Ispiši stranicu | Zatvori Prozor

Mielött befejezi röptét a denevér AKA Before the Bat's Flight Is Done (1989)

Web: Titlovi.com
Kategorija: Filmovi i serije
Ime foruma: Komentari na filmove
Opis foruma: U ovom forumu će biti komentari na filmove
URL: https://forum.titlovi.com/forum_posts.asp?TID=104821
Datum ispisa: 26.Lipanj/Jun.2026 u 20:45
Verzija Softvera: Web Wiz Forums 11.01 - http://www.webwizforums.com


Tema: Mielött befejezi röptét a denevér AKA Before the Bat's Flight Is Done (1989)
Objavio: topmaher
Tema: Mielött befejezi röptét a denevér AKA Before the Bat's Flight Is Done (1989)
Datum objave: 11.Veljaca/Feb.2024 u 13:29
Još jedan pun pogodak prevodioca Filareta. Film je dobrano uzdrmao i kritiku i publiku na Berlin film festivalu što zbog svoje LGBT beskompromisnosti, što zbog brutalne trilerske komponente. Šteta je samo što se sa Neta može skinuti osrednja TV kopija.



Odgovori:
Objavio: Filaret
Datum objave: 11.Veljaca/Feb.2024 u 13:46
Da, zaista šteta, mnogi mađarski filmovi su dobili "novo ruho" i zablistali u odličnim izdanjima, nadajmo se da će i ovaj. Inače, da je beskompromisan, kako kažeš, itekako jeste, do granica podnošljivosti, a da nijednog momenta ne sklizne u vulgarnost ili banalizovanje teme.



Objavio: JoxerTM
Datum objave: 11.Veljaca/Feb.2024 u 14:03
Ma kakav LGBT i kakvi (bes)kompromisi.
Svašta. Upravo je suprotno od toga.

Film je o dječaku kojemu se na vrat navalila predatorska pedofilčina zbog sebične majketine.
Ne znam koga točno je uzdrmao - da je pedofil uspio u namjeri i prošao nekažnjeno, onda bi to bilo uzdrmavanje, ali mađar nije imao hrabrosti za napraviti baš to.
Ovako je to ipak osrednje.


Objavio: Filaret
Datum objave: 11.Veljaca/Feb.2024 u 14:16
Pa valjda je uzdrmao gledaoce, kao mene recimo, ne mora da ljulja sistem da bi bio subverzivan.

Jeste kraj malo sladunjav i nakalemljen, ali ne mogu da zamislim drugačiji. Da je Japan pa ajde, ali ovde, da kažemo kod nas, dovoljno je udario na tabue.

Naravno da nije sad neki remek, ali nije baš ni za najgoru, dakle "osrednju" kategoriju. Po meni je iznad toga, makar zbog vidljivog i gore spomenutog truda autora da snimi ozbiljan film.



Objavio: JoxerTM
Datum objave: 11.Veljaca/Feb.2024 u 14:23
Osrednjost ne znači najgore. Wink
Neka osrednjih filmova, vrijedi ih gledati jer uvijek prepoznaš što je tu moglo biti još bolje, a onda kad potrefiš onaj nekakav naslov koji svira baš te note koje si tada bio zamislio, to je to.

Sinonim za najgore bi trebao biti: mejnstrim.
U tome šundu ne da se ništa popraviti. Evil Smile

Drugim riječima, ako sam napisao osrednje ne znači da smatram da se treba preskočiti.
Nego znači gledati, ali ne očekivati previše.
Ili ako želiš i ovako, ako imaš na izbor samo dva filma, onda biraj pogledati ovoga mađara umjesto skupocjenog Marvels.



Objavio: Filaret
Datum objave: 11.Veljaca/Feb.2024 u 14:27
Okej, razumeo sam osrednjost kao nit' smrdi nit' miriše, ovaj ipak nije takav.

Za ove dolenavedene bljuvotine se slažem sto odsto.


Objavio: JoxerTM
Datum objave: 11.Veljaca/Feb.2024 u 14:29
Itekako miriše, ima tu pravih napetih scena. Wink
Da budem iskren ne znam ima li skrivene simbolike (škare u vratima npr.), to možda neko i detektira.


Objavio: titlovi.com
Datum objave: 13.Veljaca/Feb.2024 u 20:23
Prevod je uradio Filaret ⚡



Ispiši stranicu | Zatvori Prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk