Ispiši stranicu | Zatvori Prozor

Civilisation (1969)

Web: Titlovi.com
Kategorija: Filmovi i serije
Ime foruma: Titlovi.com Vam sa ponosom predstavljaju - dokumentarci
Opis foruma: Ovdje možete naći informacije o dokumentarnim filmovima
URL: https://forum.titlovi.com/forum_posts.asp?TID=47739
Datum ispisa: 05.Lipanj/Jun.2026 u 15:10
Verzija Softvera: Web Wiz Forums 11.01 - http://www.webwizforums.com


Tema: Civilisation (1969)
Objavio: Gajtana
Tema: Civilisation (1969)
Datum objave: 09.Srpanj/Jul.2012 u 08:54
Civilisation:
A Personal View by Kenneth Clark
 
 
 
 
 
 

Žanr: dokumentarni
Godina: 1969
Država: UK
Broj epizoda: 13
Trajanje epizode: 50 minuta

 
 
 
 
 
 
 
Radnja:
Civilizacija: Lični pogled Keneta Klarka

Britanska dokumentarna TV-serija u produkciji BBC-ja koja je prvi put prikazana na programu BBC 2 1969. godine. Njen autor i voditelj bio je ugledni istoričar umetnosti Kenet Klark, koji je u 13 epizoda prikazao istoriju zapadne civilizacije od ranog srednjeg veka do svog vremena, koristeći kao ilustraciju dostignuća arhitekture, likovne umjetnosti i muzike karakteristične za pojedini istorijski period.
Serija je imala ogromnu popularnost, a prateća knjiga Keneta Klarka postala je bestseler. Ovo je jedna od prvih BBC-jevih serija snimljenih i emitovanih u boji. Često se smatra jednom od najboljih serija u istoriji BBC-ja.
Postavila je standarde dokumentarnih emisija koje su BBC-ju donele veliki ugled.
Civilizacija je 1970-ih emitirana na programu tadašnjeg JRT-a, a tada je objavljeno i izdanje Klarkove knjige na našem jeziku.
Serija je je remasterirana u HD i ponovno prikazana  2011. godine na kanalu BBC HD.

http://sh.wikipedia.org/wiki/Civilisation_%28TV_serija%29 - Izvor
 
 
 

Prijevod napravila: LjubicaSP
 
 


-------------
Kad pitaju kako ste, uvijek recite ODLIČNO! Razveseliti će te prijatelje i rastužiti neprijatelje!



Odgovori:
Objavio: LjubicaSP
Datum objave: 09.Srpanj/Jul.2012 u 11:00
Draga Gajo, hala ti puno Clap

Serija je već prevedena i postavljena


Objavio: Gajtana
Datum objave: 09.Srpanj/Jul.2012 u 11:21
Hvala ti LjubiceSP na prijevodu ovog serijala Tongue
 
Prijevode možete skinuti http://titlovi.com/titlovi/titlovi.aspx?prijevod=Civilisation&jezik= - OVDJE


-------------
Kad pitaju kako ste, uvijek recite ODLIČNO! Razveseliti će te prijatelje i rastužiti neprijatelje!


Objavio: Fokan
Datum objave: 14.Srpanj/Jul.2012 u 09:30
Veliki posao, odličan prijevod. Pogledao sam prvu epizodu i nisam baš oduševljen. Nekako mi nedostaje pravi fokus kreatora emisije ali ću mu dati šansu sa još jednom epizodom. Elokventnost je nesumnjiva, u okvirima TV produkcije BBC to uvijek radi na zavidnoj razini ali mi se čini da bi to danas netko ipak malo "pročešljao" i odjelio bitno od nebitnoga.


Objavio: LjubicaSP
Datum objave: 14.Srpanj/Jul.2012 u 20:51
Hvala, ali seti se da se Klark obraća gledaocima kasnih 60-ih koji imaju uglavnom klasično obrazovanje.
On nema nameru da ih edukuje jer tada televiziju još nisu shvatali na taj način, već samo da napravi pregled tokova evropske civilizacije.
Istina,danas bi ga bar ubedili da
govori malo sporije jer ga je dosta teško pratiti.
Uostalom, rani srednji vek nije baš zanimljiv. Pogledaj bar visoku gotiku ili renesansu i barok.
Meni je bila zanimljiva i poslednja epizoda zato štoj je stigao do današnjih dana - u stvari prilično davnih iz naše perspektive.
Pošteno me namučio, posebno prepevavanje stihova nama manje poznatih engleskih pesama i pesnika... a Šekspira sam srećno 'pozajmila' iz literature.


Objavio: Fokan
Datum objave: 15.Srpanj/Jul.2012 u 10:48
Vidiš, ja sam stekao potpuno drugačiji dojam. Nekako mi i logičnije zvuči (da generaliziramo, što doduše nikada nije dobro) da je TV svugdje prije 50 godina ipak bila barem mrvicu više orjentirana da poduči a ne samo (kao danas) da zabavi. OK, to je TV, nitko ne očekuje svu mudrost svijeta ali ako uzmemo za usporedbu (što mi je odmah palo na pamet) BBC-evu seriju "Povijest kršćanstva" u 6 epizoda iz relativno recentnije produkcije (za što je maestralan prijevod napravio a.žižak), vidjet će se vizualna superiornost (režijsko-montažerska) i daleko pitkija naracija prilagođena današnjoj publici. Ali i nešto više usredotočenosti na bitna mjesta. Kažem, pogledao sam samo prvu epizodu i probat ću još koju. Barem tvoj prijevod čini to puno boljim iskustvom nego da je to uzeo raditi netko sa manje znanja i strpljenja da pohvata sve jezične bravure. Hvala još jednom.



Ispiši stranicu | Zatvori Prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk