Ispiši stranicu | Zatvori Prozor

A Haunting in Venice (2023)

Web: Titlovi.com
Kategorija: Filmovi i serije
Ime foruma: Komentari na filmove
Opis foruma: U ovom forumu će biti komentari na filmove
URL: https://forum.titlovi.com/forum_posts.asp?TID=104006
Datum ispisa: 05.Ožujak/Mar.2024 u 01:22
Verzija Softvera: Web Wiz Forums 11.01 - http://www.webwizforums.com

Tema: A Haunting in Venice (2023)
Objavio: JoxerTM
Tema: A Haunting in Venice (2023)
Datum objave: 16.Rujan/Sep.2023 u 16:47
Ne, hvala, ja ću radije ponovno pogledati:

Odgovori:
Objavio: Diana0000
Datum objave: 16.Rujan/Sep.2023 u 20:32
s nestrpljenjem čekam da ga pogledam. iako, teško je nakon savršenog sucheta prihvatiti nekog novog

Objavio: Mizi
Datum objave: 17.Rujan/Sep.2023 u 00:07
Bolje čitajte knjige braćo, a ne zvona i praporci!

Datum objave: 17.Rujan/Sep.2023 u 17:27
mislim da nema te knjige a. christie koju nisam pročitala
ali  čovjek voli pogledati i ekranizaciju

Objavio: AlexDeLarge
Datum objave: 17.Rujan/Sep.2023 u 18:04
Kada sam video najavu , pogresno procitah mislio sam da je ekranizacija Tomasa Mana `Smrt u Veneciji` Smile
Ja sam sakupio bukvalno sva dela koja je izdala, 91 mislim mozda koja vise, zaboravih, ali da  ima ih zvanicno vise ali to su samo  kolekcije UK i US koje se preplicu, pa je tu nastala zbrka, a imaju i razlicita imena. Procitao tako oko 30. Ali dobro one su se `gutale` u mladjim danima. Nije to mladji i kao ono limunada, meni su neka njena dela  top i dan danas , i neka ostala u secanju. Odlicni i zapleti i ...

Prethodne ekranizacije nisam gledao. Mozda probam ovu,  ali je meni  David Suchet neprevazidjen, dobra mi je i Zoe Wanamaker sta znam,  a Miss Marple bolja mi je Geraldine MCEwan nekako .

Super Joxer za kanal nisam znao za njega.

Datum objave: 17.Rujan/Sep.2023 u 18:40
i ja imam hrpetinu njenih knjiga. voljela sam ju u mladjim danima, ali volim ju i danas. zapleti su vrhunski, o dijalozima da ne govorim
ja  sam pogledala sve što je izašlo i sa poirotom i sa mss marple.
ono što mi je dobro, suchet je dao vrhunske uloge, u biti, čovjek baš tako nešto i zamišlja dok čita knjige. zato je teško nakon njega gledati nekog drugog u toj ulozi

Objavio: AlexDeLarge
Datum objave: 17.Rujan/Sep.2023 u 19:11
Originalno postovano od strane Diana0000 Diana0000 piše:

i ja imam hrpetinu njenih knjiga. voljela sam ju u mladjim danima, ali volim ju i danas. zapleti su vrhunski, o dijalozima da ne govorim
ja  sam pogledala sve što je izašlo i sa poirotom i sa mss marple.
ono što mi je dobro, suchet je dao vrhunske uloge, u biti, čovjek baš tako nešto i zamišlja dok čita knjige. zato je teško nakon njega gledati nekog drugog u toj ulozi
Da ja sam baš hteo da imam sva njena dela, skupljalo se to godinama po malo, pošto je dosta bilo ponavljanja, a kad nije bilo čekao se  novi izdavač .
Slažem se , da i ja sam voleo u mladjim danima, nakon toga ekranizacije, pa izgubih želju da čitam, ali da slična je situacija sa Šerlokom , ali eto ovo mi se svidelo https://titlovi.com/filmovi/the-hound-of-the-baskervilles-sherlock-the-movie-3192447/" rel="nofollow - The Hound of the Baskervilles: Sherlock the Movie (2022) , a u dati ću sigurno,kao što je Čkalja rekao u jednoj  seriji, da `dzirnem`.

Datum objave: 17.Rujan/Sep.2023 u 20:08
the hound of the baskervilles mi je najbolje djelo sir arthur conan doyla. čitala i gledala par ekranizacija, meni osobno zanimljiva i modernizirana verzija

Objavio: lale22
Datum objave: 31.Listopad/Oct.2023 u 17:05
David Suchet imislio poaroa za ovu blamažu koju snima Kenneth Branagh jednostavno da te oči zabole od gledanja ovog lošeg poirota

Datum objave: 06.Studeni/Nov.2023 u 12:35
konačno odgledala. film veze nema sa a.christie, jedino što su imena uzeta iz njene knjige the halloween  party.  i ništa više, ni mrvice povezanosti. sam film po sebi i ne  bi bio loš, samo ne kužim čemu to vezano za a.christie kada doista nema ništa zajedničko.
što se poiroa tiče,  branagh mi je čak bolji od malkovicha, al problem je u tome što nitko nikada neće moći biti ni približno dobar kao suchet. 

Objavio: ar8c
Datum objave: 06.Studeni/Nov.2023 u 18:09
Nemam toliko jaku emociju niti povezanost sa Poirotom, pa jednako nisam ni posebno sentimentalno vezan za Sucheta, iako moram priznati da je upravo on sinonim za lik i ulogu koja ga je proslavila. Iz tih razloga mi je i Branagh skroz OK. Barem neki raniji naslovi.

Ali ovaj konkretno mi nije legao, iako sam očekivao da hoće. Nekako mi je tematika i sama priča nategnuta i neprilična onome što od Poirota, odnosno njegove spisateljice očekujem. Ne znam koliko ima ili nema veze sa knjigama, ali znam da je razočarao i da će ekspresno u zaborav.

Objavio: Mizi
Datum objave: 06.Studeni/Nov.2023 u 20:09
Agata zna i ne prašta!

Objavio: bgvracar
Datum objave: 16.Studeni/Nov.2023 u 13:54
Dosadno do zla boga. Kenet Brana standardno neubedljiv u ulozi Poaroa. Ostali likovi još gori. Scene snimane u totalnom mraku one turobne kuće, zaplet nikakav, besmisleni dijalozi, na kraju ostanete ravnodušni kad saznate ko je počinilac a ni za žrtve vas nije preterano briga. Ovaj će nastaviti da snima lepo upakovane ambalaže brenda Kristi, a ja ću kao gledalac na kraju svakog od tih "ostvarenja" osetiti zadovoljstvo što se napokon završilo.

Objavio: Tom Brady
Datum objave: 17.Studeni/Nov.2023 u 20:42
Meni je ovo ok, možda zato što nisam čitao knjigu. Moglo je bolje, naravno, ali kakvih sve filmova izlazi u poslednje vreme ovo je po meni skroz gledljivo.

Ispiši stranicu | Zatvori Prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk