Ispiši stranicu | Zatvori Prozor

Den skyldige (2018)

Web: Titlovi.com
Kategorija: Filmovi i serije
Ime foruma: Komentari na filmove
Opis foruma: U ovom forumu će biti komentari na filmove
URL: https://forum.titlovi.com/forum_posts.asp?TID=90737
Datum ispisa: 17.Lipanj/Jun.2019 u 07:09
Verzija Softvera: Web Wiz Forums 11.01 - http://www.webwizforums.com

Tema: Den skyldige (2018)
Objavio: vito-belucci
Tema: Den skyldige (2018)
Datum objave: 03.Listopad/Oct.2018 u 12:47
Standardno dobri skandinavski krimiči.

Odgovori:
Objavio: titlovi.com
Datum objave: 06.Studeni/Nov.2018 u 21:27
Prevod je najavio Dartanjan ✨

Objavio: Dartanjan
Datum objave: 09.Studeni/Nov.2018 u 00:57
Odličan. Bilo je zadovoljstvo prevoditi ga.Smile

Datum objave: 09.Studeni/Nov.2018 u 05:50
Hvala  na  prijevodu.

Objavio: marina-budimir
Datum objave: 09.Studeni/Nov.2018 u 23:50
Film za pamćenje. Oduševio me. Jedan čovjek i jedna prostorija a toliko napetosti. Pravo malo remek djelo.

Objavio: bgvracar
Datum objave: 10.Studeni/Nov.2018 u 20:46
Nažalost, nisam baš oduševljen ovim filmom. Mislim, da su režiser i scenarista uradili solidan posao uzevši u obzir limitirane resurse korišćene u filmu (1 enterijer + 1 glumac) ali ipak mi je priča nekako suviše ravna, bez nekog iznenađujućeg raspleta karakterističnog za trilere. Jednostavno je u jednom trenutku saopšteno da nije ono što smo mislili da jeste, već nešto drugo (da ne otkrivam rasplet) i to je bilo to. Previše, običan, jednostavan kraj filma što nije odlika gore pomenutog žanra. Ocena od 7.8 na IMdB-u je abnormalno visoka i nerealna za ovo ostvarenje. Po meni, neka jaka šestica ali ne više od toga. Samo moje mišljenje, naravno.

Ako volite filmove sa minimalističkim pristupom u glumi, režiji i scenariju, preporučujem španski triler The Glass Coffin (2016).

Datum objave: 10.Studeni/Nov.2018 u 22:16
Originalno postovano od strane bgvracar bgvracar piše:

Nažalost, nisam baš oduševljen ovim filmom. Mislim, da su režiser i scenarista uradili solidan posao uzevši u obzir limitirane resurse korišćene u filmu (1 enterijer + 1 glumac) ali ipak mi je priča nekako suviše ravna, bez nekog iznenađujućeg raspleta karakterističnog za trilere. Jednostavno je u jednom trenutku saopšteno da nije ono što smo mislili da jeste, već nešto drugo (da ne otkrivam rasplet) i to je bilo to. Previše, običan, jednostavan kraj filma što nije odlika gore pomenutog žanra. Ocena od 7.8 na IMdB-u je abnormalno visoka i nerealna za ovo ostvarenje. Po meni, neka jaka šestica ali ne više od toga. Samo moje mišljenje, naravno.

Ako volite filmove sa minimalističkim pristupom u glumi, režiji i scenariju, preporučujem španski triler The Glass Coffin (2016).
Ne bih se složila. Da te citiram : " bez nekog iznenađujućeg raspleta karakterističnog za trilere. Jednostavno je u jednom trenutku saopšteno da nije ono što smo mislili da jeste, već nešto drugo " Mislim kako se to zove iznenađujući preokret u radnji. Izuzetno je teško u jednom interijeru i sa jednim glumcem postići to da te radnja drži do kraja. A ocjena na IMDB-u , s obzirom da je film prikazan prije samo mjesec dana, govori sama za sebe. 

-------------
marina

Datum objave: 10.Studeni/Nov.2018 u 22:19
Originalno postovano od strane marina-budimir marina-budimir piše:

Originalno postovano od strane bgvracar bgvracar piše:

Ne bih se složila. Da te citiram : " bez nekog iznenađujućeg raspleta karakterističnog za trilere. Jednostavno je u jednom trenutku saopšteno da nije ono što smo mislili da jeste, već nešto drugo " Mislim kako se to zove iznenađujući preokret u radnji. Izuzetno je teško u jednom interijeru i sa jednim glumcem postići to da te radnja drži do kraja. A ocjena na IMDB-u , s obzirom da je film prikazan prije samo mjesec dana, govori sama za sebe. 
Marina-Budimir  potpisujem  sve  navedeno,  film je više  nego  dobar , moja  preporuka  je  pogledati  ovu  pravu   filmsku  poslasticu.

Objavio: bgvracar
Datum objave: 10.Studeni/Nov.2018 u 23:53
Ono što sam hteo da kažem, jeste da me uopšte nije iznenadio taj deo filma kad je saopšteno ko je zapravo počinilac zločina. Nekako sam potpuno ravnodušno propratio tu informaciju kao i veći deo filma. A onda se film jednostavno završio i ja sam ostao u fazonu "šta, već se završilo?". To je onaj osećaj kada kažete da je film dobar ali da tu nešto nedostaje. I kao što sam već naveo, ovde se radi o samo mom ličnom osećaju u vezi filma i ničemu drugom.

Kad smo već kod Danaca, pogledajte filmove iz serijala Department Q (ekranizacija 3 romana Jusi Adler-Olsena), pa to je sasvim druga dimenzija u odnosu na ovaj film.

Datum objave: 11.Studeni/Nov.2018 u 00:43
Ajmo reći onu staru : o ukusima se ne raspravlja. A što se tiče J.A. Olsena, sve sam romane čitala i gledala sve što je dosad ekranizirano i slažem se da su to jako dobri filmovi/knjige.

-------------
marina

Objavio: bokidante
Datum objave: 11.Studeni/Nov.2018 u 22:40
Odličan film! Od mene 8,5/10

Objavio: alterego
Datum objave: 14.Studeni/Nov.2018 u 10:28
osrednje 5.5/10

Objavio: 2b0rn0t0b
Datum objave: 14.Prosinac/Dec.2018 u 04:56
Originalno postovano od strane marina-budimir marina-budimir piše:

Film za pamćenje. Oduševio me. Jedan čovjek i jedna prostorija a toliko napetosti. Pravo malo remek djelo.

Apsolutno se slažem. Ovo nije film več FILM-ČI-NA!

Ne mora i ne treba svima da se sviđaju iste stvari, ali ko god ga pogleda objektivno, mora priznati da je režiser sa minimumom sredstava (glumaca, scenografije, vizualnih sredstava) postigao maksimum.

Ne sećam se kako sam naleteo na njega, ali sam ga gledao sa apsolutno nikakvim predznanjem ili očekivanjem i doživeo najprijatnije filmsko iznenađenje u poslednjih par godina.

ALERT - Mogući spojleri

Dodao bih i da film nije jednostavan i jednodimenzionalan kako se na prvi pogled može učiniti. Glavni lik, policajac, u policijskom call centru je po kazni (to postepeno shvatamo tokom razvoja priče) i protiv njega se vodi sudski postupak zbog nekog službenog greha/propusta o kojem ne saznajemo puno, osim da presuda zavisi od njegovog partnera koji bi na sudu trebalo da lažno svedoči u njegovu korist. Naš filmski junak i tokom potrage u više navrata prekoračuje svoje nadležnosti, impulsivan je i kao takav neomiljen kod kolega.

Ovm dolazimo do sekudarne, ali ne manje značajne tema filma, a to je pitanje ISKRENOSTI i odnosa istine i pravednosti. Da li je moralno i ispravno slagati da bi se postigao pravedni cilj? Dokle se sme ići u obmanama i lažima? Tokom filma glavni junak uporedo sa potragom prolazi i svojevrsno lično preispitivanje moralnih stavova i lične ispravosti kao čoveka.

Preporučujem ga svima. Majstorstvo na delu.

-------------
http://ethio-pain-music.blogspot.rs/

Datum objave: 14.Prosinac/Dec.2018 u 15:12
Uz sve to on na kraju odustaje od sebe , ponovo krši pravila a sve da bi spasio ženu kojoj se javi na telefon. Tako se još i u tom segmentu iz tog pustog minimalizma dobilo na dubini, ma sve u svemu film koji se ne zaboravlja. 

-------------
marina

Objavio: amir.mira
Datum objave: 01.Sijecanj/Jan.2019 u 23:27
film je stvarno klasa, nezaboravan, sve vreme drži pažnju, svaka čast scenaristi i režiseru. Da je više ovakvih ostvarenja...

Objavio: vesa73
Datum objave: 05.Sijecanj/Jan.2019 u 10:01
odlican krimic, ocena 9

Objavio: Vladika
Datum objave: 05.Sijecanj/Jan.2019 u 13:11
Izuzetan!!!

-------------
Vladika

Objavio: Vilin
Datum objave: 26.Sijecanj/Jan.2019 u 19:58
Odličan. Sjajana drama. Oduvao me je. Nije ovo triler, ovo je teška priča o propustima državnih institucija zbog kojih stradaju čitave porodice i mnogi dobri ljudi. Svaka čast.

Objavio: Freak37
Datum objave: 02.Veljaca/Feb.2019 u 00:38
Ne pamtim kada mi je neki film tako pomno drzao paznju , ukratko odlican.

Objavio: Loki1973
Datum objave: 09.Veljaca/Feb.2019 u 15:11
Nordijci poderase sve americke blockbustere s filmom snimljenim u jednoj sobi s jednim glumcem. 
Zakon. 

Film i pol. 
9/10

Objavio: Black Raven
Datum objave: 19.Travanj/Apr.2019 u 01:52
Fenomenalno. Ocena 8,5/10. Velika preporuka za ovaj film.

Objavio: DurmitoracŠljivo
Datum objave: 27.Travanj/Apr.2019 u 00:07
Jedna prostorija iz koje sve resava , odlicno !

Ispiši stranicu | Zatvori Prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk