Ispiši stranicu | Zatvori Prozor

Wonder Woman (2017)

Web: Titlovi.com
Kategorija: Filmovi i serije
Ime foruma: Komentari na filmove
Opis foruma: U ovom forumu će biti komentari na filmove
URL: https://forum.titlovi.com/forum_posts.asp?TID=85557
Datum ispisa: 17.Listopad/Oct.2017 u 06:01
Verzija Softvera: Web Wiz Forums 11.01 - http://www.webwizforums.com

Tema: Wonder Woman (2017)
Objavio: titlovi.com
Tema: Wonder Woman (2017)
Datum objave: 04.Lipanj/Jun.2017 u 02:23
Prijevod je najavio Bambula ⚡️

Odgovori:
Objavio: bebapecic
Datum objave: 12.Lipanj/Jun.2017 u 23:08
Glumica je prelepa,film je dobar za ljubitelje strip heroja.

Objavio: marko-ivezic
Datum objave: 13.Lipanj/Jun.2017 u 11:30
osrednje..

Objavio: dacan
Datum objave: 13.Lipanj/Jun.2017 u 17:40
film je, što je član marko ivezić napisao osrednji ali je glumica stvarno izuzetno lepa

Objavio: LesaRad
Datum objave: 19.Lipanj/Jun.2017 u 12:15
Ovo su valjda komentari za filmove, a ne izbor za mis. Nisam cuo da se daje Oskar za lepotu.

Objavio: noxovac93
Datum objave: 20.Lipanj/Jun.2017 u 00:20
Originalno postovano od strane marko-ivezic marko-ivezic napisao:

osrednje..
veze ti moj druze nemas

Objavio: miroslav-milic
Datum objave: 20.Lipanj/Jun.2017 u 14:23
Za malu,naivnu decu

Objavio: sinna
Datum objave: 20.Lipanj/Jun.2017 u 15:23
Originalno postovano od strane miroslav-milic miroslav-milic napisao:

Za malu,naivnu decu

Upravo tako,a ne za staru i čangrizavu senilnu starčad.DeadDeadDead

-------------
Everything is a Joke !

Datum objave: 20.Lipanj/Jun.2017 u 16:03
Dobro, to je sad veciti jaz generacija, znamo to, pomoci nema. Ali meni je krivo sto samo Marvel stancuje svoje super-heroje, a nema filmova s drugim likovima s kojima se odrastalo. Blek Stena, Zagor, Teks Viler, Kom. Mark, Mandrak, Kirbi, Aster Blistok... 
Da ne pominjem Alan Forda (ne racunam onaj prastari talijanski crtani film koji je los). 
Zar ne bi to bilo lepo, hm? 

Datum objave: 20.Lipanj/Jun.2017 u 16:33
Bilo ti to fantastično ali sve ovo pobro što si nabrojao je talijanska literatura,a ameri neće dirati u to radi previše stvari a jedna od njih je usko tržište koje je pratilo sve te heroje i junake i role modele naše mladosti.U Americi nitko nije čuo za Njegovu Visost , za Roberta "Bob" Rocka ili Jeremiju i Squikija,a o Velikom Cezaru da i ne govorim.Malo je tržište za to ,očiti primjer je Dylan Dog , prošao van evrope katastrofa.Volio bih vidjeti Zagora i Čika na velikom platnu više nego Tita i Jovanku,a pro po Čika već vidim Mannya iz Moderne Obitelji u toj ulozi,savršen a možda i živa reinkarnacija Fellipea Gonzalesa Caetanna Chico.E da je još Sergio Leone živ možda bi nam se želje i ostvarile.VIVA LA CINEMATICA ITALIANA!!!

-------------
Everything is a Joke !

Datum objave: 21.Lipanj/Jun.2017 u 13:56
Nadajmo se ipak da se nekom omakne da snimi nesto na ovu temu. 
Cudi me da Francuzi nikad nisu snimili Aster Blistok film, pored toliko Asteriks filmova.
E sad, ko bi igrao Zagora, Broja Jedan, Jeremiju... to bi bilo zanimljivo.
Ma moze i crtani, ako nista drugo. 

Objavio: Hogar Strašni
Datum objave: 21.Lipanj/Jun.2017 u 14:11
Originalno postovano od strane LesaRad LesaRad napisao:

Dobro, to je sad veciti jaz generacija, znamo to, pomoci nema. Ali meni je krivo sto samo Marvel stancuje svoje super-heroje, a nema filmova s drugim likovima s kojima se odrastalo. Blek Stena, Zagor, Teks Viler, Kom. Mark, Mandrak, Kirbi, Aster Blistok... 
Da ne pominjem Alan Forda (ne racunam onaj prastari talijanski crtani film koji je los). 
Zar ne bi to bilo lepo, hm? 
Ako će da se provedu kao nesrećni Dilan Dog, bolje da ih ne snimaju.
Sad, nedostatak evropskih ekranizacija evropskih stripova jeste malo začuđujuć. Možda je procena producenata da za to ne bi bilo publike.
Ali skrenusmo s teme. Ovo je Wonder Woman. Za ovo drugo bi nam bolje odgovarala neka zasebna tema.

-------------
As you journey through life take a minute every now and then to give a thought for the other fellow. He could be plotting something.

Datum objave: 21.Lipanj/Jun.2017 u 17:41
Drago mi je da se Hogar s. slaže s mojim postom,jer maleno je tržište za junake iz stripova neše mladosti (nisam dijete ali dijete još je živo u meni).Jedini strip junak koji je nešto uspio napraviti je Asterix franšiza ali u francuskoj kinematografiji (možda i bolje jer je savršeno ispalo).Ali eto i ja omakoh od teme "Wonder Woman".Trebalo bi otvoriti temu na račun toga i rasprave radi da se ne ulijenimo od ovog ljeta.

-------------
Everything is a Joke !

Objavio: CSInvestigator
Datum objave: 02.Srpanj/Jul.2017 u 23:09
Gledala u bioskopu. Malo sam se smorila pošto je film otegnut na 140 minuta.
Gal Gadot dosta izvači prosek filma, koji be bez nje koja dominira pojavom na ekranu bio samo dosadan.
Ovako je prihvatljiv, ok, zabavan, efekti, kostimografja full, samo je film nekako usmeren na tinejdžere.
To kažem zbog pojedinih scena gde su se klinci u bioskopu kikotali, a bile su baš dečje fore LOL

-------------
Your soul could never grow old, it's evergreen

Objavio: dacan
Datum objave: 03.Srpanj/Jul.2017 u 18:24
film je dosta pristojan, a starije osobe vrača u detinjstvo i budi im maštu... to je obično sa svim filmovima koji su rađeni po stripu tj strip junacima

Objavio: puppet_master
Datum objave: 03.Srpanj/Jul.2017 u 18:57
Dva puta sam probao da ga odgledam, dva puta zaspao (nije do dosade, moj umor je, a i zaspim uvek u prvih 15-20 min, kao penzioner, gde znam kakav je film).  Sa te strane me definitivno vraća u detinjstvo, kada sam mogao čas posla da zaspim.  Sa filmovima obično nemam sna (ako ne računam M. Night Shyamalana, on je najbolji protiv nesanice, odmah zaspim), valjda me je letnja žega uspavala.

Kakogod, preslatka mi je milica, probaću film odgledati iz trećeg puta. LOL

Objavio: dovedimolopove-navla
Datum objave: 04.Srpanj/Jul.2017 u 06:49
Nije loše za početak sledeći će biti odličan.....

Datum objave: 05.Srpanj/Jul.2017 u 21:44
Upravo došao sa projekcije.Meni je film fantastičan,kao da je sniman u vrijeme zlatnog doba Hollywooda,gdje je prikazano u filmu,emocije,akcija,romantika i mistika a likovi su savršeno balansirani i odglumljeni.Znam da je moje mišljenje u neku ruku pristrano,ipak sam fan DCU-a,ali film je odličan ma što svi drugi protivnici govorili.Čim izađe dobra snimka na netu obavezno ću da je pogledam još jednom a borami vjerojatno i 2x.Komentar nije loše ne uvažavam ni malo jer da nije loše nego je fantastično.A propo prvog svjetskog rata na ekranima komercijalnih filmova na tu temu nisam solidnijeg odgledao još od Galipolja.Za mene filmčina je to.

-------------
Everything is a Joke !

Objavio: bonenise
Datum objave: 09.Srpanj/Jul.2017 u 19:56
Upravo odgledano. 7/10 Nisam razočarana, ali teško da sam i očarana filmom.LOL

-------------
- BONENISE -

Datum objave: 09.Srpanj/Jul.2017 u 21:15
Pa sve je stvar percepcije i gdje je film i na čemu odgledan.
Opet svi smo individue i svi volimo ono što volimo.
Slažem se nije sada film za ostati bez daha ili nešto nikada viđeno ali odličan je film,čistokrna zabava za svakoga.A Gal e od nje sam ostao bez daha,čisti udarac u plexus.
Više o WW ne pišem dosta sam rekao. TOČKA

-------------
Everything is a Joke !

Objavio: Danilo-Naissus
Datum objave: 09.Srpanj/Jul.2017 u 23:00
Sasvim korektan film za ovaj žanr.       

Objavio: dabomba
Datum objave: 10.Srpanj/Jul.2017 u 21:25
6/10,u skladu sa očekivanjima,za odmoriti mozak,bez brige i pameti....

Objavio: Danilo-Naissus
Datum objave: 10.Srpanj/Jul.2017 u 21:30
Teši me što nije imala donji veš (plavi sa belim zvezdicama) i zvezdu petokraku na kruni (ili šta je već).    

* ovo je strip junakinja tako da ne zameram hronično i dosledno neznanje o grčkoj mitologiji.     

Objavio: duckyR6
Datum objave: 17.Srpanj/Jul.2017 u 14:43
Meni je film bio super. Efekti su odlični. Uglavnom film je apsolutno za pogledati.

Objavio: VladBetMi71
Datum objave: 17.Srpanj/Jul.2017 u 16:36
Vredi pogledati.Hvala na prevodu

Objavio: deda vlada
Datum objave: 21.Srpanj/Jul.2017 u 19:36
Ekranizovan crtać, dobar za razbibrigu...

Datum objave: 21.Srpanj/Jul.2017 u 20:45
F A N T A S T I Č A N   F I L M ! ! ! !

Nije "crtač" već strip ekranizacija,hvala lijepo.

-------------
Everything is a Joke !

Objavio: papiko
Datum objave: 22.Srpanj/Jul.2017 u 20:35
Film kida odlican je.Clap

-------------
S'poljubcima do samara...

Objavio: Jozef69
Datum objave: 24.Srpanj/Jul.2017 u 21:03
Meni je film odlican. Taman kako dolikuje stripu. I dobra gluma i dobra scenografija. Zanatski dobro odradjeno.

Objavio: vlado-h.-danicic
Datum objave: 08.Kolovoz/Aug.2017 u 22:34
Veliki pozdrav. Vidm dollje komentare u vezi sa wonder woman filmom samo neznam kao ga gledati jer postoji samo trailer!. Slika je odlićna i mogu samo zahvaliti na odlićnom prijevodu ali (cijeli film ovdije ne mogu pogledari?

Objavio: Osvrtnik
Datum objave: 09.Kolovoz/Aug.2017 u 13:12
Drago mi je da je DC, odnosno Warner Bros., ovim filmom našao ton kojim će se voditi u sljedećim filmovima. Nije ovo ništa što već nismo vidjeli, ali je napravljeno jako dobro.

Objavio: Banjo92
Datum objave: 09.Kolovoz/Aug.2017 u 19:39
Dobar film,svakako vrijedi ga pogledati.

Objavio: alexn96
Datum objave: 16.Kolovoz/Aug.2017 u 05:19
Film je po meni veoma znacajan jer napusta modernu "samosvest" filmova tj. ne pravi parodiju od samog sebe usiljenim humorom. Dakle ne boji se klisea kako je to Peti Dzenkins rekla. Ono sto je nekada bio klise danas je osvezenje a klise je biti svestan da ti je film "cheesy" pa se onda sprdati na svoj racun (kao sto radi marvel) Dakle film koji se ne boji da pokaze emocije i da se vrati korenima ovog pod-zanra.

Datum objave: 29.Kolovoz/Aug.2017 u 11:18
Nažalost nisam bio u prilici da vidim strip ali sa unukom sam gledao crtane epizode...Smile

-------------
Uvek znam ono sto neznam

Objavio: Messiah1-vk
Datum objave: 30.Kolovoz/Aug.2017 u 17:59
Dobar film .. Vrijedi pogledat

Objavio: sirivangrozni
Datum objave: 04.Rujan/Sep.2017 u 20:44
Stvoren je još jedan super heroj, sve mi se čini bit će nastavaka... a film odličan...

Objavio: stevan037
Datum objave: 04.Rujan/Sep.2017 u 20:49
Sasvim pristojan film, lepa najava za Justice League.

Objavio: Isolation
Datum objave: 04.Rujan/Sep.2017 u 20:50
Nisam ocekivao previse,ali film je vise od mojih ocekivanja.Odlican scenario kao i gluma sjajnog Chrisa Pina.Solidan film.8/10

Objavio: tantal
Datum objave: 04.Rujan/Sep.2017 u 23:26
Nastavka ce biti.Procitao sam danas.Bice jos grandioznije nego prvi deo.Volim pogledati Chrisa Pina i narocito Gal Gadot ali u nekom drugom filmu.Jer sem Americke zaludjenosti Cudesnom Zenom uz dosta pucanja,letenja,svetlecih i ostalih efekata...Posle gledanja filma nisam se mogao setiti pocetka.Zasto ovako visoka ocena? Tako-Tako.

Objavio: abrabis
Datum objave: 05.Rujan/Sep.2017 u 13:54
Film je ok. I može da se gleda kao dobra razonoda.

Objavio: Bojan979
Datum objave: 05.Rujan/Sep.2017 u 17:42
Nije mi se dopao.

Objavio: aleksandar-srebro
Datum objave: 05.Rujan/Sep.2017 u 22:07
extra

Objavio: Sara Ryder
Datum objave: 06.Rujan/Sep.2017 u 20:15
Najbolji comic book film do sada. Sve je na svom mestu, i sadrzi sve ono sto treba da sadrzi za dobru strip adaptaciju.

Datum objave: 06.Rujan/Sep.2017 u 21:10
Film je dobro urađen. Nisam čitao strip ali sam sa unukom odgledao par crtaća...

-------------
Uvek znam ono sto neznam

Objavio: Djgretz
Datum objave: 06.Rujan/Sep.2017 u 22:14
Film je dobar ,nije za 10 no uspijeva pobuditi emociju,postoji i izvjestan zaplet,mada se dosta lako može pretpostaviti tok događaja u samom filmu.
U svakom slučaju ga je vrijedilo  pogledati,kao i Čuvare galaksije,mada je ovo puno bolje odrađeno.Clap

Objavio: Vladika
Datum objave: 06.Rujan/Sep.2017 u 23:23
Za klince do 15-ak godina.

-------------
Vladika

Objavio: alexn96
Datum objave: 06.Rujan/Sep.2017 u 23:29
Originalno postovano od strane Vladika Vladika napisao:

Upravo suprotno. Prvi superjunacki film uz koji sam se osecao kao odrasla osoba dok sam ga gledao. Osvezenje za ovaj podzanr i definitivno nada da ce filmovi poput Deadpoola i njemu slicnih otici na smetliste filmske istorije gde i pripadaju.

Objavio: Vladika
Datum objave: 07.Rujan/Sep.2017 u 02:18
Originalno postovano od strane alexn96 alexn96 napisao:

Originalno postovano od strane Vladika Vladika napisao:

Upravo suprotno. Prvi superjunacki film uz koji sam se osecao kao odrasla osoba dok sam ga gledao. Osvezenje za ovaj podzanr i definitivno nada da ce filmovi poput Deadpoola i njemu slicnih otici na smetliste filmske istorije gde i pripadaju.

AcaNholivud

-------------
Vladika

Objavio: bokidante
Datum objave: 08.Rujan/Sep.2017 u 11:02
Ništa nisam očekivao, tako da se nisam ni razočarao. Moja ocjena je 5/10

Objavio: Hogar Strašni
Datum objave: 08.Rujan/Sep.2017 u 19:48
Sasvim solidan film u svom žanru, ali ne zaslužuje baš onoliko hvale koliko je dobio.
Tehnički gledano je super odrađen. Režija je na nivou. Muzika solidno prati zbivanja. Efekti standardno dobri za visoku produkciju, mada u poslednje vreme skup film ne garantuje da su efekti vrhunski. Glumci su takođe korektno odradili svoj posao.. Za Gal Gadot ne mogu skroz da budem siguran da li je dobro iznela svoju ulogu ili sam pristrasan, jer mi je reakcija na njenu pojavu uglavnom bila vidiAndja. LOL Šalu na stranu, odabir glumaca im je pun pogodak.

E sad, priča i pojedini detalji scenarija su već klimaviji. Jedan od ključnih elemenata za dobar superherojski film je da sadrži što manje tupavih momenata koji su boljka skoro svakog filma tog žanra, a ovde ih nažalost ima. (Npr. pun rov Nemaca koji svi do jednog pucaju isključivo u njen štit, naglašavanje da Dijana govori sve jezike, čak i razmena sa Samirom na više jezika, a onda Nemci odjednom pričaju engleski sa akcentom itd.) Postoji granica gde izgovori da je to samo strip film ne mogu da pomognu i voljno suzbijanje neverice prestaje da deluje. Ipak, ima filmova sa mnogo gorim propustima od ovog, a sve je to smešteno u koliko toliko zabavne scene tako da se ipak da "svariti".

Priča je standardni superherojski uvod. Ne odskače previše, a nije ni loša. Film definitivno profitira od odsustva Zeka Snajdera i njegovog kvazinolanovskog sumornog i ozbiljnog pristupa materiji kojoj to jednostavno ne leži. Di-Sijevi junaci su vrlo nezgodni za ekranizaciju. Više nego Marvelovi. Čudesna Žena je uz Zelenu svetiljku i Akvamena jedan od najnezgodnijih stripova za "prodati" kao "ozbiljan" film. Prihvatanjem "vedrije" stripovske strane umesto dosadašnjeg tona prethodnih filmova iz zajedničkog univerzuma, ali neodlaženjem u podsmevanje samom sebi, film je na dobitku. Ukoliko se Vorner bude držao ovakvog pristupa, verujem da će bolje proći nego sa prethodna tri promašaja. (Dobro, meni Čovek od čelika nije promašaj, ali ga kritika nije baš volela. Eh, da su samo znali da za njim slede "ona druga dva filma".LOL) Vidim da postoji ideja da se sledeća Zelena svetiljka odradi kao "buddy cop" film, a to mi deluje zanimljivo.

Što se tiče učestalih komentara da li je film za klince ili ne, naravno da je ciljana publika filma mlađa populacija i oni koji vole tu materiju iako su stariji. Omladina je glavna publika superherojskih stripova, zašto bi bilo drugačije sa filmovima. Budimo realni, svrha superherojskih filmova je da budu zabava od par sati, a ne neka preterana umetnička dela. Marvel napravi čitavu filmsku imperiju od toga. Maltene jedini lik tog tipa kroz kojeg može iole ozbiljna priča da se ispriča je Betmen, a i tu je samo Kristofer Nolan uspeo da se provuče sa Mračnim vitezom (filmom, ne trilogijom). Ima još par izuzetaka koji su se snašli sa ozbiljnijom pričom i to je to. Dok nekim čudom ne počnu da ekranizuju Vertigo i Image Comics (koji doduše češće više odgovaraju za serije nego filmove), ne očekujem od strip filmova da budu išta drugo sem šarena zabava, gde me poneki izlet u malo ozbiljnije teme iznenadi. Ne znam zašto iko očekuje nešto više od njih.

Raspisah se i više nego što bi trebalo. U svakom slučaju, ukoliko volite ovakve filmove, pogledajte. Ako priđete filmu bez velikih očekivanja, neće razočarati. Neće vas ni nešto preterano očarati, ali obavlja svoj posao.
Ukoliko ne volite ovakve filmove, zašto ga kog đavola gledate? Zar vam prethodnih pedeset superherojskih filmova nije bilo dovoljno da prestanete da ih pratite?LOL

-------------
As you journey through life take a minute every now and then to give a thought for the other fellow. He could be plotting something.

Objavio: Marre
Datum objave: 11.Rujan/Sep.2017 u 19:32
Odličan film, malo duži nego većina (2 sada i 20 min.) ali jako dobar.

Objavio: jocoiva
Datum objave: 11.Rujan/Sep.2017 u 20:08
kratko-ocjena3 od 10-prema očekivanjima

Objavio: MilošPB
Datum objave: 11.Rujan/Sep.2017 u 21:24
Klasični strip-film. Sve odrađeno po isprobanom receptu. Nezasluženo ima 7+ ocenu.

Objavio: dzemil-merdzanic
Datum objave: 20.Rujan/Sep.2017 u 14:52
Trebalo bi biti zabavnije od stripa jer je puno skuplje, ali nije.

Objavio: Boozywoozy
Datum objave: 21.Rujan/Sep.2017 u 22:00
Originalno postovano od strane bebapecic bebapecic napisao:

Glumica je prelepa,film je dobar za ljubitelje strip heroja.

Jedino ona i valja u cijelom filmu Smile

-------------
Nije siromah onaj koji ima,vec onaj koji nema.

Objavio: drvukas
Datum objave: 25.Rujan/Sep.2017 u 19:26
Malo pažnje posvećeno glavnom liku, više sam saznao o njenim pratiocima nego o njoj. Puno nelogičnosti (da, znam da je bazirano na fikciji). SPOILER ALERT ! ! ! Ne mogu da zaboravim deo kada je skočila na kulu i skontala da može da lomi cigle. Kao i činjenica da govori 100 jezika, ali ne zna šta je recimo brak. Origin of the origin of the origin in the origin. Screen Junkies dali najbolju recenziju.

Ispiši stranicu | Zatvori Prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk