Ispiši stranicu | Zatvori Prozor

The Expanse (2015)

Web: Titlovi.com
Kategorija: Filmovi i serije
Ime foruma: Titlovi.com Vam sa ponosom predstavljaju - serije
Opis foruma: Ovdje možete naći informacije o serijama
URL: https://forum.titlovi.com/forum_posts.asp?TID=61307
Datum ispisa: 19.Sijecanj/Jan.2022 u 20:17
Verzija Softvera: Web Wiz Forums 11.01 - http://www.webwizforums.com

Tema: The Expanse (2015)
Objavio: Gor@n88
Tema: The Expanse (2015)
Datum objave: 15.Kolovoz/Aug.2014 u 15:47

Opis:
Radnja serije je smeštena u dalekoj budućnosti i prati nestanak mlade žene  čiji slučaj spaja iskusnog detektiva i lošeg kapetana broda u trci širom solarnog sistema. Pokušaće da otkriju najveću zaveru u istoriji čovečanstva.

Žanr: SF, triler

http://www.imdb.com/title/tt3230854/?ref_=fn_al_tt_1" rel="nofollow - IMDB

Odgovori:
Objavio: Gor@n88
Datum objave: 16.Sijecanj/Jan.2015 u 20:04
Postavljen promo.

Objavio: Turbobilisha
Datum objave: 18.Prosinac/Dec.2015 u 15:48
Konačno neka zanimljiva SF serija... Odlična prva epizoda... Hvala na prevodu !!!

Objavio: milan-kovacevic
Datum objave: 22.Prosinac/Dec.2015 u 22:56
Serija je radjena po serijalu knjiga Dzejmsa Korija. Prva tri dela su izasla kod nas i moram reci da su odlicna. Serija obecava i vidim da se drze knjige po prilicno. Odabir glavnog glumca mi se ne svidja. Nekako je bezbojan. Ali videcemo...

Objavio: Turbobilisha
Datum objave: 23.Prosinac/Dec.2015 u 00:44
Slažem se u potpunosti što se tiče glavnog lika. Mogli su da nađu kvalitetnijeg glumca. Naravno, kao i obično, fali malo i veći budžet, ali je ipak osveženje...    

Objavio: CSInvestigator
Datum objave: 01.Sijecanj/Jan.2016 u 16:51
Obnovljeno za 2. sezonu Wink

-------------
Your soul could never grow old, it's evergreen

Objavio: Kneginja
Datum objave: 06.Veljaca/Feb.2016 u 22:48

Prva sezona je prevedena, hvala  clanovima tsbn i MajaG72 bubba2

Titlove mozete preuzeti http://titlovi.com/titlovi/titlovi.aspx?prijevod=the+expanse&jezik=&stranica=1" rel="nofollow - OVDJE

-------------

Sto me ne ubije... ide u moje memoare.

Datum objave: 24.Srpanj/Jul.2016 u 17:20

-------------

Datum objave: 18.Ožujak/Mar.2017 u 17:30
Obnovljeno za 3. sezonu  Wink

-------------

Objavio: tantal
Datum objave: 21.Ožujak/Mar.2017 u 01:43
Kanadske serije su svakim danom sve bolje i bolje.Jako dobro.Moja ocena 8,5

Objavio: cipiflesh
Datum objave: 21.Ožujak/Mar.2017 u 22:51
Prva sezona je bila pravo otkrovenje! Za sve ljubitelje s/f opera. 8/10

Objavio: nightwisher
Datum objave: 27.Ožujak/Mar.2017 u 15:35
Meni odlicna serija ...

Objavio: Vojvoda79
Datum objave: 27.Ožujak/Mar.2017 u 15:49
uloženo dosta u seriju videćemo kako će se razvijati može da bude odlična a može da smori i da sve zbrzaju

Objavio: ivan1962
Datum objave: 27.Ožujak/Mar.2017 u 16:31
vrlo korektna serija, za sada...

Objavio: Jozef69
Datum objave: 27.Ožujak/Mar.2017 u 18:24
Sjajna serija, prati radnju knjige. Ja sam impresioniram time sto najzad imamo seriju koja je pravi SF, a ne razne alternative i fantazije koje su na nivou male dece. Mozda mi glumci u prvom momentu nisu bili onakvi kakve sam zamisljao, ali sada vidim da su sjajno odabrani...

Objavio: dkivi
Datum objave: 27.Ožujak/Mar.2017 u 20:01
nadam se da ce se odrzati takav ritam price, posle dugog vremena opet prava SF serija :)

Objavio: stipest
Datum objave: 27.Ožujak/Mar.2017 u 20:18
SF nema ni za ljek, tako da je ovo super. Iako je Syfi, pa sam bio skeptičan i nije tako loše ispalo ( kao oni znaju).

Objavio: Buki51
Datum objave: 27.Ožujak/Mar.2017 u 20:35
Posto volim SF serije,meni se dopada.

Objavio: Colle
Datum objave: 27.Ožujak/Mar.2017 u 22:26
Po meni fenomenalna serija (podseća malo, po "težini" i načinu snimanja na Galactiku), prilično originalna. Obavezno gledati.

Objavio: VladBetMi71
Datum objave: 28.Ožujak/Mar.2017 u 20:03
Prvata sezona bese odlicna.Cekam da ja simnam celata vtora sezona do kraj pa da pocnam da ja gledam .Se nadevam deka ke bide kako prvata sezona.

Objavio: ALFA stalker
Datum objave: 29.Ožujak/Mar.2017 u 21:51
moše da se gleda ali ima mnogo dosadnih i dugačkih scena sa nekim likovima kao iz bolivuda

Objavio: nightwisher
Datum objave: 03.Travanj/Apr.2017 u 21:22
odlicna serija

Objavio: Kgb
Datum objave: 11.Travanj/Apr.2017 u 10:30
Veoma zanimljivo.

Objavio: Mali01
Datum objave: 11.Travanj/Apr.2017 u 11:09
slazem se sa komentarom ALFA stalker, moze proci, al treba to malo zivlje

Objavio: leon-ceranic
Datum objave: 17.Travanj/Apr.2017 u 14:38
druga je sezona bolja i življa od prve :-)

Objavio: m4n1t0u
Datum objave: 17.Travanj/Apr.2017 u 14:48
Serija je odlicna! Veoma se lozim na ovu vrstu SF. Poput "Hiperiona" Dena Simonsa. Nesto tzv. "spekulativna proza". Cak pomalo i podseca na Hiperion. SyFy nema tako bogate serije, a umetnost je napraviti nesto da valja sa manje kesha. Glumci su mi ok. U ovoj seriji vise karaktera vuce glavnu pricu i to dobro. Za one koji se kane da pogledaju seriju mogu da kazem sledece: Obavezno pogledati. Kako serija odmice sve je bolje i bolje. Ja sam koristio prevode MajaG72 i to preporucujem.

Objavio: sekula74
Datum objave: 17.Travanj/Apr.2017 u 23:54
odlicna SF serija, obavezno pogledati

Objavio: Buki51
Datum objave: 18.Travanj/Apr.2017 u 16:23
Odlicna SF serija

Objavio: sanchie65
Datum objave: 18.Travanj/Apr.2017 u 19:06
Volim SF, gledam je od prve sezone i nemam zamerki na kvalitet serije.

Datum objave: 21.Travanj/Apr.2017 u 00:00
mnogo nekih tupavih scena sa sjednicama ,kongresima i izbjeglicama ....koje samo ometaju radnju serijala koji vaći za SF

Objavio: dzenanz
Datum objave: 24.Travanj/Apr.2017 u 17:09
Pored Dark Matter, najbolja SF serija u zadnjih nekoliko godina.

Objavio: Vojvoda79
Datum objave: 24.Travanj/Apr.2017 u 20:55
jedna od boljih SF serija u zadnjih par godina !

Objavio: bebapecic
Datum objave: 24.Travanj/Apr.2017 u 22:07
Divan vizuelan dozivljaj,uverljiva gluma,zanimljiva radnja-ovo se cekalo.

Objavio: Aksentije
Datum objave: 25.Travanj/Apr.2017 u 06:35
Tek počeo da je gledam. Interesantna serija, tera na razmišljanje.

Objavio: stroma
Datum objave: 25.Travanj/Apr.2017 u 17:06
Odlicna serija, pravo osvjezenje

Objavio: sinna
Datum objave: 26.Travanj/Apr.2017 u 09:38
Vrlo dobra serija i vrlo gledljiva,Priča je vrlo podrobna i uvjerljiva.Za SF seriju odličan (5).

Datum objave: 26.Travanj/Apr.2017 u 13:21
prva sezona mnogo dosadna plus što izgubiše naj zanimljivijeg glumca ....tek na kraju druge sezone možete vidjeti jednog retard vanzemaljca ....ali kako ima mnogo glupih serijala ova moće da prođe kada vam je dosadno

Objavio: gt1103
Datum objave: 01.Svibanj/May.2017 u 20:18
sf derija sa sporim tazvojem događaja i izgleda ne brzim završetkom

Objavio: sinna
Datum objave: 11.Svibanj/May.2017 u 20:11
Veliko hvala MajaG72,odrađeno spektakularno kao i sama serija.BRAVOOO!!!

-------------
Everything is a joke !

Objavio: s@LE999
Datum objave: 15.Svibanj/May.2017 u 09:05
Definitivno jedna od najboljih Sci- fi serije koje su ikada snimljene i dostojna knjiga po kojima je rađena !

Objavio: srbakb
Datum objave: 26.Lipanj/Jun.2017 u 19:57
Jedna od najboljih ,svaka cast cak sam uzeo i knjigu sad citati :D

Objavio: goxxy
Datum objave: 12.Srpanj/Jul.2017 u 05:32
Originalno postovano od strane s@LE999 s@LE999 piše:

Definitivno jedna od najboljih Sci- fi serije koje su ikada snimljene i dostojna knjiga po kojima je rađena !

Slazem se. Pre 36 godina me je cale odveo da gledam flasha gordona, kao dete od 5 godina, i tu je pocelo moje sf putovanje. Sa 11 procitao rat sveyova od velsa (jako tezak i dan danas), posle procitanih xxx sf knjiga, i odgledanih xxx filmova/serija sa sf tematikom mogu reci da je expanse najbolje ekranizovana knjiga (serijal) ikada!!! Nikada se ni jedan scenarist/reziser nije drzao knjige kao sto to cine ljudi koji stoje iza serije expanse. Svaki detalj, svaka bitna stvar iz knjige je verno prenesena, svaki dijalog, cak i akcija. Skeptican prema sci-fi produkciji mogu reci da im je ovo kruna dosadasnjeg rada. Opet, samo moje misljenje, subjektivno, ipak sam ja sf manijak...

Hyperion, 101 prazno mesto, pa sve ostalo :D

Datum objave: 06.Studeni/Nov.2017 u 18:42
Originalno postovano od strane goxxy goxxy piše:

Originalno postovano od strane s@LE999 s@LE999 piše:

Slazem se. Pre 36 godina me je cale odveo da gledam flasha gordona, kao dete od 5 godina, i tu je pocelo moje sf putovanje. Sa 11 procitao rat sveyova od velsa (jako tezak i dan danas), posle procitanih xxx sf knjiga, i odgledanih xxx filmova/serija sa sf tematikom mogu reci da je expanse najbolje ekranizovana knjiga (serijal) ikada!!! Nikada se ni jedan scenarist/reziser nije drzao knjige kao sto to cine ljudi koji stoje iza serije expanse. Svaki detalj, svaka bitna stvar iz knjige je verno prenesena, svaki dijalog, cak i akcija. Skeptican prema sci-fi produkciji mogu reci da im je ovo kruna dosadasnjeg rada. Opet, samo moje misljenje, subjektivno, ipak sam ja sf manijak...

Hyperion, 101 prazno mesto, pa sve ostalo :D

Moracu da procitam knjigu onda!
Meni je ova serija fenomenalna kao sto sam vec rekao. Odgledao sam je drugi put i potvrdjujem to.
A sto se tice Hiperiona, slazem se u potpunosti. Cuo sam da i on treba da se ekranizuje od strane iste kuce. Ako budu radili kao i Expanse, eto nam u najavi nabolje SF serije svih vremena.
Dodao bih i samo to da pogledate seriju Defying gravity. Jedna sezona i prekinuto je snimanje zbog slabe gledanosti (!?). Ko voli SF obavezno da je pogleda.

Objavio: puppet_master
Datum objave: 13.Studeni/Nov.2017 u 04:58
Ne mogu da dočekam da je probam, čujem samo hvale (ne od ljudi koji tek prate serije, nego od fizičara, što mi je posebno interesantno). Smile

Datum objave: 27.Studeni/Nov.2017 u 19:02
Originalno postovano od strane puppet_master puppet_master piše:

Ne mogu da dočekam da je probam, čujem samo hvale (ne od ljudi koji tek prate serije, nego od fizičara, što mi je posebno interesantno). Smile

zato sam je povezao sa hiperionom. spekulise na osnovu danasnjih naucnih dostignuca i to je bas dobro uradjeno.
inace, procitao prvu knjigu serijala, odmah da kazem da je bar 3x bolja od serije :)

Objavio: Stole Haringa
Datum objave: 03.Ožujak/Mar.2018 u 17:11

Datum objave: 04.Ožujak/Mar.2018 u 08:26
Nemoj, molim te, ko ce docekati :D

Objavio: Stole Haringa
Datum objave: 26.Ožujak/Mar.2018 u 00:04

Datum objave: 23.Travanj/Apr.2018 u 14:50
Bas dobro.

Objavio: zokipop
Datum objave: 03.Svibanj/May.2018 u 16:22
Serija je odlicna.
Na preporuku sam procitao prve 4 knjige i generalno se scenario drzi radnje barem prve. Druga je nesto prepravljena verovatno zbog vise efekata i akcije po svemiru sto i ne remeti osnovu ali.. Ubacanje likova kojih se ne pojavljuju u tom delu, scena kojih uopste nema u knjizi nekako, barem meni koji sam ih procitao malo smeta.Nekako se uvek ocekuje vise detalja, radnji, dogadjaja u knjizi nego u ekranizaciji iste.Videcemo na dalje.
Lepo bi bilo da su barem vezali serijale za po jednu knjigu pa da sto vise uzivamo.
Preporuka: odgledjte seriju pa procitajte knjige ili obrnuto a najbolje oba, necete se pokajati.

Datum objave: 11.Svibanj/May.2018 u 17:25
SyFy je otkazao seriju nakon 3. sezone, ali pokušaće da nađu neku drugu televiziju za dalje emitovanje...

-------------

Datum objave: 11.Svibanj/May.2018 u 17:44
Steta.Ode jos nesto sto je bilo pristojno za gledati.Nikada gore polusezone.I jesenas i proletos.Cak i ono sto je dobro nemoze da se probije od raznih gluposti.Es sece glave noge rukom-testerom.Uh ala je dobro.Sacuvaj Boze.Pa onda Family man,guy ili nesto slicno,animirano.Ko to moze da gleda?Jos kada pocne prica kao u kafani gde se psuje i vode kafanski razgovori ole! Da se ukine jos par dobrih serija pa dezurni pljuvaci nece imati sta da rade.Znam da nije sve za peticuAli pogledajte bedne programe na jos bednijim (standard paketima) kablovskih televizija.Trecina za izbegavanje,trecina za povracanje a preostala trecina za neku prelaznu ocenu.Eto,prijatno popodne svima zelim.

Objavio: iromafia111
Datum objave: 11.Svibanj/May.2018 u 17:48
Originalno postovano od strane CSInvestigator CSInvestigator piše:

SyFy je otkazao seriju nakon 3. sezone, ali pokušaće da nađu neku drugu televiziju za dalje emitovanje...

Sva sreća da The 100 traje. Imam za pogledati 4. sezone. JeCensoredemti logiku. wallbash

-------------

Objavio: tsbn
Datum objave: 16.Svibanj/May.2018 u 19:08
#SaveTheExpanse

Objavio: papiko
Datum objave: 17.Svibanj/May.2018 u 20:00
Yea save the EXPANSE.
Odakle pocetiWink voleo bi da bude kao "STAR GATE" vise price u brodu i vise MARSASmile
Odlicno je skorz, malo me poseca na igru "Mass Effect".
https://www.imdb.com/title/tt1540125/mediaviewer/rm3527219200

-------------
S'poljubcima do samara...

Datum objave: 22.Svibanj/May.2018 u 23:39
Još uvek nije zvanično, ali izgleda da je Amazon preuzeo seriju Wink

-------------

Datum objave: 23.Svibanj/May.2018 u 02:43
Pazi, zaista je jedna od najboljih SF serija do sada, syfy je otkazao seriju jer je dobijao samo mali deo kolaca koliko sam ja shvatio pricu... Ako ih Amazon ne preuzme, neko drugi sigurno hoce, pa na rotten tomato treca sezona ima ocenu 100 :D

Objavio: tsbn
Datum objave: 27.Svibanj/May.2018 u 19:14
ClapClapClap
Obnovljeno za 4. sezonu

http://variety.com/t/the-expanse/" rel="nofollow - The Expanse ” has officially been picked up at http://variety.com/t/amazon/" rel="nofollow - Amazon for a fourth season.

http://variety.com/2018/tv/news/john-malkovich-hercule-poirot-rupert-grint-agatha-christie-the-abc-murders-1202819780/" rel="nofollow - Amazon CEO Jeff Bezos made the announcement at the National Space Society’s International Space Development Conference in Los Angeles Friday night.

“We couldn’t be more excited that ‘The Expanse’ is going to continue on Amazon Prime,” said Alcon Entertainment co-founders and co-CEOs Andrew Kosove and Broderick Johnson. “We are deeply grateful that Jeff Bezos, Jen Salke, and their team at Amazon have shown such faith in our show. We also want to thank Laura Lancaster, head of Alcon Television for her tireless efforts. We are fully aware that this wouldn’t have been possible if it wasn’t for the staggering outpouring of support from the most creative, hardest working sci-fi fans around the world. From reddit campaigns to airplanes, we say thank you. It worked!”

http://variety.com/2018/tv/news/the-expanse-season-4-amazon-1202823280/

Objavio: titlovi.com
Datum objave: 27.Svibanj/May.2018 u 20:18
ŠEF AMAZONA OBJAVIO SRETNU VIJEST I NAJAVIO 
KAKO ĆE SE “NAREDNE SEZONE” STREAMATI NA PRIMEU.

Nije dugo trebalo. Syfy je odlučio otkazati The Expanse 
usred treće sezone, a samo dva tjedna nakon te odluke 
– Amazon je preuzeo seriju i naručio četvrtu sezonu!

Detalji narudžbe su još nepoznati, ali Jeff Bezos, glavom 
i bradom, sinoć je objavio sretne vijesti na panelu na kojem 
su sudjelovali članovi tima iz serije, a šef Amazona bio je 
počasni gost. Nakon kratke i sretne kampanje obožavatelja s
serije, najbolja svemirska znanstveno-fantastična serija će se 
vratiti na male ekrane. [ https://www.serijala.com/fantastika/sada-i-sluzbeno-amazon-spasio-the-expanse-narucena-cetvrta-sezona/" rel="nofollow - serijala ]

Objavio: iromafia111
Datum objave: 27.Svibanj/May.2018 u 21:58
Fala kuCensoredcu. titloviekipa

-------------

Objavio: osman2510
Datum objave: 28.Svibanj/May.2018 u 08:29
Uf CSI, što me prepade. Umalo me srčka nije strefila. Tako dobru seriju da otkažu.
Nema šanse. Da, i fala Amazonu.

-------------
لا إله إلا الله محمد رسول ا

Objavio: Josme
Datum objave: 30.Svibanj/May.2018 u 07:29
Nestrpljivo čekam svaku epizodu ova zadnja (7) me oduševila sa zadnjom scenom..Dobraaaaaa

Datum objave: 01.Lipanj/Jun.2018 u 01:28
Znaci sve bolje i bolje...

Objavio: baho
Datum objave: 02.Lipanj/Jun.2018 u 19:29
U 7. epizodi 3. sezone su malo zbrzali radnju knjige i ispreturali pozicije nekih likova, ali tim bolje, razlog da i mi, koji smo čitali, očekuju iznenađenja... Ili pak da oni koji nisu čitali knjige to urade. Ne spominjem imena da ne bih lupao spoilere.
Knjige su sjajne, pa se nećete pokajati (ima bar prvih 5 na našim jezicima - na engleskom 7 + 5 kratkih novela - i one su manje-više obrađene ili će tek biti obrađene u seriji)...
Od te 7. epizode je radnja knige 3 i skočili su negdje na pola ili do kraja prve trećine (ne računajući Manea, koji je u prologu)...
Kako god, djeluje da će do kraja sezone završiti radnju knjige 3. Bez spoilera mogu reći samo da nas tek sad očekuje ludnica... puno prevrata, otkrića i svega nečega... Ili im ipak 5 epizoda neće biti dovoljno (sezona ima 13)?
Ova 8. je nekako prelazak na to što će se dogoditi... Ali sjajna... Mada me je 7. baš dojmila.

Btw. Belterski Higway Star (Maneo - S03e07) je vjerovatno, u muzičkom smislu, nešto što je najbolje sjelo u seriji...

Datum objave: 02.Lipanj/Jun.2018 u 22:12
Hvala ti.Sada bar znamo da bi dosta propustili da su ovi manijaci stvarno "ugasili" seriju.

Datum objave: 03.Lipanj/Jun.2018 u 00:57
Ma nije bilo nikad šanse da se ugasi... Mislim, kod njih da... Ali ovo da nije uzeo Amazon, uzeo bi Netflix... I ko zna ko je sve čekao u redu, ali zbog pritiska baš na Amazon i pošto im je ponuđeno prvo bilo je i logično...
Btw. otpočetka je planirano 9 knjiga. 8. izlazi u decembru.

Ne znam je li već neko rekao u temi, ali jedan od autora (James S.A. Corey je pseudonim koji koriste Ty Franck i Daniel Abraham), tačnije Franck, je razvijao scenario za MMORPG igru, da bi nakon par godina u razgovoru s Abrahamom odlučio da to iskoriste za seriju knjiga.
Inače, kad pišu, poglavlja su pisana iz tačke gledišta jednog od likova. Pri tome podijele likove među sobom i prema dogovoru svaki piše svoje - da bi to kasnije uskladili.
Prva knjiga, osim prologa i epiloga ima poglavlja koja se zovu Holden i Miller - tako da u oni zapravo glavni likovi te knjige. Znači jedan je pisao Millera, jedan Holdena.
Druga knjiga ima poglavlja podijeljena na 4 lika: Holden, Avasarala, Bobby i Prax. - svaki je pisao po dva lika.
Treća: Holden, Bik (lik koji je izbačen u seriji), Melba i Anna...
Četvrta: Bazija (to je otac od Katoe - ko se sjeća), Elvi, Hevlok (bivši Millerov partner na Cereri) i Holden - s tim što svako malo ima međuigru: Istražitelj - to su valjda pisali skupa, kao i prologe i epiloge.
Peta: podijeljena među posadom Rocija: Holden, Naomi, Alex i Amos
Šesta, čini mi se, ima čitavih 12 likova za poglavlja.
itd.

Inače, osim što je potpisano da je serija bazirana na noveli Jamesa S.A. Coreyja (tj. njih dvojice), možete ih vidjeti i kao potpisane (s pravim imenima Ty Franck i Daniel Abraham) na scenariju, na kom aktivno učestvuju i kao producenti... A, čini mi se da od neke knjige unutra piše da su im pomogle sugestije glumaca i ekipe serije, koji jako aktivno utiču na daljnji razvoj. A još prije početka snimanja serije imaju kao podršku jak internet comunity.

Objavio: ohne zucker
Datum objave: 05.Lipanj/Jun.2018 u 20:13
Odlična serija. A bila bi zaista prava stvar da neko snimi i Hiperion kao što se komentarisalo ranije na temi..

-------------
green grass and high tides forever

Objavio: VladBetMi71
Datum objave: 07.Lipanj/Jun.2018 u 19:11
Cekam da skinem sve epizode pa da je izgledam.Prva sezona mi se dopala.Hvala na prevodima

Datum objave: 09.Lipanj/Jun.2018 u 23:42
Nadam se da je za S03E09, kad se uključi i ova obrada od strane člana maoroe, sve pokriveno što se verzija tiče...
Ako ne, neka neko javi... :)

Datum objave: 10.Lipanj/Jun.2018 u 06:55
Ja zadovoljan...Smile

Objavio: ivan-macanga
Datum objave: 13.Lipanj/Jun.2018 u 10:51
iskreno, mogu gledati no nisam posebno oduševljen..........ocjena 6 od 10

Datum objave: 13.Lipanj/Jun.2018 u 14:46
iako sam veliki fan Star Treka, moram priznati da mi je ovo mnogo bolje i realnije 9/10

-------------

Objavio: cersei
Datum objave: 13.Lipanj/Jun.2018 u 22:56
kad je ovo Dudo prestao igrat nogomet i počeo glumit?LOL

-------------
http://ju1897.net" rel="nofollow">

Datum objave: 15.Lipanj/Jun.2018 u 20:39
Ova 10. mi je odlična (7. još uvijek najbolja u sezoni)...

Nego odgovara li verzija titla 720p.10bit.WEBRip.2CH.x265.HEVC-PSA za Web-Dl DEFLATE? Pošto je taj 2 i nešto GB jedini, a ne skida mi se...

Datum objave: 15.Lipanj/Jun.2018 u 20:49
Odgovara.Ja pogledao i pregledao epizodu.Posto uvek prvo preuzmem Full HD ili HD WEB-DL ili WEBRip.Tako da sigurno odgovara.

Datum objave: 15.Lipanj/Jun.2018 u 20:51
Hvala, super ;)

Datum objave: 21.Lipanj/Jun.2018 u 18:25
ja vas fino dostigla i što sad da ja radim?CryLOL

-------------

Datum objave: 21.Lipanj/Jun.2018 u 19:52
Sada čekaj i pati...Smile

Datum objave: 21.Lipanj/Jun.2018 u 20:15
Dobrodosla u klub patitelja :D

Datum objave: 21.Lipanj/Jun.2018 u 20:56
Originalno postovano od strane cersei cersei piše:

ja vas fino dostigla i što sad da ja radim?CryLOL
Pročitaj knjige :)
Ja ih pročitao u dahu, pa sam čak preostale dvije morao na njemačkom i engleskom...

Večeras, nadam se prijevod 11-te... Da nije svjetskog vjerovatno bi već bilo gotovo...
Super epizoda... Izgleda da ipak neće stići završiti sadržaj 3. knjige, ili će zbrzati kao u 7. ep. Vjerovatno će napraviti neki cliffhanger...
Malo je opet nešto drugačije, vezano za Ashforda u odnosu na knjigu... (da ne lupam spoilere)... Ali sve je to opet manje-više u skladu s originalnom pričom...

Datum objave: 21.Lipanj/Jun.2018 u 23:40
Mislio sam da sam ja najveci patilac za ovu seriju... auuu kako sam se prevario... :) pozdrav za sve ostale patioce koji znaju sta je dobro...

Datum objave: 22.Lipanj/Jun.2018 u 03:01
Dodao prijevod za hdtv verziju S03E011 (bit će čim neko od stuffa odobri - i ako, naravno)... Web u pripremi... To će valjda brzo...

O, da, goxxy, ima nas... Pozdrav!

Datum objave: 22.Lipanj/Jun.2018 u 03:40
Eto i WEB... Trebalo bi da odgovara za ostale verzije... ja sam radio na ovoj ION10
WEBRip.x264-ION10 / 1080p.WEB.H264-DEFLATE / 720p.AMZN.WEBRip.DDP5.1.x264-NTG / 1080p.AMZN.WEBRip.DDP5.1.x264-NT

Datum objave: 22.Lipanj/Jun.2018 u 09:46
hebeš nogomet, to je svake 4 godine, a ni do tad ga se ne poželim.
ovakva serija izađe jednom u 50. godina.

nego, kad već prevodiš, ima li u engleskom prevodu, prevod onog što oni belteri pričaju.
ja ih niš' ne kontam.

-------------

Datum objave: 22.Lipanj/Jun.2018 u 11:35
I to što kažeš... :)

Često ima, ali nije uvijek kako treba ttranskribovano, pa pokušavam pronaći riječ ovdje:
http://expanse.wikia.com/wiki/Belter_Creole
Neke, koje su već usvojene u seriji, ostavljam, a kod onih koje se prvi put pojave stavljam u zagradi značenje - uvijek stavim italic... Npr. Beltalowda (narod pojasa), Inalowda (Unutrašnji), ke (upitna rječica), sabaka (pas, od ruski sobaka, ali služi kao psovka, npr. kao kujin sine)
Pošto je jezik kombinacija svega i svačega, neke riječi mogu imati puno sinonima... Tj. mogu se reći na više načina...
Uglavnom, ja se trudim prevesti i pjesme kad je moguće...
Ima u prijevodima prvih epizoda dosta promašaja, pogotovo kod ovog belterskog, ali i kod naziva nebeskih tijela i drugih svemirskih pojmova, iako su prijevodi prilično solidni, pa sam počeo raditi nešto za svoju dušu i ako budem imao živaca i volje možda uradim sve... Nije riječ o ispravljanju, nego prijevodu od scratcha... Zasad sam preveo prvih 5, ali moram to još proći i provjeriti i eventualno uskladiti još neke pojmove... Pa možda i okačim...

Datum objave: 29.Lipanj/Jun.2018 u 22:38
Ne skidajte onu lucidTV verziju za hdtv S03E12-E13... Izmiješano je nešto. Barem jedna scena, koja treba biti blizu kraja je ubačena na početak... Ne znam kako to rade, ali pretpostavljam da spajaju iz dijelova nakon što isijeku reklame...
Ima ona druga verzija PROPER.HDTV.x264-KILLERS (od ettv), isto obje epizode... Ta je super... Prijevod uskoro, čim spojim ove od WebRipa, pošto je tamo odvojeno... Podignuta je 13, samo da prođe provjeru.

I da, pitanje, kako to objaviti? Treba li podizati i kao E12 i E13 ili je dovoljno samo kao 12? Pošto ne vidim mogućnost da se istovremeno označi kao obje?
Nisam dosad radio takav prijevod, mada sam viđao, ali se ne sjećam kako je išlo...

Usput, sjajno finale... Mada je knjiga tu dala materijala da se za ovo što je od E07 do E13 snimi još čitava sezona... Drugi bi to razvukli na ihiii...

Datum objave: 06.Srpanj/Jul.2018 u 23:28
 Od serija kad tražim što bi gledala, svakako provjerim kod par ljudi što prevode. Jedna od njih je svakako naša Maja, žena s izvrsnim ukusom, s njom pratim Outlandera, Altered Carbon sam počela gledat samo jer ona prevodi a i ovu sam pogledala jer vidjela da ona prevodi i tako se navukla.LOLLOL

Majouzdravlje

-------------

Datum objave: 11.Srpanj/Jul.2018 u 12:42
Ponovo prevedoh prvu sezonu... To je nešto što sam usput radio zadnjih 20-tak dana. Prvo sve preveo, pa onda nekoliko puta pregledao ispravljao. I podizao titlove kako uradim sinhronizaciju za web varijantu svake epizode.

Naravno, nije mi namjera da sad ovdje ičiji trud nipodištavam ili nešto slično, ali bilo je nekih stvari koje sam mislio da treba drugačije. Između ostalog, tu su i nazivi nebeskih tijela, kao i nekih drugih specifičnih pojmova (među njima pojmova iz knjige), koji su kod drugih bili prilagođeni engleskom, a mi imamo svoje. Npr. Pheobe je Feba - Saturnov mjesec. Ceres je Cerera - asteroid ili patuljasti planet (zavisno od klasifikacije) - najveći objekt u asteroidnom pojasu. I slično. Svi ovi nazivi, pa kad se kasnije nekad pojave i izmišljeni, uzeti su iz mitologije, što grčke, što rimske, što neke druge, a za to imamo svoje varijante. Maksimalno sam se potrudio i što bolje prevesti tehničke pojmove i neke fraze.

Kako god, ovo sam radio zbog sebe. Ali zašto ne i ponuditi ostalima.
Pa, kome se sviđa, bujrum.

Ne znam kad ću nastaviti s drugom sezonom i dijelom treće, ali moguće da i to bude u skorije vrijeme.

Datum objave: 11.Srpanj/Jul.2018 u 12:46
baho, hvala ti na svim tvojim prevodima.Eto kako izgleda kada covek ne samo voli to sto radi,nego u tome i uziva.Hvala.

Objavio: Han Solo
Datum objave: 17.Srpanj/Jul.2018 u 22:38
Exspanse je za mene jedna od retkih, interesantnijih i ozbiljnijih SF serija u poslednjih desetak godina a mozda i duze.

Datum objave: 17.Srpanj/Jul.2018 u 23:05
Kad to kaže Han Solo, onda nema sumnje... Tongue

Datum objave: 17.Srpanj/Jul.2018 u 23:10
Wink

Datum objave: 17.Srpanj/Jul.2018 u 23:13
I naravno, Baho, takodje se zahvaljujem na prevodima.

Datum objave: 18.Srpanj/Jul.2018 u 21:10
Dodah svoje verzije prijevoda sa za S02E01 i E02 (bit će čim neko odobri, tj. moguće dok ovo pišem).
Radio sam na WebRip varijanti, a kad sam prilagođavao za HDTV, tj, televizijsku verziju, gdje su ove epizode emitirane skupa, pa je 1 titl za obje epizode kod TV verzije. I vidim da je tu dodato ponešto.

Naime kod WebRip (a vjerovatno i WebDl varijante) je izbačeno nekoliko dijaloga između Bobbie i onog poručnika na Sciroccu, kad joj on govori kako treba izbjeći rat sa Zemljom.
Možda nisu toliko važni, ali malo daju bolji uvid u razgovor.
Izbačena je i potpuno scena kad se prvi put pojavljuje Cotyar. Tj. kad se on i Avasarala susreću u nekom parku i kad ga ona angažira.
Nisam ni znao za tu scenu, dok nisam pogledao HDTV verziju. Mislio sam da se on prvi put pojavio u onoj sceni kad Avasarala razgovara s onim admiralom u kafani. I jeste djelovalo malo neobično.
Pa svakako preporučujem da ako neko planira gledati da pogleda HDTV verziju, umjesto Web verzija.
Inače sam navikao da je WebDl potpuniji (pogotovo u nekim kasnijim epizodama), ali, eto, ovdje to nije slučaj.

Inače, Cotyar je lik koji je dodat u seriji u odnosu na knjige. I mislim da je to bila odlična adicija.

Datum objave: 18.Srpanj/Jul.2018 u 21:20
Ja isklljucivo gledam WEB=DL i WEBRip zbog kvaliteta i slike i zvuka.Nema ni onih reklama,svaki fajl ima potpuni kraj.Jer nekada bez kraja(isecenog)zasteka plejer.Nema ni reklama oznaka za godiste za koje je preporuceno.Medjutim posto si tako lepo objasnio o cemu se radi,pogledacu i tu verziju.I zaista ti hvala sto si toliko vremena i zivaca utrosio zbog nekih tamo koji ne znaju (ili slabo znaju) strane jezike.Jos jednom veliko hvala.

Datum objave: 18.Srpanj/Jul.2018 u 21:21
Na tamo neke mislim upravo na sebe!

Objavio: lale22
Datum objave: 21.Srpanj/Jul.2018 u 12:01
prosto nevjerovatno u prvoj epizodi svima fali kisika i vode kad ono malo poslje "lole" skupljaju led po svemiru kako onda fali vode i kisika otopiš led i imaš svega ali kako opet led u zrakopraznom prostoru niš ne kontam koji je mulac to smislio

Datum objave: 21.Srpanj/Jul.2018 u 12:01
prosto nevjerovatno u prvoj epizodi svima fali kisika i vode kad ono malo poslje "lole" skupljaju led po svemiru kako onda fali vode i kisika otopiš led i imaš svega ali kako opet led u zrakopraznom prostoru niš ne kontam koji je mulac to smislio

Datum objave: 21.Srpanj/Jul.2018 u 12:02
niti jedan web titl ne odgovara na KODI znači prisiljeni smo skinut film sa torrenta

Datum objave: 21.Srpanj/Jul.2018 u 12:38
Moguće da ponegdje ima nešto što ne odgovara činjenicama. Ali ovo je SF serija koja najviše drži do fizike i činjeničnog stanja. Jasno, ono kasnije s vanzemaljskom tehnologijom i drugim stvarima vezanim za vanzemaljce je fikcija.
Ali to što spominješ "koji mulac je to smislio" vezano za led u svemiru. Pa to je fakt. Imaš leda na nekim asteroidima, mjesecima i planetima.
Ako smo gledali isto, onaj Belter na samom početku govori kako je Cerera nekad bila pokrivena ledom. Odnosno, ako se gleda iz našeg vremenskog trenutka, ona još uvijek ima leda. Evo ti citat:

"Površina Ceresa se vjerovatno sastoji od mješavine leda, vode i raznih hidratnih minerala kao što su karbonati i gline."
odavde:
https://bs.wikipedia.org/wiki/Cerera_(patuljasta_planeta)
S tim što treba napomenuti da na wikipediji nije uvijek najbolji prijevod (evo ovdje piše Ceres umjesto Cerera, što je naziv na engleskom).

Dalje, taj isti Belter kaže da je sve to ogoljeno i odneseno na Zemlju i Mars. Ako se ne varam, Zemlja u seriji ima oko 30 milijardi stanovnika. Valja to nahraniti.

Uglavnom, ljudi troše i treba im resursa. Ništa se to ne razlikuje od današnjice. Samo što "smo" u budućnosti puno toga već potrošili i moramo tražiti nove izvore istih.
Upravo o tome se radi u seriji. Sam naslov "The Expanse" znači "Prostranstvo", ali ta riječ na engleskom ima isti korjen kao "expansion" (širenje). Pa engleski naslov odgovara još više. Širenje ljudi svemirom.

Nemamo ovdje odjednom nekakve nadsvjetlosne pogone, nego je korištena koliko je moguće prava fizika. Da bi se stvorila vještačka gravitacija, tj. sila privlaćenja podloge imaš dva načina. Rotaciona gravitacija (zato sz na Cereri, recimo, svi zapravo naglavačke) i sila potiska kod brodova (dok ubrzavaju ili usporavaju imaš gravitaciju). Zato kad koče imaju onaj "flip & burn" ("okreni i izgori", odnosno "okret i izgaranje"). Nema zraka u svemiru, čije bi te trenje usporilo, nego se praktično moraš okrenuti i pržiti u suprotnom pravcu.
Fikcija dolazi s vanzemaljskim stvarima. Protomolekul, ono na Erosu, hibridi na Ganimedu i Ilu, Prsten, Prostor Prstena, kao i ostali prstenovi (to se tek otvorilo i tek slijede novi sistemi i svjetovi).

Kako god, od svih SF, ova ima najviše tog S (science - nauka) uključenog. Tako da ne znam šta si gledao, ali ja sam gledao sjajnu seriju dosad. Ako ne najbolju u svom žanru, onda jednu od najboljih. Među aktivnim SF serijama svakako najbolju.

Što se KODI-ja tiče, ne znam kako bih ti pomogao. Kad bih znao, pomogao bih.
Neka verzija mora biti. Jesi li probao titlove za HDTV?

Ispiši stranicu | Zatvori Prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk