Ispiši stranicu | Zatvori Prozor

F1: The Movie (2025)

Web: Titlovi.com
Kategorija: Filmovi i serije
Ime foruma: Komentari na filmove
Opis foruma: U ovom forumu će biti komentari na filmove
URL: https://forum.titlovi.com/forum_posts.asp?TID=107049
Datum ispisa: 24.Lipanj/Jun.2026 u 02:53
Verzija Softvera: Web Wiz Forums 11.01 - http://www.webwizforums.com


Tema: F1: The Movie (2025)
Objavio: ar8c
Tema: F1: The Movie (2025)
Datum objave: 07.Srpanj/Jul.2025 u 08:54
Ako je tako kako recenzent kaže, onda je to nešto sasvim očekivano sa moje strane. A ako je Driven ozbiljna filmčina za ovo - onda je to katastrofa. Proveriću, ali očekujem da se složim sa recenzijom. Verujem da ovaj film ne nudi ništa više od vizuelnog spektakla, a ako je već tako radije ću gledati pravu stvar (trku F1) nego njen neozbiljni, nerealni i spektakularni klon.



Odgovori:
Objavio: marko99119
Datum objave: 07.Srpanj/Jul.2025 u 13:26
ma nema vise dobrih filmova...na godinu dana,ako dva tri filma bude kako treba..prebacio sam se na serije...


Objavio: sasa-stipisic
Datum objave: 07.Srpanj/Jul.2025 u 13:41
Film mi je bio dovoljno zabavan i dinamičan, 2 ipo sata su prošla ka od šale, to je dovoljan kompliment. Je li ovo radnjom nešto preinovativno, nije, ali tehnikom, načinom snimanja je, film ima klasične odnose u ovakvim filmovima, ma i u bilo kojim filmovima gdje glavni likovi moraju kooperirati i/ili se družiti radi nekog razloga = ne trpimo se, trpimo se.

Film je sniman u realnim uvjetima, na pravim stazama, u toku vikenda pravih utrka, velika organizacija je u pitanju bila što se tiče produkcije, svaka čast na trudu da sve izgleda što autentičnije.

Likovi su solidno napisani za žanr koji je primarno tu da zabavi i opusti, ima nešto karakterizacije likova, dovoljno da nam ih bude malo žao ili da imamo bolju predodžbu zbog njihovih odluka. Sve skupa od mene kao ne-fanu ovog sporta plus.


Objavio: Sorin
Datum objave: 07.Srpanj/Jul.2025 u 19:05
Treba imati stvarno osebujne doživljaje filmova, pa izneti da je Driven filmčina za F1, u bilo kom segmentu. Sa moje strane, slažem se u potpunosti sa onim što je izneo @sasa-stipisic. Ovo je blockbuster, spektakl, a ne dokumentarac o F1 ili kandidat za Oskara. Gledam ja trke F1 uživo na stazama, pa ipak sam filmom vrlo zadovoljan.


Objavio: beogradski
Datum objave: 07.Srpanj/Jul.2025 u 20:36
Imam u planu da gledasm ovaj film ali prisetimo se filma Driven. Porodica pokojnog Ajrtona Sene ( R.I.P. ) je trazila bas podosta novca za auto biograski film, zatim se odustralo od tog projekta i tako je nastao Driven. A ne treba zaboraviti da su Hemsworth i Vrill imali dobar film o formuli hde Daniel Bruhl igra pokojnog Niki Laudu ( R.I.P. ) A ima i serija ili mini serija o pomenutom pokojmom Seni. A ovaj film F1 je klasican mainstream i blocbuster i bice bombastican na blagajnama bioskopa jer u njemu zajedno dele ekran Brad Pitt i Javier Bardem. Film cu odgledati, kao sto sam napisao ali da li ce biti za pamcenje e kao sto bih Kevin Bacon u River Wild rekao I Don't Think So


Objavio: arzak
Datum objave: 08.Srpanj/Jul.2025 u 10:32
Meni je ovaj naziv "blockbuster" vec davno dosadio. Sta to znaci? Dobar je film? Zaradio je puno? Proslo je vrijeme blockbustera koji si imali i kvalitet i zaradu.


Objavio: puppet_master
Datum objave: 08.Srpanj/Jul.2025 u 10:57
Pa da, "razbio je blagajne", dakle primarno je izvukao silnu lovu, popularan pre negoli ikako povezan sa kvalitetom.

Danas su i otvorenija neka ranije zatvorena tržišta, pa je sve sa terminom dodatno iskomplikovano. U matičnoj zemlji može i gubiti novac a razbiti u npr Kini, te opet ispadne blockbuster a ne samo da nije kvalitetan, nego su morali imati agresivne kampanje preko okeana, pa taj status pre ima svojom ukupnom zaradom iz celog sveta.

Ne znači mahom išta danas, u pravu si, dok je meni ionako oduvek bilo naopako uopšte akanje sa pričom o profitu, novcu, tim bzvz statusima filmova. Oduvek su bili skupi, kocka, rizik, motiv studija je uvek bio novac, no sada kada su to često korporacije, sve biva još gadnije.

Sve ovo potpuno nevezano za F1, generalno se nadovezah tek na sam termin blockbustera.


Objavio: Nimras
Datum objave: 10.Srpanj/Jul.2025 u 00:27
Ima li prevod


Objavio: JoxerTM
Datum objave: 11.Srpanj/Jul.2025 u 01:19
Originalno postovano od strane puppet_master puppet_master piše:

Pa da, "razbio je blagajne", dakle primarno je izvukao silnu lovu, popularan pre negoli ikako povezan sa kvalitetom.

Danas su i otvorenija neka ranije zatvorena tržišta, pa je sve sa terminom dodatno iskomplikovano. U matičnoj zemlji može i gubiti novac a razbiti u npr Kini

Bred Pit i formule da će razbiti blagajne kao Ne Zha 2?

LOLLOL
Neće.


Objavio: puppet_master
Datum objave: 11.Srpanj/Jul.2025 u 01:40
Jok, neopisivo me ne zanima zarada ma kog navedenog (i šire 😂) filma, jasno je da sam se nadovezao na priču o samom terminu "blockbuster" . Proročanstva me tek ne interesuju 🤣 time se pogotovo ne bavim 😌

Znam doduše da je ovde najgledaniji film ikada, kažu, bio "Zona Zamfirova" 😌


Objavio: ar8c
Datum objave: 11.Srpanj/Jul.2025 u 19:11
Eto, onda je ova crna ovca propustila da odgleda najgledaniji film ikada


Objavio: payutti
Datum objave: 11.Srpanj/Jul.2025 u 20:12
Još jedna crna ovca

Doduše, puppet, nije najgledaniji Zona, nego Tesna koža.

A taj sam sa uživanjem gledao.


Objavio: puppet_master
Datum objave: 11.Srpanj/Jul.2025 u 20:20
Pisalo se da je ubedljivo najgledanija Zona, to pre u staroj Jugi može biti Tesna koža.
Ovo je friškiji podatak, naš magazin neki, znaš da je to sve najčešće iskompleksirano najstrašnije na pomen Jugoslavije, te su sigurno računali samo srpske bioskope. Ladno im verujem zapravo, šta je bilo agresivnije od Zone u poslednjih 30ak god ionako. Možda nije trebalo da napišem "ikada" 😂😂

Probao čak, ni meni nije išlo, ionako volim one naše mucho starije filmove iz 1960ih i '70ih.


Objavio: puppet_master
Datum objave: 11.Srpanj/Jul.2025 u 20:26
Opa, oborio je navodno rekord "Toma", na drugom mestu je sada Zona Zamfirova zvanično.

PS to će Iga bolje sa tim listama ionako 😌 ne gledam više domaće filmove, ni te stare koje sam voleo, kamoli da pratim domaće novije tek u bioskopu, inače me ne zanima gledanost, nego samo htedoh da poentiram do koje mere je to kanda nebitno. Govori samo o popularnosti. 🙂


Objavio: ProtivuNeukusa
Datum objave: 11.Srpanj/Jul.2025 u 20:49
Ama bolja je (Žikina) Dinastija i od Tesne i od Tome i od Zone!


Objavio: payutti
Datum objave: 11.Srpanj/Jul.2025 u 20:49
1️⃣ Tesna koža (1982) - 1.230.000 gledalaca
2️⃣ Hajde da se volimo 2 (1989) - 1.200.000 gledalaca
3️⃣ Zona Zamfirova (2002) - 1.085.000 gledalaca

Znam da je nebitno, čisto da se zna


Objavio: payutti
Datum objave: 11.Srpanj/Jul.2025 u 20:54
O ukusima ne vredi raspravljati. Retko gledam naše filmove od kad se raspala Juga. Nema više filmova kao što su ih pravili Goran Marković, Srdjan Karanović,
Rajko Grlić... da ne nabrajam dalje.


Objavio: puppet_master
Datum objave: 11.Srpanj/Jul.2025 u 20:56
Originalno postovano od strane payutti payutti piše:

1️⃣ Tesna koža (1982) - 1.230.000 gledalaca
2️⃣ Hajde da se volimo 2 (1989) - 1.200.000 gledalaca
3️⃣ Zona Zamfirova (2002) - 1.085.000 gledalaca

Znam da je nebitno, čisto da se zna


Možeš samo link da priložiš, ne bilo ti zapoveđeno 🙂

Evo ovo što sam ja video :

https://www.fcs.rs/43761/

https://citymagazine.danas.rs/popkultura/film-tv/najgledaniji-domaci-filmovi-u-ovom-veku-uz-sta-su-sve-srbi-plakali-pevali-i-smejali-se-u-bioskopu/

Ne nalazim igde tu YU listu jbg


Objavio: puppet_master
Datum objave: 11.Srpanj/Jul.2025 u 21:02
Originalno postovano od strane payutti payutti piše:

O ukusima ne vredi raspravljati. Retko gledam naše filmove od kad se raspala Juga. Nema više filmova kao što su ih pravili Goran Marković, Srdjan Karanović,
Rajko Grlić... da ne nabrajam dalje.


Meni bi prilično filmova na kakvoj top 10 listi domaćih, bili filmovi i pređašnje generacije, Žika Pavlović, Makavejev, pa Kadijevićev "Pohod" itsl 🙂


Objavio: payutti
Datum objave: 11.Srpanj/Jul.2025 u 21:07
https://www.instagram.com/p/CCGJwbbp1fh/

Inače, nemam profil ni na jednoj društvenoj mreži, to mi je od žene

Kad sam rekao da ne nabrajam dalje mislio sam i na Pavlovića, Makavejeva, Aleksandra Petrovića, Lordana Zafranovića, Žilnika i.... da ne nabrajam dalje


Objavio: Black Raven
Datum objave: 11.Srpanj/Jul.2025 u 21:13
Originalno postovano od strane JoxerTM JoxerTM piše:


Bred Pit i formule da će razbiti blagajne kao Ne Zha 2?

LOLLOL
Neće.

Ne Zha 2 razbija blagajne, trenutna zarada 2,2 milijarde dolara. Clap

Neće biti tog filma na netu pre oktobra, ali sigurno to prevodim, 
preveo sam prvi deo pa moram i drugi.




Objavio: Black Raven
Datum objave: 11.Srpanj/Jul.2025 u 21:15
F1 (2025) gledam obavezno, ali tek kad izađu bluray snimci. 


Objavio: puppet_master
Datum objave: 11.Srpanj/Jul.2025 u 21:17
Hvala 👍 meni pa uporno izlazi nešto peto, tražim listu gledanosti u Yu, search mi izbacuje samo ovaj vek i samo Srbiju. 😂 Pa i to je neki post iz 2020. možda je Toma stvarno prebacio potom.

Zainatio sam se jer je sumanuto da je potrebno kopati satima samo da bi se našao ne može prostiji podatak o poseti bioskopima. Iga mesečno izbaci zilion tih lista 😂😂 na koju foru je muka naći listu najgledanijih filmova u Jugi, bilo sada te zemlje-ne bilo, svašta 🙄


Objavio: IgaBiva
Datum objave: 11.Srpanj/Jul.2025 u 22:52
Eto izazova! Ko nađe verodostojnu listunajgledanijih filmova u Yu, domaćih i stranih, nek se javi. Bilo bi interesantno da se ima taj podatak, ali sumnjam da ga iko ima. Možda u nekom podrumu Kinotdke, ali pretpostavljam da bi to bio rudarski posao...


Objavio: puppet_master
Datum objave: 11.Srpanj/Jul.2025 u 23:03
Ma ne moš naći to danas tek tako 🤣🤣
Imam skoro sve brojeve časopisa YU video, no ko da lista sada toliko. Iz nekog kasnijeg, friškijeg časopoisa (imam sačuvano mnogo toga), Film se samo i zvao, tamo negde iz 2004,'05 recimo, se i sećam podatka za Zonu. Možda ima u magazinu "Hollywood", no kažem, trebalo bi mi ko zna koliko dana da kopam po svemu tome.


Kud se dala ta bezmalo jedina dobra strana neta, pa makar smo dostupnost informacijama imali, na sve već muke sa njim 🤣🤣


Objavio: IgaBiva
Datum objave: 11.Srpanj/Jul.2025 u 23:17
Meni bi nekako bilo najlogičnije da Jugosloven ska kinoteka ima sajt s svim tim podacima, ali i mnogo drugih "pika terija" iz sveta filma, ali je interesantno da nikome tamo sve ovo vreme nije palo na pamet da napravi takav sajt-za šetanje, već služe gotovo samo da objavljuju repertoar. A čak nemaju ni kaku-takvu bazu filmova koje prikazuju, Svojevremeno sam im nudio da se poradi na tome, ali je problem što niko, zapravo, nije ozbiljnije zainteresovan da nešto ozbiljnije ostavi za buduća pokolenja. Dobro, eto im Titlova,..


Objavio: IgaBiva
Datum objave: 11.Srpanj/Jul.2025 u 23:21
Uostalom, isto kao i sajt Festa. Zar je teško na njega postaviti sve ono što se dešavalo od 1971. Do sada. S bazom svih filmova...


Objavio: puppet_master
Datum objave: 11.Srpanj/Jul.2025 u 23:21
Druga vremena, drugi ljudi, nema više Zelenovića (živ je, no nije više direktor Kinoteke) , Tucakovića 😟

Odrastao sam tamo, u Kinoteci tj, pa neću zvocati a i ne bih ionako napamet, možda su i sada tamo sjajni ljudi a da su uslovi nepostojeći. Čudi me i da radi danas. Van toka sam totalno 😊


Objavio: IgaBiva
Datum objave: 11.Srpanj/Jul.2025 u 23:26
To jeste fenomenološki koren problema. Ti sjajni ljudi koji su ipak pripadali nekim drugim vremenima zadužili su nas u vremenu kad nije bilo interneta ili se tek pomaljao. Sad bi dobrodošao neki takav pregalac...


Objavio: Black Raven
Datum objave: 12.Srpanj/Jul.2025 u 00:07
Originalno postovano od strane puppet_master puppet_master piše:

Hvala 👍 meni pa uporno izlazi nešto peto, tražim listu gledanosti u Yu, search mi izbacuje samo ovaj vek i samo Srbiju.

http://www.yugopapir.com/2018/09/top-30-najboljih-jugoslovenskih-filmova.html" rel="nofollow - http://www.yugopapir.com/2018/09/top-30-najboljih-jugoslovenskih-filmova.html
Možda ti pomogne ova lista. 
Ima još nekih lista najboljih filmova po netu, nije baš da ih nema.



Objavio: puppet_master
Datum objave: 12.Srpanj/Jul.2025 u 00:14
Sjajna je lista zapravo, hvala 👍
Mada nas nisi sasvim ispratio 😂, nije problem naći kakvu listu najboljih domaćih filmova, nego listu najgledanijih filmova u Jugi, glede posetioca bioskopa. Nikako da iskopam to, uporno nailazim na najgledanije po bioskopima u poslednjih 25 god, Jugoslaviju ne fermaju ni 1% 😂 a upravo tada smo imali najviše bioskopa i uostalom sasvim drugačiju, daleko bolju kulturu odlaska u bioskope.


Objavio: Black Raven
Datum objave: 12.Srpanj/Jul.2025 u 00:22
Originalno postovano od strane puppet_master puppet_master piše:

Sjajna je lista zapravo, hvala 👍
Mada nas nisi sasvim ispratio 😂, nije problem naći kakvu listu najboljih domaćih filmova, nego listu najgledanijih filmova u Jugi, glede posetioca bioskopa. Nikako da iskopam to, uporno nailazim na najgledanije po bioskopima u poslednjih 25 god, Jugoslaviju ne fermaju ni 1% 😂 a upravo tada smo imali najviše bioskopa i uostalom sasvim drugačiju, daleko bolju kulturu odlaska u bioskope.

“Bitka na Neretvi” 
Bitka na Neretvi je najspektakularniji, najskuplji i najgledaniji film s ovih prostora. U bioskopu u više od osamdeset zemalja svijeta ga je gledalo oko 350 miliona ljudi.

Ako nađem neku listu sa zvaaničnim podacima postaviću link ovde na forumu.



Objavio: ar8c
Datum objave: 12.Srpanj/Jul.2025 u 09:07
Originalno postovano od strane payutti payutti piše:

Još jedna crna ovca

Eh, sad se već mnogo bolje osećm kad znam da nisam i usamljena ovčica Šalu na stranu, nikad nisam bio ljubitelj, a odavno sam i u potpunosti batalio domaću kinematografiju. Stvar slobodnog izbora. Onako na prvu loptu i bez gledanja, deluje kako su praktično svi filmski učesnici iz ex-YU pravili istinska remek-dela poredeći sa novijim vremenima. Kako god bilo, od mene nikad pratioca.


Objavio: Black Raven
Datum objave: 22.Kolovoz/Aug.2025 u 00:40
Nisam mogao da čekam bluray snimci, ni webrip nije loš.
Odličan film. Ocena 9,9/10. Thumbs Up


Objavio: Freak37
Datum objave: 22.Kolovoz/Aug.2025 u 22:05
Dobaaar 👍


Objavio: ar8c
Datum objave: 23.Kolovoz/Aug.2025 u 01:04
Već sam izneo očekivanja o filmu na početku teme, baš kao što je (nekadašnjem) fanu sporta poput mene u neku ruku i zadatak da pogledam visokobudžetnu ekranizaciju posvećenu istom. Evo gde stojimo sa mojim očekivanjima nakon gledanja:

- Vizuelni aspekt SPEKTAKULARAN i još bolji od globalnih pohvala i očekivanja, ako se to uopšte smelo očekivati! Iskorišćeni su kompletna infrastruktura i okruženje tokom trkačkih vikenda, u film ubačeni regularni timovi i vozači, tako da je verodostojnost maksimalna. I više od toga. Svemu tome doprinosi i izvanredan rip koji se pojavio na "tržištu", tako da su u adekvatnim uslovima oči uživale i gostile se kao retko kada pre,

- Muzika korišćena u filmu najvećim delom iritantna i meni neodgovarajuća, iako se poklapa sa trendovima, vremenom u kome živimo, a možda najvećim delom i ukusu ciljanog auditorijuma. Kolegi Joxeru teško da će prijati dobar deo toga,

- Političke korektnosti apsolutno očekivane, sasvim primetne i po svemu sudeći skroz neizbežne kako bi film uopšte dobio priliku da postoji. Nije baš da skroz bode oči, ali receptura je skroz prepoznatljiva. Očekivano i predvidljivo imajući u vidu aktuelni momenat, kao i određene ličnosti zaslužne za produkciju,

- Odmah stiže zahvalnost i pohvala za naše prevodioce koji su se utrkivali ko će pre da nas počasti svojim umećem ,

- Priča totalno tupa, neuverljiva, nategnuta, isfabrikovana i naivna, negde u skladu sa recenzijama i mojim očekivanjima! Staviti šezdesetogodišnjaka u kokpit F1 da trpi takva opterećenja mišića i komplet tela, a da uz sve to bude konkurentan mladima u punoj snazi, previše je i za SF materiju. Makar taj oldtimer bio i jedan Brad Pitt koga inače veoma cenim i volim da vidim na filmu. Priča je do te mere predvidljiva i već viđena, da joj završnicu nazirete čim film počne. Jedino ostaje nepoznanica koliko kakvih detalja će se iskoristiti na putu do viđenog raspleta. Čitav film je zapravo jedan spektakularni, prebogati, prolongirani reklamni spot po ukusu milenijalaca. Čak bih rekao da je ovo Rocky novog doba misleći na razvoj same priče i emocija koje se usput proživljavaju. Jedini problem je što ovo više nisu vremena, društvene okolnosti, pa ni sama publika kakva je sa zadovoljstvom i uživanjem navijala za Rockyja. Opet, ovo što je viđeno, za mene beše savršeno očekivano i nema iznenađenja,

- Da li je Driven filmčina za ovo? Apsolutno ne jer se radi o još naivnijem i plićem ostvarenju koje ni blizu ne sadrži vizuelnu raskoš poput modernog naslednika pod nazivom F1: The Movie! Driven je za mene apsolutna propast od filma koju žalim što sam ikada pogledao, a u ovom slučaju nema nikakvog žala zbog investiranog vremena,

Zaključak: Dobih ono što je najavljivano i što sam očekivao. Vizuelno je probio i najsmelija očekivanja zbog čega čak razmišljam da ga ostavim o ličnoj kolekciji. Od priče sam jako malo očekivao, a dobih čak i manje. Kako se ta dva elementa potiru, tačno sam tamo gde sam očekivao da ću na kraju biti.

Preporuka? Ljubiteljima sporta generalno, posebno F1, fanovima Brad Pitta (iako je i Bardem dodao svoje magije pre svih), onima koji vole glamur, adrenalin, vizuelno bogatstvo i aromu pravog blockbustera. Ne bezuslovna, ali ipak preporuka. Ostalima? Pa ne znam baš! Ne bih se bavio ocenama. Neki aspekti zaslužuju najviše ocene, a neki su ispod nivoa mediokriteta.


Objavio: Mare-Kristijan
Datum objave: 23.Kolovoz/Aug.2025 u 18:23
Ne svidja mi se... ocekivao sam mnogo vise. Cist prosek. Scene trkanja su ok, prica mi se ne svidja... ima tu dosta nelogicnosti. Inace, volim trkacke filmove. Fear Is the Key, je verovatno najbolji film ikada snimljen, kada se radi o jurnjavi, i to ne ona iritantna Bond ubrzana jurnjava, nego ona prava + ima super obrt, a kod F1 mi se ni kraj nije bas svideo. Muzika mi je dobra, al' samo ona u prvih 10-15 minuta.


Objavio: Shadow07.
Datum objave: 26.Kolovoz/Aug.2025 u 16:43
4/10.....


Objavio: PeRuNikola
Datum objave: 01.Rujan/Sep.2025 u 23:39
odlican film


Objavio: canijel
Datum objave: 02.Rujan/Sep.2025 u 20:35
Top 3 filma godine definitivno, mnogo mi je žao što nisam stigao u kinima da ga ogledam. Film je za svakoga. Na oko prelijep film i izuzetno za pohvalu snimanje, vidi se da je od režiser Mavericka. Priča me takodje iznenadila jer sam očekivao mnogo veći kliše, ali je me iznenadio u nekim trenutcima. Sve pohvale i vrijedi pogledati, pogotovo za fanove sporta. 8,5/10


Objavio: BOCOLOCO
Datum objave: 03.Rujan/Sep.2025 u 01:03
1/10


Objavio: Rados77
Datum objave: 09.Rujan/Sep.2025 u 21:09
Film za svaku pohvalu, gledao ga dva puta


Objavio: Mizi
Datum objave: 09.Rujan/Sep.2025 u 21:16
Originalno postovano od strane Rados77 Rados77 piše:

Film za svaku pohvalu, gledao ga dva puta


Remek delo brate!



Objavio: PospaN
Datum objave: 13.Rujan/Sep.2025 u 00:45
Film je mnogo dobar. Preporuka


Objavio: marcobobby
Datum objave: 18.Rujan/Sep.2025 u 18:40
Pun pogodak. Počev od kastinga, do prekaljenog režisera, pa sve do perfektno odrađene produkcije, gde je kamera uvek na pravom mestu, autentične scenografije (snimano na pravim trkačkim stazama), kao i zvučne muzičke podrške by Hans Zimmer. Filmsko iskustvo koje ostaje urezano u sećanju, a još ako ste fan brzih bolida i adrenalinske vožnje, definitvno ovaj film stavlja u obaveznu ''kinematografsku lektiru''.


Objavio: Dr IggY
Datum objave: 19.Rujan/Sep.2025 u 13:35
Vredan gledanja. Drži pažnju, nteresantno je.


Objavio: klass
Datum objave: 01.Listopad/Oct.2025 u 06:28
Izbegavao sam da ga gledam da se ne bih razocarao. I eto, ne znam zasto sam gledao. Dakle...skupa produkcija, dobra kamera, i to je sve. Scenario je kao da su deca pisala, a ni gluma nije za pohvalu. Toliko je para ulozeno, mogao je da bude odlican film, ovako... ispod proseka. Ocena 3.


Objavio: valerij-sjekloca
Datum objave: 12.Studeni/Nov.2025 u 02:09
Mogu reći da je film interesantan za gledanje, glumci su svi odreda solidni da ne kažem neki i odlični. Radnja je očekivana, ali zahvaljujući novcu sve je odrađeno vrhunski. Film drži pažnju iako svi znamo u kom pravcu će sve da ide. Ipak, lepo je pogledati taj svet malo iznutra iako su ga samo zakačili. Dobro uložene pare,


Objavio: SIN
Datum objave: 16.Studeni/Nov.2025 u 16:34
Izdržao jedno 40 minuta i stisnuo STOP. 
Nisam očekivao neku pretjernu realnost jer se ipak radi o igranom filmu, ne dokumentarcu, ali ovo je karikatura F1. 
Ne znam je li namjerno tako rađen, poglavito sa mišlju na američko tržište ili im je namjera jednostavno bila nešto drugo, no kao ljubitelju F1 kao sporta, daaaaleko bolji film o utrkivanju, iako nije o F1 je "Ford vs. Ferrari" (iliti "Le Mans '66") kojeg sam pogleao već jedno 3 puta.
Neusporedivo kvalitetniji, na svakoj razini, a ponajviše na uvjerljivosti, što je najbitnije.

Da stvar buda gora, blic pojavljivanje aktualnih F1 vozača pridonosi mi ne uvjerljivosti, nego neuvjerljivosti, jer film kao da stalno ima potrebu dokazivati kolilko je autentičan.
Bolje da su napravili "običan film", bez tog dijela (ok, staze su mogle ostati, to je ok - one su tu ionako desetljećima, barem većina njih), ali dosta ozbiljije pristupiti priči.

Scena u "Le Mansu" kad Bale sinu objašnjava ideal savršenog kruga, navečer ležerno na stazi, je praktično antologijska. Gotovo filozofska, ali u smislu čista esencije utrkivanja.
F1 je film za klince, tako je meni barem izgledao u 40 minuta, a nije se kretao na bolje.
Pitt i Bardem su odlični, ali džaba i to kad je scenarij ispodprosječan.
Filmsko razočarenje godine, bez ikakvog pretjerivanja.


Objavio: Heryshaf
Datum objave: 18.Prosinac/Dec.2025 u 22:51
Naučna fantastika u F1. Dobro, sve u svemu ocena 5-6.


Objavio: bgvracar
Datum objave: 02.Ožujak/Mar.2026 u 14:48
Meni je ovo loš film. Sve slabosti istog, pokušali su da sakriju efektnim scenama trka, prevrtanja bolida i sl, ali ne ide. Prazna priča, mlaki i bezlični likovi. Imao sam utisak kao da gledam nekakav promotivni video za Forumulu 1. Ne može u istu rečenicu sa filmovima poput Ford Vs. Ferrari. Za takvu produkciju, prilično skroman rezultat.


Objavio: Mizi
Datum objave: 02.Ožujak/Mar.2026 u 21:49
Ma koga bre više interesuju filmovi o automobilima, formulama i rolerima???
Ko hoće da gleda trke, neka ide u Monako pa neka gleda i navija, ceo život slušam samo o sletovima, cedeviti, negro bombonama, ZOI u Sarajevu, kranjskoj salami, kući cvijeća, ne mogu više to!
Želim nešto novo, ali ne iz Svetešume.

AcaNholivud



Ispiši stranicu | Zatvori Prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk