sašito bolje drži LOL
Na vrh
kadetoni View Drop Down
Titlovi staff
Titlovi staff

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj kadetoni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.Sijecanj/Jan.2018 u 02:28
Platane, oladi sa Pavelićem, pretero si ga. Iskreno verujem nesvesno i iz nezrelosti. Moraš osetiti gde je granica kad bi mogao nekoga povrediti. Znao sam da će se rasprava pretvoriti u nešto ovako. Kao pijandure ispred radnje.
Civilizacija je svoje rekla o nacizmu i fašizmu. 
Na vrh
kadetoni View Drop Down
Titlovi staff
Titlovi staff

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj kadetoni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.Sijecanj/Jan.2018 u 02:56
Nisam hteo da te uvredim kad sam napisao "nezreo", nije ta namera. Imam ćerku i sina starije od tebe (ako se dobro sećam da si srednjoškolac) pa sam u tom smislu mislio da imam pravo da tako kažem. A nije baš da se tvoje godine smatraju zrelim. Nema ljutiš.   Smile
Ali, to tako biva kad je pisana reč u pitanju, pa se ne gledamo i ne možemo potpuno uhvatiti smisao.
Sve najbolje ti želim u životu, poslu(školi) i ljubavi.  Smile

p.s. opet sugestija/savet/predlog, manimo se neugodnih tema (zato i neću o "Mein Kampf")

Ažurirao kadetoni - 13.Sijecanj/Jan.2018 u 03:06
Na vrh
kadetoni View Drop Down
Titlovi staff
Titlovi staff

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj kadetoni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.Sijecanj/Jan.2018 u 03:30
Društvo, odo leć', nadam se da ću vas sutra/danas zateć' kakve sam vas ostavio, žive i zdrave. lakunoc
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Upir

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj jeje cantiq Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.Sijecanj/Jan.2018 u 03:32
Teško je reći, Toni.   udri

Laku noć.

Na vrh
NeeO View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj NeeO Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.Sijecanj/Jan.2018 u 13:46
Uz dužno poštovanje prema ljubiteljima starih ex YU tv serija svih (tadašnjih) studija - Senke nad Balkanom su trenutno najbolje tv ostvaranje u cijeloj Regiji (svaka čast Gruntovćanima, Malom i Velom Mistu, Prosjacima i sinovima, Grlom u Jagode, U registraturi, Vučjak, Đekna, Kuda idu divlje svinje, Ljubav na seoski način, Sivi dom, Rode......).

NeO
Na vrh
kadetoni View Drop Down
Titlovi staff
Titlovi staff

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj kadetoni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.Sijecanj/Jan.2018 u 14:12
Zaboravio si na kraju staviti LOL
Na vrh
fAzazel View Drop Down
Administrator
Administrator
Nečastivi

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj fAzazel Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.Sijecanj/Jan.2018 u 15:33
Neki od postova koji su smatrani neprimjernim su obrisani i molim vas da se bazirate na argumente zašto serija (ne)valja, a ne prepucavanje. Takve poruke će se brisati, a učesnici u takvim raspravama kazniti. Hvala na razumjevanju.
My name is Legion, for we are many
Na vrh
Platan View Drop Down
Banned user
Banned user

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Platan Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.Sijecanj/Jan.2018 u 15:42
Zahvaljujem što ste obrisali one gnusne psovke.
Nadajmo se da će ubuduće biti bez toga.
Na vrh
cersei View Drop Down
Administrator
Administrator
Puppet Master

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj cersei Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.Sijecanj/Jan.2018 u 15:51
Upravo se vratih iz seljarde koja puna spomenika didi Anti i ostalim pačenicima, tako da sam dobro nadrkana na tu tematiku. Samo upozoravamWink

Na vrh
Stole Haringa View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.Sijecanj/Jan.2018 u 17:46

Balkan Inc. (TV Series 2006– )

Kad smo kod serija, Balkan.Inc je najbolja krimi serija ovog milenijuma. Iskoristite priliku, dajte šansu Inspektoru Prilici, mislim da se nećete pokajati.

Da ne dužim, surovo, žestoko i drži pažnju.

Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Upir

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj jeje cantiq Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.Sijecanj/Jan.2018 u 17:54
Bolja je Mamutica.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1011121314 18>
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.