Ispiši stranicu | Zatvori Prozor

Beterang (2015)

Web: Titlovi.com
Kategorija: Filmovi i serije
Ime foruma: Komentari na filmove
Opis foruma: U ovom forumu će biti komentari na filmove
URL: https://forum.titlovi.com/forum_posts.asp?TID=86032
Datum ispisa: 26.Lipanj/Jun.2026 u 15:39
Verzija Softvera: Web Wiz Forums 11.01 - http://www.webwizforums.com


Tema: Beterang (2015)
Objavio: titlovi.com
Tema: Beterang (2015)
Datum objave: 29.Srpanj/Jul.2017 u 01:15
Prijevod je najavio adm1r ⚡️



Odgovori:
Objavio: puppet_master
Datum objave: 25.Travanj/Apr.2022 u 12:01
Pandur, veći od života, dobar otac i veran muž, vredan radnik i samoupravljač, nepotkupljiv, pošteniji od druga Pape, spretniji od Jackie Chana (uvek fenomenalni Hwang Jung-min) sa jedne strane i meni gotovo bondovski negativac u vidu mlađanog naslednika supermoćne kompanije, sav u hirovima i kompleksima, iza zaštite tima advokata i moćnog oca, svemogućeg novcETA. 

Film je, pre svega, sukob ove dvojice, između korupcije i unesrećenih, ugnjetavanih radnika, te prepreka u vidu novca i moći na svakom putu čestitosti. Tema, jasno, već viđena ali pored sjajnog protagoniste, odličan je i tempo, ne oseti se dva sata trajanja, krcati su što akcijom, ponešto i humorom, ljudskim tonovima, zanimljivim likovima. Žanrovski je rasut svuda, zbilja se trudilo da bude za svakoga ponešto, možda čak i na štetu onih najokorelijih ljubitelja žanrovskog filma, "Veteran" je prosto zabavan, interesantan film sa sjajnim glumcem, šta će više, u savremenom korejskom filmu žanrovska čistoća je gotovo greh ionako LOL  Kako bilo, vredi.


Objavio: bgvracar
Datum objave: 25.Travanj/Apr.2022 u 17:52
Originalno postovano od strane puppet_master puppet_master piše:


Žanrovski je rasut svuda, zbilja se trudilo da bude za svakoga ponešto, možda čak i na štetu onih najokorelijih ljubitelja žanrovskog filma...


Ovo je prvo što mi je palo na pamet nakon odgledanog filma. Prošlo je već izvesno vreme otkako sam ga odgledao te zbog protoka vremena i zaborava, ne mogu da ga analiziram u sitna crevca, tek nisam preterano bio zadovoljan ponuđenim. Za blokbaster koji je u svoje vreme bio treći najgledaniji film na korejskom "box office", očekivao sam iskreno više. Lonac u koji je stavljen veliki broj namirnica, ali se jelo nije dovoljno dobro skuvalo. Cool


Objavio: puppet_master
Datum objave: 25.Travanj/Apr.2022 u 18:14
Mene je početak oduševio, iznenađujuće dobro koreografisane scene borbi, sa opakim timom kaskadera, te podjednako iznenađujuće dobrim Hwang Jung-minom u akcionom plesu poput onih boljih flimova Jackie Chana. Uz korišćenje kulisa i inventara automehaničarske radnje. LOL Taman sam se bio naoštrio za ludu akciju...no lutao je ton potom često. 


Objavio: JoxerTM
Datum objave: 25.Travanj/Apr.2022 u 20:44
Dosta toga sitničarenja!
Film je ekstra i amen!

Ilitiga, baš mi se ne da pisati, igram neku igricu da smirim strasti za napisati za jedan drugi...
Ko ne vjeruje da je ekstra, nek provjeri.


Objavio: puppet_master
Datum objave: 25.Travanj/Apr.2022 u 20:50
Ali šta znači "extra" ? Approve Ne može to tako, ovamo ti smeta kada ovi počnu sa "odličan" a onda ti kreneš sa "extra". 

I zašto bi, zaboga miloga, smirivao strasti? Strasti bi trebalo da pršte, ejakuliraju po ekranu, zidovima, temi, filmu. Umreće nam forum ako ubiVamo naše strasti. Unhappy Sada me kopka koji si to film gledao. Ermm


Objavio: JoxerTM
Datum objave: 25.Travanj/Apr.2022 u 23:07
Ama imao sam poriv napisati jednu podeblju psihoanalizu likova i društva, ali to se ne smije.
Film je film i ljudi ga trebaju pogledati najprije pa možemo iza toga ćakulati na kavi.
Znadeš koji.

A što znači ekstra, uzmeš film https://ba.titlovi.com/prijevodi/?prijevod=tt7040874" rel="nofollow - A Simple Favor (2018), i u jednom trenutku čuješ ovo:
"That was extra!"
Što je to (bilo) ekstra i kako je naš žargonizam dospio u holivud, nemam pojma, ali bilo mi je drago.




Objavio: puppet_master
Datum objave: 26.Travanj/Apr.2022 u 09:52
Meni je ekstra onda kada naručujem npr karađorđevu šniclu (mada, bilo šta pohovano) pa za svaki slučaj zamolim konobara da mi donese ekstra tartar Approve tj ako nisam potpuno podivljao pa zatražim i ekstra pommes frites, ekstra dakle kao "povrh onoga što već ide"...narodski "šta si se stis'o" LOL a ne kao "vanserijski kvalitet" kako se to već danas klasifikuje. Approve


Objavio: AlexDeLarge
Datum objave: 26.Travanj/Apr.2022 u 10:20
Originalno postovano od strane puppet_master puppet_master piše:

Meni je ekstra onda kada naručujem npr karađorđevu šniclu (mada, bilo šta pohovano) pa za svaki slučaj zamolim konobara da mi donese ekstra tartar Approve tj ako nisam potpuno podivljao pa zatražim i ekstra pommes frites, ekstra dakle kao "povrh onoga što već ide"...narodski "šta si se stis'o" LOL a ne kao "vanserijski kvalitet" kako se to već danas klasifikuje. Approve


Jasno si i nedvosmisleno objasnio šta podrazumevamo pod ekstra, za svaku pohvaluWink, mada je Joxer u pravu šta znači ekstra-odličan, osobit, izvanredan, itd. Mada prekor za njegov komentar  filma stoji Smile


Objavio: puppet_master
Datum objave: 26.Travanj/Apr.2022 u 10:51
Ne fali meni razumevanja, već više volim da se glupiram, prosto mi je bilo stalo do toga da podmetnem priču o pohovanom mesištu i sjajnom umaku, krompirićima, morao sam je maskirati u nešto LOL


Objavio: AlexDeLarge
Datum objave: 26.Travanj/Apr.2022 u 11:14
Uvek mi odgovarašWinkSmile, ma znam, valjda sam za ovih 5,6 meseci ukapirao, ja sam na forumu  ostavio još dozu ozbiljnosti i nekako mi je ok, nego uspostavljanje veze mi je bilo odlično, i podseti me da odavno nisam jeo  špikovanu glavu ( da se niko ne uvredi, jelo je bilo popularno, i skoro svaka kafana shodno geografskom području je imala na meniju, to je jedan od mnogih specijaliteta koji su odlični) a kao i puppet-a podseti me da su i u ovom i  slicnim korejskim filmovima sve i svasta stavili u `kinematografski1 lonac, zacinili sa podosta zacina a opet prijatno za jelo.


Objavio: puppet_master
Datum objave: 26.Travanj/Apr.2022 u 11:21
Svima valjda, ne samo tebi Wink. Sada tek da ne bude da mi je potrebna jezička lekcija i da je poenta zbilja bila u značenju ili tumačenju reči LOL
Ne znam šta je to Unhappy ta glava, nit čija zapravo LOL to nisam jeo/video igde Unhappy pričali su mi o nekakvoj "svinjskoj glavi" po netu, nisam ikada razumeo kontekst Stern Smile 


Objavio: JoxerTM
Datum objave: 26.Travanj/Apr.2022 u 16:27
Kako nisi. Uđe čovjek u mesnicu:
- Imate li teleću glavu?
- Ne, ja se samo tako češljam.

Tako sam čuo izvorno, nakon 10 godina čuo sa svinjsku... Znaš kako to ide u narodnoj predaji, netko doda, netko izmijeni.

A ovo, komentar na nešto sa "ekstra", to je nekako bilo ušlo u ulični žargon i zamijenilo iritantnu posudbenicu "kul".
Sama po sebi upotreba je potpuno pogrešna, ali ljudi u stvarnosti nisu holivudski Mordor, nego su puni ideja i humora.
Pa se to ekstra osim za nešto jako dobro počelo koristiti i za sprdanje, ironiju i sarkazam kad nešto nije nimalo dobro, primjer:
- Gorivo opet poskupljuje!
- Ekstra!

- Ma znaš šta, idi u p. materinu!
- Ekstra!

- Zakasnio si na kavu, ja odlazim, a ti kako želiš.
- Ekstra!

E sad, kako se ovdašnja neobična upotreba toga ekstra probila u jedan holivudski scenarij, ne znam.
Ali mi je pozitivno podebljalo utiske ionako dobrog filma.


Objavio: AlexDeLarge
Datum objave: 26.Travanj/Apr.2022 u 17:30
Jeste van teme duboko, Ali ima i onaj stari vic, a i ovaj sam cuo pre 20 i nesto godina, pa da toj je taj period, a ovaj je posle njega ulazi čovek u mesaru i pita mesara imate li nogice, a mesar odgovara, jok stojim na... onaj tip viceva, ali kad sam ga cuo u drustvu svi smo se smejali.

A pored ekstra, za ir... itd. se koristila reč super, a u skorije vreme divno.



Ispiši stranicu | Zatvori Prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk