Ispiši stranicu | Zatvori Prozor

Jûsan-nin no shikaku AKA 13 Assassins (2010)

Web: Titlovi.com
Kategorija: Filmovi i serije
Ime foruma: Titlovi.com Vam sa ponosom predstavljaju - filmovi
Opis foruma: Ovdje možete naći informacije o filmovima
URL: https://forum.titlovi.com/forum_posts.asp?TID=40850
Datum ispisa: 04.Lipanj/Jun.2026 u 02:25
Verzija Softvera: Web Wiz Forums 11.01 - http://www.webwizforums.com


Tema: Jûsan-nin no shikaku AKA 13 Assassins (2010)
Objavio: Kneginja
Tema: Jûsan-nin no shikaku AKA 13 Assassins (2010)
Datum objave: 01.Svibanj/May.2011 u 19:35



                      Jûsan-nin no shikaku (2010)

 

                                               - 13 Assassins -

                         

                                              http://www.imdb.com/title/tt1436045/ - http://www.imdb.com/title/tt1436045/

 

 

 


 

 

Režija: Takashi Miike
Scenarij: Daisuke Tengan,
baziran na scenariju Kaneoa Ikegamija
Žanr: Akcija
Država: Japan, Velika Britanija
Jezik: Japanski
Trajanje: 141 min

 




Kôji Yakusho ... Shinzaemon Shimada
Takayuki Yamada ... Shinrouko
Yûsuke Iseya ... Koyata
Gorô Inagaki ... Lord Naritsugu Matsudaira
Masachika Ichimura ... Hanbei Kitou
Mikijiro Hira ... Sir Doi
Hiroki Matsukata ... Kuranaga
Ikki Sawamura ... Mitsuhashi
Arata Furuta ... Sahara
Tsuyoshi Ihara ... Hirayama
Masataka Kubota ... Ogura
Sosuke Takaoka ... Hioki
Seiji Rokkaku ... Otake
Yûma Ishigaki ... Higuchi
Kôen Kondô ... Horii

 






Remake čuvenog istoimenog samurajskog filma iz 1963 g.

 

 



                         

 



 


Era samuraja polako prolazi, sadističan feudalac Lord Naritsugu
zbog politično-ratnih privilegija, nekažnjeno ubija i siluje, moralne
norme i zakoni ne važe za njega.
Starješine spoznaju da Lord Naritsugu postaje sve veći problem,
stiče uticaj i brzo se uspinje po političnoj ljestvici prema vrhu, 
zato se odluče za njegovu likvidaciju.
Zadatak povjere iskusnom Shinzaemonu koji oko sebe okupi 11
samuraja da mu pomognu realizirati zahtjevan i opasan zadatak.


 

 



Nagrade:
2010: Venice Film Festival;
Takashi Miike, nominacija Zlatni Lav
2011: Asian Film Awards;
Četiri nominacija i dobitnik jedne nagrade
2011: Awards of the Japanese Academy;
Šest nominacija i dobitnik četiri nagrada



 


prevod postavio magla

http://titlovi.com/titlovi/j-san-nin-no-shikaku-aka-13-assassins-125286/ - TITL

 

 






-------------
Sto me ne ubije... ide u moje memoare.



Odgovori:
Objavio: Nameless One
Datum objave: 10.Studeni/Nov.2011 u 22:18
Nedavno sam na TV-u gledao uradak neponovljivog tandema Kurosawa/Mifune i pogledao sam ga u komadu. Čak ga je i žena pogledala sa mnom u jednom dahu. Riječ je o Yojimbu. Miike je uradio odličan posao sa 13 Assassins, doduše sa nešto manje krvi i odsječenih ekstremiteta negoli sam to očekivao od njega. Postoje dvije zamjerke na ovaj film. Zapravo, prva se tiče samog filma, druga baš i ne. Po meni, totalno nepotrebna scena kad Koyata siluje onog čiču u selu, ali ipak je Miike radio film pa u neku ruku to i ne čudi. A druga se tiče titla. Gledao sam produženu verziju koju je kolega Laudanum dopunio i sredio. Sam je rekao da nije sredio sav prvobitni titl koji nije on radio i mogu samo reći: kako li je izgledao prije Confused Onaj komentar kolege taxidella koji je ostavio u komentaru titla definitivno stoji.


-------------
What can change the nature of a man?







Objavio: JoxerTM
Datum objave: 19.Kolovoz/Aug.2025 u 19:44
Neki dan sam gledao onaj stilski praznik za oči s besmislenom pričom 11 Rebels, pa je bio red da odgledam i ovo jer mi prdi na disku stoljećima.

Anegdota iz mog djetinjstva, desetak godina možda sam imao, bio na TV, neki japanski stari film kojemu sam zaboravio ime, u jednoj sceni autor šokira publiku sa djevojskom kojoj su odsječeni udovi i jezik.
Je li to bio izvorni 13 assassins iz 63-e, ne znam. Znam samo da do dan danas pamtim tu sliku, noćima nisam mogao spavati.

Nisam htio provjeravati taj stari film, japanci ga nisu remasterirali, a meni se ne da gledati više VHS verzije, postao sam razmažen.
Miike je naravno takvu nesretnu sudbinu jedne djevojke ubacio u svoj rimejk.
Nije mu prvi put da to radi, samo s drugim okolnostima (Audicija).

Gore je TNO spomenuo i zamaskirao još jednu scenu, pojma nemam postoji li u originalu, ali ovdje se totalno uklapa u film, nije nepotrebna.
Odnosno, Miike je htio bez imalo samocenzure pokazati brutalnost negdašnjih vremena i ludilo japanaca, pita li se mene, u tome je potpuno uspio.

Ono što zapravo ne čudi, a TNO to nije spomenuo, je Miikeovo poigravanje sa realnošću i ubacivanje u film lika iz folklora.
Nije ovo nikakva laža "prema istinitim događajima" i prema tome, red je da bude dodatni dokaz o tome.

Vi koji kao ja od filma ponajprije tražite dobru priču, doći ćete na svoje u ovoj o nepravdi, prosvjedu sa smrtnom posljedicom, nerazmišljanju o konzekvencama i kasnijoj osveti.
Oni koje zanimaju samo akcijske scene, moram priznati da su skoro sve odlične, ali ima 5-6 neuvjerljivih, kvaka je što ja smatram da je Miike tako ostavio namjerno.

Masterpis.



Objavio: brgljez
Datum objave: 29.Listopad/Oct.2025 u 20:56
daklem... što se mene tiče, zbilja odličan posao što se tiče scenografije i koreografije. dobro odrežirano. no sam scenarij i dijalozi su mi prilično loši. već je tu spomenuto, nepotrebna scena nabijanja čiče na pišu i ja bi još dodao scenu sa ženom sa svim odrezanim udovima. o 677 spominjanja samuraja i njihovih časti i obaveza u čitavom filmu da ni ne pričam. suma svega, samo ok za jedared.



Ispiši stranicu | Zatvori Prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk