Ispiši stranicu | Zatvori Prozor

Castle Rock (2018)

Web: Titlovi.com
Kategorija: Filmovi i serije
Ime foruma: Titlovi.com Vam sa ponosom predstavljaju - serije
Opis foruma: Ovdje možete naći informacije o serijama
URL: https://forum.titlovi.com/forum_posts.asp?TID=89096
Datum ispisa: 25.Lipanj/Jun.2019 u 08:16
Verzija Softvera: Web Wiz Forums 11.01 - http://www.webwizforums.com

Tema: Castle Rock (2018)
Objavio: Stole Haringa
Tema: Castle Rock (2018)
Datum objave: 06.Svibanj/May.2018 u 08:51

Castle Rock (2018)

Žanr:
Drama, Fantasy, Horror

Uloge: Melanie Lynskey,
Scott Glenn, André Holland

Jezik: engleski

Radnja:

Castle Rock je psihološka horor serija koja se temelji na pričama, novelama i romanima Stephena Kinga, gde se povezuju likovi i teme iz izmišljenog titularnog grada. Prvi put se s njim susrećemo 1979. u romanu “The Dead Zone“, tamo su smeštene radnje “Cujo”, “The Body”, “Uncle Otto’s Truck”, “Mrs. Todd’s Shortcut”, “The Dark Half”, “The Sun Dog” i “Needful Things”, dok se na njega refrira ili samo u prolazu spominje u mnogim Kingovim delima poput “Stand by Me”. Takođe se u istoj geografskoj regiji nalazi i gradić Derry gdje je kanalizacija dom jednog od najstrašnijih klovnova – Pennywisea (It).

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjAh7vbu_DaAhXiF5oKHYwyDHYQFgg3MAE&url=https%3A%2F%2Fwww.imdb.com%2Ftitle%2Ftt6548228%2F&usg=AOvVaw379uWtOv-bstbaJNcijQrB" rel="nofollow - IMDB

Odgovori:
Objavio: chiba
Datum objave: 08.Svibanj/May.2018 u 03:07
Super

Kog datuma je premijera?

Datum objave: 08.Svibanj/May.2018 u 03:57
  Piše na posteru, 25-og jula ukoliko ne odluče drugačije.

Datum objave: 11.Srpanj/Jul.2018 u 05:52

Datum objave: 02.Kolovoz/Aug.2018 u 03:01

Odgledao sam prve dve epizode i više sam nego zadovoljan viđenim. Mislim da se posle dugog filmskog tumaranja najzad našli autori koji znaju kako se pravi Kingov univerzum. Ne znam kako bih drugačije nazvao ovu galeriju likova koja bitiše u fiktivnom Kastl Roku. Uostalom, ako može Marvel (dopisati po želji) ili bilo ko drugi, ne vidim zašto ne bi i King imao nešto slično. U teoriji izgleda ambiciozno i nemoguće, u praksi to trenutno izgleda drugačije.  Akcenat je stavljen na psihološki aspekt priče, sveprisutni osećaj paranoje niskog inteziteta i izolacije glavnog junaka koji se ne oseća dobro u gradu u kom je urbana legenda.

Prve dve epizode su odlična misterija sa minimalnim količinom horora.

Mislim da serija neće biti promašaj poput Magle (što nije naročito teško) i sličnih katastrofalnih ekranizacija Kingovih dela. Rano je za prognoze, videće se na kraju šta će biti.

Objavio: robin12345
Datum objave: 11.Kolovoz/Aug.2018 u 14:24
Originalno postovano od strane inghizida inghizida piše:

Zasto prevodi serije kasne 3-4 dana?

moš ti isti dan prevestCoolkao da je to samo ubaciš žetonLOL

Datum objave: 11.Kolovoz/Aug.2018 u 14:25
ima ga i na HBO tko ne može čekati.

Datum objave: 11.Kolovoz/Aug.2018 u 14:58
Prve tri epizode zbilja obećavaju.

Datum objave: 11.Kolovoz/Aug.2018 u 15:27
Nije bome loše, kake je King bio sreće do sada, ovo je sasvim dobro. Jedino što su svi pomalo antipatični, a naročito Henry Deaver (crni odvjetnik i ključni lik serije). No nisam ovisnik o dobricama pa budem to zanemarioLOL

Objavio: cersei
Datum objave: 11.Kolovoz/Aug.2018 u 23:48
cmoljenje za titlovima je kažnjivo djelo u ovim temama tak da....LOL

Ako neki misle nastavit, neka se pozdrave s ekipomLOL

-------------
http://ju1897.net" rel="nofollow">

Datum objave: 12.Kolovoz/Aug.2018 u 08:36

Ja sam odgledao prve četiri epizode i za sada sam zadovoljan iako  niko od njih zaista nema harizmu veću od kokošije kuvane noge. Odskače stari šerif koji izgleda kao stariji brat Bili Bob Torntona i bela verzija Henrija Divera. Video sam na IMDB-u da je bio maskirani klovn u filmu It (2017). ogli su da uštede na šminkanju jer dotični je dovoljno jeziv i bez šminke. LOL

Datum objave: 12.Kolovoz/Aug.2018 u 09:00
Originalno postovano od strane Stole Haringa Stole Haringa piše:

Ja sam odgledao prve četiri epizode i za sada sam zadovoljan iako  niko od njih zaista nema harizmu veću od kokošije kuvane noge. Odskače stari šerif koji izgleda kao stariji brat Bili Bob Torntona i bela verzija Henrija Divera. Video sam na IMDB-u da je bio maskirani klovn u filmu It (2017). ogli su da uštede na šminkanju jer dotični je dovoljno jeziv i bez šminke. LOL

Stole, on bi ti mogao biti dalji rod: Scott Glenn-Osušena HARINGALOLLOLobzirom da je počeo s pojavljivanjem na tv ekranima 1964, još dobro i izgleda, heheheeh...Nema u njemu ni grama masnoće. A bome ni vode, suh ko potok u Teksasu, sredinom kolovozaLOL

Datum objave: 12.Kolovoz/Aug.2018 u 15:58
ja ogledala pilot i malo druge, vidim da Roman je opet upirLOLLOL Tog lika uzimaju samo da izgleda creepy buljavoLOL

-------------

Datum objave: 12.Kolovoz/Aug.2018 u 17:34
ti bi bracu, ti bi UVIJEK bracuLOLLOL

Datum objave: 12.Kolovoz/Aug.2018 u 17:37
neka seka je već plazila po njemu, sav je jadan crven i spaljenLOLLOL

Datum objave: 12.Kolovoz/Aug.2018 u 18:05
dok nisi napisao, nisam ni skontala da je to mali burazLOLLOL

-------------

Datum objave: 17.Kolovoz/Aug.2018 u 03:16
Originalno postovano od strane robin12345 robin12345 piše:

Originalno postovano od strane Stole Haringa Stole Haringa piše:

Stole, on bi ti mogao biti dalji rod: Scott Glenn-Osušena HARINGALOLLOLobzirom da je počeo s pojavljivanjem na tv ekranima 1964, još dobro i izgleda, heheheeh...Nema u njemu ni grama masnoće. A bome ni vode, suh ko potok u Teksasu, sredinom kolovozaLOL

Ko zna šta je moj prađed radio dok se šetao po Amerikama.

Maćori će uskoro zagaziti u devetu deceniju života. Mlađi je od Istvuda i Kirka Daglasa a Torntonu bi mogao biti brat ili ćaća.

Castle Rock već dobio drugu sezonu

Hulu je zadovoljan sa svojim psihološkim trilerom Castle Rock, te je serija već obnovljena za drugu sezonu!

Ceo univerzum Stephena Kinga sudara se u ovoj seriji, kada se u gradić Castle Rock vrati Henry Deaver (Andre Holland), advokat koji želi da pomogne najblaže rečeno čudnom mladiću (Bill Skarsgard), pronađenom u kavezu u napuštenom delu zatvora Shawshank. Da, onog zatvora Shawshank.

https://variety.com/2018/tv/news/castle-rock-renewed-season-2-hulu-boss-interview-1202902465/" rel="nofollow - Variety takođe otkriva da će se Castle Rock vratiti sa "novom originalnom pričom", što je potvrdio i čelnik Hulua, Craig Erwich. To znači da će serija ipak biti antologijska, poput American Horror Story, sa eventualnim "sudaranjima" likova iz više sezona.

Erwich je potom nastavio da se hvali kako je Castle Rock "udružio jednog od najvećih pisaca (King) sa jednim od najvećih modernih pripovedača (J.J. Abrams) kako bi se priča valjano konstruisala oko nečega što je toliko poznato među legijama Kingovih fanova, a to je gradić Castle Rock".

"Očekivanja su bila ogromna u startu, ali smo ih u potpunosti nadmašili. Reakcija publike je fenomenalna i mislim da imamo jednu od serija o kojoj se ovog leta najviše priča," završava Erwich.

Dobra vest, nadam se da neće da zeznu do kraja.

Datum objave: 18.Kolovoz/Aug.2018 u 15:28
Početak je dobar. Super je što nastavljaju dalje.

Datum objave: 18.Kolovoz/Aug.2018 u 22:56

Dobra je ova zadnja epizoda sa sektom Šizmatika.

Ovo postaje sve bolje i bolje. Javiću se kad sve odgledam.

Objavio: bokidante
Datum objave: 21.Kolovoz/Aug.2018 u 18:37
Upravo odgledao 2 epizodu, i mogu samo reći, palac gore! 9/10

Objavio: LesaRad
Datum objave: 23.Kolovoz/Aug.2018 u 02:59
KaNtastrofa. Nepovezano, dosadno, besciljno, besmisleno.

Objavio: rocknrollabgd
Datum objave: 28.Kolovoz/Aug.2018 u 22:33
Treba biti strpljiv, iz pocetka spora ali, polako se zahuktava. Preporuka!

Objavio: jeje cantiq
Datum objave: 28.Kolovoz/Aug.2018 u 23:38
Lesa, Lesa...
Ako si pogledao drugi dio Twin Peaksa, moći ćeš i ovo. Nije mi loše za sad.

Objavio: Meklejn
Datum objave: 09.Rujan/Sep.2018 u 17:07
Odgledao 9 epizoda, zaista nema pojma sta gledam. Tesko mi ide povezivanje stvari. 

Datum objave: 09.Rujan/Sep.2018 u 17:31
koliko su otkrili u 9. epki toliko novih pitanja, kao "Lost" taktika, jedno otkriješ 3 nova pitanja odmah skaču s ekrana.LOL

Datum objave: 09.Rujan/Sep.2018 u 17:47
Originalno postovano od strane robin12345 robin12345 piše:

koliko su otkrili u 9. epki toliko novih pitanja, kao "Lost" taktika, jedno otkriješ 3 nova pitanja odmah skaču s ekrana.LOL
još dan danas ih pola ne zna John Locke mrtav ili nijeLOLLOL

-------------

Datum objave: 09.Rujan/Sep.2018 u 18:04
Koji od John Lockova?LOL

Datum objave: 09.Rujan/Sep.2018 u 19:42
e toLOL

-------------

Datum objave: 11.Rujan/Sep.2018 u 23:35

Ko je John Lock ? LOL

Šalu na stranu, nemam običaj da se javljam svaki čas. Nužda zakon posle devete epizode menja. Može da se desi da zaboravim nešto jer ovde ništa nije onako kao što izgleda. Zakomplikovalo se toliko da ima i Losta onoliko koliko ima i Darka. Ne znam na koju će prevagnuti stranu. 

Posle palanačkih i šumskih staza, stranputica i bogaza, šira slika se malo razbistrila a više zamutila. Ovo što sam video i što očekujem je glavolomka uzrokovana putešesvijem kroz više dimenzija. Meta je ista, različito je odstojanje, preciznije, grad i okoliš su isti, razlikuju se životi stanovnika. Mama Moli (Spejsek) je trenutno jedina svesna postojanja svih dimenzija koje obeležava šahovskim figurama. Podsećaju je gde je i kad bila. Kroz njen multidimenzijalni procep defiluje pas koji je, u zavisnosti od toga gde se nalazi, živ, mrtav, ranjen ili reinkarniran u nešto sasvim treće. Isti slučaj je i sa ljudima i događajima za koje ne zna da li su se desili, dešavaju se, ili će se tek dogoditi. Ravnotežu u svemiru je poremetio paganski ritual prvih stanovnika grada u kom vlada ili će zavladati pritajeno zlo. Biće zanimljivo za videti kroz šta su prošla dva Divera, ili još bolje, šta je od njih nastalo.

Očekujem zanimljivo i komplikovano seljakanje kroz raznorazne dimenzije kojima ni reinkarnacija nije strana.

Objavio: bokidante
Datum objave: 15.Rujan/Sep.2018 u 15:01
Meni osobno, najbolja adaptacija Stephan-a King-a do sada! 10/10

Datum objave: 15.Rujan/Sep.2018 u 16:01

Završio sam prvu sezonu koja će biti prava poslastica za Kingove fanove i njegovo kingovanje.

Serija Kasl Rok je za kingofile iz više razloga iako ima nema baš mnogo veze sa njegovim delima. Kopča koja ih spaja su imena iz njegovih dela u paketu sa famoznim mestom radnje.

Nisam otkrio rupu na saksiji time što pišem da je dotični najekranizovaniji pisac današnjice a verovatno će tako biti i u budućnosti. King je isceđen toliko da u strahu smrti od gladi vampiri i komarci beže od njega. Producenti serije u udruženom kreativnom poduhvatu, Abrams i dvojac koji je potpisao scenario i režiju, nisu bili obeshrabreni eskiviranjem krvopija, oni misle da ima još toga da se iscesi. Donekle su bili u pravu, oni su poput pravih holivuđana odavno nadmašili Kraljevića Marka čiji je specijalitet bio ceđenje devetogodišnje suve drenovine. Iscedili su dovoljno od Kinga da ponude vožnju koja se završila tamo gde je i počela, u kavezu i podrumu. Predosećao sam nešto slično posle vesti da je druga sezona zagarntovana i to se na žalost i desilo. Autori su u toku vožnje, uz put, umesto putokaza, posejali toliko znakova pitanja, i tek poneki znak usklika koji više odmaži nego što pomažu. Da je ovo neka novost pa da im progledam kroz prste, ovo sam već video u Lostu, Tvin Piksu i Darku. Kasl Rok nije nišra drugo nego koktel smućkan od navedenih serija sa malom esencijom Kinga koji je poslužio da mu poboljša aromu. Donekle su uspeli u tome, dovoljno da nastavim sa drugom sezonom.

Datum objave: 17.Rujan/Sep.2018 u 07:24
Dobro otezanje solidne prve sezone.

Datum objave: 19.Rujan/Sep.2018 u 23:24

Trolovanje autora serija  je neminovno.

Sedma epizoda mi je najbolja jer najviše objašnjava dimenzije koje su slične ali ne i iste. Neke stvari su konstantne a neke su miksovane poput oba Henrija. Portal u šumi je doživeo neku anomaliju koja omogućuje šetnju između dve dimenzije crnom Diveru koji je sa sobom povukao belog. Dva Henrija na jednom mestu ruše ravnotežu pa nastaju požari, ubistva itd. Tajanstvena sila koja se iznenada pojavljuje i rešava stvar vraća ravnotežu tako što jednog od njih stavlja u štenaru. Oprostiću trolovanje ukoliko se ovo ne pretvori u špansku seriju u kom se ne zna ko je kome očuh, majka, brat.

U svakom slučaju utisak je pozitivan. Gledaće se u drugoj sezoni.

Datum objave: 28.Rujan/Sep.2018 u 11:24
Vudu vrač šizmatik je dosta toga objasnio u gluvoj sobi.

Objavio: funky545
Datum objave: 30.Listopad/Oct.2018 u 14:01
Poslije 4. ili 5. epizode prestao da gledam. King zabluzio opet.

Objavio: memich
Datum objave: 25.Veljaca/Feb.2019 u 14:18
Nakon dosta odgađanja napokon sam odgledao ovu seriju i prilično sam zadovljan. Meni kao ljubitelju misterija, sezona bi bila skoro savršena da nije lošeg završetka, ali opet je to nekih 8/10.

Ispiši stranicu | Zatvori Prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk