Ispiši stranicu | Zatvori Prozor

Le comte de Monte-Cristo AKA The Count of Monte-Cristo (2024)

Web: Titlovi.com
Kategorija: Filmovi i serije
Ime foruma: Komentari na filmove
Opis foruma: U ovom forumu će biti komentari na filmove
URL: https://forum.titlovi.com/forum_posts.asp?TID=106118
Datum ispisa: 24.Lipanj/Jun.2026 u 20:11
Verzija Softvera: Web Wiz Forums 11.01 - http://www.webwizforums.com


Tema: Le comte de Monte-Cristo AKA The Count of Monte-Cristo (2024)
Objavio: jojo385
Tema: Le comte de Monte-Cristo AKA The Count of Monte-Cristo (2024)
Datum objave: 10.Studeni/Nov.2024 u 10:16
Poznata prica,ljubav,osveta,mrznja,oprastanje itd. Dobro obradjeno za ljubitelje navedenih zanrova. Preporuka



Odgovori:
Objavio: JoxerTM
Datum objave: 10.Studeni/Nov.2024 u 12:44
Bolji od Chamberlainove, Cviezelove ili Depardieove verzije?
Vjerniji knjizi od navedene tri?


Objavio: Mizi
Datum objave: 10.Studeni/Nov.2024 u 13:10
Nadam se da će svake naredne godine snimiti rimejk rimejka prikvela sikvela po ovom kultnom romanu kojeg/kog nikad nisam pročitao.
Niti ću.



Objavio: nosundayfear
Datum objave: 10.Studeni/Nov.2024 u 14:33
Originalno postovano od strane JoxerTM JoxerTM piše:

Bolji od Chamberlainove, Cviezelove ili Depardieove verzije?
Vjerniji knjizi od navedene tri?


Ma, sve što je bitno su ispreskakali. Na robiji je bio jedva tri minuta :)
Al zato kadrova iz visine ima ihaha.

Depardijevu verziju sam samo pokušao da gledam, ali nisam uspeo dalje od par minuta, jer nikako mi se nije uklapalo da osoba od 200 kila glumi Monte Krista, pa ne mogu da sudim o toj verziji, ali od tih ponuđenih, ioako je najkraća, biram Čemberlejn verziju, jer ima najviše duha knjige.
Inače, mala zanimljivost za tu verziju. Luis Jordan tu glumi De Villeforta, a u francuskom Monte Kristu iz '61 je Edmond Dantes/grof.

Što se tiče praćenja knjige dobra je miniserija

The Count of Monte Cristo (1964)


Ali većinom je snimano u studiju, pa nije nešto na oko.


-------------
Clouds come floating into my life, no longer to carry rain or usher storm, but to add color to my sunset sky.



Objavio: JoxerTM
Datum objave: 10.Studeni/Nov.2024 u 19:18
Hvala.


Objavio: Tomy45
Datum objave: 10.Studeni/Nov.2024 u 21:18
Ja sam čitao knjigu , i naravno Alan Ford verziju.Najbolja je prva verzija filma ovo sve ostalo je bez veze...


Objavio: Shadow07.
Datum objave: 10.Studeni/Nov.2024 u 23:51
Pa i nije los film, mozda je rimejk na rimejku itd itd ali jako lepo snimljeno, lepo sve odradjeno, glumci na nivou, svi znamo pricu ali ipak neki novi pogled i pristup svemu tome sto je proizaslo iz knjige, 3 sata meni licno nije bilo predugo , jedan nov nacin prikaza necega koje mi stariji znamo napamet a i sve verzije, ko nije gledao(ako ima nekog) moze da se zabavi ...


Objavio: Cibalius
Datum objave: 12.Studeni/Nov.2024 u 22:37
Najlošija verzija filma grof Monte Cristo


Objavio: Djurowsky
Datum objave: 13.Studeni/Nov.2024 u 10:45
Odličan! Film traje tri sata, i bio sam uvjeren da ćemo ga morati pogledati u dvije ili čak tri večeri, no ipak film nas je zalijepio za ekran. Jedina zamjerka je taj njegov incognito, prekrivanje svog identiteta nekakvim maskama kojih se ni Tom Cruise u Mission Impossible nebi posramio, al ajde dobro nek im bude. Film me zadržao pred ekranom tri ure, to dovoljno govori. 7.5/10


Objavio: arzak
Datum objave: 28.Prosinac/Dec.2024 u 17:02
Najgora adaptacija. Ocene su me zajebale da pogledam. 


Objavio: marcobobby
Datum objave: 06.Sijecanj/Jan.2025 u 13:56
Definitvno jedna od najboljih ekranizacija poznatog književnog klasika. Za mene je pravo otkriće Pierre Niney, jer je tako sugestivno oživeo lik nepravedno optuženog Dantesa. Tehnički detalji na vrhunskom nivou, što je opravdalo visok budžet za standarde francuskle kinematografije. Obavezna lektira za sve ljubitelje filmske umetnosti.


Objavio: Vilin
Datum objave: 07.Veljaca/Feb.2025 u 15:24
Izvanredno! Odlična produkcija, sjajni kostimi, scenografija, gluma ...


Objavio: IgaBiva
Datum objave: 08.Veljaca/Feb.2025 u 18:42
Pa, ok je. Nisam siguran baš da je bolje od prethodnih verzija, ali svakako da je filmovanje ovog klasika vredno zbog novih generacija...


Objavio: dzindzin16
Datum objave: 17.Veljaca/Feb.2025 u 11:54
Prekinuo sam nakon sat vremena.Nesto mi se nije dalo da nastavljam.Prica je poznata a ovde nisam video nista posebno i drugacije, da bih blejao preko 3h uz njega.



Ispiši stranicu | Zatvori Prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk