Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Generalne rasprave i zabava > Selo nadomak Irine kavane
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Seljani trče počasni krug
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP
OFICIJALNI KODI PLUGIN

Zatvorena temaSeljani trče počasni krug

Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Danilo-Naissus View Drop Down
Titlovi staff
Titlovi staff
Legio VII Claudia

Status: Offline
Direktni link do posta Tema: Seljani trče počasni krug
    Objavljeno: 26.Lipanj/Jun.2018 u 00:56

SELJANI TRČE POČASNI KRUG   -   (radna verzija.)

-------------------------------------------------------------------------------

Uloge:

Ironije Topalović – 179 godina, zvani Iro Razvaljotka, čuveni kladioničar. Za života nije izgubio nijedan tiket. Hoće ga sreća ko budalu ona stvar. Šta uplati – pogodi. Strah i trepet za kladionice. Doživotna zabrana za ulazak u Las Vegas. Osnivač dinastije Topalović.

Stole Topalović – 136 godine. Sin velikog Ironija Topalovića – čuvenog kladioničara. Oduzet u obe noge, ne može da govori i skoro potpuno gluv.

Klen Topalović – 102 godine, sin nepomičnog Stoleta. Oduzete obe noge i slabi živci. U duši dobar.

Hogar Topalović – 79 godina, sin Klenov. Čovek koji vodi glavnu reč u porodici. Duša – dobra.

Alien Topalović – 44 godine, Hogarov sin. Najviše radi u celoj porodici. U duši takođe... dobar.

Eden Topalović – 24 godine, sin marljivog Aliena. Porodični problem. I on... u duši dobar.

Ana – velika najmlađeg Topalovića, Edena. Dobra u duši, naravno.

Subi Đenka – zvani Đavo – kućni i poslovni prijatelj porodice Topalović. Izuzetno.

Boni – kći Ljubičina, kućna pomoćnica, radi kod porodice Topalović, Đavolova devojka. Milo jedno stvorenje. U duši dobra.

Ljubica – majka Bonina, glavna kuvarica. Zaljubljena potajno u Hogara.

Ispravljač – 29 godina, poštar, vanbračni sin Hogara Topalovića. U duši – dobar.

Tihi Savić – 33 godina iz Kragujevca, bio dobar.

I čin

Vreme: 25.6.1972. Oko 23 h.
Mesto: "Cerseina Kavana", najpoznatija kavana u Titlovcima.
Velika, neprovetrena, zadimljena, prostrana kavana sa nekoliko prašnjavih stolova i stolica, sa kariranim stolnjacima i punim pepeljarama. U ćošku bend (za još potencijalnih igrača). Na baru natpis: „Otišla sam do podruma da natočim. Vraćam se za 10 (precrtano), 30 (precrtano) minuta,... uskoro“.

ALIEN: Znači, nećeš?

EDEN: Neću!

ALIEN: Pa naravno da nećeš. Šta drugo da očekujem. Sin si mi. Kao da te ne poznajem. Kao da mi nisi – sin. Hajde Edene da opet porazgovaramo. Znaš kakva je situacija.

EDEN: Znam, sve znam.

ALIEN: Šta bre znaš? Barabo! Tresnuću te po nosu. Po ceo dan palamudiš. 24 godina i još ništa nisi započeo. Već 10 godina se pakuje gospodin. Šio mi ga Đura.

EDEN: Ili – skroji mi ga nane.

ALIEN: (prisiljava se da se smiri) Ajde, molim te, objasni mi zašto nećeš. Budi čovek pa otvoreno reci. Samo da nije opet ona devojčura Ana u pitanju. Ona te okreće od porodice, znam ja. Sutra da si otišao od kuće. Dosta si mi bio na grbači. Dosta sam te hranio.

HOGAR: (uključuje se u razgovor) Pusti ga Aliene, ljubi ga deda. Samo se svađate.

ALIEN: Tata, tata....

HOGAR: Šta se dereš, nisam gluv. Eden opet nije prihvatio posao. Ona njegova Ana mu napunila glavu sa putovanjima, samo da ga odvoji od familije.

EDEN: Ali, deda... nije...

HOGAR: Ćuti barabo. Hoćete što pre da me se otarasite. Znam ja. Znam odavno. Šta kaže Neša Piton?

ALIEN: Hoće pola pola i pola pare unapred.

HOGAR: Hoću i ja da budem kralj Engleske. Dobiće 50% i mog đoku pride. Ološ iz Titl Male. Nego jel ono drugo u redu?

ALIEN: Ono u vezi sa onim, tata?

HOGAR: Da. Jel onaj pristao?

ALIEN: Koji onaj, tata?

HOGAR: Moj pokojni čukučukunprandeda Manda bem te blesava.

ALIEN: Aaaa. Onaj. (namigne) U vezi sa onim.

HOGAR: A na kog si ti mislio?

ALIEN: Na ovog. A ti misliš na onog. I na ono. Taj je pristao. Oberučke.

KLEN: (udara štapom o sto) Opet nešto krijete od mene. Hoćete da me otrujete.

HOGAR: Kakav otrov tata?

ALIEN: Kakav otrov deda?

EDEN: Kakav otrov pradeda?

KLEN: Trujete me, znam ja. Zato brzo starim. Prošao sam ja četiri rata, preživeo sam to, preživeću i vas.

EDEN: (nervozno pali cigaretu)

KLEN: Evo, hoće i praunuk da me otruje. Ćutiš kurvo! To te ova dvojica naučila.

HOGAR: Tata, evo da popiješ, Cerseina brlja, jaka ko zemlja, stara ko ti.

KLEN: Da popijem, da me otrujete? Nisam ja toliko glup. Kupiču ja karabin i ručne bombe, pa ću se zabarakadirati u sobu na spratu. Ko priđe prvi ima da nastrada. Ne žalim!

STOLE: (trubi)

KLEN: Dobro veče tata, kako si spavao. Evo, malo ćaskamo. Nije svađa.

KLEN: Ma niko ne pominje bombe, nego je Cersei prava sex bomba pa evo komentarišemo uz piće. Gde su lepe žene tu je i šala.

BONI: (prilazi stolu i kaže Klenu) Gospodine, Ironiju nije dobro.

KLEN: Ironiju?

BONI: Da.

KLEN: Šta mu je, koj moj?

BONI: Nešto ga je raskomadalo u WC-u. Ostao samo dobitni tiket: Iran – Portugal 1:1.

KLEN: Nije ništa tata. Sada će Ljubica da ti donese toplu čorbu i lek.

KLEN: I voćni kolač sa višnjama. Evo ide Ljubica tata.

LJUBICA: Izvolite gospodine Stole. I prijatno.

STOLE: (trubi "hvala")

LJUBICA: Nema na čemu gospodine Stole, i drugi put.

EDEN: Što ne kažete čukundedi da je čukunčukundeda napokon riknuo. Kad će da otvaramo testament? Hoću svoj deo! Neću da me prevarite!

STOLE: (trubi "šta kaže ovaj"?)

ALIEN: Sunce li ti je**m pokvareno. Ubiću te. J*bo te testament i ko te napravi tako blesavog. Hoćeš svoje deo, barabo!

HOGAR: Pazi bitangu, hoće dedu u grob da mi otera. Gde je Klenov štap da mu odmah isplatim njegov deo da ne čeka sutra?

KLEN: (objašnjava Stoletu) Smiri se tata. Bio Eden u Zoo vrtu pa riknuo lav. Lepo si pojeo čorbu, sad još lek i kolač.

KLEN: Znam tata, deda Iro ti već uplatio tiket Nigerija-Argentina, Island-Hrvatska. Dve dvojke, 5+ golova. Dobijamo 100%.

U to vreme za susednim stolom:

SUBI ĐENKA: Slušaj Ana, ja se zezam okolo, jurim neke ribe, kao, šatro, zabavljam se, a stalno mislim na tebe. Ne spavam već dva meseca. Grčim se na podu. Ne jedem ni šnicle, ni pohovane lignje. Sve mi neka knedla u grlu. Oka ne sklopim. Sve zbog tebe. (Posmatra je dugo pa je naglo privuče i poljubi)

ANA: (gleda ga i ćuti) Subi... Đenka...

SUBI ĐENKA: Znam, znam,.... Morao sam da ti kažem. Da ti sve priznam. Nešto sam mislio, da pobegnemo nas dvoje, koj će nam on, težak je ko crna zemlja... Nemam trenutno ni filera*, ali snaći čemo se nekako... Bitno je da te volim.

ANA: (ćuti i gleda ga)

SUBI ĐENKA: Eto, imaš nekretnine u Dalmaciji, za početak, dok se ne snađemo. Krenula letnja sezona. Ima svaki dan da snimamo film po tri puta. Minimum.

ANA: (se zacrvenela i gleda ga)

ISPRAVLJAČ: (prilazi stolu i obraća se Đenki) Dobro veče, gospodine. Čestitam od srca. Tetka iz Kanade vam je poslala neke sitne pare. 410.000 DM**. U kešu. Potpišite ovde.

SUBI ĐENKA: (ljubi Anu, grli poštara rukom)   Kelneeeeer, tura pića za sve!   Časti tetka !     

* Filer - stoti deo 1 nemačke marke, 1 DM (dojč mark).
** DM - nemačka valuta pre uvođenja evra i velike krađe tj. zamene 1 evro = 2 DM.    

Ažurirao Danilo-Naissus - 27.Lipanj/Jun.2018 u 01:32
Na vrh
Danilo-Naissus View Drop Down
Titlovi staff
Titlovi staff
Legio VII Claudia

Status: Offline
Direktni link do posta Objavljeno: 26.Lipanj/Jun.2018 u 16:37

Ažurirao Danilo-Naissus - 27.Lipanj/Jun.2018 u 14:53
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosledi temu